Jdi na obsah Jdi na menu
 


PODĚKOVÁNÍ - a je to tady

19. 3. 2011

 

Jak nám ten čas letí…

 

Milí čtenáři,

dnes je to přesně rok, kdy se objevil na tomto webu první článek určený veřejnosti, který si nesměle usedl na své pomyslné místo ve světové síti - internetu.

Zpočátku se po prvních dnech na počitadle návštěv, umístěném pod MENU one-year-cake.jpgvlevo, objevilo několik „náhodných“ osob, které přečetly několik málo prvních řádků a citátů (zpočátku jsem to byl dokonce jen já sám).  K citátům pouze doplňuji, že nevznikají opisem, jsou čistě originální a přesto vzniká každý den alespoň jeden.

Pak se objevila první více či méně pravidelná padesátka čtenářů za den, která dala velice brzo prostor první stovce.

Po stovce následovala druhá, pak nesměle třetí, pak dokonce odvážná pětistovka denně.

Dnešní čísla denních návštěv obvykle dosáhnou na neuvěřitelné a pro většinu z nás symbolické číslo „tisíc“ a pokud se podíváme na celkové počitadlo, vidíme sumu, která převyšuje číslo 135 tisíc celkem.

To vše jsme společně dokázali za dobu jednoho jediného roku, tedy pouhých dvanácti měsíců a to vše především díky vám – či chcete-li nám všem.

 

Proč o tomto vlastně píši?

Je to velice prosté – chci vám všem, kterým není náš nádherný svět a šťastný život nás samých v něm ukradený, z celého svého Srdce upřímně poděkovat.

 

Chci vám všem poděkovat za váš zájem o otevřená slova, za vaši odvahu diskutovat rozkrývaná témata, jejichž jsem pouze skromným a často záměrně tichým průvodcem. Některá témata mohou být pro někoho skutečně kontroverzní, jiná se zdají téměř nemožná.

Jistá témata jsou pro někoho možná nepřesná a některé úvahy mohou být samozřejmě dokonce i nesprávné. Je to proces učení se, je to proces vzdělávání, odhalování, hledání a nalézání Podstaty a Pravdy.

Ten, kdo hledá dostatečně dlouho, skládá velmi zřetelnou mozaiku v krásný obraz.

 

Já, ty i on...

Chci vám všem poděkovat za to, co jsem se sám mohl za tu dobu naučit od vás - tedy nás - samých.

Zvláštní?   Vůbec ne – rád vysvětlím:

Velmi totiž pomáháte mě samotnému, aniž byste to vůbec tušili.

Váš zájem o Jiné Stránky dává všemu daleko hlubší smysl a význam. Bez něj by tyto stránky byly pusté a troufnu si říci – zcela zbytečné.

Svými komentáři a reakcemi si nastavujeme čisté zrcadlo Pravdy, pomáhámemirror.jpg si vytřibovat vlastní názor a naučit se přijímat souhlas, kritiku i velmi tvrdý nesouhlas – je to někdy skutečně doslova úžasné a nadevše povzbuzující a někdy naopak velice těžké.

Známe to všichni a je to jedna z cest a způsobů, jak tolik nelpět na svém přesvědčení ani na svém osobním Egu. O něj totiž vůbec nejde, je jen zdrojem konfliktů a na Pravdu nemáme nikdo svůj vlastní patent.

 

Probouzení

Mnoho čtenářů samo o sobě nemusí mít důvod pod různé myšlenky a články své názory připojovat, zatímco někteří z vás naopak píší, že je to dokonce poprvé, co pocítili obrovskou vnitřní touhu se k určitým tématům vyjadřovat.

To je strašně dobře – začínáme se jistým způsobem všichni stále více "probouzet", podněcovat v sobě roky spící dobro, učíme se vůči sobě otevírat, na sebe napojovat, své myšlenky nenápadně provazovat a zamýšlet více jiným směrem, než je nám obvykle povoleno a než jsme byli systémově navyklí.

Získáváme Jiný pohled na naši realitu a je to přímo symbolická "náhoda", že dnešní den je dnem největšího přiblížení Měsíce k planetě Zemi jedinkráte za celých 18 let (symbol plnoletosti a zralosti).

