Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Pár slov o autorovi

 

Čtenáři Jiných Stránek mailem často píší rozličné dotazy, které mají být odpovězeny pouze jim samotným, mnoho dalších se ptá na to, co a jak sami se svýmObrazek životem dál, další by zajímalo, KOLIK lidí celkem Jiné Stránky připravuje a jak je možné celý rozsah webu propojit dohromady natolik, že tvoří jeden kompaktní celek.

Pro ty, kteří skutečně stojí o odpověď, je určeno následujících pár řádků:

 

Jak většina článků vzniká:

Dění všech věcí kolem našeho bytí a jejich prožívání, nás přivádí na cestu hledání určitého smyslu, propojení, vazeb a souvislostí. Informace, díky dnešním technologiím běžně dostupné, jsou sice v obrovském množství konzumovány, ovšem aniž by byl často pochopen jejich skrytý obsah a významné poselství.

Určité děje, informace a životní situace samozřejmě nemohou projít kolem mne, aniž bych jimi nebyl osobně dotčen a neubránil se příslušné reakci na daná témata či okruhy – to je obvyklým podnětem k psaní a to je důvodem poměrně širokého rozsahu témat Jiných Stránek.

Většina článků vzniká za doby večerní – nejdříve od desáté hodiny výše, kdy se již veškeré denní energie pomalu ztišují do noční tmy a naše lidská vědomí se ukládají do milosrdného spánku.

Tím se všechny „rušivé“ vibrace vytvářené člověkem uklidní, vzduch se Obrazeksymbolicky pročistí a je daleko snazší být vnímavější vůči určitým jemnějším energiím a „kanálům“, které nejsou přes den jednoduše přístupné.

Pak se stává něco úžasného – pocit existence mě samotného úplně zmizí a stávám se pouze jakýmsi gejzírem tekoucích slov, prýštících myšlenek (často s očima plných slz) a občas se s vděkem a údivem otáčím, kdo mi to dnes do ucha šeptá ta správná slova, která dávají celku význam a smysl.

Konec projekce bývá obvykle kolem druhé hodiny ranní a druhý den jsem pak při korektuře chyb v textu způsobených rychlým psaním sám překvapen nejen celkovým obsahem, ale též prostotou, se kterou je vše provázané a ve své podstatě velice jednoduché J   

__________________

Obdržel jsem již mnoho dotazů, kde že si je možné o autorovi dočíst pár základních informací?  Dostal jsem dnes proto „povolení“ promluvit J a níže přikládám pár stručných slov o mé osobě i o tom, jak vše spatřuji.

Koho skutečně a upřímně zajímá více, vše lze postupně nalézt zakódované v článcích samotných.

 

Autor o sobě:

Mám vám ještě říci, abyste další řádky četli skutečně v klidu, pomalu, nechali volně procházet energie, tak jak potečou skrze naše Srdce i Vědomí a nebránili se jejich případným očistným projevům:

 

Jsem prostý poutník na cestě, nemající nic, než čisté Srdce a hlavu plnou hledání Cesty.

Jsem úzká Pěšina horským úbočím, po které projde jeden živý tvor za sto let a jsem též Dálnice, kde projedou tisíce vozidel denně. Jsem Ticho a naprostý KlidObrazek a jsem Uragán i Bouře. Jsem Teplo i Chlad, jsem Kvádr i Koule beze všech hran. Jsem Let tichých křídel vážek a jsem valící se Lavina do údolí.

Jsem ten, který dává i když není co, jsem ten, který otevře i když nikdo neklepe, jsem Rozbřesk před příchodem Slunce, jsem Soumrak ještě před příchodem Noci. Jsem Slovo i Věta, Řádek i Kniha. Jsem Šířka i Délka, Výška i Hloubka i nekonečná Prázdnota chápajícího Kosmu.

