Jdi na obsah Jdi na menu
 


Utáhneme vládě opasky?

11. 3. 2012

 

Co si ještě necháme líbit a hlavně kdy to vše skončí?

 

Většina z nás nejspíše není z těch, kteří by chtěli zbytečně vyvolávat rozruch, potyčky, konflikty, ani jakékoliv občanské nepokoje či mezilidskou nesnášenlivost. Naopak, většina touží po klidu a spokojenosti.

Každý z nás by měl proto mít plné právo očekávat přiměřenou kvalitu a úroveň sheep-cartoon-animal-free-clipart.jpgsvého života, bez ohledu na svůj věk, vzdělání, či majetkové poměry.

Ano, tak by zhruba mohla vypadat základní koncepce a nástin funkční demokracie. Stávající situace je však bohužel trochu jiná a dala by se spíše přirovnat ke společnosti feudální.

I když každý takto slušný člověk plní vše, co se od něj očekává, nevzdoruje nastavenému Systému, který po něm chce od narození plnit nemalé závazky, i když se snaží ze všech svých sil žít šťastně a plnohodnotně, je to stále těžší. Pak tedy musí být něco špatně.

 

Co je ale špatně?

Není to náhodou například to, že my, jakožto spořádaní občané tohoto státu (o něm více zde), musíme hrát ze všech svých sil, jak jen to jde fér a podle stanovených pravidel, zatímco ti, kteří nám všem tato pravidla určují, je sami s hrdostí a pýchou sobě vlastní zcela suverénně porušují?

Dnes se za to dokonce již ani nestydí, své činy proto ani neskrývají a nám ostatním dané zákony podle potřeby své vlastní menšiny neustále mění – bohužel pouze v náš neprospěch a k horšímu.

Denně slýcháme ze zpravodajství, že pro hospodářské výsledky či tempo růstu našeho státu, tedy blaho nás všech, asi děláme stále málo, proto jsme čím dál více zadlužení a musí se víc a víc zdražovat resp. šetřit.

Každý, kdo se těmito obecnými výroky někdy hlouběji zabýval, již ví, že je pravda trochu jinde a zdražování ani úspory nejsou konečným řešením – naopak - zde nikdy konec nenalezneme.

 

Nejsilnější stát EU a naši státníci

Od minulého týdne máme již například srovnatelnou životní úroveň, jako sousední nejsilnější evropský stát – Německo – přesněji řečeno máme stejně drahé pohonné hmoty – i v porovnání se zlomkem našich průměrných měsíčních příjmů.

Je příjemné vědět, že je tak rychle a snadno dotahujeme, takže pokud jsme dokázali toto, jistě se zvládne i to ostatní a pokud ne, pak je něco skutečně špatně. Více o nekonečných daních, které však stále nestačí zde.

 

Každý dobrý panovník i se svými poradci, se pozná podle toho, jak spokojený king1.jpgmá pod sebou národ a řečeno velice expresivně – jak jej má jeho národ rád.

Jaká je však situace u nás a jak si vážíme samozvaných autorit, které si sami mezi sebou účelově přerozdělují moc a které určují další směr celého našeho národa?

Nevím, každopádně sami již řádku let cítíme, že jsme tvrdě zkoušeni tím směrem, co všechno si ještě necháme líbit a hlasy nespokojenosti se ozývají stále častěji. Jejich hlas se již začíná organizovaně spojovat.

 

Diskusní fóra 

Všiml jsem si jedné zajímavosti již mnohokráte na různých diskusních fórech. Konkrétní ministr, díky své krátkodobé a proto minimální znalosti rezortu a návazných dominových efektů, dle všeho sám přesně neví, která cesta je správná, proto vydá náznak dalšího postupu oficiálním tiskovým prohlášením do medií a čeká se na odpovídající reakce.

Komentáře mnoha diskutujících – často i odborníků, na různých fórech, se bez váhání ihned objevují. Pokud zde není věcný a pádný protiargument, který předchozí návrh zcela neguje a jde jen o plané protesty, je předpoklad, že návrh změn bez potíží projde.

