Jdi na obsah Jdi na menu
 


Libye a vnitřní nepokoje - jiný pohled na události

10. 3. 2011

 

Co a proč je za vším voláním po konci režimu plukovníka Kaddáfího?

 

Upozornění:

Následující řádky nemusí být pro mnohé z nás zcela příjemné a bez hlubšího studia napoprvé zcela přijatelné, což neznamená, že nejsou založeny na hluboké a pečlivě ukrývané pravdě. Před pokračováním čtení doporučuji osvěžit důležitý článek k počátkům těchto událostí z Egypta v tomto odkazu.

_________________________________________________________________

 

Libye – země krásná, bohatá a proto i země prokletá

Země krásná a bohatá – nejen na historické události, kde již od dob dávnověku a počátečního zakládání měst za největší slávy Feničanů, následně antického libya-tuareg.jpgŘecka, Říma i Byzantské říše (názvy měst tehdy byly tvořeny řeckým slovem – polis – hl. město Libye má od těchto dob dodnes název Tripolis - rozcestník - založeno cca 8.stol.př.n.l.).

Počtem obyvatel není Libye nikterak ohromující, neboť se odhaduje na necelých šest a půl miliónů. Z pohledu obchodních vztahů a řekněme vyšších zájmů, je tato země dlouholetý spojenec největších světových velmocí, stabilním členem OSN, OPEC (http://www.statnivlajky.cz/organizace/opec) a Ligy arabských států, přičemž nejsilnějšími partnery jsou – USA, Anglie, Německo, Francie, Rusko, Čína, naše republika a další země.

Pokud si v našich zemích občas postěžujeme na vysokou míru inflace (cca 3%) a nezaměstnanost (cca 8-10%), jsou tato čísla pro Libyi přímo děsivá. Inflace je více než pádivá – spíše exponenciální a její poslední hodnoty se odhadují přes 20% a nezaměstnanost se v současné době pohybuje kolem 30%.

Znamená to, že každý třetí člověk je obvykle po dlouhou dobu zcela bez šancí získat jakoukoliv práci, což není při pětinové negramotnosti všech obyvatel pochopitelně nic překvapivého. Zajímavý je přitom další údaj, který říká, že počet obyvatel, kteří se dožívají vyššího věku, než je 60 let, pohybuje pod hranicí 3%.

U moci je od roku 1969 po republikovém puči a odtržení od Itálie plukovník kaddafi.jpgMuammar Kaddáfí, který patřičně využívá silné vyjednávací pozice Libye tak, aby mohla být její moc a vliv i přes relativně malou velikost země vnímán doslova světovým rozměrem. 

Za dobu počátků své existence u moci Kaddáfí, kdy měl maximální podporu lidu, poměrně razantně a chytře prosadil zrušení amerických vojenských základen a dokonce suverénně znárodnil celý objem ropného průmyslu, čímž se de facto stal jeho vlastníkem, neboť ON je jeho představitel – celkem zajímavá myšlenka, která se však líbila především a pouze jemu samému.

Dnes již světově proslulý plukovník Kaddáfí, kromě jiného, dlouhá léta dokonce předává prestižní mezinárodní Cenu za lidská práva: http://www.gaddafiprize.org/WhoEn.htm.

Tato cena má za cíle na první pohled krásné hodnoty, mezi něž můžeme zařadit podporu svobody člověka a využívání základních lidských práv, stejně jako odstranění rasových i náboženských diskriminací a povznesení svobody člověka ve světovém měřítku. V samotné Libyi však 97% obyvatel uznává pouze Islám a Kaddáfí je sám známý poměrně surovými zásahy proti lidu samotné Libye – inu je to vše celé tak trochu složitější, než se zdá, že? Někdo by možná řekl: „Káže se voda a přitom pije víno“.

Protože kolem 20% obyvatel Libye pracuje v zemědělství pro její vlastní základní obživu a přes dalších 30% se pohybuje v ropném průmyslu, který je nosným programem celého státu, důvodem jeho exportního chování i zdrojem státních příjmů, je odpověď na otázku týkající se bohatství tohoto státu poměrně jasná.

