Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kosmická loď Země v ohrožení

9. 6. 2010

Jak je to s naší planetou a čemu se podobá?

Mnoho z nás se věnuje takovým činnostem, jako je chování drobných domácích mazlíčků - přes akčnější psi a kočky, menší morčata, králíky či křečky nebo tiché společníky zástupců suchozemské říše jako želvy a plazi či naopak reprezentanty vodního království – rybičky. Každý druh si žádá své prostředí, své podmínky, svůj způsob obživy a svou konkrétní údržbu i pravidelnou očistu.

Pojďme vzít v úvahu například mokré prostředí vodních říší, ze kterého jsme všichni primárně vzešli. Více informací zde /clanky/2012---rok-transformace/novorozenec-umirajici-do-zivota-a-souvislost-s-2012

ObrazekPro chovatele to bude opakování, nicméně pro neznalé musíme při založení například chovu rybiček uvažovat následující: Dostatečně velký objem akvária pro plánovaný počet tvorů, způsob vybavení prostředí akvária – skalky, rostliny, atd., podmínky pro cirkulaci vody a její okysličení, vhodné krmení a samozřejmě optimální osvětlení a vytápění. Nesmíme však zapomenout ani na častou výměnu vody a zvážit pořizovací náklady i náklady spojené s celoročním provozováním.

 

Pokud se zaměříme na naši lidskou rasu a doposud obvyklé cesty do vesmíru v kosmických sondách a raketách (pomíjím portály a brány), platí naprosto shodné úvahy. Dostatečně velký prostor úměrný době pobytu v kosmu, počtu členů posádky a účelu dané expedice. Odpadní suroviny se shromažďují na bezpečné místo, nebo se pomocí prostoru vnějšího vakua odsávají pryč z lodi. Je-li narušen dostatečný přívod kyslíku či náhle změněny životně důležité podmínky obecně, může dojít k okamžitému ohrožení života na palubě.

ObrazekNikoho z posádky proto ani nenapadne, aby si uvnitř lodi rozdělal oheň, zapálil doutník a zplodiny pouštěl do vnitřního prostoru lodi. Sejně tak se nikdo raději nesnaží narušit okolní obal kosmické lodi kolem, neboť by byla ohrožena konstrukce lodi samotné. Posádka kosmické lodi má společné, omezené zdroje a jsou si toho moc dobře vědomi, proto se podle toho náležitě opatrně a s úctou chovají. Vědí, že s nimi musí dobře hospodařit, protože jsou konečné, vyčerpatelné a dimenzované s určitou rezervou pro jejich konkrétní výpravu.

Podívejme se na celou věc v trochu širším měřítku.

Naše planeta Země je v tomto příměru v podstatě rovněž taková obrovská „kosmická loď“, která se řítí rychlostí několika tisíců kilometrů za hodinu vesmírem, do toho se ještě navíc otáčí, je bombradována částicemi energie z centra Galaxie a osvětlována Sluncem z různých stran (den a noc) a její dlouhodobé roční podmínky se v závislosti na probíhajícím počasí tím pádem mění.

ObrazekNa této kosmické lodi žije mnoho miliard obyvatel, kteří by se měli chovat stejně odpovědně jako dříve popsaná kosmická posádka, ale situace je bohužel jiná. Exhalace jsou vypouštěny přímo do vzduchu, který se však již jinam neodsává, takže jsme nuceni stále se zhoršující ovzduší vdechovat. Odpady jsou společně s jedovatými látkami vypouštěny do vod, které následně čistíme a s velkou radostí po celém cyklu pijeme.

 

Připomínám, že na naší planetě je povrch pokryt ze 70% vodou, tedy na světě je sice obrovské množství vody, ale většina celého obrovského objemu je pouze slaná a pro nás v této formě nepoužitelná. Pouhá 3% celého vodstva planety Země jsou sladká a právě do nich odpady vypouštíme, aby se mohly následně z řek vlévat do moří, tam se odpařovat a po přetransformování v podobě kyselých dešťů napršet zpět na suchou zemi, slít se ze strání zpět do potoků a řek do sladkých vod, které jsme nuceni po dalším pročištění běžně pít.

Vrcholem je velmi nebezpečné hospodaření největších světových velmocí s otázkou využití všech dostupných zdrojů naší „kosmické lodi“ Země, neboť jsme nyní skutečně všichni v ohrožení života. Pokud zde připomenu změny, které se dějí napříč celou naší Galaxií a jsou již evidentní i pro laiky, (detaily zde www.jine.estranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/oteplovani-planety-zeme-nebo-cele-galaxie_   ) určitě nám v dalším vývoji nepomohou stávající katastrofy ropných společností – aktuálně BP, jejichž neschopnost (či dokonce úmysl) urychleně řešit úniky ropy do našich oceánů mohou vyvolat skutečně celosvětovou klimatickou katastrofu, případně po dočasném oteplení příchozí menší dobu ledovou. Alternativní zdroje energií byly již dávno objeveny, jsou však nesmyslně utajovány, neboť zájem společností a konkrétních osob vlastnících tyto zdroje, je samozřejmě ropu spotřebovávat...

Alarmující informace o tom, že Golfský proud (který funguje jako hlavní oceánský motor a termoregulační prvek naší planety) denně odnáší Obrazek100.000 galonů ropy z Mexického zálivu směrem k Evropě, se sice již mezi vědci objevila, ale prozatím díky Bohu nebyla potvrzena. Je to však otázka času a BP s okamžitým řešením z rozličných důvodů evidentně nikam nespěchá (na co se bude čekat až do srpna?), a jeho doposud provedené pokusy zacpat výrony bahnem geniálně nazvané „Top Kill“ znamenají v tuto chvíli výrony ještě větší… Řešení situace úniků ropy je přitom daleko více. Detaily zde /clanky/2012---rok-transformace/mexicky-zaliv-a-uniky-ropy---omyl_-vsechno-je-jinak

Znamenalo by to totiž skutečné ohrožení jednoho z největších zdrojů naší planety, či pokud chcete „kosmické lodi“ Země. Pomyslete sami, že se obrovské objemy znečišťující zoxidované ropné látky obohacené železitými složkami a sirnými sloučeninami, které z několika rozsáhlých zdrojů unikají, dostanou prouděním mořských proudů na celou planetu. Doufejme, že k tomuto nikdy nedojde…

Související důležitý článek zde /clanky/2012---rok-transformace/utrpeni-jako-prostredek-sblizeni-lidi

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ooo

(Matina biloková, 24. 1. 2012 17:05)

hmmmmmmmmmm ten záchod je zajímavý