Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stát a my - otevřený dopis

27. 10. 2010

Otevřený dopis

 

Naprostou "náhodou" (odesílateli děkuji) se mi dostal do rukou následující otevřený dopis, který jsem se rozhodl poskytnout k zamyšlení všem dalším čtenářům a běžným občanům tohoto státu.

 

Přestože nejsem jeho autorem a v některých názorech nemusím být úplně ve shodě, doplnil jsem pár ilustračních obrázků, mírně upravil nejsilnější hesla a  myslím, že jako obecný názor je dobré jej neignorovat a předat čtenářům dále...

 

 

Mnoho štěstí Aridan

 

_____________________________

 

 

Vážený státe, pane Klausi, pane Nečasi, pane Kalousku, pane Johne, pane Sobotko a soudruhu Filipe,

rád bych věděl, kam mám zajít, abych se mohl úplně odhlásit ze státního penzijního systému.

Mám na mysli podepsání nějakého prohlášení (reversu), že budu starý, nebudu od státu požadovat žádný důchod a na oplátku teď nebudu na tento systém muset platit.

Rozhodl jsem se totiž, že bude jistější, když si sám budu spořit ve fondech, založím si akciové portfolio a koupím si na hypotéku nějakou nemovitost, kterou pak v důchodu buď prodám, nebo pronajmu.

 

letter_writing.jpgMám totiž obavu, že jinak teď budu platit vysoké daně a až mi bude 65, stát řekne: "Sorry, nejsou peníze na důchody - můžou za to předchozí vlády, to my ne. Jo a vy jste si vedle toho spořil do státem podporovaných penzijních fondů? Sorry, ale inflace produkovaná minulým vedením ČNB tyto úspory znehodnotila, nehledě k tomu, že vám ty úspory zdaníme sedmdesáti procenty, aby bylo na důchody pro ty, kteří si nespořili. Jak by k tomu ti chudáci přišli, že.?“

Zároveň bych chtěl úplně přestat platit sociální pojištění, protože si myslím, že v mém oboru je riziko nezaměstnanosti relativně malé.
Platit si toto pojištění má smysl přeci pouze pro ty, kteří mají reálný důvod se nezaměstnanosti obávat, ne? Kdyby mi patřila Petřínská rozhledna, asi bych si ji také nepojišťoval proti povodni…

Anebo bych se možná i proti nezaměstnanosti pojistil, ale rád bych si sjednal individuální podmínky v nějaké komerční pojišťovně, protože mám pocit, že rozumnější (pro obě strany) je odvíjet výši pojistného od míry rizika a ne od výše příjmů.


Také bych se rád zdravotně pojistil u nějaké komerční pojišťovny, opět podle míry mé zdravotní rizikovosti (sportuji, nekouřím, nepiji, nedýchám uhelný prach v dole, nebrousím sklo, nepracuji s trhavinami) a ne podle výše mého příjmu.


Také bych někde rád podepsal papír, že na smrt mé matky přísahám, že v životě nepoužiji služeb Českých drah, aby mi mohla být refundována část daní, která do ČD teče.

Také si myslím, že už stát za mé základní a střední vzdělání dostal ode mne daní dost. Zas tak dobré ty školy nebyly! Vysokou školu svých dětí platím sám, takže na školství bych již platit rád přestal.cd_logo.jpg

Nepřijde mi zrovna moc rozumné ani spravedlivé platit školu dětem sám a ještě ji platit někomu jinému, jenom proto, že se u nás stát neobtěžoval zřídit studijní obor, který zrovna moje děti potřebují studovat.

Na druhou stranu stát umožnil obrovské skupině lidí vystudovat střední i vysoké školy a absolventi těchto škol ve vystudovaném oboru vůbec nenastoupili. Často zastávají pozice ve funkcích, kdy je jejich vzdělání nadhodnocené anebo zcela mimo obor.


Také by mne zajímalo, jak se vyreklamovat z pravomoci Ministerstva pro místní rozvoj. Přijde mi totiž poněkud nespravedlivé, že sousední státní činžák, kde žijí vyvolení v údajně "sociálních bytech", za poloviční náklady, než jaké platíme my přes ulici v družstevním domě, je nákladně rekonstruován také z mých daní.

