Jdi na obsah Jdi na menu
 


Měsíc a změny na něm - anomalie potvrzeny

18. 2. 2011

 

Vědecké poznatky potvrzují evidentní změny

(na závěr článku následuje doplnění dalších informací)

 

Není to tak dlouho, co se objevil tento článek http://www.jinestranky.cz/clanky/ufo-a-mimozemske-moon_02_2000.jpgcivilizace/mesic---presouvaji-se-jeho-poly-.html , který pokládá otázky, zda se něco děje na Měsíci či nikoliv.

 

Objevilo se návazně mnoho odlišných názorů, myšlenek, teorií a hypotéz, které se změnami souhlasí nebo je naopak vyvracejí.

Skeptici tvrdí, že se neděje vůbec NIC, naproti tomu příznivci změn říkají, že se NĚCO skutečně děje...

 

 

Přiložím nejprve několik videí, které nás mají informovat a ponaučit  a na závěr přiložím jeden čerstvý odkaz, který potvrzuje změny nejen ve stávající poloze Měsíce, ale rovněž anomalii v jeho relativní "oběžné" dráze kolem Země - začíná být eliptická.

Detaily o relativitě pohybu Měsíce vůči Zemi v tomto odkazu.

 

Přeji všem zesměšňovačům, pochybovačům i skutečným hledačům, ať se naše společná diskuse prohloubí k jedinému spojení...

 

Video o "náhodách" existence Země, Měsíce a Slunce:

   

 

Video o podivných okolnostech kolem polohy Měsíce před několika dny:

 

Video o anomáliích polohy Měsíce  koncem roku 2010:

 

Na závěr:

Přikládám slíbený odkaz na vědeckou studii Lorenza Ioria, která byla uveřejněna dne 9.2.2011 a obsahuje kromě skutečně odborného pojednání a propočtů změny polohy i eliptického pohybu Měsíce základní informace o důvodech těchto změn.

Možná budeme dost překvapeni, ale několik z nich je uvedeno až na straně 15, která rozhodně stojí alespoň za hrubé čtení a přeložení - a obsahuje pro někoho takové "nesmysly", jako PLANET X, NEMESIS nebo TYCHÉ.

 

Nezdá se nám, že se všechny "náhody" začínají celkem slušně protínat a dávat ucelenou mozaiku s konkrétním obrazem? Objevení Tyché bylo totiž oficiálně uveřejněno teprve nedávno...

 

Kdo má opět pochyby, může autora níže uveřejněné studie kontaktovat napřímo (mail je uvnitř zprávy) a budu moc rád, pokud mi výsledky svého zjištění odešle mailem, jehož obsah po dohodě následně zveřejním.

 

Mnoho štěstí Aridan

http://lanl.arxiv.org/PS_cache/arxiv/pdf/1102/1102.0212v2.pdf

 

_________________________________________________________________________

DOPLNĚNÍ informací ke článku - uveřejněno dne 21.2.2011

 

Milí čtenáři, 

s ohledem na komentáře, které se v návaznosti na uveřejnění článku objevily, považuji za více než vhodné doplnit další informace a upřesnění faktů diskutovaného tématu.

 

Tedy: 

Vzdálenost Země od našeho jediného satelitu - Měsíce - se měří již přes 40 let velmi přesnoullr-goddard_spaceflight_center_laser_ranging_facility.jpg metodou vysílaného laserového paprsku z určitého místa na Zemi zamířeného na konkrétní Měsíční oblast (první úspěšný test proběhl dokonce roku 1962 - Massachusets insititut of Technology).

Pro zpřesnění měření a celkových výsledků byla tato funkce prostého odrazu již od letu americké Apolo 11 (konkrétně 21.června 1969) a samozřejmě Ruské Lonochod 1 a Lunochod 2, vybavena člověkem dodaným zařízením - tzv. retroreflektorem.

llr---retroreflecotr-on-the-moon.jpgPrincip zdánlivě cizího slova retroreflektor známe dokonce všichni. Je založen na lomu světelného paprsku a následném odrazu - cosi jako odrazové sklíčko na každém dopravním prostředku, oděvu pro děti či dopravní značce nebo poměrně zajímavý efekt svítících očí nočních divokých zvířat na fotografii.

