Jdi na obsah Jdi na menu
 


Měsíc a změny na něm - anomalie potvrzeny

18. 2. 2011

 

Vědecké poznatky potvrzují evidentní změny

(na závěr článku následuje doplnění dalších informací)

 

Není to tak dlouho, co se objevil tento článek http://www.jinestranky.cz/clanky/ufo-a-mimozemske-moon_02_2000.jpgcivilizace/mesic---presouvaji-se-jeho-poly-.html , který pokládá otázky, zda se něco děje na Měsíci či nikoliv.

 

Objevilo se návazně mnoho odlišných názorů, myšlenek, teorií a hypotéz, které se změnami souhlasí nebo je naopak vyvracejí.

Skeptici tvrdí, že se neděje vůbec NIC, naproti tomu příznivci změn říkají, že se NĚCO skutečně děje...

 

 

Přiložím nejprve několik videí, které nás mají informovat a ponaučit  a na závěr přiložím jeden čerstvý odkaz, který potvrzuje změny nejen ve stávající poloze Měsíce, ale rovněž anomalii v jeho relativní "oběžné" dráze kolem Země - začíná být eliptická.

Detaily o relativitě pohybu Měsíce vůči Zemi v tomto odkazu.

 

Přeji všem zesměšňovačům, pochybovačům i skutečným hledačům, ať se naše společná diskuse prohloubí k jedinému spojení...

 

Video o "náhodách" existence Země, Měsíce a Slunce:

   

 

Video o podivných okolnostech kolem polohy Měsíce před několika dny:

 

Video o anomáliích polohy Měsíce  koncem roku 2010:

 

Na závěr:

Přikládám slíbený odkaz na vědeckou studii Lorenza Ioria, která byla uveřejněna dne 9.2.2011 a obsahuje kromě skutečně odborného pojednání a propočtů změny polohy i eliptického pohybu Měsíce základní informace o důvodech těchto změn.

Možná budeme dost překvapeni, ale několik z nich je uvedeno až na straně 15, která rozhodně stojí alespoň za hrubé čtení a přeložení - a obsahuje pro někoho takové "nesmysly", jako PLANET X, NEMESIS nebo TYCHÉ.

 

Nezdá se nám, že se všechny "náhody" začínají celkem slušně protínat a dávat ucelenou mozaiku s konkrétním obrazem? Objevení Tyché bylo totiž oficiálně uveřejněno teprve nedávno...

 

Kdo má opět pochyby, může autora níže uveřejněné studie kontaktovat napřímo (mail je uvnitř zprávy) a budu moc rád, pokud mi výsledky svého zjištění odešle mailem, jehož obsah po dohodě následně zveřejním.

 

Mnoho štěstí Aridan

http://lanl.arxiv.org/PS_cache/arxiv/pdf/1102/1102.0212v2.pdf

 

_________________________________________________________________________

DOPLNĚNÍ informací ke článku - uveřejněno dne 21.2.2011

 

Milí čtenáři, 

s ohledem na komentáře, které se v návaznosti na uveřejnění článku objevily, považuji za více než vhodné doplnit další informace a upřesnění faktů diskutovaného tématu.

 

Tedy: 

Vzdálenost Země od našeho jediného satelitu - Měsíce - se měří již přes 40 let velmi přesnoullr-goddard_spaceflight_center_laser_ranging_facility.jpg metodou vysílaného laserového paprsku z určitého místa na Zemi zamířeného na konkrétní Měsíční oblast (první úspěšný test proběhl dokonce roku 1962 - Massachusets insititut of Technology).

Pro zpřesnění měření a celkových výsledků byla tato funkce prostého odrazu již od letu americké Apolo 11 (konkrétně 21.června 1969) a samozřejmě Ruské Lonochod 1 a Lunochod 2, vybavena člověkem dodaným zařízením - tzv. retroreflektorem.

llr---retroreflecotr-on-the-moon.jpgPrincip zdánlivě cizího slova retroreflektor známe dokonce všichni. Je založen na lomu světelného paprsku a následném odrazu - cosi jako odrazové sklíčko na každém dopravním prostředku, oděvu pro děti či dopravní značce nebo poměrně zajímavý efekt svítících očí nočních divokých zvířat na fotografii.