Když si budeme chtít opravit náš družstevní dům, budeme si to muset zaplatit ze svého, ale ty daně, které platíme i na rekonstrukci sousedního státního domu, nám už nikdo nevrátí.

Přitom v tom státním domě zcela jistě nebydlí sociálně potřební občané, nejhorší auto, co před ním parkuje je Octavia.

Také bych se chtěl zeptat, kde se na naší radnici odhlásit od služeb městské policie. Ona totiž naši čtvrť navštíví jen občas a to výhradně z důvodu montáže botiček na auta, která opět díky městskému rozhodnutí nemají kde jinde parkovat.


Bohužel již tato městská policie nijak nebrání pravidelnému vykrádáni aut či sklepů, vandalismu a rušení nočního klidu.

Když jsem na toto městské policisty upozornil, doporučili mi, abychom si zřídili "domobranu" po vzoru některých sídlišť v jiných městech, nebo abychom si najali hlídače (ta drzost!).

 

To druhé bych velice rád udělal - spočetl jsem si, že kdyby se náš blok pěti domů složil na nočního hlídače, vyšlo by to na cca 200,-Kč na jednu domácnost.

Věřím, že do té doby by krádeže ustaly. Jen nevím, jak odhlásit a neplatit služby městské policie, kterou bychom pak nepotřebovali.pol-invalid.jpg

Zároveň již dlouho zjišťuji, kde je možné se odhlásit od služeb Policie ČR, která se mi  již delší dobu jeví jako zcela zbytečná.

Podle informací z internetu, tisku a všech televizí usuzuji, že 30% všech vyšetřovaných případů souvisí s případy, které zavinili a nebo spoluspáchali přímo policisté, dalších 30% zavinili naši politici, rodinní příslušníci politiků a přátelé našich politiků (zde policisté nic nevyšetřují a pokud náhodou i vyšetří, tak ve finále odloží) a dalších 40 % trestních činů spáchali recidivisté a barevné menšiny.                                                                                             


Pokud z této skupiny je náhodou něco vyšetřeno, u soudu jsou recidivisté potrestáni jen minimálními tresty (nelze je zavřít, protože věznice již nyní jsou přeplněné) a Rómové jsou většinou propuštěni bez trestu.


Proto bych se chtěl zeptat, vzhledem k tomu, že prý žijeme ve svobodném státě, na jaký úřad mám zajít, abych si mohl zaškrtat, které služby od státu chci a které ne. Je přeci nesmysl platit něco, co nepoptávám, ne?

 

Myslím, že bych s chutí odhlásil i služby Statistického úřadu, Výzkumného ústavu pedagogického, Školských úřadů, Ústavu státu a práva, Úřadu pro státní informační systém, Energetického regulačního úřadu, Telekomunikačního úřadu, Národního bezpečnostního úřadu, Grantové agentury, Úřadu pro ochranu osobních údajů, 73 Úřadů pro zastupování státu ve věcech majetkových a několika desítek dalších.

Také by bylo dobré, kdyby bylo možné nějak určit cenu jednotlivých služeb, které nám stát poskytuje.

Když si totiž jdu koupit housku za 5,-Kč, jasně tím demonstruji, že ta houska pro mne má větší cenu, než mých 5,-Kč, resp. Že houska je pro mne to nejlepší, co si za těch 5,-Kč mohu koupit. Také koupí té konkrétní housky demonstruji, že právě tato houska od tohoto konkrétního pekaře je to, co preferuji. Každý den tak vlastně svými peněženkami hlasujeme, co je pro nás důležitější a vhodnější.

 

Se státními službami to tak není. Neznáme jejich cenu. Nevíme, zdali by je konkurence nenabídla levněji a kvalitněji.

A hlavně nemáme možnost se rozhodnout, zdali o ty služby za daných podmínek stojíme.

Povinnosti platit na státní školství nás to nezbaví. Obdobně musím platit za možnost příjmu ČTV a ČRo, i když je vůbec nesleduji, ze svých daní přispívám na Telekomunikační úřad, který podporuje navyšování cen Telefonicou O2, nebo si platím např. Energetický regulační úřad, který odsouhlasil další zdražování elektrického proudu, tak že ČEZ má zcela astronomické zisky, tak že raději nakupuje elektrárny v Rumunsku či Bulharsku, tak aby nemusel zlevnit elektrický proud v Česku.

