Jdi na obsah Jdi na menu
 


Původ člověka a souvislost s Nibiru - šokující odhalení

7. 5. 2010

 

 

 

 

 

související článek /clanky/ufo-a-mimozemske-civilizace/ufo_-teleskopy_-nibiru-a-vznik-cloveka

Chcete znát svou historii? Není problém, připravte se…

Čím byl Váš dědeček a jak se jmenoval? Dobrá, víte. Kdo však byl JEHO dědeček a následně JEHO dědeček? Obávám se z vlastní zkušenosti, že tyto informace již nejsou jen tak k dispozici.

 

 

Následující řádky a fotografie nám na rozdíl od Darwinistů odhalí jeden z nejpravděpodobnějších výkladů naší historie, protože vychází z rozličných záznamů, které byly nalezeny na různých místech naší planety a nemají tudíž konkrétní manipulačně-mocenský podtext.

Naše Sluneční soustava není zcela přesně interpretována, jak ji definuje Obrazektradiční astrologie. Slunce má svého bratra či sestru, planetu Nibiru (řecky Nemesis, jinak též Hercolubus, Isis, Nubisis, Marduk, či Planeta X) je z astronomického hlediska spíše temnou hvězdou (mrtvá hvězda - Brown dwarf - hnědý trpaslík) která má výrazně odlišnou oběžnou dráhu než ostatní planety naší soustavy. Oběh Nibiru trvá přibližně 3600 let a eliptická dráha protíná naší sluneční soustavu pod ostrým úhlem – viz. obrázek.

ObrazekPředpokládá se, že naše Země byla dříve větší než nyní - přibližně dvakrát, ovšem v minulosti došlo k určitým kosmickým srážkám (s Nibiru) a Země se rozpadla na náš Měsíc, který vídáme, a na pás asteroidů, který je mezi Jupiterem a Marsem. Z astrologického hlediska by bylo pro stabilitu naší Země do budoucna vhodnější mít satelity, tedy měsíce, dva. Planeta Nibiru - má rozněž několik měsíců – 5, které kolem ní obíhají.

Protože naše záznamy z historie existence lidstva nevznikly asi jen tak pro nic Obrazekza nic, vypustila americká NASA 25.1.1983 satelit IRAS (což je Infrrared Astronomical Satelite), který byl dne 30.1.1983 následován článkem v New York Times na titulní straně, kde bylo veřejně oznámeno, že mise a účel IRASu je hledání Planety X – tedy pátrání po objektech neviditelných běžnou optikou, ale za pomoci snímání tepelného záření, které vesmírné objekty vydávají – pozn. představme si žhavý uhlík ve tmě – nesvítí, ale žhne (autorem článku byl John Willford).

Netrvalo dlouho a 31.12.1983 byla uveřejněna následující fakta:  IRAS objevil neznámé vesmírné těleso, pravděpodobně velikosti Jupiteru směrem v souhvězdí Orionu, tak blízko, že bude pravděpodobně součástí našeho solárního systému (autor Thomas O‘Toole). 

Aby toho nebylo málo, NASA vypouští koncem roku 2009 teleskop WISE (Wide-field Infrared Survey Explorer), jehož úkolem je obíhat kolem naší planety a Obrazekpřitom každých 11 sekund vytvořit fotografii kosmu s plným rozlišením o velikosti několika MB. Primárním úkolem je monitoring blízkého i vzdáleného (deep space) prostoru a sledování takových objektů jako komety a asteroidy. Stávající Hubbleův teleskop zůstává v provoru - do konce doby své životnosti, stejně tak telescop Vista.

 

 

Na obrázku níže vidíme rozdíl mezi fotografií pořízenou z IRASu a vpravo z WISE, který je 400x citlivější než IRAS.  