 

Co na tom, že se osobně neznáme?  

Vůbec NIC. 

Osobní poznání obvykle přináší do dosavadního otevřeného „vztahu“ řadu předsudků, často omezení, výhrad, někdy zklamání a mnohdy se ani realita nemusí shodovat s našimi iluzorními a tím čistě našimi představami.

Každého autora lze však bezpečně poznat především podle jeho díla, které buddha.jpgz něj a jeho osobního (stále však omezeného) poznání vychází.

Sochaře a malíře Michellangela či Picassa, ani takové osobnosti jako Ježíše či Buddhu nebo samotného Boha též asi nikdo z nás nepotkal osobně, přesto jejich dílo předává jasné poselství, i když bylo mnoha lidmi – tzv. mistry – účelově přetvořeno obvykle k jejich dílčímu prospěchu.

 

Naše propojení

Mnoho z vás píše, že vám konkrétní názory a myšlenky v životní cestě zrovna v daném okamžiku tematicky doslova „sedly“ a v dané situaci dokonce pomohly – úžasné – nic totiž skutečně není náhoda a nalezli jste přesně to, co je třeba.

To jen potvrzuje naše společné propojení a to je pro mě osobně tou největší radostí – Jiné Stránky mají jako jeden ze svých cílů pomáhat, inspirovat k dalšímu hledání, zpochybňovat zažitá a často dávno mrtvá dogmata a ukazovat nám rovněž jiné obzory, než se před námi v dálce obvykle rýsují.

Nejsme totiž od sebe vůbec tak odděleni, jak je nám do našich myslí Systémem celý život projektováno (musíš mít jedničky, buď nejlepší, buď nejbohatší, buď první, měj nejhezčí dům…) a intuitivně naopak cítíme, že tyto hodnoty nikdy nejsou a nikdy nebudou konečné a naše spokojenost v nich naopak vůbec nespočívá.

 

Extrémy poznání

Ten, který zažil oba extrémy našeho života – absolutní vrchol, přepych a blahobyt i hlubokou propast beznaděje a prázdnoty – moc dobře ví, o čem právě píši. Ukázalo se, že podobných životních příběhů zažilo mnoho čtenářů skutečně na vlastní kůži a mnoho z nás má dokonce sílu se o své zkušenosti podělit.

Mnoho z nás ví, že mít všeho dostatek je sice příjemné, ale nezaručí to nikomu skutečnou spokojenost ani trvalý pocit štěstí, klidu a vnitřní pohody. Kdo díky řízení sil osudu navíc zažije extrémní nedostatek, ztráty, úpadek, již toto pochopení zažívá tak silně na vlastní kůži, že o svých zkušenostech absolutně nepochybuje.  Je to škola pokory, skromnosti a vděku za minimální pokrok vpřed.

O to více vnímám hodnotu našeho vzájemného díla, které společně na Jiných Stránkách vytváříme – jeho čistota a ryzost je obdivuhodná a odvaha sdělit své názory ve snaze pomoci dobré věci – tedy nám samým – veřejně, ještě více.  

 

Nechceme nikdo trpět 

Většina z nás vnitřně velice silně cítí, že chceme určité hodnoty společně sdílet a ne je odmítat a už vůbec se z jejich sdílení vyčlenit.

Obraz na stěně je pro nás krásný nikoliv proto, že se na něj sami díváme, ale tím, že jej chceme někomu z Lásky ukázat či ještě lépe darovat.

Nejsme stroje, jak je nám celý život vštěpováno, proto na nás nepůsobí terminator_robot1.jpgzázračné tabletky ani umělé medikamenty, které do sebe z donucení celý život pumpujeme.

Přinesou sice úlevu tělu, utlumí bolest, ale neléčí pravou příčinu – újmu a utrpení ducha.

Uvedu pro lepší pochopení ještě jeden, daleko lapidárnější příměr: léčíme svítící kontrolku na přístrojové desce, ale neléčíme již přehřátý motor, který kontrolku aktivoval…

Většinu moderních nemocí si proto bohužel utváříme pěkně dlouhou dobu sami – některé z nich si doslova sami programujeme (psycho-soma). Když pak skutečně vypukne nemoc jako důsledek a relativně snadné východisko úniku z naší neradostné reality, nemůžeme být překvapeni a nemůžeme se divit, že jí nějaký chemický derivát nedokáže během odpoledne vyléčit.

