Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utáhneme vládě opasky?

11. 3. 2012

 

Co si ještě necháme líbit a hlavně kdy to vše skončí?

 

Většina z nás nejspíše není z těch, kteří by chtěli zbytečně vyvolávat rozruch, potyčky, konflikty, ani jakékoliv občanské nepokoje či mezilidskou nesnášenlivost. Naopak, většina touží po klidu a spokojenosti.

Každý z nás by měl proto mít plné právo očekávat přiměřenou kvalitu a úroveň sheep-cartoon-animal-free-clipart.jpgsvého života, bez ohledu na svůj věk, vzdělání, či majetkové poměry.

Ano, tak by zhruba mohla vypadat základní koncepce a nástin funkční demokracie. Stávající situace je však bohužel trochu jiná a dala by se spíše přirovnat ke společnosti feudální.

I když každý takto slušný člověk plní vše, co se od něj očekává, nevzdoruje nastavenému Systému, který po něm chce od narození plnit nemalé závazky, i když se snaží ze všech svých sil žít šťastně a plnohodnotně, je to stále těžší. Pak tedy musí být něco špatně.

 

Co je ale špatně?

Není to náhodou například to, že my, jakožto spořádaní občané tohoto státu (o něm více zde), musíme hrát ze všech svých sil, jak jen to jde fér a podle stanovených pravidel, zatímco ti, kteří nám všem tato pravidla určují, je sami s hrdostí a pýchou sobě vlastní zcela suverénně porušují?

Dnes se za to dokonce již ani nestydí, své činy proto ani neskrývají a nám ostatním dané zákony podle potřeby své vlastní menšiny neustále mění – bohužel pouze v náš neprospěch a k horšímu.

Denně slýcháme ze zpravodajství, že pro hospodářské výsledky či tempo růstu našeho státu, tedy blaho nás všech, asi děláme stále málo, proto jsme čím dál více zadlužení a musí se víc a víc zdražovat resp. šetřit.

Každý, kdo se těmito obecnými výroky někdy hlouběji zabýval, již ví, že je pravda trochu jinde a zdražování ani úspory nejsou konečným řešením – naopak - zde nikdy konec nenalezneme.

 

Nejsilnější stát EU a naši státníci

Od minulého týdne máme již například srovnatelnou životní úroveň, jako sousední nejsilnější evropský stát – Německo – přesněji řečeno máme stejně drahé pohonné hmoty – i v porovnání se zlomkem našich průměrných měsíčních příjmů.

Je příjemné vědět, že je tak rychle a snadno dotahujeme, takže pokud jsme dokázali toto, jistě se zvládne i to ostatní a pokud ne, pak je něco skutečně špatně. Více o nekonečných daních, které však stále nestačí zde.

 

Každý dobrý panovník i se svými poradci, se pozná podle toho, jak spokojený king1.jpgmá pod sebou národ a řečeno velice expresivně – jak jej má jeho národ rád.

Jaká je však situace u nás a jak si vážíme samozvaných autorit, které si sami mezi sebou účelově přerozdělují moc a které určují další směr celého našeho národa?

Nevím, každopádně sami již řádku let cítíme, že jsme tvrdě zkoušeni tím směrem, co všechno si ještě necháme líbit a hlasy nespokojenosti se ozývají stále častěji. Jejich hlas se již začíná organizovaně spojovat.

 

Diskusní fóra 

Všiml jsem si jedné zajímavosti již mnohokráte na různých diskusních fórech. Konkrétní ministr, díky své krátkodobé a proto minimální znalosti rezortu a návazných dominových efektů, dle všeho sám přesně neví, která cesta je správná, proto vydá náznak dalšího postupu oficiálním tiskovým prohlášením do medií a čeká se na odpovídající reakce.

Komentáře mnoha diskutujících – často i odborníků, na různých fórech, se bez váhání ihned objevují. Pokud zde není věcný a pádný protiargument, který předchozí návrh zcela neguje a jde jen o plané protesty, je předpoklad, že návrh změn bez potíží projde.

V opačném případě ministr provede úpravu návrhu právě tím způsobem, kam diskuse nejsilněji směřovaly nebo se návrh dále nerozebírá a prostě se vyloučí.

Jak vidíme, spoléhá se tedy stejně na inteligenci mas, nikoliv na moudré a slušně placené hlavy ministrů.