Obrazek

Zajímavé video o WISE zde: http://www.youtube.com/watch?v=aUZG7f4h8_4

 

Vypuštění WISE osobně považuji za rozumný počin, neboť se otázkou pádu asteroidů, meteorů a obecně blížících se chladných vesmírných těles nikdo pořádně nezabývá. Spoléháme na naši ochranu v podobě atmosféry a shoření v ní, ovšem v případě pádu většího vesmírného tělesa se může velice rychle zopakovat historie s dinosaury - i když na to dnes máme již lepší vybavení - například technologii HAARP - viz článek /clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/srazky_-zemetreseni-i-nalada-na-prani---technologie-haarp

 

Dne 3.června 2007 NASA veřejně oznámila objevení nezvykle velké díry Obrazeka narušení magnetosféry naší planety a vzápětí 16.června 2007 potvrdila, že ionosfera (ochranný obal planety plný silně nabitých iontů) se chová jinak a je v jiné poloze, než by měla být a vůbec nevědí proč. Jako důsledek těchto vlivů se hovoří o nestabilním počasí, častých zemětřeseních síly 6-8 stupně (děje se nyní), přílivových vlnách a velkých tsunami výše až 1,5kilometru (průměrná hloubka oceánů je totiž přibližně 4 km ), rostoucí aktivitě vulkánů díky změnám tlaku zemských desek a nebezpečí posunu zemských pólů – viz článek 2012 PROROCTVí zde:  /clanky/2012---proroctvi.

 

ObrazekPrůlet vesmírného tělesa kolem planety Země nalezneme v kresbách či rytinách napříč všemi kulturami, (někde se dozvíme, že se jedná o uměle vytvořený planetární systém) neboť byl pozorovatelný ze všech míst země  jako okřídlená planeta či „druhé Slunce“ vedle toho našeho - viz fota.

 

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Pokud se týká posledních odhadů, bude možné Nibiru spatřit pouhým okem v závěru léta, přelom podzimu tohoto roku 2010.   O tomto fenoménu nás již od roku 1974Obrazek neúnavně informuje známý historik a překladatel Summerských textů Zacharia Sitchin a poslední informace NASA mu prozatím dávají (ač velice neradi 100%ně za pravdu – viz sekce proroctví o Nibiru /clanky/2012---proroctvi, jeho utajování a vědecký článek na SPACE.com z března 2010  http://www.space.com/scienceastronomy/nemesis-comets-earth-am-100311.html)

 

 

Pojďme však zpět k našemu původu,

Obrazekkterý totiž s Nibiru těsně souvisí. Nibiru je tedy tepelně zářívé těleso, které vydává svým obíhajícím měsícům dostatečné množství energie, která na nich umožňuje udržovat život, stejně jako naše Slunce planetám v naší soustavě.

Na jednom z měsíců této planetární soustavy dle dochovaných Summerských zpráv žijí rozvinuté bytosti zvané ObrazekAnnunaki či Nephillim – pomíjím otázku jejich padlých andělských duší – zato uvedu, že jsou vyšší než my, jejich průměrná výška je něco kolem 2,6 metru (jsou nalezené lebky i celé kostry, věrohodná fota i videa mám k dispozici), dožívají se v porovnání s námi stanásobků našeho věku a protože byli a jsou technologicky i duchovně velice rozvinutí, dokázali kultivací DNA stvořit bytost v podstatě jakéhokoliv typu. Tak si jednoho dne stvořili po delší rozvaze Obrazekčlověka, který je jim podobný, záměrně menší než on, není sice tolik silný ani inteligentní, nicméně jako otrocká rasa a někdy domácí pomocník zvladatelný a proto plně vyhovuje. (viz biblické: „Vytvořme si člověka k obrazu svému“ – jde o kolektivní rozhodnutí, nikoliv „vytvořím si“ – pokud bych byl samojediný jeden Bůh).

