Jdi na obsah Jdi na menu
 


PODĚKOVÁNÍ - a je to tady

19. 3. 2011

 

Jak nám ten čas letí…

 

Milí čtenáři,

dnes je to přesně rok, kdy se objevil na tomto webu první článek určený veřejnosti, který si nesměle usedl na své pomyslné místo ve světové síti - internetu.

Zpočátku se po prvních dnech na počitadle návštěv, umístěném pod MENU one-year-cake.jpgvlevo, objevilo několik „náhodných“ osob, které přečetly několik málo prvních řádků a citátů (zpočátku jsem to byl dokonce jen já sám).  K citátům pouze doplňuji, že nevznikají opisem, jsou čistě originální a přesto vzniká každý den alespoň jeden.

Pak se objevila první více či méně pravidelná padesátka čtenářů za den, která dala velice brzo prostor první stovce.

Po stovce následovala druhá, pak nesměle třetí, pak dokonce odvážná pětistovka denně.

Dnešní čísla denních návštěv obvykle dosáhnou na neuvěřitelné a pro většinu z nás symbolické číslo „tisíc“ a pokud se podíváme na celkové počitadlo, vidíme sumu, která převyšuje číslo 135 tisíc celkem.

To vše jsme společně dokázali za dobu jednoho jediného roku, tedy pouhých dvanácti měsíců a to vše především díky vám – či chcete-li nám všem.

 

Proč o tomto vlastně píši?

Je to velice prosté – chci vám všem, kterým není náš nádherný svět a šťastný život nás samých v něm ukradený, z celého svého Srdce upřímně poděkovat.

 

Chci vám všem poděkovat za váš zájem o otevřená slova, za vaši odvahu diskutovat rozkrývaná témata, jejichž jsem pouze skromným a často záměrně tichým průvodcem. Některá témata mohou být pro někoho skutečně kontroverzní, jiná se zdají téměř nemožná.

Jistá témata jsou pro někoho možná nepřesná a některé úvahy mohou být samozřejmě dokonce i nesprávné. Je to proces učení se, je to proces vzdělávání, odhalování, hledání a nalézání Podstaty a Pravdy.

Ten, kdo hledá dostatečně dlouho, skládá velmi zřetelnou mozaiku v krásný obraz.

 

Já, ty i on...

Chci vám všem poděkovat za to, co jsem se sám mohl za tu dobu naučit od vás - tedy nás - samých.

Zvláštní?   Vůbec ne – rád vysvětlím:

Velmi totiž pomáháte mě samotnému, aniž byste to vůbec tušili.

Váš zájem o Jiné Stránky dává všemu daleko hlubší smysl a význam. Bez něj by tyto stránky byly pusté a troufnu si říci – zcela zbytečné.

Svými komentáři a reakcemi si nastavujeme čisté zrcadlo Pravdy, pomáhámemirror.jpg si vytřibovat vlastní názor a naučit se přijímat souhlas, kritiku i velmi tvrdý nesouhlas – je to někdy skutečně doslova úžasné a nadevše povzbuzující a někdy naopak velice těžké.

Známe to všichni a je to jedna z cest a způsobů, jak tolik nelpět na svém přesvědčení ani na svém osobním Egu. O něj totiž vůbec nejde, je jen zdrojem konfliktů a na Pravdu nemáme nikdo svůj vlastní patent.

 

Probouzení

Mnoho čtenářů samo o sobě nemusí mít důvod pod různé myšlenky a články své názory připojovat, zatímco někteří z vás naopak píší, že je to dokonce poprvé, co pocítili obrovskou vnitřní touhu se k určitým tématům vyjadřovat.

To je strašně dobře – začínáme se jistým způsobem všichni stále více "probouzet", podněcovat v sobě roky spící dobro, učíme se vůči sobě otevírat, na sebe napojovat, své myšlenky nenápadně provazovat a zamýšlet více jiným směrem, než je nám obvykle povoleno a než jsme byli systémově navyklí.

