Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utáhneme vládě opasky?

11. 3. 2012

 

Co si ještě necháme líbit a hlavně kdy to vše skončí?

 

Většina z nás nejspíše není z těch, kteří by chtěli zbytečně vyvolávat rozruch, potyčky, konflikty, ani jakékoliv občanské nepokoje či mezilidskou nesnášenlivost. Naopak, většina touží po klidu a spokojenosti.

Každý z nás by měl proto mít plné právo očekávat přiměřenou kvalitu a úroveň sheep-cartoon-animal-free-clipart.jpgsvého života, bez ohledu na svůj věk, vzdělání, či majetkové poměry.

Ano, tak by zhruba mohla vypadat základní koncepce a nástin funkční demokracie. Stávající situace je však bohužel trochu jiná a dala by se spíše přirovnat ke společnosti feudální.

I když každý takto slušný člověk plní vše, co se od něj očekává, nevzdoruje nastavenému Systému, který po něm chce od narození plnit nemalé závazky, i když se snaží ze všech svých sil žít šťastně a plnohodnotně, je to stále těžší. Pak tedy musí být něco špatně.

 

Co je ale špatně?

Není to náhodou například to, že my, jakožto spořádaní občané tohoto státu (o něm více zde), musíme hrát ze všech svých sil, jak jen to jde fér a podle stanovených pravidel, zatímco ti, kteří nám všem tato pravidla určují, je sami s hrdostí a pýchou sobě vlastní zcela suverénně porušují?

Dnes se za to dokonce již ani nestydí, své činy proto ani neskrývají a nám ostatním dané zákony podle potřeby své vlastní menšiny neustále mění – bohužel pouze v náš neprospěch a k horšímu.

Denně slýcháme ze zpravodajství, že pro hospodářské výsledky či tempo růstu našeho státu, tedy blaho nás všech, asi děláme stále málo, proto jsme čím dál více zadlužení a musí se víc a víc zdražovat resp. šetřit.

Každý, kdo se těmito obecnými výroky někdy hlouběji zabýval, již ví, že je pravda trochu jinde a zdražování ani úspory nejsou konečným řešením – naopak - zde nikdy konec nenalezneme.

 

Nejsilnější stát EU a naši státníci

Od minulého týdne máme již například srovnatelnou životní úroveň, jako sousední nejsilnější evropský stát – Německo – přesněji řečeno máme stejně drahé pohonné hmoty – i v porovnání se zlomkem našich průměrných měsíčních příjmů.

Je příjemné vědět, že je tak rychle a snadno dotahujeme, takže pokud jsme dokázali toto, jistě se zvládne i to ostatní a pokud ne, pak je něco skutečně špatně. Více o nekonečných daních, které však stále nestačí zde.

 

Každý dobrý panovník i se svými poradci, se pozná podle toho, jak spokojený king1.jpgmá pod sebou národ a řečeno velice expresivně – jak jej má jeho národ rád.

Jaká je však situace u nás a jak si vážíme samozvaných autorit, které si sami mezi sebou účelově přerozdělují moc a které určují další směr celého našeho národa?

Nevím, každopádně sami již řádku let cítíme, že jsme tvrdě zkoušeni tím směrem, co všechno si ještě necháme líbit a hlasy nespokojenosti se ozývají stále častěji. Jejich hlas se již začíná organizovaně spojovat.

 

Diskusní fóra 

Všiml jsem si jedné zajímavosti již mnohokráte na různých diskusních fórech. Konkrétní ministr, díky své krátkodobé a proto minimální znalosti rezortu a návazných dominových efektů, dle všeho sám přesně neví, která cesta je správná, proto vydá náznak dalšího postupu oficiálním tiskovým prohlášením do medií a čeká se na odpovídající reakce.

Komentáře mnoha diskutujících – často i odborníků, na různých fórech, se bez váhání ihned objevují. Pokud zde není věcný a pádný protiargument, který předchozí návrh zcela neguje a jde jen o plané protesty, je předpoklad, že návrh změn bez potíží projde.