Měření je prováděno z různých míst naší planety a za různých optických podmínek. Zmínit mohu alespoň observatoř v Cote de Azur, dále Apache Point v Novém Mexiku, Goddard NASA nebo k nám blíže Francouzskou observatoř v Grasse i nám blízkém Německu - Wettzell.

 

Z doposud prováděných měření byla zjištěna poměrně nízká variabilita vzdálenosti, přičemž nejčetnější měřená hodnota - Modus - byla vyhodnocena na vzdálenost Země - Měsíc 384.467 kilometrů.

 

Kontakt s autorem studie a zjištění

Nevím, zda jste někdo skutečně kontaktoval autora studie, prozatím od vás nedorazila žádná zpráva o zjištěních - nicméně sám jsem se s ním mezitím skutečně spojil.

Co bylo zmíněno samotným autorem přiloženého odkazu v prvním článku výše - panem profesorem Lorenzo Iorio z Itálie, se kterým jsem měl možnost vyměnit několik mailů, je následující tvrzení:

 

Náš Měsíc se již nějakou dobu nepohybuje po přesné kružnici, ale po jakési eliptické dráze, která se mění - přičemž je nutné vymezit si konkrétní pojmy pro elipsu.

Minimální rozměr elipsy - perigee:        Rmin = a.(1-e)elipsa-_f1x_-_f2x_-_2a.jpg

maximální rozměr elipsy - apogee:      Rmax = a.(1+e)

Rozmezí excentricity "e" se pohybuje od nuly do jedné, kde pro lepší představu pro silně eliptický pohyb - například komety - je hodnota proměnné "e" rovna například 0,8 nebo 0,9.

 

Zkusme si nyní tipnout, kolik je hodnota malého "e" pro náš Měsíc?

Je to hodnota 0,06 a z posledních měření lze předpoklad, že se bude tato proměnná z výše uvedených důvodů v původním článku jako doposud zvětšovat.

 

Závěr:

Shrnutím celkové diskuse se samozřejmě nelze spoléhat na dosavadní osobní zkušenost, kterou všichni nepochybně máme a zarytě tvrdit, že se vůbec nic neděje, protože bychom si toho jednoduše a prostě všimli. Tak to skutečně není - naše schopnosti jsou v mnoha ohledech limitované a tudíž i naše poznání v tomto směru nutně omezené. Dříve se též tvrdilo, že je Země placatá...

Počínající změny na Slunci, současný nárůst solární aktivity, diskutovaný posun magnetických pólů naší planety, sopečná činnost a další fenomény, se rovněž dějí a to dokonce navzdory tomu, že bychom cokoliv jakkoliv sami osobně registrovali (někteří to naopak cítíme velmi znatelně).

Proto prosím buďme v klidu, skutečně nemá smysl se jakkoliv vzrušovat či znervózňovat, vše se děje jak má a vše je v těch nejlepších rukou plánovaných změn, které se mají stát a které se již evidentně dějí.

Smyslem a cílem všech uveřejněných článků není šířit jakoukoliv hysterii, paniku či negativismus - toho je kolem nás záměrně vyvoláváno více než dost, ale naopak - poukazovat na zajímavé směry, kam můžeme a dokonce bychom měli zaměřit svou pozornost a to kladné rozvíjet pro dobro celku - viz tento odkaz a úvodní strana http://www.jinestranky.cz/.

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přehled komentářů

Re: Nesmysly!!!