 

A tak je to se všemi státními službami - buď si jejich poskytování stát monopolizuje úplně, takže vůbec nemáme volbu, nebo na výběr máme, ale přesto pak musíme platit i tu státní službu, kterou jsme ale nahradili placenou službou od konkurence.

 

Například nechápu, proč v každém bývalém okresním městě musí být OSSZ, VZP a logo_vzp_lekarna.jpg další zdravotní pojišťovny se svým aparátem pro výběr a kontrolu pojistného, když se výpočet pro odvod pojistného provádí u zaměstnavatele ze stejného mzdového základu. Vybrané peníze jsou z příjmových účtů (OSSZ a ZP) stejně převedeny do jednoho měšce, ze kterého se provádějí následné výplaty do sociálních a zdravotních položek.

Dále bych chtěl být seznámen s romem, kterého živím ze svých daní.

Zcela zločinecký se mi zdá systém, kdy si musíme vydržovat armádu půl milionu nepracujících, přitom zcela zdraých romů, romek, když naopak v ČR musíme zaměstnávat legálně, pololegálně a na černo, více než 400 tisíc cizinců.
Vydržování romů nás stojí při velice zjednodušeném výpočtu minimálně 20 miliard ročně.

 

Bylo by dobré, kdyby antimonopolní úřad přinutil stát vzdát se svých monopolů na sociální pojištění, na emisi peněz, na rozhodování sporů, na zajišťování pořádku, atd.)

Také by ten antimonopolní úřad měl postihnout sám sebe za monopolizaci práva na rozhodování antimonopolních kauz. Problém asi bude v tom, že instituce, které by nás měly i před státem chránit (od Antimonopolního úřadu až po Ústavní soud) jsou vlastně jeho součástí.

A tak bych byl rád, kdybyste mi poradili, jak mám zajistit svoji svobodu, jak přestat být nevolníkem, jak platit pouze za to, co poptávám, jak sám rozhodovat o svém životě a majetku.

Děkuji, s úctou Váš Občan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

DEMOKRACIE????????????????????????????????????????

(ŘADOVY OTROK, 26. 10. 2012 21:23)

Absolutně souhlasim z vyše uvedenym dopisem. VĚCNE, PŘIME, KONKRETNI, jen tam mělo byt titulovano mnohem vice darmožroutu, kterym dopřavame pohadkovy život!!!!!!!!!

Stádo tupých ovcí

(Abé, 1. 7. 2012 16:11)

Dobrý den. S tím stádem, to je dorý příměr. Stádo ohlídá bača se svými psi, také je vodí na pastvu, podojí, vyrobí sýr a brynzu, ostříhá vlnu, rovněž stáhne z kůže, pochutná si na jehněčíně. To je výtěžnost a živobytí pro baču. Zatoulaná ovce je sežrána vlky, nebo medvědy. Když bača umře, zanikne stádo. Šťastné ovce, kterých se ujme mladý, leč ukrutný bača. A tak ovce bekají, ať baču mají či nemají.

Žijeme v otroctví

(Aaa, 9. 5. 2012 23:57)

Proč mám platit daně?Já vládě nepatřím..ať si dluhy zaplatí sami,já na nich nemám podíl..a nevím proč mám dodržovat zákony - nikdy jsem nesliboval že je dodržovat budu..nemám na výběr - omezení svobody
jaký je rozdíl mezi otroctvím a součastným systemem? Žádný. Otroci musí pracovat jinak ho pán(vláda) zbičuje a nedá mu jídlo.