V opačném případě ministr provede úpravu návrhu právě tím způsobem, kam diskuse nejsilněji směřovaly nebo se návrh dále nerozebírá a prostě se vyloučí.

Jak vidíme, spoléhá se tedy stejně na inteligenci mas, nikoliv na moudré a slušně placené hlavy ministrů.

Pak je tedy otázkou, proč je vlastně máme, když nakonec nikdo za nic nemůže a národ si stejně v nejtěžších chvílích musí pomoci zcela sám – člověk člověku…

 

Předávání cen popularity

Minulý rok bylo kandidátů na vítěze ve věci úspor mnoho, přičemž mezi nejúspěšnější z nich můžeme bezpochyby zařadit po samotném ministerstvu financí ministerstvo zdravotnictví, jehož ministr díky svému úkolu, doslova zkoušel chodit ode dveří ke dveřím, klepal, otevíral, zavíral a hledal pro své návrhy podporu.

Odnesla to nakonec naše dlouholetá a mnohde unikátní léčebná lázeňská péče, přičemž daleko větší balík peněz, generovaný farmaceutickými monopoly, zůstává v podstatě beze změn. Ano, zase ty nekonečné daně, které stát tolik potřebuje.

 

Nyní na sebe velice dobře upozorňuje ministr školství pan Dobeš pro své odvážné myšlenky i jeho kolega ministr práce pan Drábek se svým úžasným systémem výplat sociálních dávek.

Tento systém by nám díky své nefunkčnosti mohl skutečně hodně uspořit. Ano, tito dva pánové by si nepochybně zasloužili výměnu za skutečné odborníky, neboť je předpoklad, že za své období způsobí ještě mnoho dalších škod.

Ono takové propuštění 17 tisíců učitelů jistě přinese pořádnou úsporu na straně školství, zároveň však zatíží státní kasu na straně sociální podpory v nezaměstnanosti a zdevastuje sledované parametry indexu nezaměstnanosti obecně.

Ten, kdo si osobně zkusil učit třídu o třiceti čtyřech studentech, po sedmi výkladových hodinách ví, co je to za chuťovku – pokud to dělá pořádně, je každý dobrý pedagog doslova vymačkaný jako citrón.

Při pětinovém snížení počtu učitelů, by se musely i vzhledem ke stále slabším ročníkům z důvodů obecně klesající porodnosti, pohybovat počty žáků ještě o nějakých 5-7 jedinců na třídu výše, což mnohdy není ani jejich kapacita.

 

Ale pojďme zpět k věci

Asi cítíme, že se s námi dějí věci, které nejsou vždy správné, jediný kdo z nich profituje a díky dotovaným cenám v parlamentním bufetu tloustne, je naše roztomilá a stále usměvavá vláda a nikdo asi nechce zažít okamžik, kdy se bude vybírat zvláštní daň za dobrou náladu a úsměv na rtech – to je totiž to jediné, co ještě máme – zbytek státu je již dokonale rozkradený.

 

Mohli jsme se dozvědět, že lidé již ze zoufalství nabízejí své vlastní orgány, jen aby vyřešili svou finanční krizi, za což je pro jistotu ihned exemplárně zavřeme či alespoň udělíme podmínku – viz. zde.

 

Dozvídáme se též o děsivém dopadu stávajících reforem na naše seniory – každý z nás určitě nějakého v rodině máme – ať již prarodiče či rodiče nebo jsme to my sami.