V opačném případě ministr provede úpravu návrhu právě tím způsobem, kam diskuse nejsilněji směřovaly nebo se návrh dále nerozebírá a prostě se vyloučí.

Jak vidíme, spoléhá se tedy stejně na inteligenci mas, nikoliv na moudré a slušně placené hlavy ministrů.

Pak je tedy otázkou, proč je vlastně máme, když nakonec nikdo za nic nemůže a národ si stejně v nejtěžších chvílích musí pomoci zcela sám – člověk člověku…

 

Předávání cen popularity

Minulý rok bylo kandidátů na vítěze ve věci úspor mnoho, přičemž mezi nejúspěšnější z nich můžeme bezpochyby zařadit po samotném ministerstvu financí ministerstvo zdravotnictví, jehož ministr díky svému úkolu, doslova zkoušel chodit ode dveří ke dveřím, klepal, otevíral, zavíral a hledal pro své návrhy podporu.

Odnesla to nakonec naše dlouholetá a mnohde unikátní léčebná lázeňská péče, přičemž daleko větší balík peněz, generovaný farmaceutickými monopoly, zůstává v podstatě beze změn. Ano, zase ty nekonečné daně, které stát tolik potřebuje.

 

Nyní na sebe velice dobře upozorňuje ministr školství pan Dobeš pro své odvážné myšlenky i jeho kolega ministr práce pan Drábek se svým úžasným systémem výplat sociálních dávek.

Tento systém by nám díky své nefunkčnosti mohl skutečně hodně uspořit. Ano, tito dva pánové by si nepochybně zasloužili výměnu za skutečné odborníky, neboť je předpoklad, že za své období způsobí ještě mnoho dalších škod.

Ono takové propuštění 17 tisíců učitelů jistě přinese pořádnou úsporu na straně školství, zároveň však zatíží státní kasu na straně sociální podpory v nezaměstnanosti a zdevastuje sledované parametry indexu nezaměstnanosti obecně.

Ten, kdo si osobně zkusil učit třídu o třiceti čtyřech studentech, po sedmi výkladových hodinách ví, co je to za chuťovku – pokud to dělá pořádně, je každý dobrý pedagog doslova vymačkaný jako citrón.

Při pětinovém snížení počtu učitelů, by se musely i vzhledem ke stále slabším ročníkům z důvodů obecně klesající porodnosti, pohybovat počty žáků ještě o nějakých 5-7 jedinců na třídu výše, což mnohdy není ani jejich kapacita.

 

Ale pojďme zpět k věci

Asi cítíme, že se s námi dějí věci, které nejsou vždy správné, jediný kdo z nich profituje a díky dotovaným cenám v parlamentním bufetu tloustne, je naše roztomilá a stále usměvavá vláda a nikdo asi nechce zažít okamžik, kdy se bude vybírat zvláštní daň za dobrou náladu a úsměv na rtech – to je totiž to jediné, co ještě máme – zbytek státu je již dokonale rozkradený.

 

Mohli jsme se dozvědět, že lidé již ze zoufalství nabízejí své vlastní orgány, jen aby vyřešili svou finanční krizi, za což je pro jistotu ihned exemplárně zavřeme či alespoň udělíme podmínku – viz. zde.

 

Dozvídáme se též o děsivém dopadu stávajících reforem na naše seniory – každý z nás určitě nějakého v rodině máme – ať již prarodiče či rodiče nebo jsme to my sami.

Připojuji proto jeden komentář čtenáře Zdeňka, který mě oslovil natolik, že jsem se rozhodl jej umístit právě sem:

Zdeněk  9. 3. 2012 07:59

Nejsem z těch, kdo by psal anebo se zúčastňoval diskuzí, ale to, co jsem dneska zažil v lékárně mě natolik vzalo, že jsem se rozhodl o tom napsat.
Stála přede mnou starší paní v důchodovém věku a když na ní přišla řada, tak předložila recepis a paní lékárnice jí vydala léky a požádala o doplacení částky 1.980,-Kč.
Paní zůstala celá zkoprnělá a nemohla ze sebe vypravit ani slovo. Pak se rozbrečela, podívala se do peněženky a řekla, že tolik nemá. Otočila se a pomalu odcházela k východu.
Paní lékárnice na ní volala, ať si vezme ten recepis a že ty léky ale opravdu potřebuje.
Paní se otočila a plačíc řekla: "K čemu mi budou léky, když nebudu mít na jídlo" pomalu odešla.
Všichni přítomní nemohli ze sebe vydat jediné slovo a bylo vidět, že je to hluboce zasáhlo.
Stydím se za naši vládu a vůbec nejsem hrdý, že jsem Čech. Co je to za vládu, že dopustí, aby lidé, kteří celý život poctivě dřeli a platili si na důchod, ve stáři dřeli bídu a museli se rozhodovat, zda si mohou koupit léky a nebo jídlo. Kde to jsme!!!!!!!!
Připadá mi, že takto už je to řízená genocida seniorů. Opravdu hnus.

Podtrhuji skutečnost, že při troše štěstí a vytrvalosti, se může každý z nás stát seniorem s obdobnými problémy a myslím, že bychom nic podobného nejspíše nechtěli na vlastní kůži zažít.

 

Výzva 

Do mailu za mnou k tomu všemu dokonce opakovaně dorazila zajímavá iniciativa, o které jste možná již sami slyšeli. Nechám na každém čtenáři, jak se k ní postaví -  jde o takzvanou Holešovskou výzvu.

Jedince uvedené za touto aktivitou osobně neznám, proto za ně nemohu dát ruku do ohně, ale podle jejich myšlenek a dosavadních projektů intuitivně cítím, že je zapotřebí dávat o sobě již skutečně organizovaně a s rozumnou koncepcí vědět (viz. studenti), jinak nás to zde všechny semele jako neslavné Řecko.

Inspirace z průběhu úspěšného převratu na Islandu, který samozřejmě nebyl téměř vůbec hlavními medii komentován, by měl být pro nás více než silnou inspirací, protože jeho občané docílili svého a generované dluhy jejich vládou prostě na svá bedra nepřevzali...

Pokud svou nejistou situaci pochopí i složky obrany státu (měli by vědět, kdo je stát a koho před kým vlastně brání), kteří musí být díky úsporám v rozpočtu rovněž dost neklidní a může se jim stát totéž, co 17ti tisícům učitelů, myslím, že pozitivní změně u nás již nic nebrání.

Viz tento zajímavý citát.

donkey-laying.jpg

 

Říká se, že „stokrát nic umořilo osla“ a vypadá to, že už jsme společně vkročili na číslo 99.

 

Komu tedy záleží na naší lepší budoucnosti zdejšího hmotného světa, nechť si prostuduje detaily v odkazech, pročte si myšlenky osob, které za iniciativou stojí a bude-li moci, nechť se

ve čtvrtek dne 15.3.2012 dostaví v 17.hodin na

Václavské náměstí – Praha,   Náměstí Svobody – Brno,   Masarykovo náměstí – Ostrava,   Zeyerova ulice – Karlovy Vary,   Náměstí republiky – Žďár nad Sázavou,   Masarykovo náměstí – Hradec Králové,   Pardubice,   Valdštejnské náměstí - Jičín,

abychom dali najevo svůj názor a zejména svou vnitřní sílu a odhodlanost, která je v posledních letech hodně oslabována a zašlapávána. Pokud budete chtít, odkaz na uvedené stránky přepošlete dále.

 

http://www.holesovskavyzva.cz/

http://www.narodni-rada.cz/

 

Mnoho štěstí Aridan

 _________________________

Příloha:

 

svrhnout---15.3.2012.jpg

 

Komentáře

Přehled komentářů

O Islandské revoltě budeme v budoucnu slýchat jako o důležitém mezníku v moderní historii!!

