Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zrcadlo jako odraz naší reality

8. 7. 2010

Co nám zrcadlo říká a jak jej nastavit okolí?

 

„Zrcadlo, zrcadlo, pověz mi, kdo je na Světě nejkrásnější?“, říká symbolicky zláObrazek královna předtím, než se rozhodne vyhnat nebohou Sněhurku do hustého lesa.

 

Pohádka pro děti nebo tvrdá symbolika našeho života?

 

Jaká je tedy samotná funkce běžného zrcadla?

Primární úlohou plochého, čistého a správně nastaveného zrcadla, je Obrazekodrážet skutečnou realitu. Především milé dámy moc dobře vědí, o čem nyní hovořím. Postačí totiž špatné světlo, zaprášená plocha zrcadla či jeho nesprávný úhel a výsledek jejich úporného hodinového snažení, je vážně ohrožen.

Pokud máme navíc zrcadla dvě, umožní nám dokonce zprostředkovat zážitek nekonečna. Věděli jste to? Stačí je postavit zcela rovnoběžně, reflexními stranami proti sobě, sebe sama umístit doprostřed a sledovat, jak je nekonečno hluboké…

 

Náš život je na tomto světě jaký je a pokud se nás někdo snaží vědomě manipulovat či negativně ovlivňovat, vyčítat, obviňovat, napadat a psychicky deptat (což se často v dnešní době děje nejen v zaměstnání, ale bohužel i doma)..., je občas potřeba na to zareagovat a nějakým způsobem druhé sObrazektraně svůj názor či dokonce nesouhlas sdělit.

 

Zrcadlo nás mnohé naučilo – úhel, světlo, jeho čistota, ale co s tím máme dělat my sami a jak se efektivně bránit?

Možná sami podvědomě cítíme, že s pojmy jako nastavení úhlu a světla, je zapotřebí pracovat více než citlivě. Máme mezi sebou totiž jedince, které by mohla síla světla či tmy odraženého zrcadlem pořádně šokovat a rozdráždit – zejména, pokud podobnou reflexi nikdy předtím od nás či někoho jiného nezažili.

 

Pokud se sami chceme asertivně či obecně jakkoliv ohradit vůči vlivům a tlakům z okolí, je dobré si ještě před adekvátní reakcí položit v duchu následující otázky, které nás zavedou ke kýženému cíli a přiměřené formě reakce:

  1. Je nutné na výroky jakkoliv reagovat? Jinými slovy musí to být? Někdy je skutečně lepší mlčet podle pravidla „mlčeti zlato“. To, co je obecně sdělováno, se nás totiž nemusí vůbec týkat, jen je nám to nepříjemné. Pokud to však již překračuje racionální či objektivní meze a ohrožuje naše lidské hranice, je odpověď ano.
  2. Pomůže naše reakce něčemu? Třeba mě či vztahu k tomu na druhé straně, který mi nyní v podstatě „ubližuje“? Být jen drzý je občas vhodný způsob jak na sebe rychle upoutat pozornost, ale každý, kdo jen kritizuje a nepřinese konstruktivní návrh, je považován za provokativního šťourala J.
  3. Ublíží má reakce někomu? Komu, čím a jak? Pravda totiž všechny dost bolí a nemusí být vůbec přijata druhou stranou (považuje ji za výmluvy či obvinění), navíc řetězením událostí se může zakrátko negativní impuls vrátit k nám samotným v podobě zhmotnělého negativa, způsobeného námi vyslaným prvotně negativním či ne zcela jasným signálem.
  4. Změní má reakce něco? Tedy je to vůbec věc k diskusi? O určitých věcech se nediskutuje, zejména pokud jde o naši povinnost a osobní odpovědnost, kterou jsme třeba nechtěně zanedbali.
  5. Jak bude můj komentář nejspíše pochopen? Tedy s jakými následky? Jaká bude reakce druhé strany, a jaké mohou být důsledky do budoucna? Velmi těžké předvídat, protože nevíme přesně s čím druhá strana musí sama bojovat a náš odpor může být buďto smeten, stejně tak jako naše upřímná snaha pomoci a otevřenosti, může být naopak velmi pozitivně přijata.
  6. Jaké jsou skutečné vnitřní důvody mé reakce? Je to mé podrážděné ego, pocit strachu a ohrožení, je to snad čistá a upřímná láska, pocit obvinění či pocit křivdy a ublížení? (všimněme si, jak moc je to o našich pocitech a ani ne tak o naší striktní logice, proto je důležité zvážit, jaké pocity svou reakcí vůči druhé straně též probudíme - více o propojení mozku a srdce nalezneme zde: http://www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/srdce-jako-nas-primarni-mozek )
  7. Mám reagovat okamžitě nebo si dát časový odstup a lépe se připravit? Některé cykly se totiž opakují a naše vnitřní připravenost pro adekvátní reakci, je velice důležitá. Kolikrát ukvapená reakce se mine účinkem, zatímco dobrá strategie a vyčkání na správný okamžik, může přivodit náhlou změnu k lepšímu a přijetí našich komentářů velmi kladně.
  8. Přijme druhá strana můj názor? Toto skutečně nezáleží na nás, ale na druhé straně samotné. Protože jí však alespoň částečně známe, můžeme odhadovat, zda to osobu spíše usměrní nebo naopak popudí k ještě drsnější reakci. Nevíme, v jakém je psychickém rozpoložení, proto  je určitě vhodnější volit střízlivější přístup než nátlak.