Protože zájem Annunaki/Nephillim na naší planetě byl především o těžbu zlatých žil či chceme-li zlaté rudy, kterou potřebovali pro stabilizaci vlastní atmosféry díky úbytku jejich dlouhověkosti, umístili své základny v rudných dolech především na území Afriky. Proto se z vykopávek potvrdilo a je geneticky dokázáno, že první obyvatelé naší planety (mluvíme o Homo Sapiens) byli černí lidé – viz nálezy hrobů v dolech. Z mnoha Obrazekzdrojů se dozvídáme, že před námi již byli tři podobné generace lidské rasy, tato naše je čtvrtá. Během posledních let se skutečně nalezlo mnoho vykopávek a informací o městech z doby Summeru, či Lemurie (zanikla 31 tis.let př.n.l.) a Atlantidy (zanikla 27.600 let př.n.l.) - některá jména se mimo jiné objevují následně i v Bibli. Některé texty jsou stářím daleko před věkem příchodu Ježíše či Mojžíše – více než 2500 let a přesto texty na tabulkách či válečcích z jílu obsahují významem shodná data jako Bible, kniha Stvoření – Genesis. Jsou tam velmi přesné informace o precipitaci neboli rotaci naší zemské osy přes všechna hvězdná znamení v cyklu 26.000 let, zároveň její sklon pod úhlem 23 stupňů, informace o pásu asteroidů i o struktuře planet naší sluneční soustavy. Samozřejmě tam nechybí informace o planetě Nibiru, její oběžné dráze – orbitu a časové periodě 3600 pozemských let. Moderní věda přitom udělala podobná odhalení za pomoci moderních elektronicko-optických přístrojů až někdy v letech 1970 a Nibiru oficiálně až roku 1983. Zajímavé, že?Obrazek

Jak je uvedeno výše, pouze zopakuji, že jsme se nevyvinuli, ale byli jsme účelově geneticky vytvořeni jako slabší otrocká rasa, pro práce ve zlatých dolech. 

 

 

 

 

Pokud je někdo z nás ortodoxním zastáncem jakékoliv víry (včetně Darwina) – viz článek  /clanky/puvod-a-historie-cloveka/historie-hledani-pravdy_-svobody-a-stvoritele  ,bude možná jeho víra mírně řečeno otřesena událostmi a přiznáními, která nyní stále jasněji vycházejí na povrch – viz nedávné přiznání Vatikánu a potvrzení existence mimozemských civilizací zde: /clanky/ufo-a-mimozemske-civilizace/verici_-pozor---vatikan-promlouva

Rozhodně však máme šanci svou budoucnost změnit z negativních vyhlídek proroctví o 2012 tím, že sice budeme vědět o možných rizicích a změnách, nicméně je silou našeho kolektivního vědomí Obrazekodmítneme a pozitivními vibracemi jejich existenci prostě nepřipustíme - umíme to, jen se o tom nemluví.

Kdo by měl zájem o hlubší studium planety Nibiru, doporučuji dílo Zacharia Sitchina – Dvanáctá planeta

 

Mnoho štěstí Aridan

Stručně a zajímavé video zde: http://www.youtube.com/watch?v=LcGBM2RzTHo

Obrazek

Jak potom ale můžeme věřit dané minulosti a vykládané historii obecně, když víme, že se její formulace vždy tvořila dle okolností, které se politicky hodily „do krámu“ vládnoucí třídě či tehdejšímu panovníkovi. (původně řecké slovo ISTÓRIA, tedy záznam popisující konkrétní pohled na část minulosti naší rasy, rovněž anglické spojení history = his story – tedy „jeho příběh“, samozřejmě příběh vítěze, poražený končil ve vykopané jámě)

 

Komentáře

Přehled komentářů

Fantazie?

(W, 6. 2. 2012 16:44)

Proč vytvářet další teorii, o tom, že je nad námi nějaký jiný pán stvořitel ? Mě to přijde jako takové zjednodušení, a zbavení se zodpovědnosti. Tahle teorie, že nás tu jen někdo hodil. A že tedy nejsme z téhle planety, to by mohlo například i vzbudit větší neúctu k této planetě ( kdyby tomu někdo věřil). Já mám velkou fantazii, a dovedu si představit ledasco. Stejně tak nemůžeme nic asi vyloučit, ale tohle je spíš tak nějaká hrátka s představivostí. Jako laikové se nedostaneme přímo ke spolehlivým snímkům z NASA, například, aby jsme vůbec věděli, jestli nějaká Nibiru existuje.
Co se týče slov z bible, ta se používají snad ve všem možném, dají se chápat opravdu mnohými způsoby, a nikdo neví jak to bylo skutečně zamýšleno.
Neměli bysme se chovat jako neinteligentnější tvorové, ale tvrdit, že jsme otroky nějaké rasy z jiné planety to je taky extrém.
Myšlenku atlantídy a jiných vivilizací, jež byly značně vyspělé určitě nevylučuji, ale zkrátka si nemyslím, že by jsme byli jen nějaká nastrčená vytvořená rasa. To by zas nevysvětlovalo jak vzinkli oni stvořitelé.
Tak asi takhle.