Získáváme Jiný pohled na naši realitu a je to přímo symbolická "náhoda", že dnešní den je dnem největšího přiblížení Měsíce k planetě Zemi jedinkráte za celých 18 let (symbol plnoletosti a zralosti).

 

Co na tom, že se osobně neznáme?  

Vůbec NIC. 

Osobní poznání obvykle přináší do dosavadního otevřeného „vztahu“ řadu předsudků, často omezení, výhrad, někdy zklamání a mnohdy se ani realita nemusí shodovat s našimi iluzorními a tím čistě našimi představami.

Každého autora lze však bezpečně poznat především podle jeho díla, které buddha.jpgz něj a jeho osobního (stále však omezeného) poznání vychází.

Sochaře a malíře Michellangela či Picassa, ani takové osobnosti jako Ježíše či Buddhu nebo samotného Boha též asi nikdo z nás nepotkal osobně, přesto jejich dílo předává jasné poselství, i když bylo mnoha lidmi – tzv. mistry – účelově přetvořeno obvykle k jejich dílčímu prospěchu.

 

Naše propojení

Mnoho z vás píše, že vám konkrétní názory a myšlenky v životní cestě zrovna v daném okamžiku tematicky doslova „sedly“ a v dané situaci dokonce pomohly – úžasné – nic totiž skutečně není náhoda a nalezli jste přesně to, co je třeba.

To jen potvrzuje naše společné propojení a to je pro mě osobně tou největší radostí – Jiné Stránky mají jako jeden ze svých cílů pomáhat, inspirovat k dalšímu hledání, zpochybňovat zažitá a často dávno mrtvá dogmata a ukazovat nám rovněž jiné obzory, než se před námi v dálce obvykle rýsují.

Nejsme totiž od sebe vůbec tak odděleni, jak je nám do našich myslí Systémem celý život projektováno (musíš mít jedničky, buď nejlepší, buď nejbohatší, buď první, měj nejhezčí dům…) a intuitivně naopak cítíme, že tyto hodnoty nikdy nejsou a nikdy nebudou konečné a naše spokojenost v nich naopak vůbec nespočívá.

 

Extrémy poznání

Ten, který zažil oba extrémy našeho života – absolutní vrchol, přepych a blahobyt i hlubokou propast beznaděje a prázdnoty – moc dobře ví, o čem právě píši. Ukázalo se, že podobných životních příběhů zažilo mnoho čtenářů skutečně na vlastní kůži a mnoho z nás má dokonce sílu se o své zkušenosti podělit.

Mnoho z nás ví, že mít všeho dostatek je sice příjemné, ale nezaručí to nikomu skutečnou spokojenost ani trvalý pocit štěstí, klidu a vnitřní pohody. Kdo díky řízení sil osudu navíc zažije extrémní nedostatek, ztráty, úpadek, již toto pochopení zažívá tak silně na vlastní kůži, že o svých zkušenostech absolutně nepochybuje.  Je to škola pokory, skromnosti a vděku za minimální pokrok vpřed.

O to více vnímám hodnotu našeho vzájemného díla, které společně na Jiných Stránkách vytváříme – jeho čistota a ryzost je obdivuhodná a odvaha sdělit své názory ve snaze pomoci dobré věci – tedy nám samým – veřejně, ještě více.  

 

Nechceme nikdo trpět 

Většina z nás vnitřně velice silně cítí, že chceme určité hodnoty společně sdílet a ne je odmítat a už vůbec se z jejich sdílení vyčlenit.

Obraz na stěně je pro nás krásný nikoliv proto, že se na něj sami díváme, ale tím, že jej chceme někomu z Lásky ukázat či ještě lépe darovat.

Nejsme stroje, jak je nám celý život vštěpováno, proto na nás nepůsobí terminator_robot1.jpgzázračné tabletky ani umělé medikamenty, které do sebe z donucení celý život pumpujeme.

Přinesou sice úlevu tělu, utlumí bolest, ale neléčí pravou příčinu – újmu a utrpení ducha.

