Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utáhneme vládě opasky?

11. 3. 2012

 

Co si ještě necháme líbit a hlavně kdy to vše skončí?

 

Většina z nás nejspíše není z těch, kteří by chtěli zbytečně vyvolávat rozruch, potyčky, konflikty, ani jakékoliv občanské nepokoje či mezilidskou nesnášenlivost. Naopak, většina touží po klidu a spokojenosti.

Každý z nás by měl proto mít plné právo očekávat přiměřenou kvalitu a úroveň sheep-cartoon-animal-free-clipart.jpgsvého života, bez ohledu na svůj věk, vzdělání, či majetkové poměry.

Ano, tak by zhruba mohla vypadat základní koncepce a nástin funkční demokracie. Stávající situace je však bohužel trochu jiná a dala by se spíše přirovnat ke společnosti feudální.

I když každý takto slušný člověk plní vše, co se od něj očekává, nevzdoruje nastavenému Systému, který po něm chce od narození plnit nemalé závazky, i když se snaží ze všech svých sil žít šťastně a plnohodnotně, je to stále těžší. Pak tedy musí být něco špatně.

 

Co je ale špatně?

Není to náhodou například to, že my, jakožto spořádaní občané tohoto státu (o něm více zde), musíme hrát ze všech svých sil, jak jen to jde fér a podle stanovených pravidel, zatímco ti, kteří nám všem tato pravidla určují, je sami s hrdostí a pýchou sobě vlastní zcela suverénně porušují?

Dnes se za to dokonce již ani nestydí, své činy proto ani neskrývají a nám ostatním dané zákony podle potřeby své vlastní menšiny neustále mění – bohužel pouze v náš neprospěch a k horšímu.

Denně slýcháme ze zpravodajství, že pro hospodářské výsledky či tempo růstu našeho státu, tedy blaho nás všech, asi děláme stále málo, proto jsme čím dál více zadlužení a musí se víc a víc zdražovat resp. šetřit.

Každý, kdo se těmito obecnými výroky někdy hlouběji zabýval, již ví, že je pravda trochu jinde a zdražování ani úspory nejsou konečným řešením – naopak - zde nikdy konec nenalezneme.

 

Nejsilnější stát EU a naši státníci

Od minulého týdne máme již například srovnatelnou životní úroveň, jako sousední nejsilnější evropský stát – Německo – přesněji řečeno máme stejně drahé pohonné hmoty – i v porovnání se zlomkem našich průměrných měsíčních příjmů.

Je příjemné vědět, že je tak rychle a snadno dotahujeme, takže pokud jsme dokázali toto, jistě se zvládne i to ostatní a pokud ne, pak je něco skutečně špatně. Více o nekonečných daních, které však stále nestačí zde.

 

Každý dobrý panovník i se svými poradci, se pozná podle toho, jak spokojený king1.jpgmá pod sebou národ a řečeno velice expresivně – jak jej má jeho národ rád.

Jaká je však situace u nás a jak si vážíme samozvaných autorit, které si sami mezi sebou účelově přerozdělují moc a které určují další směr celého našeho národa?

Nevím, každopádně sami již řádku let cítíme, že jsme tvrdě zkoušeni tím směrem, co všechno si ještě necháme líbit a hlasy nespokojenosti se ozývají stále častěji. Jejich hlas se již začíná organizovaně spojovat.

 

Diskusní fóra 

Všiml jsem si jedné zajímavosti již mnohokráte na různých diskusních fórech. Konkrétní ministr, díky své krátkodobé a proto minimální znalosti rezortu a návazných dominových efektů, dle všeho sám přesně neví, která cesta je správná, proto vydá náznak dalšího postupu oficiálním tiskovým prohlášením do medií a čeká se na odpovídající reakce.

Komentáře mnoha diskutujících – často i odborníků, na různých fórech, se bez váhání ihned objevují. Pokud zde není věcný a pádný protiargument, který předchozí návrh zcela neguje a jde jen o plané protesty, je předpoklad, že návrh změn bez potíží projde.

V opačném případě ministr provede úpravu návrhu právě tím způsobem, kam diskuse nejsilněji směřovaly nebo se návrh dále nerozebírá a prostě se vyloučí.

Jak vidíme, spoléhá se tedy stejně na inteligenci mas, nikoliv na moudré a slušně placené hlavy ministrů.