(Bára, 13. 3. 2012 11:51)

Jsem o této věci hluboce přesvědčena, nebot´sitace která na Islandu proběhla, je odrazem uvědomění si, že ne politik, ale OBČAN je politickým protagonistou.. Jinými slovy, občan=stát - jsme součástí státu, tvoříme stát a stát také budujeme..at´se to nikomu líbí, či ne, již tím, že například pečuje o svou rodinu, podniká v dané zemi, věnuje se umění atd..se podílí na rozvoji své země, nebo země ve které žije. Proto nemůžeme politickou sféru, zákonodárce a prezidenta, stavět na laťky nad námi ( věřte, nebo ne, už z psychologického hlediska, na ně takto nahlížíme..). Všichni kteří zastupují v politice občana, jsou jen zvolenými zástupci občana, to už všichni víme, ale po volbách, kdy jsou vhozeny lístky do urny, se už přestáváme aktivně o jejich činnost starat, jen pasivně přihlížíme věcem, které se nám začnou promítat do denního života, díky politickým programům zvolených stran.
Ale!!! není snad politický program dané strany, či samotný politik, jen zvoleným zástupcem lidu - nemá zastupovat zájmy lidu?!Můžete se nad touto otázkou zasmát, ale ač vám to zní sebenaivněji, tento vzorec nám byl cpán do hlav, jako přirovnání pro demokratický systém!!!!! Tuto věc, si je potřeba opravdu hluboce uvědomit, protože mi jako lidé, nemáme o nic menší hodnotu, než naší politici, či zákonodárci!Ačkoliv si tuto rovnost ve všem uvědomujeme, necháváme ze sebe DOBROVROLNĚ udělat jen SPOTŘEBNÍ ZBOŽÍ, kdy uživatelem tohoto zboží nejsou však jen politici- upřímně se sami sebe zeptejte, kdo z toho má ve výsledku největší PROFIT ???????? Také se vám to celé zdá postavené na hlavu a převrácené? :)
Bohužel, sami si za tuto situaci můžeme.Sami svojí PASIVITOU vůči situacím, které ovliňují především naše životy. Svou LENOSTÍ, protože je jednodušší žít tak, jak nás naučil systém(pro jeho správnou funkci), nehledat vědomosti dále, nehledat odpovědi na otázky, nehledat sami sebe - takhle je to prostě pohodlnější.Svou NEZODPOVĚDNOSTÍ, protože chovat se tak, jak bych chtěl, aby se druzí chovali ke mně, je nanejvýš těžký úkol - A proto hodíme zodpovědnost na stát(v tomto případě je slovo stát, je velice povrchní a neobjektivní.)Sami a dobrovolně jsme předali opratě za svůj život do rukou politiků, korporací, médií atd. a dobrovolně si necháváme určovat směr svého života...
Vždy je jednoduší sedět a říkat, něco se stane a to NĚCO, to za mě (za nás)vyřeší..
Ano to se děje i nyní, když sedíte a čtete, někdo za vás tyto věci řeší.. :)
Všichni bychom rádi očekávali změnu, ale sami se odmítáme změnit! Sami se odmítáme vůbec zamýšlet nad tím, co by v nás samotných mohlo být špatně, raději ukazujeme prsty na ostatní a dáváme jim za vinu naši situaci, ale tím zase jen přehazujeme odpovědnost za nás, na druhé.
To s čím jsme nespokojeni se od základu nezmění do té doby, dokud se sami nezměníme...
Proto, pokud si osobně něco opravdu upřímně přeji, je to tato věc - "ABY SI KAŽDÝ UVĚDOMIL SVOJÍ PODSTATU A PODSTATU MÍSTA VE KTERÉM ŽIJE A DO KTERÉHO SE NARODIL A ZAČAL PODLE TOHOTO NA TOMHLE SVĚTĚ ŽÍT."