Stádo tupých ovcí

(Mrartin R. (FeaTir), 3. 11. 2011 11:04)

Stádo tupých ovcí


Z bolesti vzešel život můj i jiných,
z té samé podstaty našich matek trpících.
Pipláni jsme byli k samostatnosti,
do školy vrženi kvůli vzdělanosti.
Ale co stalo se to s námi?
Záhy nám zavírají se všechny brány!
Říkajíc:“Chceš li vzdělání, plať,
pokud nemůžeš, tak se rychle ztrať.
Jen těm, co tučná konta mají,
se naše dveře otvírají.“.
Co zbývá, mladý člověk si práci jen hledá,
ponížen, bere, co prvního se naskýtá.
Hurá, je tu první výplta má,
jdouc vesel složenky zaplatiti,
navracejíc se smuten s drobnými v kapse zbývajícími,
že už ani na jídlo nemá.
Uvěříc slibům planým,
při volbách naiivně lístek do urny vkládá,
večer ulehá se snem krásným,
že i jeho výplata bude růst jako tráva.
Sláva, je tu výplata druhá,
rychle zaplatit složenky,
v kapse mu zase hovno zbývá.
Volby jsou tu další,
on již se strhnout davem nechává,
sliby ještě bláznivější mu nová strana dává,
znovu uvěříc lístek do urny vkládá,
ale co to zase je, výplata stejná zase zůstává.
A tak od výplaty k výplatě přežívá,
dvě i tři práce si vyhledá,
volného osobního času, už ale moc mu nezbývá,
složenky zaplatí, ale v kapse znovu vítr má.
To ta nová strana sliby nedodržela,
jen znovu daně zdvihla.
Co zbylo člověku jako já-jako stádo tupých ovcí,
k dalším volbám s nadějí se vydává.

souilas s dopisem

(kamil, 6. 3. 2011 16:10)

je tam spousta pravdivych veci. Proc bych měl platit statni rozhlas, NIKDY jsem ho neposlouchal. Proč bych mél platit sčítání lidu? Proč bych měl jako soukromá osoba u VŠEHO platit neustále ROSTOUCÍ dph (v podstatf pomáhat platit státu splácet dluhy které naprosto samozřejmé napáchal). Vždyť si to spočítejte kolik vám zbyde z vydělaných penéz po zaplacení různých dph, odečtených povinných příspěvku např. Na českď dráhy (při zakoupení jízdného vlastné platím 2x) po znehodnocení naspořených penéz inflací. Jak je možné že když mi příbuzný daruje např. Nemovitost a já z toho zaplatím dph a když to náhodou prodám znovu zaplatím dph. Neumím to přesné spočítat ale kolik tedy skutečné zústane z mnou vydělaných penéz. Polovina? Třetina? Pětina? Zdá se že jsme jen zlehka placení otroci.

otevřené video - další námět Utah a dešťová voda

(Dagmar, 30. 10. 2010 19:44)

http://www.youtube.com/watch?v=6jjxg8f3Gq0&feature=player_embedded

otevřené video - další námět

(Dagmar, 30. 10. 2010 15:48)

http://www.ok-team.cz/sekce/tajemstvi/video-zeitgeist-2.php

Nehoda

(David -, 28. 10. 2010 21:59)

Jestli to ten dotyčný opravdu poslal na "hrad" tak myslím, že se mu bohužel brzy stana nějaká nehoda :(

Po kratší přestávce ještě jeden pokus o analýzu dopisu

(Jarin, 27. 10. 2010 19:20)

Omlouvám se, že ještě jednou budu obtěžovat svými nesouvislými úvahami jako reakcí na dopis.
Na chvíli si představme, že všichni Naším/Vaším občanem oslovení potentátové zapomenou na to, že šli do politiky z jiných důvodů, než je služba lidem, na tento dopis přistoupí a řeknou: „Občane, máš pravdu, nelze ti přece vnucovat něco co nechceš, konej podle svého uvážení. My stát se tomu přizpůsobíme a pokorně se smíříme s tím, co nám odvedeš v jiných daních.“ Je to sice sci-fi, ale na těchto stránkách se setkáváme s řadou podobně neuvěřitelných jevů, proč tedy ne. Takže:
1.Budeš odhlášen s penzijního systému. Budeš si spořit podle svého uvážení ve fondech, založíš si akciové portfolio a na hypotéku si koupíš nemovitost.
2.Budeš odhlášen ze sociálního pojištění a pojistíš se u tebou vybrané pojišťovny komerčním připojištěním.
3. Nebudeš jezdit ČD ale jezdit na kole, autem nebo chodit pěšky.
4.Nebudeš platit daně na školy, ale jen školné pro své děti.
5.Nebudeš si platit v daních městskou ani státní policii, ani jinou státní instituci
6. Nebudeš platit daně na toho „svého nepřizpůsobivého“ občana