(Honza, 18. 2. 2011 11:53)

Ahoj Paia - musim plne souhlasit - zcela jasnym prikladem priblizovani a oddalovani mesice je priliv a odliv, ktery je zpusobeny hmotou a gravitaci mesice a bez teto "anomlie" v pohybu nasi obeznice by nebyl. Opet to co jsem tu uz nejednou zminoval vse souvisi se vsim a informace je nutne chapat a uvadet v jejich celistvosti! Na druhou stranu ty jako astronom bys nam ostatnim, kteri oblohu sledujeme se zatajenym dechem nad jeji nadherou, mohl pomoci tim, ze se pokusis najit a vyfotit Nibiru abychom meli dukaz i odjinud nez z "vedecke" obce a spekulaci. Dik a mnoho zdaru. Honza

Re: Re: Nesmysly!!!

(Realtoltek, 18. 2. 2011 15:35)

Takze si myslite ze kdyby tady mesic nebyl ? Zeme by nefungovala ;) ?

Re: Re: Re: Nesmysly!!!

(Paia, 18. 2. 2011 17:52)

O tom jsem skálopevně přesvědčenej, že kdyby náhodou Měsíc "ulítnul" do vesmíru, že to Země "nerozchodí"...

Re: Re: Nesmysly!!!

(Paia, 18. 2. 2011 17:50)

Pozor, píšu o sobě, že jsem "dávný astronom-amatér", tzn. že kdysi dávno na základce a střední jsem chodil na hvězdárnu do astronomickýho kroužku a odtamtud mám nějaký ty znalosti. Ani nemám žádný astrovybavení, jen obyčejnej triedr 7x35 a obyčejnej kompakt digifoťáček. Takže dneska pozoruju oblohu jen očima případně tím triedrem, ale protože pozoruju celoživotně, myslím, že jakýchkoli změn bych si rozhodně všiml.

Sluneční erupce

(illuminati, 18. 2. 2011 0:14)

Dámy a pánové. Tady máme jen a jen začátek toho, co nás čeká.
http://www.novinky.cz/veda-skoly/225580-k-zemi-dosahnou-tri-slunecni-erupce-vedci-se-tesi-na-velkou-polarni-zari.html
Jen mě napadá, jestli to není to, na co upozorňoval a všiml si toho Vinc v předchozím článku.

Re: Sluneční erupce

(illuminati, 18. 2. 2011 1:44)

Jelikož nejspíš spíte a ten článek se objevil pozdě, neměli jste nejspíš možnost něco vidět, tak jsem Vám to pěkně vyfotil :-)
Jsou to originály vytažené z fotáku, žádné efekty! Jestli někdo pochybuje, dejte mail, pošlu Vám je tam, je to výběr dvou nejpovedenějších...

http://img33.imageshack.us/i/p1070700.jpg/
http://img15.imageshack.us/i/p1070690p.jpg/

erupce

(Zenko.Idane, 18. 2. 2011 1:34)

Tak jsem si dnes pořád říkal proč mě tak podivně pobolívá hlava? že by to mělo možný vliv? a nějak nemůžu spát už jsem tedy dlouho vzhůru, taky to může být tím? chi chi ale většinou jsem se pak dočetl že byly právě nějaké erupce? no poznámky si nevedu tak těžko povědět? mějte se fajn

Od počátku

(Akyč, 17. 2. 2011 22:53)

Věků které my známe,se naše milá planeta chová jako nově roztočená káča nebo vlček,tzn že osa její rotace opisuje větší nebo menší kružnici. Teď mi to podle polohy měsíce na noční obloze připadá jako konec jejího roztočení,že už se jen tak komíhá než padne na bok.Zkuste trochu zapřemýšlet nad odkazy předků. Souznění Všem AK.

Materiál

(Vinc, 17. 2. 2011 22:28)

Nejedná se sice přímo o měsíc, ale tady máte taky spoustu materiálu o roku 2012, planetě Nibiru... jsou to ale starší články:
http://eldar.cz/hade/rok%202012.html přesto doporučuji, některé věci zde na "jinychstanchach" chybí a jiné stránky, co se touto problematikou zabývají nedoporučuju! Autoři to na většině jiných webů berou, jako samozdřejmost a nutí Vám své názory a často tam bývají nesmysly, které si domýšlejí...