Měření je prováděno z různých míst naší planety a za různých optických podmínek. Zmínit mohu alespoň observatoř v Cote de Azur, dále Apache Point v Novém Mexiku, Goddard NASA nebo k nám blíže Francouzskou observatoř v Grasse i nám blízkém Německu - Wettzell.

 

Z doposud prováděných měření byla zjištěna poměrně nízká variabilita vzdálenosti, přičemž nejčetnější měřená hodnota - Modus - byla vyhodnocena na vzdálenost Země - Měsíc 384.467 kilometrů.

 

Kontakt s autorem studie a zjištění

Nevím, zda jste někdo skutečně kontaktoval autora studie, prozatím od vás nedorazila žádná zpráva o zjištěních - nicméně sám jsem se s ním mezitím skutečně spojil.

Co bylo zmíněno samotným autorem přiloženého odkazu v prvním článku výše - panem profesorem Lorenzo Iorio z Itálie, se kterým jsem měl možnost vyměnit několik mailů, je následující tvrzení:

 

Náš Měsíc se již nějakou dobu nepohybuje po přesné kružnici, ale po jakési eliptické dráze, která se mění - přičemž je nutné vymezit si konkrétní pojmy pro elipsu.

Minimální rozměr elipsy - perigee:        Rmin = a.(1-e)elipsa-_f1x_-_f2x_-_2a.jpg

maximální rozměr elipsy - apogee:      Rmax = a.(1+e)

Rozmezí excentricity "e" se pohybuje od nuly do jedné, kde pro lepší představu pro silně eliptický pohyb - například komety - je hodnota proměnné "e" rovna například 0,8 nebo 0,9.

 

Zkusme si nyní tipnout, kolik je hodnota malého "e" pro náš Měsíc?

Je to hodnota 0,06 a z posledních měření lze předpoklad, že se bude tato proměnná z výše uvedených důvodů v původním článku jako doposud zvětšovat.

 

Závěr:

Shrnutím celkové diskuse se samozřejmě nelze spoléhat na dosavadní osobní zkušenost, kterou všichni nepochybně máme a zarytě tvrdit, že se vůbec nic neděje, protože bychom si toho jednoduše a prostě všimli. Tak to skutečně není - naše schopnosti jsou v mnoha ohledech limitované a tudíž i naše poznání v tomto směru nutně omezené. Dříve se též tvrdilo, že je Země placatá...

Počínající změny na Slunci, současný nárůst solární aktivity, diskutovaný posun magnetických pólů naší planety, sopečná činnost a další fenomény, se rovněž dějí a to dokonce navzdory tomu, že bychom cokoliv jakkoliv sami osobně registrovali (někteří to naopak cítíme velmi znatelně).

Proto prosím buďme v klidu, skutečně nemá smysl se jakkoliv vzrušovat či znervózňovat, vše se děje jak má a vše je v těch nejlepších rukou plánovaných změn, které se mají stát a které se již evidentně dějí.

Smyslem a cílem všech uveřejněných článků není šířit jakoukoliv hysterii, paniku či negativismus - toho je kolem nás záměrně vyvoláváno více než dost, ale naopak - poukazovat na zajímavé směry, kam můžeme a dokonce bychom měli zaměřit svou pozornost a to kladné rozvíjet pro dobro celku - viz tento odkaz a úvodní strana http://www.jinestranky.cz/.

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přehled komentářů

Vysvetleni

(Realtoltek, 17. 2. 2011 22:00)

Mesic postavila stara civilizace ta stejna jako pyramidy. Chteli ovladat pocasi,byt vesmirna stanice a mel slouzit i jako stit proti kataklyzme ...slunecni vlne ktera prichazi jednou cca za 27000 let. Tady davam na odkaz od nostradama...
http://the-red-thread.net/KNIGHTS/secret70.html
je tam jasne videt..ze mesic v nasi uz bude po treti v dobe kataklyzmy.
Nejvetsi problem je ale v tom ..ze zeme vubec mesic nepotrebuje a samotny mesic blokuje nase spojeni s duchem a posiluje nase ego.
Ale kazdopadne mesic bude tuto kataklyzmu znicen.