Připojuji proto jeden komentář čtenáře Zdeňka, který mě oslovil natolik, že jsem se rozhodl jej umístit právě sem:

Zdeněk  9. 3. 2012 07:59

Nejsem z těch, kdo by psal anebo se zúčastňoval diskuzí, ale to, co jsem dneska zažil v lékárně mě natolik vzalo, že jsem se rozhodl o tom napsat.
Stála přede mnou starší paní v důchodovém věku a když na ní přišla řada, tak předložila recepis a paní lékárnice jí vydala léky a požádala o doplacení částky 1.980,-Kč.
Paní zůstala celá zkoprnělá a nemohla ze sebe vypravit ani slovo. Pak se rozbrečela, podívala se do peněženky a řekla, že tolik nemá. Otočila se a pomalu odcházela k východu.
Paní lékárnice na ní volala, ať si vezme ten recepis a že ty léky ale opravdu potřebuje.
Paní se otočila a plačíc řekla: "K čemu mi budou léky, když nebudu mít na jídlo" pomalu odešla.
Všichni přítomní nemohli ze sebe vydat jediné slovo a bylo vidět, že je to hluboce zasáhlo.
Stydím se za naši vládu a vůbec nejsem hrdý, že jsem Čech. Co je to za vládu, že dopustí, aby lidé, kteří celý život poctivě dřeli a platili si na důchod, ve stáři dřeli bídu a museli se rozhodovat, zda si mohou koupit léky a nebo jídlo. Kde to jsme!!!!!!!!
Připadá mi, že takto už je to řízená genocida seniorů. Opravdu hnus.

Podtrhuji skutečnost, že při troše štěstí a vytrvalosti, se může každý z nás stát seniorem s obdobnými problémy a myslím, že bychom nic podobného nejspíše nechtěli na vlastní kůži zažít.

 

Výzva 

Do mailu za mnou k tomu všemu dokonce opakovaně dorazila zajímavá iniciativa, o které jste možná již sami slyšeli. Nechám na každém čtenáři, jak se k ní postaví -  jde o takzvanou Holešovskou výzvu.

Jedince uvedené za touto aktivitou osobně neznám, proto za ně nemohu dát ruku do ohně, ale podle jejich myšlenek a dosavadních projektů intuitivně cítím, že je zapotřebí dávat o sobě již skutečně organizovaně a s rozumnou koncepcí vědět (viz. studenti), jinak nás to zde všechny semele jako neslavné Řecko.

Inspirace z průběhu úspěšného převratu na Islandu, který samozřejmě nebyl téměř vůbec hlavními medii komentován, by měl být pro nás více než silnou inspirací, protože jeho občané docílili svého a generované dluhy jejich vládou prostě na svá bedra nepřevzali...

Pokud svou nejistou situaci pochopí i složky obrany státu (měli by vědět, kdo je stát a koho před kým vlastně brání), kteří musí být díky úsporám v rozpočtu rovněž dost neklidní a může se jim stát totéž, co 17ti tisícům učitelů, myslím, že pozitivní změně u nás již nic nebrání.

Viz tento zajímavý citát.

donkey-laying.jpg

 

Říká se, že „stokrát nic umořilo osla“ a vypadá to, že už jsme společně vkročili na číslo 99.

 

Komu tedy záleží na naší lepší budoucnosti zdejšího hmotného světa, nechť si prostuduje detaily v odkazech, pročte si myšlenky osob, které za iniciativou stojí a bude-li moci, nechť se

ve čtvrtek dne 15.3.2012 dostaví v 17.hodin na

Václavské náměstí – Praha,   Náměstí Svobody – Brno,   Masarykovo náměstí – Ostrava,   Zeyerova ulice – Karlovy Vary,   Náměstí republiky – Žďár nad Sázavou,   Masarykovo náměstí – Hradec Králové,   Pardubice,   Valdštejnské náměstí - Jičín,

abychom dali najevo svůj názor a zejména svou vnitřní sílu a odhodlanost, která je v posledních letech hodně oslabována a zašlapávána. Pokud budete chtít, odkaz na uvedené stránky přepošlete dále.

 

http://www.holesovskavyzva.cz/

http://www.narodni-rada.cz/

 

Mnoho štěstí Aridan

 _________________________

Příloha:

 

svrhnout---15.3.2012.jpg

 

Komentáře

Přehled komentářů

AVATARI MAJI RESENI...

