Jdi na obsah Jdi na menu
 


UFO - NASA veřejně přiznává existenci zvláštních objektů

16. 11. 2010

Další odhalení z dílny NASA

 

nasa-logo.jpgV mnoha článcíh v této sekci UFO se hovoří o pozorování neznámých objektů, které se nalézají poblíž našeho planetárního systému a o dalších, které mají cosi společného s aktivitou našeho Slunce (Nemesis, hnědý trpaslík - souvislost s legendární planetou Nibiru...), který byl pozorován observatoří Chandra (Chandra X-Ray observatory).

Nenalezli jsme dost dlouhou dobu jakoukoliv další informaci či souvislost mezi těmito odhaleními a děním dalších událostí, až se na stránkách samotné NASA objevuje zajímavá informace, že se dne 15.listopadu 2010 konala tisková koference, na kterou byli telemostem zváni novináři a jejíž téma se týkalo hadejte čeho:

Výsledky pozorování Chandra X-Ray a zjištěné okolnosti kolem zvláštního (výjimečného) objektu v našem kosmickém sousedství (doslovná citace). 

originální odkaz: http://www.nasa.gov/home/hqnews/2010/nov/HQ_M10-157_Chandra_Update.html

a další zajímavý odkaz zde: http://www.nasa.gov/mission_pages/chandra/main/index.html

 

Není to tak dlouho, co observatoř Chandra zobrazila dvě krásné bubliny energie směřující z centra naší galaxie, které způsobil nejspíše výbuch černé díry srovnatelný s hmotou 4 miliónů našich Sluncí (detaily například zde: http://www.novinky.cz/veda-skoly/216504-srdce-mlecne-drahy-zdobi-dve-obrovske-bubliny.html) a nyní nás překvapuje podruhé, když hovoří o mladé supernově SN1979c.

V předchozích článcích jsme se dozvěděli o obrovské vlně energie, která se k nám z centra galaxie blíží a o které hovoří několik nezávislých zdrojů (Paul La Violette i Peter Sterling)

Název supernovy SN1979c  je příznačný době jejího prvního pozorování a nyní se diskutuje především skutečnost, že vidíme její zrod (5x velikost Slunce) poprvé v naší historii. Kladou se otázky JAK a KDY vlastně supernovy vybuchují, jak svým výbuchem produkují černé díry, stejně jako vzrušení, že jsme odhalili unikátní mladou supernovu, kterou je poměrně obtížné vůbec spatřit. 

Více historických informací o pozorování SN1979c  zde: http://arxiv.org/abs/astro-ph/0201206.

galaxy-milky-way.jpg

 

Níže přikládám autentické video ze samotné avizované konference NASA, kde je sice srozumitelná angličtina, ale bohužel není možné použít Youtube překladač do jiného jazyka.

Mnoho štěstí Aridan

 

 _____________________________________________

 

Díl první: 

Díl druhý:

 

Stručný sestřih dotazů:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ach jo

(Paia, 16. 11. 2010 22:23)

máme to ale my, jazykoví antitalenti, smůlu...

Re: Ach jo

(MV, 18. 11. 2010 17:44)

Máte pravdu, cítím se jako podčlověk...Vždy se v Čechách (nejen) najde nějaký "úřední" jazyk. Dnes to je angličtina. Předtím ruština, němčina, latina.....
Kdo to nestihl, je mimo společnost.

Ve zkratce dvě novinky, které se objevily česky

(Jarin, 18. 11. 2010 19:28)

Bubliny
http://www.novinky.cz/veda-skoly/216504-srdce-mlecne-drahy-zdobi-dve-obrovske-bubliny.html
a výcuc z vystoupení astrofyziků, kteří se chovali nervózně jako studenti před maturitou
http://www.novinky.cz/veda-skoly/217039-padesat-milionu-svetelnych-let-od-zeme-se-zrodila-cerna-dira.html