Jsem ten, který vidí a slyší i přes svou Slepotu a Hluchotu. Jsem ten, který cítí i přes tvrdost vlastního Srdce. Jsem ten, který rád pohladí, i když má dlaně na povrchu hrubé. Jsem Zrcadlo odrážející Světlo i pokorný Stín. Jsem Nádoba plná po okraj, i když beze dna, jsem Džbánek s vodou žíznícímu v poušti, i když Džbánek prostý a bez ucha.

Jsem nezlomný Pilíř a Stabilita, jsem oživlá Změna a Rozruch. Jsem Smích, Radost, Křik a Jásot, jsem rovněž Smutek, Stesk, Ticho a Samota. Jsem Láska a Pokoj, stejně jako Vášeň a Touha. Jsem Plnost a Prázdnota v jednom, jsem vodní Hladina i Kámen na jejím dně, jsem kvetoucí Třešeň na jaře i suchá Tráva na podzim.

Jsem Oko s obdivem hledící na nebesa, jsem Prach, který padá z Hvězd, jsem Duha, která určuje Směr, jsem Prostota, která ukazuje lehkost Jednoduchosti. Jsem Pravidlo i Chaos, Zákon i Svoboda, Vězení i Písčitá pláž. Jsem Podlaha bez rozměrů i Strop bez tvarů, jsem Paleta bez barvy a Hmota bez obsahu.

Jsem Ústy těch, kteří zatím mlčí, jsem Nástrojem těch, kteří s Nástroji již věky pracují. Jsem Struna, která ladí tak, aby rezonovala s původním záměrem Tvoření a rozezněla jej.

Jsem Truhla bez zámku a přesto stále nevykradená, jsem Mince bez hodnoty a přesto stále platná, jsem Třpyt rosy v ranní trávě, jsem Vstupenka na nedělní pouť, která ještě nepřijela do města…

Jsem ten, co dělá Chyby a stále se z nich nepoučí. Jsem Slza Smutku, stejně jako Slza Radosti a Štěstí. Jsem Proudem mezi Proudy, jsem Nic mezi Ničím,Obrazek jsem Myšlenka mezi Myšlenkami, jsem pouhá Kapka na dně Oceánu, Zrnko písku v základech obrovského Pískovce.

Jsem Láska i Radost, Spravedlnost, Pochopení i Soucit, jsem Srdce v dlaních a Tichý šepot větru v korunách moudrých dubů.

 

Prostě jen tiše, skromně a s pokorně skloněnou hlavou, vůči všemu krásnému kolem - „jsem“…

 

(Sepsáno v Lásce, které Děkuji za Slova, dne 31.8.2010)

Aridan

 

Komentáře

Přehled komentářů

Kdopak jsi?

(Magdalena, 9. 6. 2011 5:41)

Jsi velice podivný štváč a navíc anonymní populista

Re: Kdopak jsi?

(Mike, 3. 7. 2011 12:14)

Co to meleš? Copak jsi zde četla nějaký rozněcování či propagandu? Už jsi z tý politický scény fakt na hlavu. :)

Pozdrav z Cest

(Lukas Mejzr, 23. 6. 2011 13:13)

Zdravim te Aridane Sleduji nejaky cas tve stranky a nechazim v nich inspiraci a odpovedi.Jsme(ja a muj pes)tretim tydnem na ceste z Portugalska do Cech .Cestujeme na kole.Par dni nazpet jsem se dostal poprve od startu nasi cesty na Net a jelikoz si nechavam posilat novinky z tveho blogu,jsme si nenechali ujit zatmeni mesice.Vcera jsme dorazily po nekolika dennim zapasu s protivetrem v horach a dolach do Spanelske Pamplony kde u znameho nabirame sily na dalsi cestu.Pridam dil do skladanky nezavislych informaci,tu je odkaz na Blog pana Stuarta Wilda http://www.stuartwildeblog.com/

Re: Pozdrav z Cest

(Aridan, 23. 6. 2011 20:43)

Lukáši,
šťastnou cestu - obvykle sem nepíši, ale udělám malou výjimku.
Cílem se totiž někdy může stát i cesta samotná :-)
Pozdrav statečnému hafíkovi...
Aridan

Kdo jste?

