Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vzkazy a pozdravy

Důležité vzkazy a pozdravy všem, které mají být včas a bez hledání doručeny  

Komentáře neodpovídající standardu užívání webu budou mazány, resp. vkladatelům znemožněn přístup. Více o pravidlech užívání webu zde.

 

Poznámka: Z důvodů nekončících útoků na tento web, bylo vkládání dalších komentářů dočasně omezeno - pozastaveno. K dispozici je kontaktní mail.

 

Komentáře

Přehled komentářů

wiesner

(neojuan, 6. 10. 2011 15:55)

o Hermovi(hermetismu), Theurgii a Alchymii, což jsou spojené nádoby velmi kvalitně informuje ve svých knihách Ivo Wiesner. Informace v jeho knihách mají velmi vysokou informační hodnotu díky informačním analýzám které prováděl a mnohdy i přímému přístupu do informačního pole.

Re: wiesner

(Helena, 25. 10. 2011 10:37)

Ahoj, kterou jeho knihou bych měla začít? Děkuji a hezký den

Re: Re: wiesner

(neojuan, 16. 11. 2011 21:48)

Začni Alchymií a Theurgií svatého ohně.
Wiesnerovy knihy mají velkou informační kompresi, tak se na to připrav :)

Re: Re: Názor

(ZeD, 6. 10. 2011 18:33)

Seriál Okem Boha Hóra je velkou inspirací pro mě jako technicky smýšlejícího člověka. Nejde mi ani tak o náboženské směry které mouhou z tohoto učení vycházet, v tomto směru je to spíš odpověď na to jak funguje "tichá pošta v reálném světě". Ale spíš o poznání fungování pozemských sil a jejich využití směrem k člověku. Z těchto informací vychází signál, že je stavby starověkého Egypta byli využity právě tímto směrem a jejich velikost a účinnost měla velký význam pro zdokonalení a urychlení vývoje člověka. Otázka je na snadě, má smysl se zabývat tímto poznáním, není to jen fantazie autora o možném fungování cgrámů a pyramid? Mě to do skládanky nastřádaných informací dostatečně zapadá, ale nemám tak široký záběr vědomostí abych to dokázal posoudit z dostatečným odstupem a tak je moje otázka směřována na člověka, jehož názorů si vážím. Není to jen klasický dotaz aby se něco napsalo a pak se diskutovalo o důvodech a formulací otázky. Za každý názor k věci jsem vděčný... ZeD.

Re: Re: Re: Názor

(wivo, 7. 10. 2011 10:56)

jak jsem řekl. Ivo Wiesner sice dobře informuje, ale oproti našim původním hermetikům je to hoodně slabý odvárek. Pokud chceš opravdu proniknout do samotné podstaty a funkčnost prapůvodního egyptského (universálního) učení si prakticky ověřit (ono to ani jinak moc nejde) doporučuju studovat naše ČESKÉ hermetiky období Lasenicových žáků. V tomto období byli naši hermetici bezkonkurenční světovou špičkou. Kdyby zdejší chudáci věděli, že různá východní učení jsou jen mateřskou školou Evropských hermetiků, tak by plakali kameny :))) Tedy jestli ti opravdu jde o PRAKTICKÉ proniknutí do těchto universálních věd, nalistuj si www.grimoar.cz a začni zlehka čtením F.Bardona, a pokračuj přes Kefera, Kabeláka, Lasenice k Papusovi, Lévimu, a také Fulcanelliho. Doporučuju současně s teorií začít s mentálním cvičením (právě u Bardona dobře rozepsaného) aby si se u pozdějších autorů nezasekl na termínech které bez praxe pochopit nelze.

Re: Re: Re: Re: Názor

(wivo, 7. 10. 2011 11:06)

Ps. přeju hodně štěstí, cesta to není lehká a samotný egregor tohoto učení nedozrálé jedince od praxe odradí. Vydržíš-li však v praxi, výsledky budou leckdy ohromující a v souladu s universální podstatou věcí.

Re: Re: Re: Re: Re: Názor

(ZeD, 7. 10. 2011 17:06)

Děkuji za radu a návod. >-D >OO< těším se na další souvislosti. S díky ZeD

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Názor

(večernice, 7. 10. 2011 19:58)

jen bych doplnila wiva - Milan Nakonečný to přehledně všechno sepsal - Magie v historii,teorii a praxi a Novodobý český hermetismus,pak i Josef Veselý je srozumitelný i začátečníkům.

Re: Re: Re: Re: Názor

(večernice, 7. 10. 2011 20:03)

Kdyby zdejší chudáci věděli, že různá východní učení jsou jen mateřskou školou Evropských hermetiků, tak by plakali kameny :))) .....ale no tak,to jsou silná slova

Re: Re: Re: Re: Re: Názor

(wivo, 10. 10. 2011 8:08)

ale no tak, slova mají působit na mysl, ale občas je dobré zastavit se, zamyslet se a říct si: není to jen nadsázka?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Názor

(ZeD, 17. 10. 2011 19:44)

Chápu, a díky za snahu pomoci. Zjistil jsem zajímavou věc, texty F.Brandona, ač se jedná o přepisy, jsou nositely zvláštní energie, nebo vibrace, kterou zatím nedokážu popsat. Nejvíce jsou přítomny v jednoduchých větách, což jsem zjistil,když jsem se při nedostatečném soustředění k textu vracel. Dokonce mi to způsobilo výpadek v učení, musel jsem toto nejdříve zpracovat abych mohl pokračovat dál. Zatím mám pocit, že nezáleží na kvantu přečtených informací ale jejich opravdovému vstřebání. Ještě mám zachycené další souvislosti, ale o tom až příště. Snad mě neukamnujete když napíši, že pravda je prostá leč na její pochopení jeden život nestačí... ZeD