Ano, Holešovskou význu znám

(Renata , 13. 3. 2012 11:48)

zobrazenou pozvánku jsem sama roznášela a zaručeně na Václavské náměstí půjdu - jako seniorka, která opravdu celý život pracovala a odváděla státu vše, co požadoval - jsem mám také často problém, zaplatím-li léky nebo jídlo. A to jsem ID III.st. koho nikdo nezaměstná....

myslím,že

(Večernice, 13. 3. 2012 11:45)

Pan Mysliveček i GinBaw mají pravdu.Všichni víme,že se něco děje,chtěli bychom přispět,ale nevíme jak? Je to zvláštní,každý den se po celém světě něco děje a i když my sami nejsme u toho,víme o tom a ovlivňuje to naše myšlení.Nepřipadá to někomu divné,že každý den tady někdo chodí do práce,stará se o rodinu,stará se o své věci a přesto se ve světě pořád něco mění?Jsme jako velké mraveniště,každý v něm má svůj úkol a přesto každý jednotlivec je součástí mraveniště.Možná,že to není správné přirovnání,ale jen jsem chtěla vysvětlit,že každý člověk má své omezené schopnosti měnit svět.Takže někdo bude připravovat letáky,jiný je bude lepit,někdo bude vymýšlet další strategii,další to bude řídit,někdo bude chodit jen do práce,aby se ekonomika udržela v chodu,zatímco jiní budou demonstrovat.Prostě ono to tak nějak potom běží samo....
Důvěřuji životu,vím,že když budu dělat to,co je v mých silách,těm změnám to pomůže.A já vím,co je v mých silách...Víte i vy,co je ve vašich silách?

Nejdříve nám třeba revoluci vnitřní, možná pak v ulicích nebude třeba...

(Jiří Mysliveček, 11. 3. 2012 10:55)

Demonstrace...nepokoje...Jistě je třeba něco dělat. Lze takto změnit systém? Co nutí člověka vyjít do ulic a provolávat do světa svou nespokojenost? Touha po spokojenosti...Jen se obávám, že toto nemusí být ta správná cesta...Pocit spokojenosti je vnitřní stav, který se venku (na ulicích) nalézti nedá...Situace je pro mnohé obtížná - sám jsem učitel - a někdy soucit vyvolávající - viz ona paní v lékárně...Sám pro za sebe hledám řešení. Je mou volbou zda jsem spokojený...Anthony de Mello někde uvádí příklad, že i v koncentračních byli někteří z těch, co neznali dne ani hodiny štastní. Nalezli v sobě klid a pokoj bez ohledu na vnější podmínky...Stávky a demonstrace mohou svrhnout ty kreatury co si myslí, že nám mohou vládnout...Ale nespokojený lid, který jen vně sebe a ve vnějších okolnostech hledá to, co pouze uvnitř sebe lze naleznout, nikdy nemůže vyvolat situaci, kdy vláda evolučně zaostalých dravců bude nahrazena vládou laskavou, soucitnou a nesobeckou...Nevím co s tím...Snad jen tuším řešení...Nevolit, nenakupovat ve svatostáncích nadnárodních korporací, v přírodních lécích hledat nádrahu za předražené chemické léky, které možná víc škodí než pomáhají...20 let nás periodicky krmí jak je potřeba si utahovat opasky...dobrá...předběhněme je a sami si je utáhněme....já vím, je pohodlné vyrazit do supermarketu, ale co takhle si pár korun připlatit (a jinde je ušetřit) a dojet pro mléko někam na statek a chleba koupit u místního pekaře...Nikdo z nás si nevybral pravidla té hry, kterou s námi současný systém hraje, ale přesto ji s ním dobrovolně hrajeme. Usměvné je to, že my takový systém nepotřebujeme. On nás ano. Stačí si uvědomit, že jsme to my, kdo může říct "dál nehraju". A systém je namydlený. Bez spoluhráče se nedá hrát. Myslím si, že je zbytečné křičet na náměstí "já už nehraju" a druhý den pokračovat ve stejných kolejích. Je třeba přestat hrát opravdu, ale to nejde v davu, to musí každý sám za sebe. Pak se něco může změnit. Tak nám všem držím palce :-)

Re: Nejdříve nám třeba revoluci vnitřní, možná pak v ulicích nebude třeba...

(Daniela, 11. 3. 2012 11:30)

Já s Vámi pane Myslivečku úplně souhlasím. Přála bych si aby Vaše slova si vzal každý člověk k srdci. Všem by bylo lépe. I když se nyní podaří svrhnout vládu, budou tam zase jiní jim podobní. Musíme opravdu začít sami od sebe

Re: Nejdříve nám třeba revoluci vnitřní, možná pak v ulicích nebude třeba...