Re: Vysvetleni

(Realtoltek, 17. 2. 2011 22:06)

Pokud by mel nekdo zajem o vysvetleni dalsich Nostradamovych kreseb .) muzete se na me obratit na FB muj nick Real Toltek.

Re: Vysvetleni

(Honza, 21. 2. 2011 22:15)

dyk je to blbost, kdes na to přišel? Honza

Ad doplnění - nic novýho pod Sluncem

(Paia, 20. 2. 2011 19:10)

To, že Měsíc obíhá po mírně eliptický dráze, je odjakživa známá věc, nikdy neobíhal po přesné kružnici. Konekconců nic přírodního ve Sluneční soustavě neobíhá přesně po kružnici, všechny dráhy planet a jejich přirozených satelitů jsou eliptické, některé míň a některé víc.

U Měsíce vždy byly známy body perigeum a apogeum, tedy přízemí a odzemí. A taky je známo, že se Měsíc od Země vzdaluje. Sice málo, jedná se řádově o centimetry ročně, ale vzdaluje.

Žádné, opakuju, ŽÁDNÉ z těchto přirozených pohybů se nemůžou z ničeho nic skokově změnit bez toho, aby zapůsobila nějaká vnější (nejpíš gravitační) síla. Prolétnuvší kometa nebo asteroid i po dráze mezi Zemí a Měsícem jsou příliš drobný na to, aby s rovnováhou sil nějak zamával. K tomu by muselo být zapotřebí těleso velikosti planety, např. jako Merkur nebo větší. Zatím ale v blízkosti nic takového není. Jestli se k nám blíží planeta X (alias Nemesis, Nibiru...) nelze prozatím 100% prokázat, ale pokud se tu přeci jen něco, co má oběžnou dobu kolem Slunce oněch 3600 let objeví, může to znamenat pořádnej "vesmírnej kulečník".

Nic tedy nemohlo na Měsíc v blízké minulosti zapůsobit tak, aby to změnilo sklon jeho rotační osy, jak si spousta laiků nyní myslí poté, co se vyrojilo několikero obrázků "podivně ležícího srpku". Opakuju, že vše je naprosto normální, jak jsem vysvětloval v mých předchozích postech zde i u jiného článku.

Re: Ad doplnění - nic novýho pod Sluncem

(wivo, 21. 2. 2011 8:37)

jsi určitě vládou a korporacemi placenej astronom-rozvraceč a tady všem zatajuješ co se doopravdy děje :-)))))

Nediv se, že tomu místní nerozumí, když ještě uznávají geocentrický model vesmíru :-)))

Věci se ve skutečnosti mají tak, že lidi tady nezajímá pravda, ale příběh s mystickými prvky(romanetto)
Uvidíš, že se tady zase objeví nicnedokazující videa z youtubu, ale lidi je budou považovat za důkaz "real proof" narozdíl od tvé snahy o vysvětlení.

Ps. měsíc se vzdaluje o 3,98 cm ročně

Re: Re: Ad doplnění - nic novýho pod Sluncem

(Paia, 21. 2. 2011 10:19)

Já tušil, že to budě něco kolem 3 cm/rok :-))

A kdybych byl placenej rozvraceč, tak si nebudu marně shánět práci, ale válím se někde na Bahamách a popíjím s Viktorem, muhehehe :-)))

Re: Re: Re: Ad doplnění - nic novýho pod Sluncem

(Romeo, 21. 2. 2011 16:51)

A copak ty se tam neválíš? ;o) Kde teda bereš tolik času na čtení těchto stránek a rozvracení názorů o měsíčních odchylkách ;oD muhehe.

Re: Re: Re: Re: Ad doplnění - nic novýho pod Sluncem

(Paia, 21. 2. 2011 21:54)

my nezaměstnaní máme hafo volnýho času, to nevíš?

Perfect prediction - writed by Tolkien

(Realtoltek, 18. 2. 2011 23:37)

http://the-red-thread.net/KNIGHTS/secret65.html
Elohim and his slave pope Benedict XVI.