 

Udílení Kaddáfího Cen za lidská práva má svou dlouholetou tradici s pravidelnou roční periodou. Vyberu namátkově nejdůležitější z nich: v roce 1989 byla cena kaddafi-ortega-castro.jpgudělena Africkému prezidentu Nelsonu Mandelovi, roku 1993 například obětem konfliktů Bosny a Hercegoviny, roku 1998 Kubánskému prezidentu Fidelu Castrovi, roku 2004 Venezuelskému prezidentu Hugo Chavezovi a naposledy to byl dne 1. prosince roku 2010 turecký předseda vlády pan Erdogan.

Tento termín pro jistotu ještě jednu zopakuji – 1. prosinec 2010, za chvilku uvidíme proč.

 

Je přitom zajímavé sledovat, že jediný rok, který nebyl předáním ceny jakkoliv zatížen, je rok 2001. Spekulovat proto můžeme, zda to bylo kvůli světovým událostem ohledně útoků na dvojčata 11. září 2001 a pak je na místě zástupná otázka kdo vlastně ceny udílel – byla to skutečně Libye a její vnitřní rozhodnutí či někdo jiný, kdo má na hospodářský vývoj Libye největší podíl?

Kaddafiho cena za lidska prava: http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3990296,00.html

 

Libye - země mnoha konfliktů

Libye měla v minulosti několik dost zásadních mezinárodních prohřešků, mezi nimiž můžeme bezpochyby zmínit konflikty s Egyptem, Izraelem, a vůbec největší bude dle všeho teroristický útok a pád civilního letadla dne 21.12.1988 nad skotským Lockerbie (srovnejte s datem 21.12.2012 – přesně 24 let, 3x velká 8, či 6x tvořivé číslo 4), které skončilo tragickou ztrátou 259 životů (mělo být přitom 270, ale do letadla nenastoupili všichni) a totální destrukcí letadla Boeingu 747 linky Pan American 103.

Z útoků byla nejprve nařčena buňka Al-Kajdy, aby se vzápětí stopa z použité lockerbie-police.jpgroznětky – spouštěč bomby MST-13 – svedla právě do Libye, která byla z teroristického útoku následně dokonce usvědčena neboť se táž roznětka našla u dodavatele.

Konkrétní jméno, které se objevuje za odsouzením a výbuchem je Abdel Basset Ali Mohmed Al Megrahi, který byl odsouzen za vraždu 270 lidí na doživotí.

Doplňuji smutnou informaci, že za výbuchem stojí nepřímo i naše milá republika, která byla výrobcem a dodavatelem použité trhaviny Semtex. Použito bylo přitom poměrně malé množství – cca 400 gramů, vložené do vnitřního prostoru kazetového přehrávače, zato důsledky umístění trhaviny v přední části letadla byly katastrofální a tragické.

Tento velký a bezesporu trestuhodný čin byl Libyi časem tiše „odpuštěn“ a dokonce osoba uvězněná a odsouzená na doživotí, byla dne 20. srpna 2009 propuštěna (20.08.2009 => 21 => 3), neb dle uveřejněných informací umírá na rakovinu.

Zda to byl skutečně autor atentátu či pouze nastrčená oběť, je dnes téměř nemožné zjistit, ale něco mi skrytě napovídá, že strůjci i autoři tohoto díla zaměřeného proti USA (linka měla lockerbie-bombing.jpgpokračovat na letiště JFK – New York, mrtvých Američanů bylo proto 189) jsou nejspíše jinde.

Proč by člověk, který umírá na rakovinu i ve svých posledních chvílích místo litování svých činů a zpytování vlastních hříchů stále opakoval, že je obětí zkonstruovaného plánu, že je hanebně obviněn neprávem a že své odsouzení vnímá jako velikou křivdu.

Přesvědčuje nás o tom rovněž nezvykle rychlá reakce z Bílého domu, který se ihned ohradil proti jeho propuštění s tím, že šlo o velkou chybu.