Pak je tedy otázkou, proč je vlastně máme, když nakonec nikdo za nic nemůže a národ si stejně v nejtěžších chvílích musí pomoci zcela sám – člověk člověku…

 

Předávání cen popularity

Minulý rok bylo kandidátů na vítěze ve věci úspor mnoho, přičemž mezi nejúspěšnější z nich můžeme bezpochyby zařadit po samotném ministerstvu financí ministerstvo zdravotnictví, jehož ministr díky svému úkolu, doslova zkoušel chodit ode dveří ke dveřím, klepal, otevíral, zavíral a hledal pro své návrhy podporu.

Odnesla to nakonec naše dlouholetá a mnohde unikátní léčebná lázeňská péče, přičemž daleko větší balík peněz, generovaný farmaceutickými monopoly, zůstává v podstatě beze změn. Ano, zase ty nekonečné daně, které stát tolik potřebuje.

 

Nyní na sebe velice dobře upozorňuje ministr školství pan Dobeš pro své odvážné myšlenky i jeho kolega ministr práce pan Drábek se svým úžasným systémem výplat sociálních dávek.

Tento systém by nám díky své nefunkčnosti mohl skutečně hodně uspořit. Ano, tito dva pánové by si nepochybně zasloužili výměnu za skutečné odborníky, neboť je předpoklad, že za své období způsobí ještě mnoho dalších škod.

Ono takové propuštění 17 tisíců učitelů jistě přinese pořádnou úsporu na straně školství, zároveň však zatíží státní kasu na straně sociální podpory v nezaměstnanosti a zdevastuje sledované parametry indexu nezaměstnanosti obecně.

Ten, kdo si osobně zkusil učit třídu o třiceti čtyřech studentech, po sedmi výkladových hodinách ví, co je to za chuťovku – pokud to dělá pořádně, je každý dobrý pedagog doslova vymačkaný jako citrón.

Při pětinovém snížení počtu učitelů, by se musely i vzhledem ke stále slabším ročníkům z důvodů obecně klesající porodnosti, pohybovat počty žáků ještě o nějakých 5-7 jedinců na třídu výše, což mnohdy není ani jejich kapacita.

 

Ale pojďme zpět k věci

Asi cítíme, že se s námi dějí věci, které nejsou vždy správné, jediný kdo z nich profituje a díky dotovaným cenám v parlamentním bufetu tloustne, je naše roztomilá a stále usměvavá vláda a nikdo asi nechce zažít okamžik, kdy se bude vybírat zvláštní daň za dobrou náladu a úsměv na rtech – to je totiž to jediné, co ještě máme – zbytek státu je již dokonale rozkradený.

 

Mohli jsme se dozvědět, že lidé již ze zoufalství nabízejí své vlastní orgány, jen aby vyřešili svou finanční krizi, za což je pro jistotu ihned exemplárně zavřeme či alespoň udělíme podmínku – viz. zde.

 

Dozvídáme se též o děsivém dopadu stávajících reforem na naše seniory – každý z nás určitě nějakého v rodině máme – ať již prarodiče či rodiče nebo jsme to my sami.

Připojuji proto jeden komentář čtenáře Zdeňka, který mě oslovil natolik, že jsem se rozhodl jej umístit právě sem:

Zdeněk  9. 3. 2012 07:59

Nejsem z těch, kdo by psal anebo se zúčastňoval diskuzí, ale to, co jsem dneska zažil v lékárně mě natolik vzalo, že jsem se rozhodl o tom napsat.
Stála přede mnou starší paní v důchodovém věku a když na ní přišla řada, tak předložila recepis a paní lékárnice jí vydala léky a požádala o doplacení částky 1.980,-Kč.
Paní zůstala celá zkoprnělá a nemohla ze sebe vypravit ani slovo. Pak se rozbrečela, podívala se do peněženky a řekla, že tolik nemá. Otočila se a pomalu odcházela k východu.
Paní lékárnice na ní volala, ať si vezme ten recepis a že ty léky ale opravdu potřebuje.
Paní se otočila a plačíc řekla: "K čemu mi budou léky, když nebudu mít na jídlo" pomalu odešla.
Všichni přítomní nemohli ze sebe vydat jediné slovo a bylo vidět, že je to hluboce zasáhlo.
Stydím se za naši vládu a vůbec nejsem hrdý, že jsem Čech. Co je to za vládu, že dopustí, aby lidé, kteří celý život poctivě dřeli a platili si na důchod, ve stáři dřeli bídu a museli se rozhodovat, zda si mohou koupit léky a nebo jídlo. Kde to jsme!!!!!!!!
Připadá mi, že takto už je to řízená genocida seniorů. Opravdu hnus.