(Vlada, 4. 6. 2011 22:46)

AnunNaki ! Super intigentni, velmi citlivy, všeobjímající,prozíravý výkonný, žádná reklama.. S jasným úkolem pro Česko.

jsem

(vlasta krejčí, 1. 5. 2011 9:55)

Děkuju,za krásná a výstižná písmenka,jsem s nimi za jedno.Všem děkuju za,,když už jsme tak koukáme abychom byli"

♥ mazec!

(Zuzka, 14. 4. 2011 10:01)

...náhodou jsem hledala a přesně jsem to našla!
Díky s ♥

N

(N, 7. 4. 2011 22:48)

http://www.jinestranky.cz/clanky/par-slov-o-autorovi.html

Opravdu zajímavé.

(WhitelikesnowandcoldlikeWinter, 18. 3. 2011 19:03)

Díky za tyto stránky;další slova jsou zcela zbytečná.

;o)

(imagine, 15. 3. 2011 14:39)

Nahodne som sa preklikala na tvoje stranky a po citani clankov som prirodzene bola zvedava na autora. Velmi na mna zaposobilo co si napisal "o autorovi"
Napadla ma jednina vec...skoda,ze takeho cloveka nemozem stretnut osobne ale iba virtualne
diki za web a pohodu pri pisani ti prajem
I.

,,jsem"...

(Yarda, 9. 3. 2011 9:12)

dnes zaslechl na ČRII pana Václava Cílka a jeho komentář na situaci okolo Sůdánu - úžasný přehled co říkáte :)
ps. je zde někdo obeznalí se Sůfismem

Děkuji

(Luca, 7. 3. 2011 11:34)

Opravdu tahle slova hýbou srdíčkem, že by mi skoro tekly slzy. Díky za tak krásně stránky a taky díky lidem, kteří mě na ně přivedly. (Díky Kačenko a Míšo-mám Vás moc ráda:-))

Aridan

(Hela, 27. 2. 2011 18:12)

Děkuji za Vaše stránky. Pravdu by měl znát každý člověk a každý čl.by se měl o ni zajímat.Bohužel se tak neděje. A každý na to doplatí.

Děkuji

(Mairou, 26. 2. 2011 16:21)

Jsem v úžasu a velmi vděčný za vaší přítomnost.
Děkuji.

Zdravím UNIVERUM

(jk3, 25. 2. 2011 17:46)

Jsem za tyto a nejen za tyto otevřené informace vděčný a s nejupřimější láskou děkuji :-)

díky

(Jana, 23. 2. 2011 15:53)

jen tak dál ,Aridane,nemám slov...a tak jen děkuji.

Synchonicita

(Yarda, 18. 2. 2011 11:27)

Snad jsem http://www.youtube.com/watch?v=YK63NgnzATo
si to k četbě pustil náhodou ? či je to opravdu zdělení ale čtu to s radostí :)

Fandím Vám

(Vlaďka, 14. 2. 2011 0:57)

Nádhera..Krásně řečeno úplně vše.Děkuji za to ,že jsi.

pokracovani

(Nikar, 28. 1. 2011 20:03)

Jsi cista rosa na lupincich kvetu,
jsi let ptaku, co srdce sve dali svetu;
Jsi poustni zar i rozkvetle udoli,
lesni sumeni i zrale klasy na poli;
Jsi touhou i touzicim,
jsi slza v oku zarici;
Jsi duha, co nebes dotyka se,
jsi dite, co na matku usmiva se;
jsi potucek pln vody zive
a jsi i sluncem, co z neho tu vlahu pije;
Jsi dnem i noci, co poseta je hvezdami;
Tak prijd Lasko ma, vzdyt vecnost je pred nami...


P.S. tahle sluvka mi byla naseptana dne 9.2.2005

Dekuji Ti poutniku, Tva prace je jedinecna :-))

Re: pokracovani

(Yarda , 9. 2. 2011 13:31)

Krásný - zrovna poslouchám http://www.youtube.com/watch?v=AG-YE8IiV5U :)