Co se bude dít milý Náš/Váš Občane?
Stát přestane vyplácet důchody stávajícím důchodcům, protože nebude mít z čeho. Bude mít ze zbytku daní sotva na splácení dluhopisů, úroků z půjček a úvěrů od různých bank a finančních institucí. Stát nebude mít na podporu v nezaměstnanosti, nezaměstnaní začnou žebrat, krást přepadat prozatím ještě pracující lidi. Nebude to problém, protože policie a městská policie bude rozpuštěna - jejich služby si nikdo nekoupí. Budeš si muset koupit osobní zbraň i pro svoji rodinu, abyste se mohli nejen bránit, ale vůbec přežít. Nepřizpůsobivý občané se spojí a spolu s nezaměstnanými budou provozovat společnou činnost na výběru výpalného. Další následky si umí každý domyslet sám. Násilí, násilí, násilí. Co to udělá s vibrací lidstva je nasnadě. Určitě se bude mnohem hůř posilovat dobré myšlenky a činy, než je tomu dodnes v současném systému, sice zvrhlém, ale přece jenom umožňujícím na cestě ke zdokonalení sebe sama.
Zdá se tedy, že dopis nabádá pod rouškou nastolení spravedlnějšího Systému k vyhánění čerta ďáblem z jediného důvodu: ušetřit peníze pro sebe, svou rodinu.
Nebo tam někdo z vás vidíte nějakou jinou, vznešenou, následováníhodnou pohnutku? Asi jsem slepý, já ne.
Pěkný večer
Jarin

Re: Po kratší přestávce ještě jeden pokus o analýzu dopisu

(Aridan, 27. 10. 2010 22:06)

Nějaká tam jistě bude... :-)

Je prozatím sice velmi slabá, dost naivní, rodí se a vše může krásně fungovat za přijetí tohoto předpokladu:

http://www.jinestranky.cz/clanky/citaty-autora/cesta-zmeny-prichazi-zevnitr_-nikoliv-zvenci.html

Krásný večer a jasné hvězdy
Aridan

přestože jsem rak, budu beran :-)

(Jarin, 28. 10. 2010 13:05)

Dobře Aridane, můžeme trochu diskutovat. Jenom tak se vytváří nové pohledy a je šance na žádoucí obohacení diskutujících. Pozorně jsem si dopis přečetl několikrát. Jediné co cítím jako mihotavé světélko směrem k pozitivu a tím ti samozřejmě jedním dechem dávám zapravdu, je snaha vymanit se z područí, cituji: "jak mám zajistit svoji svobodu, jak přestat být nevolníkem". Když pominu to, že se ptá "těch pravých, nejpovolanějších", pak jakými, podle mne nesprávnými, prostředky to Občan navrhuje, jsem se pokusil shrnout v druhém příspěvku.
Jak může člověk dosáhnout svobody? Třeba jako bratři Mašínové - prostřílet se do domnělé "svobodné" společnosti za cenu několika vražd. Nebo jako požaduje Občan - pomocí ústupků společnosti jeho mírně egoistickým požadavkům k ušetření pár papírků a kovových koleček, které použiji pouze jinde, na podporu jiné podoby stejného Systému - nadnárodních pojišťovacích a finančních institucí, které mi budou vděčné, protože budou moci ještě jednodušeji a bez jakékoliv kontroly prostředky použít a stejně jako ten stát mi po čase říci: Občane, investoval jsem tam kde to tak trochu nevyšlo. Na to, že fondy nemusí zajistit růst jsem tě upozornil, tak sorry, pomož si sám.
Třetí možností je osvobodit se vnitřně a tím pomoci ke svobodě vnější - tedy tvůj odkaz - cesta změny přichází zevnitř, nikoliv zvenčí.
hezký svátek
Jarin

Re: přestože jsem rak, budu beran :-)

(Aridan, 28. 10. 2010 15:11)

Milý Jarine, raku i berane v jedné osobě :-)

použiji menší alegorii:
Pokud chceme společně začít stavět NOVÝ dům bez ohledu na ty ostatní, již dříve postavené, je to poměrně obtížné bez jakýchkoliv předchozích znalostí.
Společný je však proces přípravy, plánování, organizování, motivování, regulace i kontroly.
V prvé řadě se musí sjednotit naše představy a myšlenky, JAK by měl dům vypadat nebo přinejmenším JAK by vypadat NEMĚL :-)

Tím se naladíme na společnou frekvenci - jako nástroje v hudbě tón A-440Hz. Pak už hraje každý instrument sice sám za sebe jak nejlépe umí, ale vždy v daném rytmu a tónině, kterou si předem dohodli a vzniká tak krásná symfonická báseň či v případě stavitelů domu úžasný originální monument.