Podtrhuji skutečnost, že při troše štěstí a vytrvalosti, se může každý z nás stát seniorem s obdobnými problémy a myslím, že bychom nic podobného nejspíše nechtěli na vlastní kůži zažít.

 

Výzva 

Do mailu za mnou k tomu všemu dokonce opakovaně dorazila zajímavá iniciativa, o které jste možná již sami slyšeli. Nechám na každém čtenáři, jak se k ní postaví -  jde o takzvanou Holešovskou výzvu.

Jedince uvedené za touto aktivitou osobně neznám, proto za ně nemohu dát ruku do ohně, ale podle jejich myšlenek a dosavadních projektů intuitivně cítím, že je zapotřebí dávat o sobě již skutečně organizovaně a s rozumnou koncepcí vědět (viz. studenti), jinak nás to zde všechny semele jako neslavné Řecko.

Inspirace z průběhu úspěšného převratu na Islandu, který samozřejmě nebyl téměř vůbec hlavními medii komentován, by měl být pro nás více než silnou inspirací, protože jeho občané docílili svého a generované dluhy jejich vládou prostě na svá bedra nepřevzali...

Pokud svou nejistou situaci pochopí i složky obrany státu (měli by vědět, kdo je stát a koho před kým vlastně brání), kteří musí být díky úsporám v rozpočtu rovněž dost neklidní a může se jim stát totéž, co 17ti tisícům učitelů, myslím, že pozitivní změně u nás již nic nebrání.

Viz tento zajímavý citát.

donkey-laying.jpg

 

Říká se, že „stokrát nic umořilo osla“ a vypadá to, že už jsme společně vkročili na číslo 99.

 

Komu tedy záleží na naší lepší budoucnosti zdejšího hmotného světa, nechť si prostuduje detaily v odkazech, pročte si myšlenky osob, které za iniciativou stojí a bude-li moci, nechť se

ve čtvrtek dne 15.3.2012 dostaví v 17.hodin na

Václavské náměstí – Praha,   Náměstí Svobody – Brno,   Masarykovo náměstí – Ostrava,   Zeyerova ulice – Karlovy Vary,   Náměstí republiky – Žďár nad Sázavou,   Masarykovo náměstí – Hradec Králové,   Pardubice,   Valdštejnské náměstí - Jičín,

abychom dali najevo svůj názor a zejména svou vnitřní sílu a odhodlanost, která je v posledních letech hodně oslabována a zašlapávána. Pokud budete chtít, odkaz na uvedené stránky přepošlete dále.

 

http://www.holesovskavyzva.cz/

http://www.narodni-rada.cz/

 

Mnoho štěstí Aridan

 _________________________

Příloha:

 

svrhnout---15.3.2012.jpg

 

Komentáře

Přehled komentářů

Široká a zajímavá diskuse, kterou

(Aridan, 15. 3. 2012 21:28)

pro tentokráte uzavřu jedním citátem:
http://www.jinestranky.cz/clanky/citaty-autora/kdyz-hovori-ciny--dalsi-slova....html
Díky všem Aridan

částečný souhlas

(Honza, 13. 3. 2012 18:17)