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Názor

(wivo, 18. 10. 2011 10:48)

v tomto případě kvantita převažující nad kvalitou je kontraproduktivní. Primárně jsem zmínil F.B. právě kvůli srozumitelnosti. Jinak informace má-li mít cenu, tak zraje jako ovoce... Nejprve ji vidíme pouze jako květ, ale praktický význam nemá neboť ji chápeme pouze jako text, pak už má i svůj specifický tvar, ale stále není použitelná protože nechápeme vzájemné souvislosti... Až po nějaké době teprve uzraje v dokonalý plod. Některé vybrané texty čtu pravidelně každý rok (byť je znám nazpaměť), ale pointa je v pozorování onoho posunu v jejich chápání. Dnes například chápu Bardona či Kefera úplně jinak než před 11ti lety kdy jsem je mohl maximálně citovat, ale bez hlubšího pochopení. Na druhou stranu dnes už nemám co číst, protože se buď jedná o brak tedy nesmysly, nebo autor umí hovno, ale už by si chtěl stavět pomník (typické zpravidla pro americké autory)... Jinak samozřejmě že jeden život nestačí, toto byl v podstatě první impuls kdy mi došlo, že znalosti světských věd mi budou v příštím životě k ničemu. Nelze je ovšem zcela vyloučit, přeci jen jsou prostředkem nynější obživy. Více informací až někdy jindy :)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Názor

(ZeD, 19. 10. 2011 11:19)

přesně tak. Stalo se mi že večer přišla moje žena a ptala se co to čtu, a tak jsem jí chtěl přečíst jeden odstavec o kterém jsem si myslel že by pro ni jako ponaučenou bývalou věřící byl zajímavý. Už na začátku textu se objevila věta kterou jsem jí chtěl vysvětlit aby lépe rozuměla významu jak jej zatím chápu a jen o této větě byl celý a velmi zajímavý večer. Chci tím říct, že v těchto textech v podstatě není omáčka a popravdě nejsem schopen projít cvičeními tak lehce jak jsem si myslel na začátku. Lehký a chápající úsměv vyobrazených učenců dává jasný signál... S díky, ZeD.

Nový ostrov

(Mirou, 15. 11. 2011 22:42)

U kanárských ostrovů se začal tvořit nový sopečný ostrov, už zbývá jen 70 metrů a dotkne se vrcholem hladiny oceánu.Erupce vyhazují do výšky kusy země velké jak budovy.Je to velmi pěkná podívaná,ale také to může být pořádný průšvih.To co se děje je normální přírodní jev, ale kdo z našich předků měl možnost něco takového zažít,myslím že velmi hluboko do minulosti se nic takového nestalo,takové věci jsou spojovány s velkými katastrofami.Může to být začátek něčeho o moc většího než si vůbec člověk dokáže představit.
Poslední roky je to však stále častěji, kdy se děje nějaká mimořádná událost: povodně Thajsko,silné bouře všude ve světě,zemětřesení a activní vulkán v Turecku.Teplo v Anglii a vlna chladu v Turecku.Několika týdenní inverze v Čechách.

Re: Nový ostrov

(Aridan, 16. 11. 2011 16:38)

Ano, jak vidět - samé náhody :-)
Jukněte sem:
http://earthquake-report.com/2011/09/25/el-hierro-canary-islands-spain-volcanic-risk-alert-increased-to-yellow/
Aridan

Seminář o 2012

(Karel, 9. 11. 2011 19:54)

Ahoj, narazil jsem na seminář o 2012 doba transformace a velkých změn. Docela mě to zaujalo, pořádají ho Aisha chakospour a Helena Karaivanova. Myslím, že to stojí za pozornost. Více: http://www.blankach.com/akce/

hledá se opravdový vlastenec

(Elaine, 7. 11. 2011 19:07)

Kdo si myslíte,že byl velkým čechem,vlastencem a velkou osobností našeho národa?Dejme tomu od 15 století do současnosti.....kluci - Jágra vynechte,jo?

Re: hledá se opravdový vlastenec

(večernice, 7. 11. 2011 19:29)

hmmm,vytanulo mi na mysli tolik jmen a hlavně národní obrození - jako kdyby jsme ho prožívali znovu

Re: hledá se opravdový vlastenec

(Aridan, 9. 11. 2011 15:16)

U mě vede jednoznačně Jára Cimrman :-)
Kreativní a nekonfliktní persona, bojující proti nekonečné uherské síle - co na tom, že byl persona fiktivní. :-)
Aridan

Gratuluji

(Paul, 28. 10. 2011 9:33)

po přečtení Vašich stránek jsem se opravdu pobavil.Články plné mystifikací a fantaskních dedukcí by mohly směle soupeřit s Monty Pythony či Járou Cimrmanem. Vždyť právě lidem, kteří nežijí v pokoře před žádnými modlami a nežijí ve stínu tradicí svých předků (jako to dělali např. Mayové) se těžko vládne. Jelikož dokážou používat svůj vlastní rozum a nenechají se svazovat žádnými církvemi či politickými názory. V tom je právě síla současných obyvatel Země. A právě proto, i když je dnes zrovna onoho 28.10.2011 (což je podle přepočtu Jiných stránek ten správný den D :-))) nemám o osud nezávisle myslících lidí vůbec žádné obavy ;-)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

následující »