Nikdo si samozřejmě nepřeje, aby se pod tíhou pravdy začaly otevírat staré jizvy, protože fakta, o kterých se příliš nehovoří, jsou ta, že za provedené útoky následovaly ze strany USA tvrdé protiakce v podobě zmražení a převzetí majetku Libye v USA, hospodářského embarga a dokonce bombardování strategických míst Libye.

Viz. informace o propuštění údajného strůjce útoků zde: http://zpravy.idnes.cz/skotsko-pustilo-libyjce-zodpovedneho-za-lockerbie-umira-na-rakovinu-1jh-/zahranicni.asp?c=A090820_135708_zahranicni_ipl   

 

Jako další doložení pravdivosti hypotéz a tvrzení, že za atentáty Libye skutečně není, stojí i následující překvapivý odkaz, který v podstatě totéž po letech přímo potvrzuje.

Pravda se nedá navždy ukrýt a čas je pouze prostředek, který nám ji znovu pomáhá nalézt a odhalit v její čistotě: http://zpravy.idnes.cz/libye-za-atentat-v-lockerbie-nemuze-tvrdi-zbrojari-f8f-/zahranicni.asp?c=A070827_205000_zahranicni_dp 

 

Pojďme ale zpět k příjemnějšímu tématu a tím jsou lidská práva

Předání prestižní Ceny za lidská práva totiž není jen tak obyčejná záležitost – plukovník Kaddáfí byl vždy respektovanou autoritou, byl zván k mírovým cestám do jiných zemí a jeho postava i role byla (alespoň na první vizuální pohled) záštitou mírových řešení bez konfliktů a bez jakékoliv újmy lidských práv.

Není proto tak trochu zvláštní, že v termínu 1. prosince 2010 předává tento uznávaný politik svou cenu tureckému státníkovi, aby byl v průběhu necelých erdogan-a-kaddafi.jpgsedmi týdnů všemi veřejnými medii označen za narušeného, vyšinutého a pro společnost i celý svět škodlivého jedince?

Jak je možné, že tento - alespoň naoko - uznávaný politik, který je nyní považován za diktátora, štvance a ztělesnění zla a úpadku lidských hodnot, předává ještě před necelými dvěma měsíci cenu, jejíž hodnota se pohybuje kolem 250 tisíc dolarů a hlásá ty nejušlechtilejší lidské hodnoty?

Jak je možné, že dřívější obchodní partner, který je dlouhodobý spojenec, odebírá pravidelně zbraně všech možných druhů, je dnes posedlý šílenec a nepřítel číslo jedna takových států jako USA?

Proč jej nejprve dlouhá léta sami vybavujeme zbraněmi, střelivem, učíme je, školíme, čerpáme od nich to nejcennější, co mají – ropu – královsky je za to platíme a náhle je hromadně odsuzujeme?

Proč se rozpoutává konflikt napříč celým arabským světem – postupně a nenápadně a náhle doslova lavinovitě propukají masivní nepokoje od Tunisu přes Egypt - viz odkaz v úvodu článku, Libyi a Bůh ví kde ještě konče?

A proč je s nimi v přímém či nepřímém konfliktu a nyní tak velice aktivní jejich největší „zákazník“ a dřívější obchodní partner - USA? Je to již všechno nebo to bude pokračovat?

 

Nezbývá, než hledat analogii v několika věcech.

Tou nejdůležitější jsou obrovská naleziště velmi kvalitní ropy a můžeme se opěthillary-clinton-10.jpg ptát: Co je vlastně výhodnější a jednodušší?

Ropu složitě kupovat a platit za ní nemalé finanční obnosy nebo vyvolat a podnítit vnitřní rozbroje, ke kterým se schyluje již dlouho, vytvořit a ztělesnit v dosavadním roli vůdce diktátora a tyrana, nabídnout vojenskou i charitativní pomoc a celou zemi předat tomu, kdo jí z těchto strašlivých neduhů a uměle nafouknutých problémů způsobených neřešením situace pomůže?