Uvedu pro lepší pochopení ještě jeden, daleko lapidárnější příměr: léčíme svítící kontrolku na přístrojové desce, ale neléčíme již přehřátý motor, který kontrolku aktivoval…

Většinu moderních nemocí si proto bohužel utváříme pěkně dlouhou dobu sami – některé z nich si doslova sami programujeme (psycho-soma). Když pak skutečně vypukne nemoc jako důsledek a relativně snadné východisko úniku z naší neradostné reality, nemůžeme být překvapeni a nemůžeme se divit, že jí nějaký chemický derivát nedokáže během odpoledne vyléčit.

Nemoci jsme dávali naším nepochopením (programovaným Systémem) příliš mnoho životní energie a stejné množství energie musíme pro její léčbu vynaložit nebo jí získat odjinud

  

Nikdo z nás si určitě nepřeje trpět, nikdo z nás nechce být v životě dlouhodobě nešťastný, osamocený a zcela ztracený. Nikdo z nás si nepřeje být nemilovaný a ostatními lidmi zatracován.

Člověk je podle definice společenský tvor, i když se může často cítit sám a nepochopený, i když chce mít naopak občas jistou míru vlastního soukromí.

 

Věříme v dobro

Každý z nás nejspíše jistým způsobem věříme v cosi vyššího, v cosi lepšího, věříme ve spravedlivější řád, věříme v něco více, než sami denně zažíváme, věříme v dobro, který každý v našem Srdci více či méně úspěšně před okolím skrýváme, abychom nebyli zraněni tam uvnitř, kde to nejvíce bolí. heart-in-hands.jpg

Proč?  Protože jsme tak stále vedeni.

Všichni přitom máme Dobra a Lásky na rozdávání a vůbec nic to nestojí – naopak, člověk mnohem více získává a to, co si na Jiných stránkách vzájemně předáváme je toho názornou ukázkou.

Za to vše vám velice děkuji a věřme tomu, že naše „Jiné“ spojení je i přes často značnou geografickou vzdálenost, díky propojení našich Srdcí a Myslí, v podstatě velice osobní, upřímné a prosvícené nekonečně jasným světlem.

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

talent

(anna, 9. 10. 2011 22:56)

Ja vám chcem len povedať, že máte neskutočný talent, svojím písmom, zaujať čitateľa. Myslím, že to už v tejto dobe, dokáže len veľmi málo ľudí. Ale to je pravdepodobne výsledok toho, že to robíte naozaj rád...a je to vidieť.

..a je to

(Ivan O., 11. 5. 2011 15:33)

Milý příteli, dokázal jsi to! Cesta se stala cílem. Díky.

Gratulácia

(Michal, 26. 4. 2011 18:13)

Som pravidelný návštevník týchto stránok a som veľmi rád, že som ich našiel. Veľké díky

Díky...

(Rodney, 21. 3. 2011 17:15)

Ze srdce a opravdové upřímnosti ti patří náš dík...

Ja tak isto musim podakovat.

(Tomáš Kurtanský/Thomson349@azet.sk, 21. 3. 2011 16:57)

Aby nás bolo viac....viac a viac. Aby kazdy clovek nasvete nasiel otázky na svoje odpovede, tato stranka je fajn a ja len dufam ze si najdem cas na tu moju, ...stranku o dobre. S pozdravom

Diky!

(Liboa, 21. 3. 2011 16:48)

Adriane, vzdy jsem obdivoval vsechny lidi jako jsi ty. Kez by Vas bylo vice! Tve clanky jsou velkym prinosem a opravdu nechapu, jak to vsechno zvladas, protoze uz jen delka Tvych clanku je opravdu dlouha. Jen by me tak ze zvedavosti zajimalo, jak dlouho Ti trva dat dohromady takovy delkove prumerny clanek?