Pak je tedy otázkou, proč je vlastně máme, když nakonec nikdo za nic nemůže a národ si stejně v nejtěžších chvílích musí pomoci zcela sám – člověk člověku…

 

Předávání cen popularity

Minulý rok bylo kandidátů na vítěze ve věci úspor mnoho, přičemž mezi nejúspěšnější z nich můžeme bezpochyby zařadit po samotném ministerstvu financí ministerstvo zdravotnictví, jehož ministr díky svému úkolu, doslova zkoušel chodit ode dveří ke dveřím, klepal, otevíral, zavíral a hledal pro své návrhy podporu.

Odnesla to nakonec naše dlouholetá a mnohde unikátní léčebná lázeňská péče, přičemž daleko větší balík peněz, generovaný farmaceutickými monopoly, zůstává v podstatě beze změn. Ano, zase ty nekonečné daně, které stát tolik potřebuje.

 

Nyní na sebe velice dobře upozorňuje ministr školství pan Dobeš pro své odvážné myšlenky i jeho kolega ministr práce pan Drábek se svým úžasným systémem výplat sociálních dávek.

Tento systém by nám díky své nefunkčnosti mohl skutečně hodně uspořit. Ano, tito dva pánové by si nepochybně zasloužili výměnu za skutečné odborníky, neboť je předpoklad, že za své období způsobí ještě mnoho dalších škod.

Ono takové propuštění 17 tisíců učitelů jistě přinese pořádnou úsporu na straně školství, zároveň však zatíží státní kasu na straně sociální podpory v nezaměstnanosti a zdevastuje sledované parametry indexu nezaměstnanosti obecně.

Ten, kdo si osobně zkusil učit třídu o třiceti čtyřech studentech, po sedmi výkladových hodinách ví, co je to za chuťovku – pokud to dělá pořádně, je každý dobrý pedagog doslova vymačkaný jako citrón.

Při pětinovém snížení počtu učitelů, by se musely i vzhledem ke stále slabším ročníkům z důvodů obecně klesající porodnosti, pohybovat počty žáků ještě o nějakých 5-7 jedinců na třídu výše, což mnohdy není ani jejich kapacita.

 

Ale pojďme zpět k věci

Asi cítíme, že se s námi dějí věci, které nejsou vždy správné, jediný kdo z nich profituje a díky dotovaným cenám v parlamentním bufetu tloustne, je naše roztomilá a stále usměvavá vláda a nikdo asi nechce zažít okamžik, kdy se bude vybírat zvláštní daň za dobrou náladu a úsměv na rtech – to je totiž to jediné, co ještě máme – zbytek státu je již dokonale rozkradený.

 

Mohli jsme se dozvědět, že lidé již ze zoufalství nabízejí své vlastní orgány, jen aby vyřešili svou finanční krizi, za což je pro jistotu ihned exemplárně zavřeme či alespoň udělíme podmínku – viz. zde.

 

Dozvídáme se též o děsivém dopadu stávajících reforem na naše seniory – každý z nás určitě nějakého v rodině máme – ať již prarodiče či rodiče nebo jsme to my sami.

Připojuji proto jeden komentář čtenáře Zdeňka, který mě oslovil natolik, že jsem se rozhodl jej umístit právě sem:

Zdeněk  9. 3. 2012 07:59

Nejsem z těch, kdo by psal anebo se zúčastňoval diskuzí, ale to, co jsem dneska zažil v lékárně mě natolik vzalo, že jsem se rozhodl o tom napsat.
Stála přede mnou starší paní v důchodovém věku a když na ní přišla řada, tak předložila recepis a paní lékárnice jí vydala léky a požádala o doplacení částky 1.980,-Kč.
Paní zůstala celá zkoprnělá a nemohla ze sebe vypravit ani slovo. Pak se rozbrečela, podívala se do peněženky a řekla, že tolik nemá. Otočila se a pomalu odcházela k východu.
Paní lékárnice na ní volala, ať si vezme ten recepis a že ty léky ale opravdu potřebuje.
Paní se otočila a plačíc řekla: "K čemu mi budou léky, když nebudu mít na jídlo" pomalu odešla.
Všichni přítomní nemohli ze sebe vydat jediné slovo a bylo vidět, že je to hluboce zasáhlo.
Stydím se za naši vládu a vůbec nejsem hrdý, že jsem Čech. Co je to za vládu, že dopustí, aby lidé, kteří celý život poctivě dřeli a platili si na důchod, ve stáři dřeli bídu a museli se rozhodovat, zda si mohou koupit léky a nebo jídlo. Kde to jsme!!!!!!!!
Připadá mi, že takto už je to řízená genocida seniorů. Opravdu hnus.