Nevím, zda si můžeme brát příklad z Islandu. Je vůbec těžké si vzít nějaký vzor, protože poohlédnout se z historického hlediska můžeme jen po zemích, které prošli 40 lety komunismu a teď kterou?
Ve zkopírovaném komentáři čtenáře Zdeňka zazněla podle mne jedna pravda, která je pro nás stěžejní "nejsem hrdý, že jsem Čech". Pokud je to ovlivněno jen tím, že máme špatnou vládu, tak je mi Zdeňka líto a je to hodně ubohé!!! Bohužel ale my opravdu nejsme hrdý národ a co s takovým národem? S takovým národem si opravdu může každý dělat, co chce. Jaký národ, taková vláda. Neznáme svou historii, mnoho lidí neví, kdo byl Masaryk. Naše hrdost pramení z toho, že Jágr je Čech, Sáblíková je Češka a konec. Nejsme hrdi na Českou republiku a ví se to o nás v celém světě.
Nechodíme k volbám, sami se o nic nezajímáme. Mluvím obecně, protože jsou mezi námi zářné výjimky několika občanských sdružení apod., které se dokáží postavit za svou pravdu, ale je jich málo.
Manifestace bohužel skoro nic nevyřeší, je důležité se do toho procesu zapojit a pokusit se jej změnit zevnitř. Vstupte do stran! Jasně, v mnoha jsou staré struktury, které nové tváře nenechají pracovat, ale už jsme si ověřili, že kroužkování funguje.
A jen tak mimochodem. Důchodová reforma je opravdu potřeba. Stejně jako reforma zdravotní. Ale měla se udělat hned po roce 1989, kdy by to ještě národ zkousnul.

Re: částečný souhlas

(sp, 13. 3. 2012 19:44)

Proboha nepleťte sem, že zde byl komunismus. Už je zde 20 let kapitalismus a většina věcí se jen zhoršila.

Ptotože nejde o to, jaký ismus zde je, ale o kvalitu lidí a ta se snižuje, nemá to nic společného s ismem, ale s chamtivostí a nevědomostí.

Navíc dnešní zákony jsou dělané tak, že jsou zcela na straně pachatelů, to se pak nesmíte divit, že v kombinaci s nenažraností a obrovským egoismem a totálním selháním práva, zde dochází k tunelování, rozkrádáčkám, jaké se za toho vími opovrhovaného socialismu neděly.

Re: Re: částečný souhlas

(Honza, 14. 3. 2012 17:53)

No zasmál jsem se poslední větě, že se zde za socialismu neděly rozkrádačky, tunelování, že zde nebyl egoismus a totální selhání práva. Tak to tedy sakra bylo!!!
Už jenom těmi rozkrádačkami jsme byly pověstní. Vždyť v té době vzniklo heslo - kdo neokrádá stát, okrádá rodinu. Prostě to máme v sobě.
Nemyslím si, že se snižuje kvalita lidí, chci věřit, že čím mladší generace, tím vyšší kvalita, jelikož jsou to již lidi, kteří mohou mít zkušenost ze zahraničí, mohou srovnávat a zrovna oni mohou mít tu tendenci to změnit. Starýho psa novým kouskům nenaučíš.

Re: Re: Re: částečný souhlas

(sp, 14. 3. 2012 19:23)

Jistě kradlo se, ale po pytlech, dnes se rozkrádají miliardy a je to v pohodě.

Egoismus je stálý, ale kdysi se komouši starali, aby jejich levárny nevyšly na jevo. Dnešní mocipáni si už nedělají žádné starosti. Na dotaz, odkud mají své stamiliony, odpoví, "co je vám do toho" a šmytec.
Kdysi by si tohleto nemohli dovolit, protože by si šli sednout a to na dost dlouhou dobu.

Co se týká mladých, tak si moc velké iluze nedělám. Protože v našem paneláku si taková parta mladých udělala "doupě", že při tom zničila cizí kvartýr jim bylo úplně fuk.

Ale samozřejmě netvrdím, že všichni mladí jsou otupělí huliči trávy a budoucí narkoši.

Re: Re: Re: Re: částečný souhlas

(Honza, 14. 3. 2012 20:12)

No z vašeho postoje vidím silný pesimismus, takže mám pocit, že vám se zde musí žít hodně těžko :-) Silná negace, silné znechucení. Tak s tím zkuste něco udělat! Vstupte do politiky a zkuste to změnit zevnitř.

Mentalita delá okolnosti

(jitka, 14. 3. 2012 19:58)

Dnes jsem videla film v seriálu pod názvem "Zeny dobrodruzi", Bylo to o Alexandra David-Neel ... mozno najít v kratsím prekladu i v cestine k oslovení vúle, je to pro NÁS jako výzva:
http://en.wikipedia.org/wiki/Alexandra_David-N%C3%A9el

Výzva

(jitka, 14. 3. 2012 16:53)

Martin Luther King jr prohlásil:
"Není chyba na tech, kdo Zlocin konají, ale na tech, kterí Zlocin dopustí." Tito lidé nejsou mocní - ne/mocní.