 

Jak prosté, jak pod rouškou pomoci čisté a jak průhledné…

Není vůbec s podivem, že se náhle objevují velice naléhavé výzvy paní Hillary Clintonové k urychlené pomoci nebohým lidem utlačovaným takovým diktátorem, jakým je nepochybně plukovník Kaddáfí i za cenu ozbrojené akce, která je v tuto chvíli údajně nevyhnutelná.

Článků lze na toto téma přečíst a pro naše úspěšné masové programování dohledat skutečně bezpočet:

http://www.newsmax.com/Newsfront/hillary-clinton-libya/2011/02/27/id/387592

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-12562278

http://abcnews.go.com/Politics/video/hillary-clinton-libya-situation-uncertain-12984525

http://www.outsidethebeltway.com/hillary-clinton-u-s-must-consider-military-action-in-libya/

http://www.outsidethebeltway.com/obama-says-its-time-for-gaddafi-to-go-while-u-n-imposes-sanctions/

http://abcnews.go.com/politics/video/obama-libya-world-watching-mommar-gadhafi-12984088&tab=9482931&section=2808950&playlist=2808979

 

Zde se dozvídáme i v našem jazyce například o tom, jak prezident Obama odsuzuje násilí páchané na lidech Libye a jak účinným prostředkem se jeví "pomoc" právě ministryně zahraničí paní Hillary Clintonové, která je podprahově zmíněna: http://www.ct24.cz/svet/116366-obama-odsoudil-nasili-v-libyi-usa-pripravuji-reakci/

Více informací k tomuto tématu slovem i obrazem zde: http://www.novinky.cz/specialni-rubriky/egypt/ 

 

Není proto vůbec k podivení, že s patřičným respektem přijímá dne 1. prosince erdogan.jpg2010 (viz. výše) Turecký ministr vlády Erdogan – jako každý rok jiní – cenu za lidská práva od osoby velice kontroverzní postavy plukovníka Muammara Kaddáfího http://www.danielpipes.org/blog/2011/02/erdogan-accepts-al-gaddafi-international-prize a není ani divu, že jí i přes přirozeně či uměle vyvolané nepokoje v Libyi odmítá vrátit zpět.

Je to totiž takové ocenění, jehož hodnota nemá hodnotu pouhých 250 tisíc USD, ale které do budoucna nebude možné snad ani vyjádřit penězi. Snoubí se v něm hluboce ukotvená touha po Svobodě, Volnosti, Pravdě, Spravedlnosti a Smyslu všeho:  http://www.todayszaman.com/news-236291-pm-refuses-to-return-gaddafi-award-in-face-of-calls-from-civil-society.html

 

Vysílají se nám tisková prohlášení Bílého domu do celého světa, podnikají se akce a oznámení, které v nás mají vyvolat přesvědčivý názor, že se šílený a ďáblem posedlý Kaddáfí po čtyřiceti letech své vlády a tyranie vzdává a celou zemi předává hrdinným zachráncům.

 

Stejným způsobem jsou tyto zprávy vzápětí samotným Kaddáfím dementovány a nahrazeny zcela opačnými, které ukazují skutečné zájmy samozvaných pomocníků a těmi jsou samozřejmě obrovské přírodní zdroje.  

V tomto odkazu nalezneme zajíímavou podprahovou paralelu mezi Muammarem Kaddáfím a Hitlerem: http://www.ct24.cz/svet/116400-kaddafi-se-nevzdava-a-znovu-promluvil-v-televizi/

 

Poznámka: doplňuji novější odkaz ze dne 19.3.2011, kde Kaddáfí tvrdí, že nikdo nemá právo vměšovat se do jejich vnitřních záležitostí, jinak bude litovat: http://www.novinky.cz/zahranicni/228248-kaddafi-varoval-zapad-uderte-a-budete-litovat.html

 

Kaddáfí sám přitom prohlašuje v podstatě totéž, co přinášejí úvahy uvedené v tomto článku. Sledujme myšlenky, zájmy, sledujme  toky peněz a sledujme, jak relativně snadno lze názor brainwashing-whitehouse.jpgcelého světa účelově zamířit proti společně vyvolané iluzi zla a potíží.