Re: Fantazie?

(jama50, 20. 3. 2012 7:18)

<Co se týče slov z bible, ta se používají snad ve všem možném, dají se chápat opravdu mnohými způsoby, a nikdo neví jak to bylo skutečně zamýšleno.>

Přesně takto, jak jsi to řekl. Bible je psaná tak, že každý si v ní může vzít poučení podle "výšky"svého dosažení. Je-li někdo materialista, najde v Bibli pouze historii a může jí věřit nebo nemusí.

Kdo jde nad materialismus, ten v ní najde mnohá užitečná témata pro svůj další růst.

Jako nejvyšší vrchol pak Bible obsahuje návod, jak může Duše přejít "ze tmy do světla", čili návod na proměnu člověka z nevědomé bytosti na vševědomou bytost za pomoci průchodu přes lidské (hmotné) vtělení, a to duď několikanásobným průchodem (převtělování) nebo dokonce pouze za pomoci jediného života (jak ukázal Ježíš Kristus sám na sobě).

Takže každý si může vybrat podle hlediska svého názoru a chápání. Holt je to Božská kniha.

Re: Fantazie?

(Zekke, 7. 5. 2012 15:50)

Čistá pravda :)

ty kruhy sem dělal já

(jurko od božky, 27. 4. 2012 10:33)

???

(S.J., 30. 9. 2011 15:30)

Dobrý den Aridane,obdivuju vaši práci a stránky,lecos jsem již u vás přečetl,super,děkuji.sám však čerpám i z jiných zdrojů,at už všem dostupným či jiných (sám v sobě)a tak musim s teorii že jsme hračky bytostí žijících kolem tzv. Nibiru nesouhlasit,spíš si to máme jen myslet,nejsem zastánce žádné konkrétní víry ale co si budem povídat v bibli je psáno lecos,co se stalo,co se stane.taky to že má přijít falešný mesiáš (Satan,Antichrist) krerý nás bude chtít ,opět, svést na svou stranu do doby než zasáhne skutečný Bůh (Ježíš)a skoncuje to jednou pro vždy i s těmi co jdou proti němu.dyt ty dva se přeci mezi sebou o nás vsadili a ne jednou nás ,Satan, pokoušel,a ne jednou ,Bůh, zasáhl.(vždy když došlo k nerovnováze mezi dobrem a zlem)tentokrát však bude kenečná bitva (válka světů,mezi dobrem a zlem)...říkám že dle mého žádný Annunaki není náš bůch(oni přece taky nák vznikli),je to Satan kterého uctívali kultury starého Egypta,Mayů apod. dnes skupina Illuminátů)..uváděné datum 21.12.2012 at už je to správné datum,se má vrátit Satan tudíž bytosti okolo Nibiru jakožto náš stvořitel,na což nás skupiny na vrchu pyramidy at vidno či ne připravují (manipuluji),jelikož ovládají,černou magii,(práce s našim podvědomím,media,televize,atd)a hrajou si na Bohy,(HAARP,genetika,jaderné zbraně atd.)co si budem povídat.plán NWO se vůbec netočí kolem místní elity z řad Bildenberg ale někoho jiného vyššího,samotného tzv. Dˇábla....BŮH S NÁMI.(at´si ho představujeme jak koliv...pán s vousy,čistá tvořivá energie,láska,mír,dobro,...)Samosřejmě jen můj názor.Děkuji.MÍR.

Re: ???

(dfg, 18. 10. 2011 17:45)

...a nebo to údajné datum 21.12.2012 má naopak přijít Ježíš...(konec pro Hadovyznávače)..poněvač Antikrist už tu dávno je..

Re: Re: ???