Mrknete

(CD, 14. 3. 2012 12:37)

se na kratka videa www.illuzia.net,na boku jsou preklady i do cestiny-mozna,ze tam nekdo najde inspiraci-pro mne jsou ta videa moc zajimava a poucna.

STRACH vs VLASTNÍ ZODPOVĚDNOST a POZNÁNÍ SEBE SAMA

(Tomas, 13. 3. 2012 13:10)

STRACH vs VLASTNÍ ZODPOVĚDNOST a POZNÁNÍ SEBE SAMA - to jsou tři hlavní aspekty, pomocí kterých bych chtěl popsat současný stav společnosti.

Většina z nás už příkladem určitě řešila telefonicky problém, kdy se potřeboval dopátrat člověka, který přímo zodpovídá za vzniklou chybu. Mohli jste být přepojeni na jiné oddělení společnosti, kde Vám také neporadili, a tak jste pokračovali než Vás nakonec opět přepojili na osobu, u koho jste celé mártýrium začali. Zodpovědného pracovníka, jste ale nenašli.

Je to z jednoho prostého důvodu - současný systém společnosti funguje na bázi rozčleňování, kde každé oddělení pracuje v rámci svých pravomocí na řešení pouze ČÁSTI dané problematiky, ale vize celku není přehledná. Na stejném principu funguje i právník, který se- v rámci svého oddělení - snaží inovačními kroky "vylepšovat" svoji část a profitovat pro sebe co nejvíce to jde.

Nikdo z nás asi nepochybuje, že podobný telefonát, se záměrem zjistit zodpovědného pracovníka v dané problematice, na jakémkoli ministerstvu, by dopadalo podobně.
Právě pro bychom si potřebovali udělat větší odstup a uvědomit si, že jak ve firmě, tak i ve státním sektoru, nebo soukromých životech, dominuje strach. Strach z toho, co pomyslí soused, zda budeme schopni zaplatit nájem, zda dosáhneme určitého společenského postavení, atd. Systém je postaven tak, že podobné obavy a pocity ve formách strachu, prožíváme vědomě či podvědomě každý den svého života.

Nelze proto hledat konkrétního viníka, ukázat prstem a říci, ten nebo ten je zodpovědný za naši nespokojenost a očekávat, že všechno učiní proto, aby náš problém vyřešil. KAŽDÝ Z NÁS BERE PLNOU ZODPOVĚDNOST za současný stav společnosti, jakožto MY SAMI jsme ji chtěně, nebo nechtěně vytvořili a v tomto stavu jí udržujeme každým dnem své pasivity, apatye, lenosti. (A všechny tyto NEaktivity, mají svůj původ také ve strachu, jelikož máme strach se podívat vlastnímu strachu tváří v tvář!)

Měli bychom si uvědomit, že vláda a politici (včetně prezidenta!) jsou pouze administrativní rukou společnosti - jsou pouze veřejnosti sloužící osoby, které podle současného stavu společnosti a totálního zníčení a bezedného vyčerpávání přírodních zdrojů naši Planety, zneužili naší důvěry v nich, proto musíme zasáhnout a "opravit" fungování společnosti tak, aby zákony a legilativa kopírovala zájmy společnosti a naší Planety.

Postavit se tváří v tvář strachu a stát se zodpovědným za svoje činy, potřebuje akt sebepoznání, ve kterém dokážeme tuto nemálo zoufalou situaci videt, jako možnost konečně smazat falešnou hodnotu (fiktivních) peněz a (nesmyslné) zhromážďování nepotřebných hmotných věcí a navrátit základní hodnoty života .

Re: STRACH vs VLASTNÍ ZODPOVĚDNOST a POZNÁNÍ SEBE SAMA

(Jirka, 14. 3. 2012 8:12)

Pokud bude vse v duchu programu,ktery predstavila na svych strankach NR,je pak velka sance,ze bychom se konecne mohli zbavit nejvetsich zlocincu CR(kterymi byly vsechny dosavadni "sametove vlady"),ale take zde muze dojit k mnohem podstatnejsi zmene.A tou zmenou by mohla byt zmena SYSTEMU,KTERY BY NEUMOZNOVAL V ZADNEM PRIPADE KORUPCI!! Jako Cesky narod take nepotrebujeme byrokraticky a take korupcni Evropsky parlament,ktery se podili na rozkradani naseho statu. Cesky narod ma obrovsky potencial a jedine co potrebuje je zmena systemu v kterem bude tento potencial vyuzit pro vsechny!!