Přeji všem milým čtenářům, ať mají sílu maximálně odlišit umělou propagandu  s tím, co může být tak trochu jiná skutečnost, než je nám rozkrýváno.

Nic se totiiž neudává bez důvodu a nedočkavost po relativně snadno dosažitelné kořisti je možné rovněž z mnoha podnětů a pečlivě připravovaných projevů vycítit.

Netvrdím, že je Libye a jejich vůdce absolutně bez viny, ale stávající situace není evidentně taková, jak se určitými medii a mluvčími, kteří působí jako spolehliví hypnotizéři lidských mas, prezentuje.

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bozky smrti pre Kaddáfiho?

(Zenko.Idane, 5. 5. 2011 22:45)

http://tvina.sk/index.php?zobraz=videoarchiv&hraj=2156

thanks

(Suernie, 19. 4. 2011 11:37)

Diky za tyto stranky, za texty..zcela prirozene mi to rezonuje z vlastnim zkoumanim a vnimanim deju. Preji nam vsem mnoho zdaru a "jasne mysli" i soucitu s herci, kteri nam tak zive hraji toto divadlo. Je cas zavsiveny prostor radne vycistit :-)

Re: thanks

(Aridan, 21. 4. 2011 18:33)

Díky Bohu,
je nás stále více a virus "probuzení" nelze zastavit :-)
Aridan

a pak že to bylo impulsivní povstání

(Jarin, 27. 3. 2011 11:50)

nespokojených Lybijců
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/228937-nalety-na-libyi-se-zacaly-chystat-uz-loni-tvrdi-francouzsky-analytik.html

No možná jim jde o hodně

(Zenko.Idane, 24. 3. 2011 1:19)

Saharská veľká umelá rieka http://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka

článek + diskuse

(sp, 23. 3. 2011 19:33)

http://dolezite.sk/Komu_a_o_co_ide_v_Libyi_24.html

Přečtěte si i diskusi pod článkem

tohle je fakt zajímavé

(sp, 23. 3. 2011 16:20)

Nejde o ropu, ale o její cenu... Endgame se jmenuje finální ekonomická deprese způsobená ropnou krizí a následná konsolidace. Amerika je příliš svobodná a demokratická pro zamýšlený Čínský model. Uměle vyvolané nepokoje v arabském světě nejsou krátkodobou záležitostí a destabilizace vyžene ropu podle plánu na 150-200 USD za barell. Globalisté začnou s těžbou aljašského rezervoáru i dalších rezerv ovšem za výše uvedené ceny. Za Carterovy administrativy uzavřel Kissinger s arabskými zeměmi dohody, které je nutí kupovat US T-Bills a securities. Pád dolaru jako světové rezervní měny koncem roku 2012 je hotová věc. Pro arabský svět to bude znamenat návrat k velbloudům. Pro rovníkovou Afriku a jihovýchodní Asii hladomor a milióny mrtvých. Pro západní svět pokračování zavírání západních ekonomik a hyperinflaci. Joe Sixpack potom rád vymění svobodu za plnou ledničku.

světoví šašci

(Zenko.Idane, 20. 3. 2011 2:04)

no trochu si s něma někdo pohrál http://www.thisblogrules.com/2009/09/world-leaders-and-their-passion-for.html?utm_source=wahoha.com&utm_medium=referral&utm_campaign=wahoha

Kadafi Gadhafi Khadafi Khaddafi Καντάφι Каддафи

(Zenko.Idane, 20. 3. 2011 1:48)

Názor si udělejte sami , http://www.youtube.com/watch?v=97Ox-OzUUUA

Tak to spustili

(Zenko.Idane, 20. 3. 2011 1:04)

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/228266-koalice-podnika-masivni-utok-na-libyi-bude-mit-nekolik-fazi.html , no a kdo ví jak to je? zde je jiný pohled na situaci, http://www.novysmer.cz/content/view/1097/48/