(D.S., 4. 3. 2012 17:48)

Pán Ježíš Kristus opravdu příjde, jen to určitě nebude 21.12.2012, protože (Ten den a hodinu však nikdo nezná... MT24/36).
Satan už tu dávno je. A vše bude stále horší, protože moc dobře ví, že už je poražený a že mu moc času nezbývá.

re

(Georgius, 1. 10. 2011 14:56)

Vážený pane, čirou náhodou jsem zabrousil na Váš web a nestačím se s prominutím divit. Nic proti Vaší práci, klobouk dolů před tím kolik času jste na jednotlivých tématech strávil. Mě jde spíš o obsah. Nehledě k tomu, že tu znovu omíláte věci probírané už na spoustě jiných obdobných webů, nepřinášíte žádné nové myšlenky. Tak třeba v tomto materiále se oháníte různými videi z youtube, televizními a rozhlasovými pořady. Ty různé pořady jsou postaveny vesměs na výmyslech, vlastně teoriích různých vědců, a někdy ani to ne. Vyberou prostě jednoho, ten tam rozvíjí své vlastní teorie, či výmysly, bez ohledu na mínění ostatních. Z toho pak vzniká prapodivný "mišmaš", který se odráží i ve Vašich článcích. Že je to vesměs splácanina převzatých věcí by tak dalece nevadilo, z něčeho jeden vycházet musí, ale chybí tomu vlastní názor, vlastní myšlenka. Napovídá tomu mezi jiným i celkem oprávněný dotaz, podepsaný Martina, jakým způsobem vznikala zvířata. Pokud jde o ženu, z tohoto dotazu je patrné, že se necítí být "pánem tvorstva", pro něhož jsou zvířata jen podřadnými tvory. Přitom mnohá zvířata jsou mnohem "chytřejší" než jeho veličenstvo perla vesmíru. Což už museli přiznat i mnozí vědátoři. Nezlobte se, nechci Vaši práci zlehčovat, ale Vaše odpověď na onen zmíněný dotaz mi připadá mírně řečeno stupidní. Ono vlastně ani nejde o odpověď, jako spíše o konstatování, že ze své "úrovně" dotaz nechápete. Jen proto jsem se odhodlal napsat, jinak si Váš materiál rád přečtu. Jako inspiraci, i když inspirativního v něm mnoho není. Děkuji. Georg

Re: re

(Aridan, 2. 10. 2011 20:24)

Dobrý den Georgiusi,
děkuji za komentář. Myslím, že jste přehlédl, že na dotaz Martiny prozatím nikdo neodpověděl :-)
Jinak čím více toho kolem vidím, nechápu stále více, to jste se trefil - děkuji za připomenutí.
Tento web není encyklopedie ani další ...ismus či jakékoliv sektářské uskupení, spíše otevřená pomoc hledajícím k další inspiraci - viz hlavní stránka. Právě proto, že do velké většiny svých článnků vkládám svůj názor a myšlenky, si web nalezl za necelé období roku a půl generickou cestou přes čtvrt milionu čtenářů.
Někomu obsah skutečně pomůže, jiného postrčí, další nalezne i to, co ani nehledal, protože to nikde jinde prostě není :-) Toť vše. Pokud vyjde chvilka, zkuste více článků, třeba mi to sám potvrdíte.
Aridan

Oprava

(Tomáš, 1. 9. 2011 16:14)

Oprava nejedná se o zami Hyperboa nýbrž HYPERBOREA

Historie Lidstva je trochu komplikovanější

(Tomáš, 25. 5. 2011 13:46)

Soudobé lidstvo v žijicí v např. ve střední Evropě nepochází z dolů v Africe, ale původně se sem dostalo ze soustavy okolo hvězdy Arktur v souhvězdí Pastýře. Tito "lidé" osídlili oblast, Řeky nazývanou Hyperboa, která se nacházela v oblasti sevrního pólu. Před jednou z mnoha katastrof způsobenou průletem planety Nimiru okolo Země, byla Země jinak natočená ke slunci a proto tam panovalo klima podobné dnešnímu středomořskému. Před touto katastrofou se lidé z Hyperboe na zájkladě pokynů jejich duchovních vůdců přesunuli na několik míst. Jedna větev šla směrem přes Gronsko do Ameriky, část se pak plavila přes Island do Irska a dále do Evropy. To byli Keltové. 3. část putovala přes Rusko do oblasti dnešní Aralské pouště na SZ Číny. Tam byla v tu dobu úrodná oblast s jezery, poušť tam vnikla až po dalším průletu Nimiru. To pak donutilo tamní obyvatele k přesunu do známe oblasti mezi Volhou a Vislou a odtud k nám pak přišli do stření Evropy. V té době si řikali Nýsové, ale dnes je nazývame Slovany. V Evropě se pak smísili s Kelty, kteří je tu očekávali jako bratry podle starých proroctví.
Např. kněžna Libuše byla keltská druidka a Přemysl Oráč naopak Nýs, kteří se spolu seznámili při studiích na škole v Budči.
Takže takhle nějak se dostali dnešní Slované do Evropy a rozhodně nepřišli z dolů z Afriky. Tím však nechci říci, že by v dolech na zlato v Africe nepracovali nějací lidé pod dozorem jiné vyspělejší civilizace. Ale rozhodně se odsud nerozšířilo lidstvo do oblasti, kde dnes žijeme.