Look like King of Rohan .)

Theoden .) muhaha

But who is Sauron ;p ? Maybe Obama and his mansion cult and another traitors who keep secrets from the true GOD .)

Saruman is at Izrael under control of mansion cult .)

One to rule them all ......Elohim..Ego-in...fallen CHerubin

Ents are maybe nature

two towers have fallen.........and seals was opened.

What was happened with Sauron and with EGO(ring) do you know it .) ?

Who are orcs ??? Zombie peoples ???

It is time for wake up.Yea EGO look like RING which keep your true existence inside.

Do you want be look like GLOOM , do you want be zombies ?

je to celý ňáký dínvý

(kudlas, 21. 2. 2011 18:47)

stejn je to jedno a brnkate si tu jak malý deti

můžu

(wivo, 21. 2. 2011 8:51)

se jenom smát? poslední dobou jsou tyhle články týkající se astronomie A zejména měsíce jedna velká komedie. A přitom by vám stačilo si jenom něco o měsíci přečíst :-)))

Ps. to jsem zvědav, kdo sem dá zase nějaký zaručený důkaz z youtubu :-)))

Planeta X

(Laděna, 20. 2. 2011 19:21)

Jééééé
Žádná PLANETA X neexistuje !!!!!!

Re: Planeta X

(wivo, 21. 2. 2011 8:39)

existuje!! Aridan ti sem dá 150 000 odkazů na své předchozí články a tím ti dokáže že existuje.
A nejen to, určitě se najdou tací, kteří najdou na youtubu zaručené důkazy existence Nibiru :-))))))

Změny

(illuminati, 17. 2. 2011 23:56)

Zdravím Vás, zde na www.jinestranky.cz jsem se dočetl spoustu nových informací.
U některých jsem si jen rozšířil přehled, některé byly úplně nové.
Co se týče hádek, co se zde odehrávají (lépe řečeno prosazování svého názoru), tak každá strana má v něčem pravdu.
Samotný autor těchto stránek chápe, že se nemáme hádat, ale naopak - spojit se v jeden velký celek.
Proto prosím, nehádejte se, to že například tento článek může být milný nám dokazuje Paia. Takových článků zde bude více, ale všechny mají jednu společnou pravdu - NĚCO se s naši planetou Zemí děje a to je holý fakt, stačí se okolo sebe dívat.
Rozvíjejte svou duši a připojte se k ostatním, to jediné Vám může pomoci na vaši cestě životem, protože jinak s tím co se stane neuděláte zhola nic a budete jen "divákem".

Dále bych se chtěl zeptat, když tady máme "Paiu", jestli je pravda, že Jupiter a možná už i Mars prohodili své severní a jižní poly, někde jsem o tom tuším četl (možná se pletu a byla to jiná planeta, už je to nějakou dobu). Jestli to možné je, tak nejspíš budeme další na řadě. Upozornuji, že to je jen má teorie, proto se ptám znalejších, abych se ujistil.

Re: Změny

(Aridan, 20. 2. 2011 15:17)

Milý illuminati,
za tento komentář moc děkuji...
Exaktní doplnění článku o další fakta mám nyní v přípravě.
Aridan

zase erupce?

(Zenko.Idane, 19. 2. 2011 22:23)

Už to zde jednou bylo a zde je pokračování. http://www.novinky.cz/veda-skoly/225718-velke-slunecni-erupce-potrvaji-do-pristiho-tydne.html

Real Toltek

(Realtoltek, 18. 2. 2011 23:39)

Vim ze to tu nepatri ale stoji to za to .)

Nesmysly!!!

(Paia, 17. 2. 2011 22:14)

Aridane i všichni ostatní,

vraťte se z výšin zpět nohama na zem. Co se píše či říká v těch videích a odkazech nevím, protože umím jenom česky/slovensky. A ačkoli nepatřím mezi skeptiky, naprosto přesně vím, že na polohách Měsíce NENÍ VŮBEC NIC ANOMÁLNÍHO. Jsem dávný astronom-amatér a noční oblohu a tělesa sluneční soustavy pozoruju už několik desítek let (asi 3) a znovu tady opakuju, že NÁKLONY SEVEROJIŽNÍ OSY MĚSÍCE JSOU NAPROSTO V POŘÁDKU a že OBČASNÝ TVAR MISKY PŘED ZÁPADEM MĚSÍCE KRÁTCE PO NOVU JE ZCELA NORMÁLNÍ.