(morticia, 11. 3. 2012 11:35)

Dobrý den, souhlasím s Vámi pane Myslivečku a přikládám video, které jsem objevila na stránkách Gnosis9.net, je to velmi pěkně zpracované téma i s návrhem řešení, které je v podstatě totožné s Vaším návrhem :-)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IZUE7avvRBY

Re: Re: Nejdříve nám třeba revoluci vnitřní, možná pak v ulicích nebude třeba...

(fohat, 11. 3. 2012 11:55)

jeden z nejlepším dokumentu v současnosti...díky borcum,co mi nastavili dole film a titulky k usmažení na dvd....neumím anglicky..http://www.youtube.com/watch?v=VU-Kxhn1SVI

Re: Nejdříve nám třeba revoluci vnitřní, možná pak v ulicích nebude třeba...

(Daniela, 11. 3. 2012 11:47)

To je pane Myslivečku dobrý nápad nechodit nakupovat do těch supermarketů,já sama se snažím ze všech sil, ale co mají dělat ti staří co už jim to tak nejde. Mám vysledováno, že ty supermarkety se staví v místech, kde přebývá více starší populace.

Re: Re: Nejdříve nám třeba revoluci vnitřní, možná pak v ulicích nebude třeba...

(Jiří Mysliveček, 11. 3. 2012 12:08)

Děkuji za reakci...neznám statistiku jak velkou tržbu dělají marketům staří lidé, myslím ale, že nás v produktivním věku (zatím) je nepoměrně víc...kdybychom my všichni "zdraví a produktivní" opustili ona megaparkoviště a vydali se pěšky někam do krámku, pravděpodobně by za nějaký čas opět vznikaly obchůdky v kočárkárnách paneláků...a na těch megaparkovištích by pak třeba bruslili děti a bezdomovci by měli větší obývák než Bakala na Šumavě... :-)

Re: Nejdříve nám třeba revoluci vnitřní, možná pak v ulicích nebude třeba...

(Míra, 11. 3. 2012 12:24)

Souhlasím s Vámi. Je nutno se též zymyslet nad sebou. Ale demonstraci rozhodně nezavrhuji.
Doporučuji všem Svobodnou internetovou televizi:
http://www.czechnewstv.cz/index.php

Re: Nejdříve nám třeba revoluci vnitřní, možná pak v ulicích nebude třeba...

(Radek, 11. 3. 2012 14:16)

Jirko, Vy rikate, ze se napred musi zmenit clovek uvnitr a potom teprve muze delat revoluci ? Neni prave revoluce to, co zmeni cloveka ... zmeni chod Zeme ?

Prece nemuzete stale jenom sedet a prihlizet co se kde zmeni a cekat kdy kdejaka vlada nasipe " kuratum " zrni.

Revoluce proti kapitalismu " proti elite ", ktera na teto planete vladne, se ted deje po celem svete a je dobre, ze v CR take.
Hodne lidi a hlavne mladych co zije na zapade si ted uvedomuje, ze kapitalismus a penize je svinstvo a chteji ho vymenit za " Bezpenezity, Prirodni a Svobodny system " Jiz nyni existuje navrh na takovy system a mnoho miliony lidi na teto planete ho uz podepsalo a kazdy den ho podepisuje !

Proto vas vsechny chci pozadat, kdyby jste si udelali trochu casu a procetli si tento celosvetovy navrh " petici ", ktera je take v cestine a ktera muze pomoci na tisice let nasim potomkum v budoucnosti, kteri si zaslouzi lepsi zivot, nez jsme ho meli my lide " tmave doby " ve ktere zijeme.

Tady je petice a video : http://www.freeworldcharter.org/cs

Zdravim z Kanady,

Radek

Re: Re: Nejdříve nám třeba revoluci vnitřní, možná pak v ulicích nebude třeba...