Re: Historie lidstva je trochu komplikovanější

(Tomáš, 25. 5. 2011 14:27)

Jen drobné upřesnění: nepřesně jsem uvedl místo, kam se v Asii usídlila 3. vlna uprchlíků z Hyperboe. Nejednalo se o oblast SZ Číny, ale o oblast území sv. Iránu, sev. Afghanistánu a zejména nížiny v Turkestánu, tehdy velmi úrodné. V této oblasti se nazývali Arjové, Nýsové byl až později jeden z jejich kmenů, co dorazil do střední Evropy. Hlavní město této Arijské říše se jmenovalo Artakoan. (Mimochodem Němci byli trochu vedle pokud si mysleli, že Arijové byli předci Germánů.)

Re: Historie Lidstva je trochu komplikovanější

(Tomáš, 1. 9. 2011 16:13)

Oprava nejedná se o zami Hyperboa nýbrž HYPERBOREA

a co "zvířata"????

(Martina, 4. 8. 2011 5:12)

Některé dotazy ze své úrovně dost dobře nechápu.., ale zde něco:
http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=lidska-dnk-patri-nekomu-jinemu&cisloclanku=2011060002
a opět odkazuji na své stránky, filmy na youtube, kterých je fakt dost a dost http://www.youtube.com/user/Josadhara1?feature=mhee
Klasika je samozřejmě http://www.youtube.com/user/Josadhara1?feature=mhee#p/c/B52319F73E67AC4E/0/79ANVpZeIZo a to už to dávali i na čt. Pak vše v sekci mysteri a taktéž klasika: Okem boha Hóra, který má strašně moc dílů, prima je i sekce Genetika. Není to nic "ze mě", nemám potřebu "objevovat Ameriku" nebo v tomto smyslu učit. Jen chci nasměrovat: kdo hledá, najde, já jsem také jen hledač. Stačí zadávat klíčová slova do googlu, youbube - http://www.youtube.com/watch?v=BJbavdIlp7Q a intuice vám napoví...Pokud ne, přijde na tu či kterou otázku a odpověď asi čas později a vězte, že "čas" myslím ve dnech, hodinách, minutách, protože čas teď letí jak voda ve vaně do výlevky ve svém finiši (obrazně řečeno:)).

dotaz

(Osiris, 12. 1. 2011 14:46)

Dobrý den Aridane,
náhodou jsem narazil na tyto stránky a ač se všemi Vašimi články nesouhlasím, musím Vám složit poklonu, protože některé články jsou opravdu k hlubokému zamyšlení, pokud uvedené informace nejsou nějak zkreslené.

To ale není důvod proč píšu. Po přečtení tohoto článku mě napadla jedna věc... A co zvířata na Zemi? Ty jsou taky geneticky vypěstované nebo tu už byla?
Děkuji za odpověď

Re: dotaz

(Aridan, 12. 1. 2011 20:46)

Milý Osirisi,
je mnoho věcí, které nevíme a můžeme si je proto pouze domýšlet. Ptal jsem se během soustředění a odpovědí mi bylo, že je rozdíl mezi tvorem a bytostí - tvora tvoří přirozený vývoj daný energetickými a genetickými vlivy, zatímco bytost někdo tvoří k obrazu svému a vdechne ji duši resp umístí do ní - jejího avatara. O tomtéž píše nejen Bible, ale též kniha Enocha.
Pravda však může být samozřejmě ještě trochu jinde.
Aridan