Jeste neco

(Milax, 21. 3. 2011 10:17)

Omluvte prosim muji gramgtiku a pravopis doufam,ze bude pochopeno co tim basnik chtel ricit;-)

ahoj

(Milax, 21. 3. 2011 9:50)

Dovoluju si tvrdit tvrzení,že zároveň s naším společným přítelem AK...jsem u zrodu těchto při nejmenším zajímavích stránek:-)...tudíž zřejmě v prvních např.20 čtenářů.Ačkoliv jsem průběžně sledoval dění na jiných stránek neměl jsem nějak obzvláště potřebu se vyjádřit k aktuálnímu tématu neboli novému příspěvku ale zároveň jsem vřele doporučil všem svým přátelům a známím odkaz na ty to stránky.Není se připojuji k srdeční gratulaci a přeji všem dobrým lidem hodně zdraví a klid na duši.Milax

Díky za Tvou obětavost

(Jarda, 20. 3. 2011 22:18)

Rovněž se připojuji a všem přeji aby naše propojení na těchto stránkách pomohlo k lepšímu žití, jen je škoda že už některé odkazy nejdou otevřít,mnohé díky Aridane za Tvou práci pro nás všechny. J.

Gratulujem a ďakujem

(voj2to, 20. 3. 2011 22:14)

Gratulujem k výročiu a želám veľa úspechov v ďalšom obdobý.JS ma vlani nasmerovali na tú správnu cestu za to je srdečná vďaka a tiež doporučujem vedy.sk aj knihu ,,Potvrdenie knihy svetla",veľmi veľa sa tam človek dozvie.Nech sú všetky bytosti šťastné.

Congratulations

(Akyč, 20. 3. 2011 19:27)

,také se připojuji,ať naše řady houstnou a zlo nemá šanci. Tak krásný narozeninovy dárek ve formě mysteriózního měsíce se za peníze koupit nedá. Souznění Všem,AK.

Gratulace

(GinBaw, 20. 3. 2011 18:45)

a jak se to říká, hodně zdravých a podnětných článků a za rok ať je tento strom poznání ještě více košatější :), ať ovoce chutná všem a ochutná jej co nejvíce lidí neb toho nezralého a špatného všude kolem už bylo dost.

Vše Nej JS!

Poďakovanie a podpora

(malussil, 20. 3. 2011 11:49)

Želám všetko najlepšie k výročiu JS, nech nám prinášajú stále viac Svetla na našej ceste k Pravde.

úplněk k narozeninám

(Čechie, 20. 3. 2011 10:58)

Připojuji se ke gratulantům, tyhle stránky (spolu s Wahlgrenis.cz) mám teď místo zpráv v televizi :))
...A ten ooobrovský úplněk, co na nás teď svítí, má zřejmě nějakou souvislost... Nic není náhoda...
Děkuji

Poděkování

(Alena Hempelová, 20. 3. 2011 10:40)

Krása, krása! To já děkuji Vám, ztotožnuji se s tím, co jste napsal, ale Vám patří veškerý dík za vše, co děláte! Nemám slov prostě díky!

bl

(jula, 20. 3. 2011 9:06)

jen tak dal

HLAVA SE OTEVÍRÁ

(Marconi, 20. 3. 2011 7:56)

Přeji co nejvíc čtenářů,jinéstránky si je zaslouží! Mám v tom sice někdy zmatek, ale postupně se mi to v hlavě otvírá a za to díky!!

Pokojný bojovník

(Zenko.Idane, 19. 3. 2011 22:22)

myšlenky z tohoto úžasného filmu :) , pro mě krásný film se spoustou krásných myšlenek. http://www.youtube.com/watch?v=73ezAnMuZYY&NR=1

Děkuji

(Zenko.Idane, 19. 3. 2011 22:05)

za tyto super Jiné Stránky a Gratuluji k prvnímu výročí.

Tak gratuluji, Aridane :)

(Prince, 19. 3. 2011 21:59)

Mám oblíbených pár alternativních stránek.
www.vedy.sk + http://leva-net.webnode.cz/
Než to někdo rozklikne, připravte se na to, že to není nic zaběhnutého a obecného. Po 3. čtení se to začne zadírat pod kůži. Stejně, jako tvé stránky, Aridane.