Lidé jsou nyní ve stavu uvědomování si toho, že jejich stávající dům nestojí na zdaleka "pevných" základech jak se zdá a proto všichni podvědomě hledají základy jiné, pevnejší, pravdivější, jistější a někdy jim toto hledání zabere celý život.
Nyní se tedy vylaďujeme a pomalu začínáme tušit, že náš nový domov bude nejspíše jiný, než ten stávající, ze kterého chceme nadobro odejít, protože v něm nejsme šťastni, nepatří nám a ani jej nepotřebujeme...

Snad je tento příklad poměrně jasný :-)

a ještě něco:
http://www.jinestranky.cz/clanky/citaty-autora/svet-zmenime-tim_-kdyz-zacneme-u-sebe.html

Mnoho štěstí
Aridan

když stavět dům nebo alespoň jeho základy

(Jarin, 28. 10. 2010 17:22)

tak asi raději lépe vědět jak má, než spíš jak nemá vypadat. Pár drobností o této činnosti snad i tuším. Tam mi to tvé přirovnání trošku kulhá, je to velký rozdíl, protože jak vypadat nemá je hooodně široký pojem a ta frekvence bude potom rozpětí několika oktáv, což by výslednou melodii trochu znehodnotilo. Ale budiž, nezazní tam alespoň jeden donebevolající disharmonický tón.
Pokud voláš po hledání nového domu nebo alespoň základu, pak když se vrátím k výše uvedenému dopisu, autor chce maximálně znovu vymalovat, maximálně vybourat pár příček, aby se zvětšil prostor a patro bylo snáze průchozí.
Ledaže by v tomto přirovnání byl pouze malířem pokojů a počkal, až specialisté na základy, statiku budovy a projektanti střechy dům navrhnou, dům se postaví a pak přijde jeho chvíle.
A co generální stávka 18.11.? To by mohly být přípravné práce na demolici. Nebo první úvahy o vyhledání nového stavebního místa a výběr správných stavebních materiálů do nových základů, ne? :-)) bourat to nebudeme, přestěhujeme se do nového a starý dům necháme pro archeology.
A na závěr, to že mám začít od sebe, nejen tady omílám snad až příliš často, to totiž považuji za úplný základ všeho. Kvůli tomu si ale nenechám ujít příležitost rozebírat i názory druhých, diskutovat a oponovat. To bych byl pouze pasivním čtenářem, kterých je tu většina a oni by si s výjimkou tvých perfektních článků nemohli nic jiného číst. Možná, že časem zjistím, že i pro mne platí mlčeti zlato a sklapnu, zatím to ale nemám v úmyslu. :-))

pohodu a klid

Jarin

PS: jak u kontrolního kódu poznám nulu od velkého o?

Možná to na první pohled vypadá logicky a jednoduše

(Jarin, 26. 10. 2010 23:50)