(GinBaw, 13. 3. 2012 10:37)

Vnitřní revoluce..
Co to vůbec je?
Jak dlouho trvá ji realizovat a co za ní stojí?
Vlastní rozhodnutí, vnucený názor či snad zásah vyšší moci nebo duchovní uvědomnění?
A nemůže se stát, že zatím co budeme čekat na vnitřní revoluci, tak nás zavřou nebo okradou nebo seberou naše děti?

Vzhledem k podstatě vesmíru neustále se vyvíjet již od svého vzniku, bych řekl, že každý čeká nebo již za sebou má onu vnitřní revoluci,
ale ruku na srdce, kolik lidí s dokončenou vnitřní revolucí se za vás postavilo a zachránilo vás před zlověstnou politikou - jejich zákony a nenasytností bankéřů?

K čemu je 100, 10 0000, 1 000 000 uvědomělých, vnitřně přerevoluciovaných lidí, pokud si nechají vládnout bandou despotů rozkrádajících prostředky těchto lidí?
Jakou budou mít tito lidé po vnitřní revoluci šanci na dobrý život a jakou šanci dají svým dětem, když se pořád nechají ovládat a diktovat těmito špatnými lidmi?
Bude snad dítěti stačit říci: víš, ona příjde vnitřní revoluce a pak ti bude jedno že musíš platit a platit a živořit, tady je to peklo a musíš to tu přežít dokud neumřeš.. A táto proč? No, víš, protože já chtěl být nestranný a čekat jak se to vyvrbí a ono víš, ono se to vyvrbilo tak, že těch statečných lidí bylo kdysi, když byla možnost změny pekla v nebe málo, protože že mi transformovaní/netransformovaní se válely doma a čekali jak se do-transformujeme, jak to dopadne...

Samozřejmě že teď zacházím do extrému, ale pokud sledujete dění a situaci kolem, to co předkládají média, názory lidí na netu, tak zjistíte, že NENÍ ČAS STRÁCET ČAS a čekat na vnitřní transaformaci s tím, že ONO TO NĚJAK DOPADNE.

Transformace bude probíhat nezávisle u každého jinak a v jiný čas, ale..

Právě teď a právě tady nezáleží na tom, jestli duše již má za sebou vnitřní revoluci nebo ne!
Všichni žijeme na této planetě a pravděpodobně i naše děti zde budou žít a děti jejich dětí.
Co za budoucnost je bude čekat (a co nás!!) necháme-li u moci tyto individua, která zřejmě onou revolucí nikdy neprojdou (nebo až za dlouho třebas v jiných životech..)
???

Apropo, kolik vnitřních revolucí je potřeba, než-li si člověk uvědomí, že dokud nepovstane, svět se nezlepší?

Re: Nejdříve nám třeba revoluci vnitřní, možná pak v ulicích nebude třeba...

(Jiří Hlaváček, 11. 3. 2012 14:35)

Nepochybně máte pravdu ale není to zase tak jednobarevné, ne všichni lidé věří v duchovní život. Onemocnění může být dáno karmicky ale i nekvalitními potravinami které tu posledních 20 let konzumujeme.Jsem přesvědčen o tom, že protestovat proti systému je třeba ale stejně tak je třeba abychom se všichni snažili o nápravu i od nás samých a tady má většina z nás veliké rezervy, pokud by někdo měl zájem poradit co může ihned udělat každý napište na můj mail: kahuna7@email.cz rád poradím.

Je demonstrace tou správnou cestou?

(GinBaw, 11. 3. 2012 12:40)

Samozřejmě že není a nebo ano? Jak to tedy má být?
Mysleme prvně, pokud bychom byly jako staří mayové a věděli, že čas se cyklicky opakuje a není lineární, mohli bychom podle současné situace říci, že za xxxxx let tu budou podobná vládní individua a lidé se budou mít zase na... nestálo by za to, jim tedy aspon něco řadně řici ve velkem počtu - něco jako hlas lidu, když už jim nemůžeme nakopat zadek či je videfenestrovat jako už se pár krát v minulosti stalo?
Kdo to za nás udělá když ne my?
Jaký život že to chceme připravit našim dětem? Takový?
Nebo život bez omezení a nesmyslný rozkradených plateb daní?!!!
Omlouvám se za hrubky v textu a použití trošku dramatičtějších vět, ale kam tohle může zajít?
Lidé se přeci mohou stát lépe lepším s lepší vládou. Nemusím být vegetarián, vegan ani bretharián či jiná bytost abych pochopil, že na této planetě v současné chvíli je to jediné co se dá udělat právě toto.
Kdo jiný to za nás udělá když ne já sám?