Podtrhuji skutečnost, že při troše štěstí a vytrvalosti, se může každý z nás stát seniorem s obdobnými problémy a myslím, že bychom nic podobného nejspíše nechtěli na vlastní kůži zažít.

 

Výzva 

Do mailu za mnou k tomu všemu dokonce opakovaně dorazila zajímavá iniciativa, o které jste možná již sami slyšeli. Nechám na každém čtenáři, jak se k ní postaví -  jde o takzvanou Holešovskou výzvu.

Jedince uvedené za touto aktivitou osobně neznám, proto za ně nemohu dát ruku do ohně, ale podle jejich myšlenek a dosavadních projektů intuitivně cítím, že je zapotřebí dávat o sobě již skutečně organizovaně a s rozumnou koncepcí vědět (viz. studenti), jinak nás to zde všechny semele jako neslavné Řecko.

Inspirace z průběhu úspěšného převratu na Islandu, který samozřejmě nebyl téměř vůbec hlavními medii komentován, by měl být pro nás více než silnou inspirací, protože jeho občané docílili svého a generované dluhy jejich vládou prostě na svá bedra nepřevzali...

Pokud svou nejistou situaci pochopí i složky obrany státu (měli by vědět, kdo je stát a koho před kým vlastně brání), kteří musí být díky úsporám v rozpočtu rovněž dost neklidní a může se jim stát totéž, co 17ti tisícům učitelů, myslím, že pozitivní změně u nás již nic nebrání.

Viz tento zajímavý citát.

donkey-laying.jpg

 

Říká se, že „stokrát nic umořilo osla“ a vypadá to, že už jsme společně vkročili na číslo 99.

 

Komu tedy záleží na naší lepší budoucnosti zdejšího hmotného světa, nechť si prostuduje detaily v odkazech, pročte si myšlenky osob, které za iniciativou stojí a bude-li moci, nechť se

ve čtvrtek dne 15.3.2012 dostaví v 17.hodin na

Václavské náměstí – Praha,   Náměstí Svobody – Brno,   Masarykovo náměstí – Ostrava,   Zeyerova ulice – Karlovy Vary,   Náměstí republiky – Žďár nad Sázavou,   Masarykovo náměstí – Hradec Králové,   Pardubice,   Valdštejnské náměstí - Jičín,

abychom dali najevo svůj názor a zejména svou vnitřní sílu a odhodlanost, která je v posledních letech hodně oslabována a zašlapávána. Pokud budete chtít, odkaz na uvedené stránky přepošlete dále.

 

http://www.holesovskavyzva.cz/

http://www.narodni-rada.cz/

 

Mnoho štěstí Aridan

 _________________________

Příloha:

 

svrhnout---15.3.2012.jpg

 

Komentáře

Přehled komentářů

Re: Je demonstrace tou správnou cestou?

(fohat, 11. 3. 2012 17:36)

mám ověřeno,že pokud si prohrabu to svoje haraburdí a očistím se od toho,nemusím o tom klábosit,ani si dělat ičo na duchovno o dojit lidi jako poraděnko za 400Kč za hodinu,prostě jen mlčky jsem kdekoliv a vibrace klidu pusobí na ostatní.....

Re: Je demonstrace tou správnou cestou?

(Gorby, 11. 3. 2012 19:01)

jasnej souhlas

Re: Je demonstrace tou správnou cestou?

(daniela, 11. 3. 2012 19:49)

ANO, musíme to udělat, mysleme na ty co budou po nás!!!

Lidem už nemůže být jedno, že si mladí lidé bojí založit rodinu. Lidem nemůže být jedno,

(daniela, 11. 3. 2012 19:21)

jak se neustále zadlužuje naše vlast. Lidem už nemůže být jedno jak se okrádají ti co už ani okrádat nejdou. Prosím, abychom povolali k zodpovědnosti všechny polistopadové vlády, jejich nadlimitní majetky, které nemají jak prokázat důsledně zmrazili a politiky,ministry,soudce, státní zástupce, poslance kteří se na tomto stavu podepsali poslali do vězení za vlastizradu. Děkuji.