Re: Re: STRACH vs VLASTNÍ ZODPOVĚDNOST a POZNÁNÍ SEBE SAMA

(sp, 14. 3. 2012 8:55)

Korupce je otázkou lidské kvality. Když lidi budou mít rádi peníze a ani trochu jim nebude záležet na vlastní cti, tak budou brát vždy.

Člověk, který je hrdý, tak by takového korupčníka okamžitě nahlásil. Bohužel v české republice když někdo nahlásí korupci,tak je okamžitě odvolán, protože mocipánům to nevyhovuje.

Korupce je jen o lidech a o tom, zda se bude skutečně trestat korupčník a ne ten, kdo ji ohlásí.

TV Nova

(morticia, 13. 3. 2012 18:31)

Už je asi čas se uklidnit, co myslíte? :-)

pozorování

(Honza, 13. 3. 2012 13:35)

Mám ve své profesi tu možnost, setkávat se každý den s lidmi různých názorů ,vyznání i politické sympatie .A je zajímavé se všímat především toho co tito lidé mají společné .Ani jeden z těchto lidí neschvaluje zlo v žádné formě .Všichni odsuzují zloděje vrahy ,korupci, války .Všichni upřednostňují kvalitní lékařství, školství a bezpečí všech lidí .Je jedno jestli je to křesťan, komunista, ODSák, nebo vyznavač jiné barvy. Všichni jsou proti tomu co se děje a přesto jen s úžasem přihlížejí pravému opaku toho, co by přineslo spokojenost všem. Není to záhada?!

velmi zajímavé čtení

(Večernice, 13. 3. 2012 12:38)

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1588-tavistock-nejlepe-strezene-tajemstvi-ameriky-1-2-.aspx
a druhý díl
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1591-tavistock-nejlepe-strezene-tajemstvi-ameriky-2-2-tavistock-institut-ve-spojenych-statech.aspx

Revoluce vnitřní X vnější??...Podruhé...

(Jiří Mysliveček, 13. 3. 2012 9:49)

Jsme všichni pasažéry na potápějící se lodi. Pomůžou nám transparenty a pouliční proklamace? Co je motivem?...Nespokojenost. Pud sebezáchovy. Potřeba zachránit si kůži. Jenomže já si myslím (a nikoho nepřesvědčuji), že zoufalý nářek budoucích trosečníků ničemu nepomůže. Zavřít kapitány a nahradit důstojnický sbor, kteří po léta vykrádali zásoby může sice dát lidem v podpalubí naději, ale loď bude pořád nabírat vodu dál a dál. Nic se nezmění, protože právě pud sebezáchovy, který přivede lidi do ulic je příležitostí pro ty, kteří dosud nedostali šanci vyměnit kajuty v podpalubí za apartmány nahoře. Tak to prostě je a tímto způsobem s tím nejde nic udělat. Všichni kdo jsme zažili uforii a rozčarování z Velké sametové máme své zkušenosti. Historie se cyklicky opakuje, třebaže na jiném místě spirály. Nejsou všichni na stejném stupni evolučního vývoje z hlediska morálky, etiky a lásky stejné k sobě i bližnímu...Mimochodem bližním není myšlen jen člověk....My nepotřebujeme demonstrace, my potřebujeme vnitřní revoluci! Já věřím (a nevnucuji), že jiná šance není....
Naše společná loď nabírá vodu už hodně dlouho. Na poškozené lodi jsme se již narodili (možná i záměrně z vlastního rozhodnutí). Bouříme se a protestujeme vnitřně i navenek proti těm, o nichž si myslíme, že jsou za ztroskotání zodpovědni a přitom jsme si možná nestačili povšimnout, že plán pro případ nouze existuje stejně tak dlouho jako naše společná loď....
Nehlásím se ke křesťanům, přesto pevně věřím, že návod na záchranu je ukryt v hloubce a Pravdě původních a nepřekroucených Joshuových slov (nejen v nich).... Namátkou: „..hledejte především nebeské království a ostatní vám bude přidáno...“. Nebo: „...pohleďte na nebeské ptactvo, neseje, nežne, nesklízí do stodol, a přece je váš nebeský Otec živí...“. Nebo: „...Buďte kolemjdoucími...“ (pozn. neangažujte se????). To je předpokladem vnitřní revoluce. Stačí jen slyšet, porozumět a poslechnout (ale ne ego řvoucí v ulicích) a změna bude pozvána na návštěvu....
Jistěže je také potřeba projevit vnitřní pravdu navenek. Ale v ulicích docílíme jen toho, že mizerného kapitána a důstojníky nahradí ti, co nejvíc řvou. Právě ti nejvíce slyšitelní jsou těmi, co v sobě mají potenciál opět jít přes mrtvoly až se bude rozhodovat nebo půjde do tuhého... Pravda totiž nekřičí a sama sebe neprosazuje....Takto Pravda nevítězí. Vykřikovaný slogan bývalého pana prezidenta nám budiž poučením... Sám pro sebe si beru příklad od Gándhího. Tichý nenásilná odpor. Bojkot. Nehrát podle vnucených pravidel. Tento systém nastavil pravidla tak, že vítězství pravdy je vyloučeno. Tak tedy nevolit! Omezením spotřeby na nutné minimum a podporou malovýrobců přivést koncerny a řetězce k bankrotu. Nebrat si půjčky. Neukládat peníze v bankách a pokud nelze jinak, výplatu okamžitě vybírat. Nekupovat napomádované časopisy. Reklamy jsou pro diváky. Vypnout televizi a tudíž poeplemetry. Psát dopisy místo sms... Je toho docela dost co se dá dělat a inspirace je na netu také dost... Ano, „...Pravda a láska ať zvítězí nad lží a nenávistí...“. Ale především v srdcích každého z nás....Možná pak zjistíme, že není třeba vyskakovat do studené vody z potápějící se lodi....Možná objevíme, že máme křídla.... :-)