Mohu byt se všim spokojen. Mohu byt budhista či vegan, mohu mit nalezen vnitřni klid a ticho, mohu zvyšovat vibrace v tomto čase, mohu klidně sedět jako manager v bance, ale pokud mam pocit že v teto bitvě mohu byt nečiny, pak se mohu opravdu jen modlit za druhe , at to za mne udělají, když už nechci přiložit ruku k dilu, PROTOŽE JÁ, TY I OSTATNÍ JSME SOUČÁSTÍ TOHO TADY.
POKUD MUŽEME NECO ZMĚNIT, MĚLI BYCHOM TO UDĚLAT, než to udělá někdo za nás.

Toť abych taky něco přispěl do vinku diskuze. PEACE

Re: Je demonstrace tou správnou cestou?

(večernice, 11. 3. 2012 13:14)

ale jo,demonstrace a tak se v historii lidstva někdy osvědčily jako prostředek ke změně.I dnes bude hodně lidí,kteří vyjdou do ulic.Jenže všichni si neuvědomují,že poprvé v historii lidstva vstoupí do hry jiné faktory,které nikdo (nebo většina?) nepředpokládá a ani si je prostě neumí představit.
Takže si všichni můžou vymýšlet boj o moc jak chtějí,stejně bude všechno jinak.Tento a příští rok...

Re: Re: Je demonstrace tou správnou cestou?

(sp, 11. 3. 2012 20:02)

Které faktory máte na mysli?

Já si nevšiml, že by zde byla možná změna k lepšínu. Někteří lidé si příliš zvykli na své postavenía výhody, nevzdají se jich.

Re: Re: Re: Je demonstrace tou správnou cestou?

(večernice, 11. 3. 2012 21:42)

co by se muselo stát,aby všichni lidé měly jeden názor a své myšlenky a činy směřovali jedním směrem? To by byl ten jiný faktor,který by vstoupil do hry o změny na naší planetě...

Re: Re: Re: Re: Je demonstrace tou správnou cestou?

(sp, 12. 3. 2012 12:33)

Něco takového se nestane, protože to byste musela lidem vnucovat svou vůli, nebo jinak na ní působit. To znamená lidé by jednali jen tak dlouho dokud by fungovalo toto působení.
Ani nechtějte vědět, co by se dělo, kdyby toto působení ustalo.

Re: Re: Re: Re: Re: Je demonstrace tou správnou cestou?

(večernice, 12. 3. 2012 19:19)

nene,nejde o ovlivňování někým...

Re: Je demonstrace tou správnou cestou?

(Aridan, 11. 3. 2012 14:07)

Milý GinBaw,
díky za konstruktivní komentář, je vidět, že jste četl pozorně a bez osobního soudu.
Je smutné, že prozatím nepadl jakýkoliv komentář k velkému vítězství na Islandu, které rozhodně nebylo způsobeno jen omezením své konzumace a "zanorováním se, než to přejde" - to děláme nejspíše již každý sám, ale právě konáním a lidskými skutky...

Je to skutečně složité, protože každý myslí jinak, cítí jinak, vnímá jinak a koná jinak. No a pak to dát všechno do kupy, že? :-)
Z tohoto důvodu je zapotřebí jednat rovněž univerzálně - tedy na více frontách a různými způsoby. Mluvit tolika způsoby, kolik je možné a takovými jazyky, kterým rozumí drtivá většina, když už ne všichni. Stačí se podívat jen na naše studenty a hle - ono to šlo - Dobeš povolil svůj tlak na Plzeň.
Funguje to a způsobů či forem bude ještě mnohem více, než v příloze uvedená výzva.
S díky Aridan