Okamžitá reakce většiny na první pohled – to bych podepsal. Jak to na mne ale působí při pohledu druhém? Tj. pohledu, který mohu zaostřit ve chvíli, kdy opadnou emoce a je tak možné začít v klidu analyzovat vše do detailu.
Nechci autorovi podsouvat že je demagog, ale z mého pohledu vychází z řady nesprávných postojů a pokusím se i vysvětlit proč. Nejsem žádný spisovatel, snad mé pohnutky nepodám příliš zmateně.
1.předpokládá se, že je vrcholně nespravedlivé to co se děje nám ubohým podřízeným Systému.
Ale přece my jsme součástí Systému, který svými myšlenkami a činy spoluvytváříme nebo ne?! kdo jiný, než my!! A když se na pár vteřin vznesu do pozice nestranného pozorovatele, pak musím o těch pozemšťanech prohlásit: vytvořili jste si pěkný chlív, už by to měl někdo uklidit. Toto platí o většině stesků autora od penzijního přes sociální až po zdravotní pojištění. Chci ušetřit prachy za každou cenu, protože ještě potřebuji a.), b.) …... dosaďte si co chcete
2. O nesnášenlivosti vůči jiným skupinám lidí se nechci moc rozepisovat, protože nesprávným rozhodováním řady osobností od p.Uhla až po p.Kocába došlo v ČR místo k nápravě k prohloubení problému. Ale jak to vlastně funguje? Všichni jsme na cestě k dokonalosti a každý z nás prochází etapami vývoje, kdy každá z nich je něčím důležitá. Někteří pilujeme trpělivost, jiní pochopení, další zase neubližování žádné bytosti ani slovem ani činem, tj. každý se snaží v rámci možností a pokročilosti na vývojové cestě učinit alespoň krůček vpřed. Můžeme žádat po tříletém dítěti, aby mi derivovalo nebo nakreslilo průnik roviny s rotačním kuželem? A co na to vesmírné zákony? Budu muset podstoupit nějakou více či méně nepříjemnou konfrontaci s někým „méně přizpůsobivým?“ A není to náhodou proto, že jsem to v minulém období/minulých životech buď nezvládl anebo byl na druhé straně této konfrontace? Už slyším argument, používaný často: těm se to kecá, když je nemají na patře! Ale oni mají v tomto životě třeba jiné problémy k řešení a tak aby to přežili ve zdraví, jsou toho pro tentokrát ušetřeni. Čeká je to za týden, v příštím životě nebo už si to bohudík vyřešili v minulé inkarnaci, co my víme.
3. Autor dopisu sice naoko bojuje se systémem, ale chová se stejně – vše vyřeší peníze. Je lapen a používá stejnou argumentaci. Až mi stát ponechá více peněz budu mít více prostředků pro sebe a budu konečně dobrý. Je to kruté, všichni peníze potřebujeme k životu, Systém to tak nastavil, ale opravdu si musíme zrovna v této zemi žehrat na chudobu? Copak necítíme, že tento mocný nástroj Systému nás úplně zaslepil, že už neumíme vyjádřit cenu čehokoliv jen ve stovkách, tisících miliardách Kč? A vůbec, není to směšné směňovat všechno za jakési obdélníkové papírky a kovová kolečka? Aridan zde má přece o tom jeden nádherný příspěvek, přečtěme si ho znovu a několikrát!

Jsem připraven nést důsledky toho, že nebudu s většinou souhlasit, možná si zakoupím helmu a pořídím štít k odrážení v lepším případě shnilých rajčat a vajíček :-). Ale když se zamyslíme, není tento dopis v příkrém rozporu s tím, o čem tady několik měsíců rozprávíme a snažíme si potvrdit, že chceme dosáhnout?
Slyším otázku: Ty chytráku a jak to tedy všechno chceš řešit? V této chvíli odpovídám jenom za sebe, posuďte, zda je to úplný nesmysl: Jediná cesta je moje vnitřní změna a obroda, vyzařování pozitivních vibrací, minimalizace nesprávného chování i myšlení. Jsem si jistý, že když nebudu poskytovat svoji energii negativním emocím (a tím i bohužel takovým dopisům) a pokud to tak každý bude realizovat, cesta ke změně Systému bude urychlena. Systém je sám načatý, hroutí se před očima a je-li podporován negativními emocemi, logicky se pak sesype rychleji. Jenom nesmím toto vše dělat s cílem zničit Systém, ale proto, že vím že je toto mé chování správné a v souladu s řády Bytí.
Omlouvám se za tento příspěvek, ale nemohu jinak
Pěkný večer
Jarin

Re: Možná to na první pohled vypadá logicky a jednoduše

(Renata, 27. 10. 2010 7:38)

Úplne súhlasím s Jarinom. Keďže my ľudské bytosti sme veľkí Tvorcovia, vysnívali a vytvorili sme si tento Systém a teraz ho zakúšame na vlastnej koži a zisťujeme, že nám moc "nechutí".Avšak vieme, že náš sen môžeme kedykoľvek zmeniť, ale predtým by sme si mohli uvedomiť svoju vlastnú zodpovednosť za všetko (aj keď sa nám to nezdá), čo sa okolo nás deje. Viem, nie je to jednoduché, ale stojí to za experiment. Poďme snívať nový SEN!Držím nám palce!!!