Lidi, uvědomte si, že severojižní osa Měsíce směřuje svisle, tedy takto | jen v tom okamžiku, kdy je Měsíc přesně na jihu. Je-li ve východní části oblohy, je osa šikmo takto \ a je-li v západní části oblohy, je zase šikmo takto / . V jistých pozicích vůči ekliptice a vůči zemi je ona osa i téměř vodorovná a všechno to souvisí i s polohou Slunce na obloze o polednách během celého roku. Jak jistě víte, v zimě je Slunce nízko (jen 16,5° o zimním slunovratu) a v létě zase vysoko (až 66,5° o letním slunovratu), a přesně v místě pozice Slunce prochází právě ta ekliptika, která je kolmá na severojižní směr (myšlen tím zdánlivý poledník na obloze) a jejíž sklon se během roku mění, a to proto, že sklon zemské osy otáčení činí oněch 23,5°. U Měsíce jsou výšky naopak, v zimě 66,5° ± 5° a v létě zase 16,5° ± 5°. Těch ± 5° je proto, že Měsíc neobíhá v rovině ekliptiky (= rovina oběhu Země kolem Slunce) ale je vůči této rovině jeho oběžná rovina skloněna o 5°, takže Měsíc opisuje vlnovku podél ekliptiky. Navíc je jeho dráha i excentrická, cyklicky se k Zemi přibližuje a od ní vzdaluje (proto jsou někdy zatmění slunce prstencová - je vzdálenější, jindy úplná - je blíž). Jelikož u Měsíce rozlišujeme siderický a sydonický oběh (jeden je o 360° a druhý od novu do novu, tedy o více než 360°) neshoduje se ani doba oběhu a doba pohybu ve vlnovce ± kolem ekliptiky.

Z důvodu těchto různých pohybů vypadá Měsíc pokaždý jinak i když ho pozorujeme vždy např. 3. den po každém novu. Někdy má náklon menší a jindy větší. Tak to prostě je a NENÍ NA TOM NIC DIVNÝHO!!!

Já už nevím, jak to líp vysvětlit, těžko se to pouze slovně popisuje, když člověk nemá tabuli, kde by průběžně kreslil schémata, ze kterých by to bylo mnohem jasnější. Ideální na tohle by byl speciální program v planetáriu, kde by krásně simulovali pohyby Měsíce po obloze.

Tak už sakra přestaňte tady vyšilovat, kdyby opravdu s Měsícem bylo něco v nepořádku, nejen, že bych si toho já všiml, ale hlavně by si toho všimla spousta aktivních astronomů amatérů i profesionálů a ti by těžko mlčeli. Tyhle na mobil natočený "senzace" od laiků, ty jsou nám odbornějším akorát tak k smíchu a rozčilování se nad lidskou blbostí, která je, jak známo, naprosto nekonečná.

Paia

Re: Nesmysly!!!

(Vinc, 17. 2. 2011 22:31)

Tohle taky beru s hooodně velkou rezervou, to samé psal už minule i někdo s nickem wiwi, nebo tak nějak... a připojuji se k tomu, že videa v angličtině jsou většinou na nic :-D ... Pro mě jen na dívání se na obrázky... :-D
Schválně, kolik z vás si to dokázalo přeložit? :-D

Re: Re: Nesmysly!!!

(Vinc, 17. 2. 2011 22:35)

PS: google překladač něco přeloží, ale bývají to často nesrozumitelné nesmysly, takže z toho nakonec vyplyne blbost = zbytečná námaha
A nemyslím tím jen tato videa, tak 30% textu si dokážu z těch anglických titulků přeložit (a to jsme se učil německy), tak trochu něco pochopím, o co se tam jedná... ale i tak z toho skoro nic nemám....