Nemoci jsme dávali naším nepochopením (programovaným Systémem) příliš mnoho životní energie a stejné množství energie musíme pro její léčbu vynaložit nebo jí získat odjinud

  

Nikdo z nás si určitě nepřeje trpět, nikdo z nás nechce být v životě dlouhodobě nešťastný, osamocený a zcela ztracený. Nikdo z nás si nepřeje být nemilovaný a ostatními lidmi zatracován.

Člověk je podle definice společenský tvor, i když se může často cítit sám a nepochopený, i když chce mít naopak občas jistou míru vlastního soukromí.

 

Věříme v dobro

Každý z nás nejspíše jistým způsobem věříme v cosi vyššího, v cosi lepšího, věříme ve spravedlivější řád, věříme v něco více, než sami denně zažíváme, věříme v dobro, který každý v našem Srdci více či méně úspěšně před okolím skrýváme, abychom nebyli zraněni tam uvnitř, kde to nejvíce bolí. heart-in-hands.jpg

Proč?  Protože jsme tak stále vedeni.

Všichni přitom máme Dobra a Lásky na rozdávání a vůbec nic to nestojí – naopak, člověk mnohem více získává a to, co si na Jiných stránkách vzájemně předáváme je toho názornou ukázkou.

Za to vše vám velice děkuji a věřme tomu, že naše „Jiné“ spojení je i přes často značnou geografickou vzdálenost, díky propojení našich Srdcí a Myslí, v podstatě velice osobní, upřímné a prosvícené nekonečně jasným světlem.

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace a upřesnění

(Paia, 19. 3. 2011 21:54)

Připojuju se ke gratulantům k výročí JS a přeju hodně zdaru a stoupající počet čtenářů do dalších let.

A neodpustímm si upřesnění k Měsíci. Perigeem (tedy Přízemím) Měsíc prochází každý jeden oběh kolem Země, tedy každý měsíc, ale přesně na den úplňku to vychází jednou za těch 18 let. Moment úplňku byl v sobotu v 19:09, asi 50 minut po východu Měsíce.

asi tak

(fohat, 19. 3. 2011 21:34)

http://www.youtube.com/watch?v=GnzbuO1ycIg&feature=related

prostě.......díky

(Elaine, 19. 3. 2011 21:18)

za probouzení

my dekujeme ))))

(Houpyy, 19. 3. 2011 20:48)

Ja dekuji za moznost poznani na techto strankach sem rad ze mohu byt nasycen celym svym duchem.Probuzeni neni lehka vec a prave tyto stanky pomahaji ostatnim otevrit sve oci i duse.Preji Vam spousty uzasnych a krasnych dnu na tomto svete.Opatrujte se a mnoho mnoho uspechu a radosti pri tvorbe Techto stranek. Sem nasycen jen tak dale Respekt k Vasi Osobnosti opravdu respekt.

Děkuji a blahopřeji

(Dagmar01, 19. 3. 2011 20:43)

Milý Aridane,
děkuji za všechny podnětné myšlenky a články, díky kterým si uvědomuji, že každý je součástí toho druhého a jsme propojeni navzájem více než si myslíme. Je to jedna z mála stránek, kde diskutují lidé na nekonfliktní úrovni a navíc i komentáře ostatních jsou často inspirující, děkuji tedy i nám všem ostatním a těším se na budoucí příští...

DÍKY

(cpl.Bala, 19. 3. 2011 20:34)

Čest tvé práci,zapadáš mi krásně mezi ostatní publikace tohoto typu,nezávyslé stránky=svobodný názor a projev.Děkuji a pokračuj do poslední chvíle-než to vypnou.

Aridan

(David -, 19. 3. 2011 20:28)

Aridane, my děkujeme Tobě za Tvou vynikající práci a odhodlání vést další lidi k poznání a troufám si říct osvícení :)

Pro nás všechny

(Franta, 19. 3. 2011 20:11)

ať se setkáváme na těchto co nejčastěji a mnoho zdaru všem.

:)

(Fany, 19. 3. 2011 19:57)

Vše nejlepší jinestranky :-P :)