Re: Revoluce vnitřní X vnější??...Podruhé...

(CD, 13. 3. 2012 10:35)

Lepe jste to nemohl vystihnout.Bravo je na tom velky kus pravdy,taky si myslim,ze rvanim a divokym gestikulovanim sevrenych pesti na barikadach si nikdo nic nepomuze.Ona druha strana to vsak vi,jak bude prosty clovicek reagovat a stavi na tom.Lidi by opravdu meli jit do sebe a reagovat jinym zpusobem,nez je pro bezne obyvatelstvo zvykem-ne ridit se heslem,ze zvyk je zelezna kosile.Nekdy mam pocit,jakoby lidstvo bylo napadene virem.

Re: Re: Revoluce vnitřní X vnější??...Podruhé...

(GinBaw, 13. 3. 2012 11:05)

Vnitřní revoluce..
Co to vůbec je?
Jak dlouho trvá ji realizovat a co za ní stojí?
Vlastní rozhodnutí, vnucený názor či snad zásah vyšší moci nebo duchovní uvědomnění?
A nemůže se stát, že zatím co budeme čekat na vnitřní revoluci, tak nás zavřou nebo okradou nebo seberou naše děti?

Vzhledem k podstatě vesmíru neustále se vyvíjet již od svého vzniku, bych řekl, že každý čeká nebo již za sebou má onu vnitřní revoluci,
ale ruku na srdce, kolik lidí s dokončenou vnitřní revolucí se za vás postavilo a zachránilo vás před zlověstnou politikou - jejich zákony a nenasytností bankéřů?

K čemu je 100, 10 0000, 1 000 000 uvědomělých, vnitřně přerevoluciovaných lidí, pokud si nechají vládnout bandou despotů rozkrádajících prostředky těchto lidí?
Jakou budou mít tito lidé po vnitřní revoluci šanci na dobrý život a jakou šanci dají svým dětem, když se pořád nechají ovládat a diktovat těmito špatnými lidmi?
Bude snad dítěti stačit říci: víš, ona příjde vnitřní revoluce a pak ti bude jedno že musíš platit a platit a živořit, tady je to peklo a musíš to tu přežít dokud neumřeš.. A táto proč? No, víš, protože já chtěl být nestranný a čekat jak se to vyvrbí a ono víš, ono se to vyvrbilo tak, že těch statečných lidí bylo kdysi, když byla možnost změny pekla v nebe málo, protože že mi transformovaní/netransformovaní se válely doma a čekali jak se do-transformujeme, jak to dopadne...