Re: Možná to na první pohled vypadá logicky a jednoduše

(Aridan, 27. 10. 2010 8:08)

Jarine,
mnohokráte děkuji za obsažný příspěvek :-)

vše se skutečně děje, jak má a i tento "Otevřený dopis" má svůj význam poukázat na "Jiný pohled na realitu" zprostředkovaný jiným úhlem pohledu na ní.
Co v jeho výjevech kdo vidí, konfrontuje v podstatě se svou vlastní realitou, kterou si každý z nás sám nese uvnitř či celý život utváří - je to tak úžasné zrcadlení našeho stavu vědomí i uvědomění sounáležitosti k celku zároveň...
Nenechme se proto nachytat na švestkách :-)

Pro doplnění připojuji odkaz na článek zabývající se hodnotou peněz:

http://www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/penize-jako-falesne-globalni-nabozenstvi.html

Aridan

Re: Možná to na první pohled vypadá logicky a jednoduše

(Jana - morticia, 27. 10. 2010 12:51)

Teda Jarine, vystihl jste to přesně :-) Vidím to taky tak.

Tři možnosti

(Arko, 27. 10. 2010 11:26)

I když taktéž souhlasim s Jarinem, tak v momentální situaci, v momentálním systému je tento otevřený dopis naprosto vhodný.
Sám bych chtěl udělat, napsat přesně to samé. Popisuje tam věci, které nám neustále brání se osvobodit, a to proto že nás nutí stále vytvářet a vytvářet peníze jako hodnoty strachu, které v nás vyvolávají. Bojíme se peněz a důsledku jejich nedostatku. Bojíme se co bez peněz budeme dělat, bojíme se že bez peněz nebudeme šťastný. Tak nás systém naučil, je to zlo.

Přijde mi, že vše je tak umělé, neumim to přesně popsat. Všechny současné "systémové" hodnoty, materialismus všechno je tak uzavírající do sebe. Strach nás žene dělat věci které nechceme. Strach nám nedovolí se od toho odpoutat a žít tak, jak opravdu chceme.

Máte tři možnosti.
Buď přijdete na to, jak využít tento "systém peněz" a budete z toho těžit.

Nebo se odprostíte co nejvíce od tohoto "systému". Budete žít z volných energií, z vlastních vypěstovaných produktů, více se spojíte s přírodou a více budete do okolí vnášet lásku a pochopení.

A nebo zůstanete tam kde jste teď a budete dělat věci, které Vás nenaplňují, ale strach Vám je nedovolí opustit.


Tyto možnosti ale nemusí být přímou definicí, dají se různě variabilně upravovat.
Velice mne zaujal tento článek, který s tím vším souvisí:
http://objevto.blog.cz/1010/co-je-vzestup

vyzařování pozitivních vibrací, minimalizace nesprávného chování

(Dagmar, 27. 10. 2010 8:49)

Tento dopis evokuje k přemýšlení nad tím,kolik lidí dokáže v této době pozitivně myslet. Ruku na srdce moc jich není.Ne tolik aby se dokázal změnit systém.Pokud by byla rovnováha mezi zlem a dobrem pak ano.Pokud budeme ignorovat stávající a nastávající situace,naše děti nám položí pak otázku- 1999 Seattlu - WTO- lidé se spojili a podařilo se jim WTO paralizovat.

Spousta politiků počítá s naší podřízeností,jsme tak zaslepeni,že nevidíme a nechceme vidět pro naší pohodlnost řešení.To je pouze můj názor. Přeji všem hezký den
P.S. Snažte se aspoň otevírat lidem kolem Vás oči

B.E.R

(honza, 27. 10. 2010 6:30)

Zdá se mi Aridane,že nás chceš vyzkoušet ,vždyt metoda B:E:R stačí abych tento problém vyřešil.Jinak děkuji Jarinovi za to co napsal za mne lépe bych to nedokázal.