Vojenské údery

(Zenko.Idane, 18. 3. 2011 12:44)

Bombardování Libye začne do několika hodin , http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/228156-bombardovani-libye-zacne-do-nekolika-hodin.html

valka

(marek, 10. 3. 2011 11:15)

Ale ten Kadddafi byl vzdycka pokladan za tyrana,v 70tych letech tam pracoval muj znamy a rikal,ze tam si nedovoli nikdo nic ukrast,ze tam jsou stredoveke tresty za jakoukoli kradez useknutim prave ruky,ze tam zlato visi ve stancich a zlatnik si nekdy i pochrupuje.A ty nepokoje v arabskem svete, vzpominam si,ze jsem jednou cetl vyrok od Alberta Pika(myyslim,ze to byl zakladatel toho radu illuminatu),ze na sebe postvou cely arabsky svet,tak bychom to tady uz meli.To je vsechno naprogramovane,az je to uz ocividne.

Re: valka

(Romeo, 11. 3. 2011 11:17)

Někteří jedinci z tohoto Kocourkova by potřebovali žít v takovém státu. Jedině tyran je schopný uhlídat to, aby se lidi chovali jako lidi a ne jako zlodějská banda hovad. A to urážím tyto živočichy.

Zpravodajství z Libye: stav nouze nebo manipulace?

(Zenko.Idane, 10. 3. 2011 22:54)

http://dolezite.sk/Pohlad_na_Libyu_skrz_nemecke_media_stav_nudze_alebo_man_186.html A opět tu celou špínu odnesou obyčejní lidé.

umělecké jméno Alois Kajda

(fohat, 10. 3. 2011 13:46)

http://www.zvedavec.org/komentare/2011/03/4249-zatceni-agenta-cia-potvrzuje-ze-za-terorem-stoji-iluminati.htm?PHPSESSID=4iigelnsmrop92qeo2fffbrhv7

Re: umělecké jméno Alois Kajda

(illuminati, 10. 3. 2011 17:08)

To, jak se jim říká je urážka skutečných lidí, kteří si váží druhých, pomáhají, někam došli co se týče duševního stavu, nebo chtějí předávat své zkušenosti - illuminati (osvícení, nebo lidi, co ví víc, zasvěcení...).
Tohle je jen sprostá špíná světa, tají spousty věcí lidem, protože mají strach, nemají čisté svědomí, jsou proti lidem, ničí životy, chtějí ovládat druhé.
Takoví lidé si označení illuminati nezaslouží, spíš bych použil nějaké označení ve spojistosti s ďáblem.

Válka

(Honza, 10. 3. 2011 5:23)

Ahoj Aridane, pěkný článek a z velké části bezesporu pravdivý. Dvě věci: manipulace celého světa a získávání území pod rouškou osvobození národů se v režii USA děje už celá léta a jak jsem psal v komentáři k 911 není na tom vlastně nic divného. Prostě jsou prostředky, jsou cesty a jsou cíle. To logicky vede k závěrům a dějům, které vidíme. Saddám Husajn taky neměl zbraně hromadného ničení ani zájem je použít a jist si svou pozicí díky ropě si myslel, že k situaci, kterou jsme všichni viděli nedojde byl celkem v klidu. Ve stejné roli je teď i Kadáffí. Druhou věcí je, že téměř všechny předpovědi všech vizionářů a věštců se zmiňují v souvislosti s lety 2010 a 2011 o třetím světovém konfliktu. A protože růst a prosperitu zajistí jen chaos je válka ideálním prostředkem k oživení ekonomiky tudíž proč se o ní nesnažit. A!!! všechny ty předpovědi hovoří o tom, že války vzejde z arabského světa .... není co dodávat :)

Libye a vnitřní nepokoje

(Jarda, 10. 3. 2011 0:19)

Aridane máš úplnou pravdu celý článek je chronologicky a systémově vytvořen podle stávajících událostí a dle skutečných podkladů. Díky za Tvoji záslužnou práci kterou nám tu předvádíš.