Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novoroční setkání s UFO - leden 2012

7. 1. 2012

 

Jednalo se o UFO nebo zajímavou anomálii ?

 

Stalo se to na přelomu roku 2011 – na Silvestra, tedy přesněji do konce roku kalendářního (nikoliv astronomického) zbývalo pouze několik minut. Čekal jsem na první veselé ohňostroje, které jako obvykle každý rok rozčísnou tmavou noční oblohu, i když tentokrát byla obloha spíše v mlžném či prašném oparu a prostředí na pozorování nebylo úplně nejlepší.

Přibližně třicet minut před půlnocí, jsem si na nebi všiml poměrně zajímavého úkazu – nerovnoměrné řady několika světel, které byly jakoby zavěšeny kdesi ve výši nad mraky.

pict5611adv3.jpgSvětla se téměř nehýbala, každé si přesně drželo svou pozici a nehnutě vyčkávala. Žádný hluk nebyl zřejmý a žádné z obvyklých vysílání nebylo jakkoliv narušeno…

Fotografie oněch čtyř světel byly mnou osobně pořízeny běžným digitálním fotoaparátem, jsou přiloženy dále. Ty tmavé jsou neupravené a světlejší varianty byly následně upraveny zvýšením jasu a úpravou kontrastu, nic víc.

Některé snímky jsou pořízeny ze západního úhlu pohledu, další z východu. Patrná je silueta střechy, okapů i hromosvodů na ní a kontrast světel proti světlem znečištěné noční obloze.

 

 

Základní úvahy

Jednalo se o letadla či snad vrtulníky?

Nesmysl, zdroje světla či objekty byly zcela tiše na místě zhruba 20 minut, což není ani v jednom z případů možné a už vůbec ne logicky podložené.

 

Jednalo se snad o náš Měsíc skrytý za mraky?

Nikoliv, musely by tam být hned čtyři najednou, přičemž Měsíc byl v té době na opačné straně.

 

Jednalo se o vypouštěná zápalná přání, která stoupají vlivem teplého vzduchu k oblakům?

Nikoliv, šlo o úplně jiný druh světla, nebylo malé a ostré, nýbrž plošné, jakoby spíše mraky tlumené, přitom bylo daleko větší (odhad asi 15-30 metrů v průměru) než bývají přáníčka a vůbec nikam se nepohybovalo – nestoupalo vlivem teplého vzduchu a nehýbalo se ani vlivy poryvů vanutí vrchních větrů.

 

Jednalo se o reflektory svítící ze země?

Možná, ale pak zde chybí vysvětlení spotlight-sky.jpgzdroje tohoto světla a zejména světelný kužel, který by v mlžném či mléčném prostředí velice rychle ukázal, odkud se čtyři světelné body generují.

Nic takového ani na fotografiích ani ve skutečnosti při pozorování patrné vůbec nebylo, takže dost těžko - viz přiložený obrázek.

Pokud by navíc šlo o reflektory, bylo by zobrazené světlo na nebi mnohem většího průměru, díky osvětlené ploše na mracích – dané relativně velkou vzdáleností od země. Kdyby šlo naopak o lasery, byl by patrný jiný druh světla než toto plošné a teplé světlo a byl by opět znatelný zdroj tohoto světla.

 

Jednalo se o průzor mezi mraky, který by odhaloval Měsíční osvit?

Kdepak - šlo o ojedinělou světelnou hru, která se navíc vůbec nepohybovala i když se mraky na nebi měnily - Měsíc navíc nebyl ani v polovině svého úplňku a byl na jiném místě.

 

Jednalo se snad o UFO?

Nevím, každopádně existence zřejmých zdrojů světla nad mraky před půlnocí, se posléze spojila v jeden bod a následně nadobro zmizela - jakoby zhasla.

Mohli bychom se domnívat, že snad probíhal jakýsi scanovací proces toho, co má být na bujaré oslavy konce roku použito za výbušné vybavení a zda nehrozí nějaké závažnější nebezpečí, takové případy již byly v minulosti rovněž dokumentovány.

UFO si v zaznamenaných případech prostě „prohlédlo“ a vyhodnotilo rizikovost situace a v klidu opět zmizelo.

 

Tak co to tedy bylo? Dokážeme domyslet případný smysl či význam?

Pokud to bylo skutečně UFO, tak nám ten rok 2012 pěkně začíná.

Závěry, případně další myšlenky, ponechám na samotných čtenářích.

 

Mnoho štěstí Aridan

__________________

 

Fotografie:

 pict5605a.jpg

 

pict5605adv.jpg

 

pict5609a.jpg

 

pict5609adva.jpg

 

pict5611a.jpg

 

pict5611adva.jpg

 

pict5612a.jpg

 

pict5612adv1a.jpg

 

Komentáře

Přehled komentářů

xD

(fffff, 8. 1. 2012 22:34)

Já osobně jsem tedy čekal opravdu světla.. Myslel jsem tím menší objekty..

Nedávno jsme letěli v Robinsonu R-44, na který jsme ve spod přidělali velké a silné UV světlo..

Viseli jsme s tím 4 km nad jední městem, které nebudu jmenovat.. Asi 5000 obyvatel.. cca 30 km od Hradce Králové západně..

No tedy.. Viseli jsme na místě a občas jsme se pohli o pár metrů.. Bylo to večer a kolega, kterému jsme před odletem zavolali, se měl na dané másto dívat.
Prý to vypadalo jako UFO.. Koukalo na to několik desítek lidí a dokonce to fotili.. On jim nic neřekl a tudíž nic nevěděli.

Já osobně si myslím, že pokud jsme byli v takové výšce, aby nebyly slyšet vrtule (později 4600 metrů, což je kousek pod letovou hladinou).

Zkoušeli jsme už i svícení modrým laserem, který je ve své barvě neobvyklý a moc lidí ho nezná..
Lidé se viditelného paprsku báli. Ale snažte se být přesní na vzdálenost 5 km z vrtulníku.

____

Pokud jde o modrá světla na obloze, kterých se někdy pozorují i stovky najednou, tato světla jdou vidět ilidským okem na jasné modré obloze.. Pokud to tu někd ozmíní, napíši, jak.

Stejný zážitek

(Ejmic, 8. 1. 2012 0:53)

Jenom dodám, že u nás byla jasná obloha, NĚCO byla pozorována na větší vzdálenost (někde nad Soběšovicemi), než tomu bylo podle fotek u tebe. Nakonec u nás převládl názor, že to byly ty létající lampióny, ale zarážející byla ta přesnost letu, stejné rozestupy a teď i ten shodný počet 4 ks. Ledaže by je někdo svázal provazem do řady a v nějakém vzdušném víru si to takhle fičely nocí ... A Ty jseš z vedlejší dědiny :-) Možné je všechno.

Stejný zážitek

(Ejmic, 8. 1. 2012 0:36)

Tak to je pecka. Já přesně tohle viděl s dalšími 3 lidmi u Žermanické přehrady 31.12.2012 okolo 21. hodiny. 4 svítící "NĚCO", ne blikající jako je tomu u letadel, letěla v pravidelných rozestupech za sebou,rychlostí asi jako helikoptéry, úplně přesně stejným obloukem ta NĚCO zabočila a po chvíli ve stejném místě najednou zhasla a byla pryč.