 

Více o způsobu komunikace zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/komunikace-jako-problem-v-porozumeni

 

Všichni máme jako lidské bytosti naprosto stejné vybavení, tedy můžeme říci „hardware“. Je to našich pět smyslů (zrak, čich, chuť, sluch, hmat), někteří Obrazekmají více rozvinutou intuici, šestý smysl, vcítění, srdce, tykadlo vztahů, názvů je mnoho.

Každý z nás jsme však úplně jinak nastavení a na zcela stejný podnět reagujeme dle svého vnímání úplně odlišně – to můžeme nazvat „software“.

To, co s drsňákem ani nepohne i když na něj zkoušíte všemožné, může pro citlivou duši znamenat hodiny přemýšlení a několik neklidných nocí  bez spánku, toho si musíme být velmi dobře vědomi, zejména pokud vedeme další podřízené.

 

 

O tom, že všechny lidské bytosti a vše živé i neživé kolem pochází z univerzální Jednoty, a jak je strašně důležité této Jednotě porozumět a jí samotnou vnímat svým Srdcem, je uvedeno v článku „Chaos jako prostředek pochopení životních hodnot“ zde www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/chaos-jako-prostredek-pochopeni-zivotnich-hodnot

Pokud se navíc chceme dozvědět více o takzvaném „třetím oku“, které je součástí našeho mozku a máme jej bohužel v utlumeném režimu, (přitom nám může pomoci objevit krásu astrálního cestování a vnímání souvislostí i z jiných Obrazekčasoprostorových úhlů nastavení zrcadla), doporučuji tento článek: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/treti-oko

 

Přeji všem milým čtenářům Jiných Stránek, ať jim jsou informace zde uvedené k užitku a pomohou nám všem balancovat na velmi tenké hranici mezi vnitřní kladnou reakcí a záporným ovlivněním vnějšího světa vzruchů a nedorozumění.

Vše kolem jsou naše zkoušky a máme šanci uspět. 

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re: ...

(Aridan, 7. 7. 2010 23:12)

Mathew,
děkuji za okamžitý komentář. Článek je se zítřejším datem hned z několika důvodů. Je to rovněž - jak sám píšeš - relativní úhel pohledu. Někteří možná vzpomenou na soutěž o "Zemi, kde zítra již znamená včera" či tak nějak :-)
Vynasnažím se časová pásma do budoucna lépe ohlídat...
Aridan

...

(Mathew, 7. 7. 2010 23:01)

srry za stupidní komentář je mi jasný že to je od někud kde už je osmýho :)

08.07.2010 ?

(Mathew, 7. 7. 2010 22:59)

Píšeš z budoucnosti? :D