Re: dotaz

(tomtom, 31. 5. 2011 23:14)

Možná tady už byla (viz můj komentář výše). Vyvinula se stejně jako naši předkové (Darwin). V určité době došlo ke genetické manipulaci - možná si vzpomeneš na pověsti o různých "zrůdách" Kentaur, Minotaurus ... . Takže to vypadá, že nebyla úspěšná napoprvé. Předmětem úpravy ale byla i zvířata - hospodářská i plodiny, protože u mnohých neznáme původní divokou formu. U jiných, u kterých se domníváme, že tuto původní formu známe, je genetická rozdílnost tak velká, že taková změna nemohla být provedena selekcí (jak říkali ve škole) ani za ty 4 000 let co prý na tom děláme. A navíc všechny (ze starého světa) pocházejí z jedné oblasti a jedné doby (stovka let proti 4 tisícům = chvilka?). Ten prostor i čas udává klasická věda i literatura tou dobou se zabývající (nemám na mysli jen Bibli, ale i tu).
Prostě náhle došlo ke skoku ve vývoji. To je historický fakt (jen se nezdůrazňuje) a jeho zdůvodnění si asi musí každý najít sám pokud o to stojí.

zlatý doly?!

(kalmar, 21. 5. 2011 23:03)

Jak je uvedeno výše, pouze zopakuji, že jsme se nevyvinuli, ale byli jsme účelově geneticky vytvořeni jako slabší otrocká rasa, pro práce ve zlatých dolech.netvrdim, že je to snůška keců (ikdyž to na první pohled vypadá), jenom je mi divná jedna věc: proč by tak technologicky vyspělá rasa jako Annunaki potřebovala otroky? my proti nim očividně tak vyspělí nejsme a už nám tady pobíhají první roboti. proč by oni místo vytvoření pracovních robotů udělali člověka, o kterýho by se museli dál starat? člověk musí vyrůst, musí se naučit co a jak, potřebuje mít kde spát, co jíst... robot nepotřebuje nic. a další věc: zlato? k čemu by jim byl tak tak zbytečnej kov jako je zlato? kromě nejlepší elektrický vodivosti nemá žádný dobrý vlastnosti, tak k čemu by ho potřebovali, aby jim to stálo za tu námahu vypiplat si člověka do zlatých dolů:

Re: zlatý doly?!

(Aridan, 24. 5. 2011 22:05)

Kalmare,
nevím, ale říkám si: proč máme zvířata?
Proč nám koně tahají náklady, proč máme domácí mazlíčky?
Vytvoříme si snad doma monstrum, které je schopné nás zlikvidovat a ve chvilce na kusy rozsekat? Nejspíše nikoliv - neumožníme mu to. Máme pro to řetězy, máme klece, máme omezení jeho pohybu, či dokonce vypínač...
Roboty užíváme rovněž, ale jedno nevylučuje druhé, zvláště, když se lidská rasa tak dobře sama o sebe stará a množí - je v podstatě samoobslužná :-)
Aridan

re

(tomtom, 21. 5. 2011 21:15)

Nebudu se tu zmiňovat o pravopisu a diakritice, protože někteří možná píšete z mobilu. Mám klasické vzdělání docela dlouhé, ale získávám informace i nadále. Nejde o to všemu věřit na první poslech (čtení), dobré je se občas zamyslet. Napadlo mě přirovnání. Newtona známe všichni a ten má pravdu a platí stejně jako Darwin. Jenže pokud zvýšíme rychlost toho jablka nebo jeho hmothost (výrazně) tak se dostáváme k Einsteinovi - a Newton platit přestává. Stejně jako Darwin. Je zajímavé, že se většina hospodářských plodin a zvířat "objevila" najednou (během velmi krátké doby max. několika set let) na jednom místě. Po té na ně opět platí Darwin. O lidech se ani zmiňovat nebudu - jak dlouho jsme se vyvíjeli od pazourku k pazourku? A pak najednou (asi za 15% doby vývoje od pazourku k pazourku) vyspělá metalurgie, zemědělství, stavitelství, zpracování tkanin, změna vzhledu, schopnost mluvy atd...