(AVATAR KRSHNA, 11. 3. 2012 16:53)

Revoluce jsou lakave,ale nikdy jeste NEPOLIDSTILI Nelidskou spolecnost.Vzdy nahradily mensi grazly vetsimi,viz Sametova.
Skutecnou zmenu nefungujici demokracie,muze prinest jen nahrada prezidenta a vlady a to OSVICENYM VLADCEM,REALIZACI BOHA,ci REALIZOVANYMI VLADCI.AVATARI jedini,totiz znaji reseni vsech,Vasich problemu,vcetne eventuality zastaveni Armagedonu...
Praveho Avatara poznate snadno.Propaguje polidsteni populace,zakazem vseho muceni a vrazd zvirat a vsech tvoru,vcetne Vasich vlastnich deti.Jen to je i cestou mozne zmeny osudu naroda a cele tzv. lidske ra.sy.
http://www.AVATARKRSHNA.blogspot.com

Rozkvet-Thrive

(doporučuji, 11. 3. 2012 15:53)

http://www.youtube.com/watch?v=IZUE7avvRBY

kulturní uderka

(fohat, 11. 3. 2012 15:03)

aneb milá fosilie http://www.youtube.com/watch?v=qv4lv19IiQs&feature=related

Navrat cloveka do jeskyn ?

(Radek, 11. 3. 2012 14:32)

Docela mozne, proc ne a mozna to bude tak lepsi : http://k004.kiwi6.com/hotlink/zwp4ggfpl4/coming_back_to_caves.mp3

???

(kamil, 11. 3. 2012 13:45)

nejsem priznivcem techto stranek,ani jejich odpurcem,jenom se sem obcas podivam (takhle pozoruji a premyslim vsude mozne) ale k jejich celkovemu konceptu mi ta holesov(ic)ska vyzva neprijde absolutne vhodna.

Jde tii jinak

(Johanka, 11. 3. 2012 13:35)

Opasky jim citelně utáhneme tím, že zkrotíme svoji konzumaci na nejnižší možnou míru. To zvládne každý sám a není třeba hulákat v ulicích.

Holešovická výzva

(večernice, 11. 3. 2012 11:31)

Dívala jsem se na stránky Holešovické výzvy,zjišťovala si potřebné informace.Všechno vypadá rozumně,pádné argumenty a tak.Pak jsem shlédla záznam z konference Hol.v..Velké zklamání,ti lidé nejsou schopni tady něco změnit,pokud jsou v organizaci vnitřní rozbroje.Vnímala jsem ty lidi na záznamu svým vnitřním zrakem.Holešovická výzva není to pravé ořechové.Ani se nedivím,že v současné době to video,jehož odkaz je na stránkách H.V. nejde spustit.....

Re: Holešovická výzva

(večernice, 11. 3. 2012 11:41)

né,video běží
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pgyEYfzVfaQ

Re: Holešovická výzva

(fohat, 11. 3. 2012 11:42)

BODEJT,milá večernice....

náprava dětských nemocí

(fohat, 11. 3. 2012 11:41)

lidstva je v moci EBE pozitivních,kteří ted zabránili problemu se sluneční erupcí,dříve eliminovali radioaktivitu z Černobylu....chováme se vuči Zemi jako pubertální nezvedenci,jak se pak chováme vuči sobě?http://www.andromedacouncil.com/

chyba v datu?

(xx, 11. 3. 2012 10:49)

akce se má konat 15.3. NE 14.3. jak uvedené ve vašem textu

Re: chyba v datu?

(Aridan, 11. 3. 2012 11:22)

Děkuji - opraveno.
Aridan

Chyba v datu!

(Petr, 11. 3. 2012 10:16)

Pane Aridane, v článku "Utáhneme vládě opasky?" máte hroznou chybu - demonstrace Holešovské výzvy proti vládě je svolávána na čtvrtek 15.3., nikoli na středu 14.3. Vždyť to správné datum máte na tom letáku v příloze. Pokud můžete, tak si to v článku urychleně opravte, nebo z toho vzniknou zbytečné zmatky.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4