Re: Lidem už nemůže být jedno, že si mladí lidé bojí založit rodinu. Lidem nemůže být jedno,

(Honza, 12. 3. 2012 8:20)

Nemůže ale pořád se všichni bojí nco zkusit udelat i když to nemusi byt to jediný spravný Honza

nepřemluvili dědka

(fohat, 11. 3. 2012 11:25)

je mi 64 let a příspěvek Zdenka je vrchol ledovce....přistoupíme-li na karmické učtování,zejména v hustém roce 2012,sklízíme,co jsme zaseli a žádné demostrace,proklamace,petice to nezmění...za sebe píši,u doktora jsem byl POUZE na přištění slechu,to abych LÉPE SLYŠEL ty nářky o následcích a ne příčinách....k zubařce cválám jednou za pul roku...jinak doktory neznám...ono totiž žít moudře,to je dnes nadlidská dřina,zejména sám se sebou...ropné produkty,zvané potraviny vynechat,nekouřit,být vegetarián,harmonizovat emoční tělo,to je makačka na celý život...ostatně ta plačící duchodkyně,jakže myslela celý život,jak jednala,jak vychovala děti,pokud je měla....? Dnes neexisuje a NENOSÍ SE příčinná otázka,to je fooj,není to cool,vážení.

Re: nepřemluvili dědka

(sp, 11. 3. 2012 15:06)

Bohužel fohate zapomínáš na to, že kolem nás jsou velice mocné vlivy. stačí se jen podívat kolik je různých mobilních, wi-fi sítí, a jiných energetických záříčů.
Jen se někdy zamysli nad tím, proč byl takový zálem o digitalizaci všeho.
Navíc ta paní ani většina lidí asi neovlivní to, jaké sračky se přidávájí do jídla a jaký elektromagnetický smog je všude kolem nás.
Také se mi nedaří, vím, že na tom mám svůj podíl, ale také za to může systém, který je zde.

Jen si představ, jak by asi dopadl Ježíš, kdyby se zde objevil.

Práce na sobě je důležitá, ale když budete žít v pekle, tak vás čerti, tak jako tak budou otravovat.

Re: Re: nepřemluvili dědka

(fohat, 11. 3. 2012 15:15)

jsem v centru města,tudíž sms neposílám z pařezu,NEPŘIPOUŠTÍM si pod kuži strach z poznaných faktu,že mobilní záření,záření vepřového v Kauflandu,že,že...nemám problém...vibrace vytváří ochranu především

Re: Re: Re: nepřemluvili dědka

(sp, 11. 3. 2012 19:37)

I lidé, kteří mají vysoké vibrace, jednoho dne umřou. Někteří zemřou rychle, jiným se umírání vleče.
To, že je někdo nemocný, nemusí nutně znamenat, že žil špatný život, nebo že to byl zlý člověk.
Prostě dnes se neumírá tak rychle, jako před staletími, kdy vznikaly poučky o karmě apod.
Dnešní chemie dokáže hodně oddálit smrt, přestože to podle mého názoru není dobré, tak to tak je.

Re: Re: Re: Re: nepřemluvili dědka

(fohat, 11. 3. 2012 21:24)

jakmile mně kdysi popadla horečka,okamžitě jsem zapátral,co zase emoční tělo provedlo,negativita v myšlení...a byl jsem doma...stal jsem se učenlivým sledovatelem reakcí na lekce,co dává denní život.No a funguje to bezvadně....

Re: nepřemluvili dědka

(daniela, 11. 3. 2012 19:44)

Ano máte pravdu, dnes doktoři tzv.lékaři nejdou po příčině nemoci, to se jim nevyplatí.
Dnes doktoři potřebují takové pacienty, kteří je budou na slovo poslouchat a oni je budou draze likvidovat práškama. Fuj, hnus etika v léčení.

Odpověd k Islandu

(sp, 11. 3. 2012 19:44)

To je, protože Island je minizemě s počtem obyvatel odpovídajícím jednomu velkému městu, proto jim to prošlo.

