Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smích jako prostředek otevírání srdcí

10. 7. 2010

Není silnější zbraně než síly Lásky a Smíchu

 

Něvěříte?

Dobrá, uděláme nejprve malé zamyšlení a pak zajímavý pokus - nezabere to více než osm minut a nebudete vůbec litovat.Obrazek

 

Shodou okolností fungování nám již známého zákona přitažlivosti, se ke mě dostalo přiložené video, o které se s vámi musím podělit, možná pak uděláte s dalšími přáteli totéž.

 

Jestlipak víte, kolik živočišných druhů se na světě umí opravdu srdečně smát?  Dva, čtyři, deset?

Kdepak, jen jeden - umí to pouze člověk.

Primáti mají sice zvukové i fyzické projevy podobné lidskému smíchu a například psi projevují radost svým chováním, případně grimasami, ale srdečně zasmát, se umíme jenom my - lidé.  Je to dar.

 

Smích má navíc i fyziologickou funkci, neboť stažení obličejových svalů a vytvoření úsměvu, v nás vyvolává pocity radosti a mozek samovolně začne uvolňovat endorfiny, které v nás vyvolávají příjemné pocity ze sebe samých. Tak moc je úsměv a smích silný, zkuste sami. 

 

Jak často to ale děláme? Kdy jsme se naposledy pořádně zasmáli až nás bolela bránice či lícní svaly? 

Dnešní svět je plný starostí, problémů, stresu, k tomu ještě samoty, obav, zármutku, depresí a je skutečně stále méně šancí se upřímně zasmát, zaradovat, projevit, prostě být trochu jiní, než ti šedí lidé kolem nás, být jiní než se obecně očekává a řečeno naplno - být sám SEBOU.

 

Proč?  Copak nám někdo zakazuje být šťastnými?

Ano, všichni máme své starosti, ale každá nit  má někde svůj konec, stejně jako každé utrpení jednou pomine. 

 

Této technice se říká racionalizace v kombinaci s bagatelizací (někdy to je vellice zdravé):

Dobrá, nemám práci - nějaká se objeví. Nemám partnera - lidí je přes 6,5 miliardy. Nemám svůj byt či dům - kdo má dnes něco svého - taková hypotéka na 30 let též není velká radost. Necítím se šťastný/á - kdo jiný nám to zajistí, než my sami? - řešení je přímo v nás a v našem úhlu pohledu na realitu.  Nemám své vozidlo - proč také - máme všemožné způsoby dopravy a někdy to může být  (třeba v metru)  velmi poučné.

 

O tom mimochodem pojednává přiložené video - nyní však slíbený zajímavý pokus:

Ještě před shlédnutím videa do konce, vás poprosím, abyste se snažili za celou dobu ani jednou neusmát - nemyslím jen fyzicky zatvářit, ale neusmát se v duši, uvnitř nás samých:

 

 

 

 

Jak jste dopadli? Vydrželi jste určitě zpočátku - možná tak dvě minuty, tam to bylo snadné. 

 

Vidíte, jak se dají věci okamžitě změnit a že k tomu není vlastně NIC potřeba, než se nebát, sami chtít a prostě odvážně začít?

Ten, kdo je naší upřímností zasažen, je doslova její silou přinucen jí přijmout takovou, jaká je a stát se její součástí. Nikdo nikoho neodsuzuje, nesoudí, nekritizuje, nad nikým se nepohoršuje, může to znít doslova šílené, ale je to tak.  Každý může z metra dobrovolně vystoupit nebo se nechat stejnou pozitivní vlnou smíchu, hravosti a štěstí unášet.  Dokonce ani není vůbec důležité proč nebo čemu se smějeme! Všichni máme volbu být šťastní, plní radosti a usmívat se, jen si to možná sami dostatečně neuvědomujeme.

 

V tomto případě musíme být tak trochu "sobci" a začít být šťastní jako první, protože někdo začít musí - viz video. Je to pouze na nás a druzí půjdou ve stopách naší proměny - uvidíte sami.

 

Více v článku "Jak přitáhnout pozitivní energie" zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/jak-pritahnout-pozitivni-energie 

 

Mnoho štěstí Aridan

 

 

Na závěr dodávám ještě jeden bonbónek o tom, že to funguje...:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:D

(Munky, 12. 9. 2011 14:54)

Už v čase 1:05 přišel můj první úsměv, ten výraz tý babičky nemá chybu :D A co nastoupí ten chlápek, tak konec :D

super

(Chose, 29. 12. 2010 16:45)

Ja som sa smial uz pri uvodnych titulkoch :D

Vyborne

(Rasty, 7. 12. 2010 1:21)

Bojoval som bojoval ale neuspesne. Tak som vybuchol ako uz dlho nie :D Vyborne video ako cele tieto stranky

veselost

(jan, 22. 10. 2010 13:35)

Take jem se musel smat a zasmal jsem se nadherne.
TV uz dlouha leta nemam,protoze v nem takrka zadny smich uz neni.Pritom byl puvodne vyroben prave pro smich.Je mi 47 let a driv jsem byl samej smich a ted jsem nejak vyhasl.Je to tema letama??

Super

(Paia, 9. 9. 2010 1:36)

dík za opravu, otestoval jsem a vydržel jsem to do 5:08, jak tam pak přistoupil ten chlápek a všichni to v sobě dusili, to už jsem i já vyprsknul :-DDD

re:

(Aridan, 8. 9. 2010 19:46)

Milý Paio,
děkuji za info, vše opraveno a nahrazeno stejným videem od jiného uživatele :-)
Aridan

:-(

(Paia, 7. 9. 2010 23:12)

uživatel toto video odstranil...