Samozřejmě že teď zacházím do extrému, ale pokud sledujete dění a situaci kolem, to co předkládají média, názory lidí na netu, tak zjistíte, že NENÍ ČAS STRÁCET ČAS a čekat na vnitřní transaformaci s tím, že ONO TO NĚJAK DOPADNE. Nebo si naříkat, že jsem na potápějící se lodi a ti co křičí chtějí jen ke "korytu" do lepších kajut.

Transformace bude probíhat nezávisle u každého jinak a v jiný čas, ale..

Právě teď a právě tady nezáleží na tom, jestli duše již má za sebou vnitřní revoluci nebo ne!
Všichni žijeme na této planetě a pravděpodobně i naše děti zde budou žít a děti jejich dětí.
Co za budoucnost je bude čekat (a co nás!!) necháme-li u moci tyto individua, která zřejmě onou revolucí nikdy neprojdou (nebo až za dlouho třebas v jiných životech..)
???

Apropo, kolik vnitřních revolucí je potřeba, než-li si člověk uvědomí, že dokud nepovstane, svět se nezlepší?

A co když už jsou mezi námi netištní lidé, kteří vědí že politika se dá dělat bez dluhů, bez žoldu enbo za prů.plat..

Myslím si, že demontrace je potřeba a nemusí se hned jednat o nahrazení všech těch špatných tam nahoře. Měla by být prostředkem pro sjednocení lidí, sjednocení názorů a uvědomění si, co si lidé přejí a následnou aplikaci do politiky.
Měla by to být hlasitá diskuze lidu a těch nahoře - toho co chceme mi a to se snad shodneme bude změna chování těch nahoře.

To vše by mělo být vedeno uvědomělými lidmi kterým v srdcích vládne láska, moudrost a další ctnosti.
Takové ale v současné politice těžko hledat, je tedy potřeba je nahradit.

Pokud ale budeme jen plout s proudem, ONI ROZHOUDNOU ZA NÁS a mi pak ani nebudeme mít příležitost cokoli změnit a neb některé věci/oblasti budou nenávratně znyčeny/pryč.

Jak si toto vysvětlí moudrá duše?
- nechala jsem lidi trpět, prtože si to vybraly, zatím co já čekala až opustím toto tělo..

v podobném duchu by se dalo pokračovat možná do nekonečna.
Tisíc lidí, tisíc názorů, ale život právě ted a tady má každý jeden.
Jakou že to chceme budoucnost?
Jejich nebo naši?

Re: Re: Re: Revoluce vnitřní X vnější??...Podruhé...

(Jiří Mysliveček, 13. 3. 2012 12:21)

Já si také nemyslím, že je dobré čekat se založenýma rukama jak to dopadne. Pokládám se za žáka ve škole Života a jenom nechci opakovat ročník nebo dokonce celé dvacetiletí. Mám svou zkušenost jak dopadla Velká sametová a chci se poučit. Kromě toho všichni máme své vlastní zkušenosti jak se spousta lidí k sobě chová jde-li o pracovní postup, nějaké výhody, omezené slevy, atd...Co je v malém, je i ve velkém a nedělám si iluze, že v případě úspěchu HV by to bylo jinak... Není jiné cesty, než začít u sebe... Omezit konzum, nechtít ničeho víc, být spokojený s tím co je, přát druhým, vědět, že štěstí druhých je zárukou mého štěstí...vědět, že pokoj a klid lze nalézt i v poutech a za ostnatým drátem...
Pouze a jedině vnitřně klidní, třeba i s málem spokojení a vyrovnaní lidé mohou vytvořit lepší příště...Není jiné cesty....
Každý sám u sebe musí začít. Právě toto je ona vnitřní revoluce, do které se chce málokomu.... A jejím vnějším vyjádřením by právě po vzoru Gándhího mohl být bojkot ekonomických pijavic a nevolení politických bradavic....Tohle by mohlo být skutečným hrdinstvím bezejmenných všedního dne...já věřím, že jen takto je možné vyvolat skutečnou změnu bez politického programu vzešlého z chaosu pouličních nepokojů....
Jen můj pocit a názor.... Krásné dny, třeba se potkáme někde na náměstí jako dva bezejmenní...
PS poznávací znamení je :-)

1.krok pro všechny

(Večernice, 13. 3. 2012 12:01)

začněme tím,že přestaneme mít strach z budoucnosti a vztek