Kdyby nějaká monohmilionová země, např. Itálie nebo Španělsko, řekly, že hážou bobek na dluhy a banksterům nic nedají, tak to byste teprve viděl.


Island byl dobrý příklad, ale čeští politici myslí jen na sebe, ti pro lidi neudělají vůbec nic. Raději budou totálně rušit všechny sociální výdobytky, až tu zbude jen několik miliardářů a chudina.

Mě mrzí, že lidé tyto asociály stále volí, to je děsivé, že jsou zcela nepoučitelní.

.-)

(zdeněk, 11. 3. 2012 15:45)

lidi domluvme se a přestaňme hrát jejich hru.nakupujme a podpořme malé živnostníky.já to tak dělám.skusme třeba nejít měsíc do těch jejich super a hypermarketů.uvidíte co se bude dít.ono je pěkné,že tam maji levné potraviny,ale co to je za potraviny??SAMÁ CHEMIE.
je to jen na nás samotných,jak se k tomu postavíme.

Re: .-)

(Marek, 11. 3. 2012 17:51)

No Zdenku,nechodit nakupovat do hypermarketu to taky neni jen tak jednoduche,tam jsou kolikrat slevy u zemedelcu nikoliv(napr.do Prahy jezdi pojizdna prodejna farmanemcova.cz)a to jsou ceny,ze ani v Rakousku takove nejsou.Jogurt 130g.25 kc ten nejlevnejsi(to uz by se spis vyplatilo si jej udelat sam) sadlo skvarene 1/2kg 122kc(v Rakousku kupuju u sedlaku to same mnozstvi za 2 eura,kure 137 za kg ci mleko 1l.za 37kc a 3l za 78kc.To by si lidi museli najit sedlaka dale od vetsiho mesta,a k nemu jezdit.Anebo spousty potravin jako tr.pomazanky delat sam doma(ale kdyz spousta lidi pracuje a nema na to moc casu-tak pak nezbyva nic jineho nez to koupit).Podle me je nejlepsi zacit zit tak,jako nase babicky maso 2x za tyden jinak lusteniny, sladka jidla huste polevky co zasyti tr.valasska kyselica.Je to zdravsi nez porad maso a nemusis tak casto do obchodu,to jsme si vsechno navykli,drive to tak nebylo a lidi byli zdravejsi

Re: Re: .-)

(Hana, 11. 3. 2012 19:03)

Marku, já bych to nezavrhovala, kde není poptávka, není nabídka a lidé poptávají dle ceny a ne podle kvality. Když nebudou nakupovat c hyper, ale u malých chovatelů, tito chovatelé mohou snžit i cenu a to není věc let, ale měsíců. My stále nevíme, jaká je v jednotlivci síla, dneska to udělám já a zítra dalších 5 a jinde dalších 80 a ono se to nasčítá. Už jenom to neskutečné kupování bulváru na 5 peněz - ty bludy. Když to nebudou lidé kupovat, tak? Neponižujme se stále, že je to málo. Nepřistupujme jenom k násilí, ale tímto gestem vyjadřujeme naši moc ;-)

chyba v datu akce HV sice byla opravena

(jrin, 11. 3. 2012 13:13)

ale ta nejdůležitější podle mého odstraněna nebyla. A tou je vůbec výzva k podpoře takových akcí. Pominu-li nepříjemný pocit z pozvánky jako takové (ta nová s očima horníka je ještě temnější), pak podstata problému je přece jinde. Nakoukněte na Slovensko - mají po odstoupení vlády a nových volbách - i s vidinou "Gorily" - u moci znovu zajisté zcela reformovaného R.Fica. Lidičky pochopme už konečně to , co se tady občas píše - začněme u sebe. Nechápu jak vůbec může Aridan souznít s HV.

Re: chyba v datu akce HV sice byla opravena

(Ela, 11. 3. 2012 13:16)

on neříkal,že souzní...

Re: chyba v datu akce HV sice byla opravena

(morticia, 11. 3. 2012 18:26)

Taky se divím, že je HV na těchto stránkách ...

Re: Re: chyba v datu akce HV sice byla opravena

(Gorby, 11. 3. 2012 18:57)

tak to já ne,o akci vim už týden a je třeba začít konečně něco dělat.Gorby

Pravda pravdouci ...

(Radek, 11. 3. 2012 17:01)

Pokud budou na svete penize, budou chudi a bohati.