Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kaddáfí - tyran, terorista, vizionář a oběť demokracii

15. 11. 2011

 

 

Kaddáfí – tyran, terorista, vizionář a oběť demokracii

 

 

Problematikou Libye jsme se v dobách jejích nejprudších změn posledního roku zabývali již dříve v tomto a tomto odkazu. Nechci proto jít zpět v čase a otevírat stále bolavé rány, nicméně je zde pár věcí, které se nejspíše nikdy oficiálně nedozvíme.

 

 

Každý panovník má svůj vlastní příběh, který má přesně daný začátek i konec.

 

V případě Muhammara Kaddáfího byl počátkem jeho vlády revoluční převrat gaddafi-hand-in-hand-with-obama.jpgroku 1969, který mu pomohl dostat se k moci na celých dlouhých 41 let.

 

Překvapivě rychlé konce jeho režimu jsou nám dnes již díky sdělovacím prostředkům velmi dobře známy a je nám s věcnou razancí sděleno, že s takovými režimy, které podporují diktaturu, se musí rychle zatočit a i za cenu použitého násilí osvobodit zotročované občany státu.

 

 

 

Pohled do historiie

 

Ten, kdo se někdy zabýval skutečnými příčinami a důsledky (nejen) světových konfliktů i lokálních absolutistických vlád, již dobře ví, že se nic neděje bez dalšího účelu či záměru.

 

Ten, kdo dostatečně hledal, třeba již nalezl, co měla odstartovat a jaký význam měla například Velká říjnová socialistická revoluce v Rusku, jakou roli sehrála První i Druhá světová válka a jak na vše krásně navazuje démonizovaná socialistická resp. komunistická propaganda.

 

Ti, kteří hledali opravdu poctivě dokonce vědí, která slavná jména za většinou toho všeho - ve smyslu financování pohybu celého soukolí - tiše stojí.

 

 

 

Diktátor - klíč k realizaci cíle

 

K těmto zcela jasným účelům manipulativního nastavení světonázoru a definování dobra a zla, se odjakživa používaly právě klíčové postavy diktátorů, které se v našem pojetí obvykle označují za původce a strůjce všeho zla (Hitler, Stalin, Kaddáfí byl jen dalším v nekonečné řadě…).

 

Tito „vyvolení“ jsou zpočátku velmi intenzivně podporované postavy těmi v pozadí, kteří jim jejich režimy umožní spravovat a dost často i potichu a nezištně vybudovat. Je to důležité pro to, aby je mohli do budoucna sami řídit a chytře manipulovat. kaddafi-ortega-castro.jpg

 

Není pak proto příliš překvapivé, že je potřeba v rámci zachování „demokracie a spravedlivého míru ve světě“ takovéto tyrany exemplárně a plánovitě dle sepsaných scénářů odstraňovat.

 

 

Iluze nového úsvitu a rozbřesku lepšího zítřka, se nám do podvědomí programuje již z dob Římské říše (The New Dawn).

(vřele doporučuji shlédnout film Zelená zóna o vytvořené masové iluzi neexistujících zbraní hromadného ničení v Iráku za Saddama Husseina)

 

 

 

Boje o moc a zdroje

 

Pokud chci ovládnout mocnou společnost nebo velikou firmu, jak to udělám? Dodám jí ty nejlepší dělníky do výroby k pásu?

 

Nikoliv, ovládnu její rozhodovací složky – tedy vládu či management.

Za konkrétní obchodní protinabídky se ve společnosti náhle objeví poměrně nenápadná postava, která však má z ničeho nic silné rozhodovací kompetence a věci se začnou dít tak, jak je plánováno směrem k jejímu převzetí.

 

Možná jsme pocítili, že Libye si prošla něčím velice podobným a pokusů o její ovládnutí již bylo učiněno hned několik. Postava Kaddáfího byla v průběhu vlády označena za zvrhlého atentátníka, neboť dle tajných služeb rozhodně stál za pádem letadla nad Lockerbie.

 

Dále byl návazně označen za nejnebezpečnějšího muže světa, který však zázračným mávnutím kouzelného proutku v rozpětí několika jednotek let předává předním postavám světového dění prestižní světovou Cenu za lidská práva s náležitou úctou a respektem - naposledy tureckému premierovi…

 

Poslední dny údajného tyrana, který pod vítěznými silami statečných spojenců NATO a dle sdělovacích prostředků ve spojení s místními povstalci, proběhly přesně tak, jak se očekávalo.

 

Osoba, která čtyřicet let vládla zemi a cestovala se všemi poctami napříč světem, byla označena za vyšinutého diktátora obklopujícím se ženskou ochrankou a i přes předané prestižní Ceny za lidská práva, končí zahnán do kouta jako největší nepřítel celého Světa za podmínek, kde paradoxně sám vůbec žádná práva nemá.

Dokonce ani základní právo na obhajobu vlastních činů a práva na vlastní život.

 

Zdá se nám to snad nenormální?

Nikoliv, svět chce věřit v úsvit lepších zítřků a chce být stále klamán  

 

 

 

Vše se náhle rychle mění

 

Sami se můžeme přesvědčit jak je světový názor vrtkavý a jak rychle se na vše zapomíná.

 

Nějak se přestalo mluvit se o tom, jak dlouho byl z mnoha důvodů Kaddáfí veleváženou osobou, která přivážela různé dary a získávala za to uznání od špiček jednotlivých států.

 

Kaddáfí měl v závěru svého života právo dokonce přistát i do posvátného Říma. Stalo se to vůbec poprvé a opět nikoliv náhodou – bylo to v roce 2009. Setkal se tam fiat-chrysler-logo.jpgs tehdejším premiérem Berlusconnim, přičemž se o tom opět nikde moc nehovořilo.

 

Berlusconi je dnes již z vlády pryč a celá Itálie upřímně slaví odchod nepříliš oblíbeného mediálního magnáta, ale pojďme zpět k tématu.

 

Kaddáfí dle všeho udělal jednu z obrovských chyb tím, že pomohl Itálii z hospodářské krize podporou mnoha stovek milionů dolarů vzkřísit stále se tlumící ekonomiku. Tím totiž poskytl dostatek inspirace…

 

Společnost Fiat nyní vlastní po kladném rozhodnutí nejvyššího soudu v USA významné podíly americké automobilové skupiny Chrysler (Daimler Chrysler Corporation). Není proto opět žádným překvapením, že Libye byla minoritním vlastníkem Fiatu. Kdo jej skutečně vlastní teď, je proto více než zřejmé.

 

 

Jak je to vše vlastně jednoduché… Někdo si něco za získané zdroje koupí, například významné podíly firem, aby o vše velice záhy přišel. Všechny hrušky tak opět zůstávají stále v jednom košíku: 

 

   

 

 

 

Kaddáfí, díky disponibilním obrovským přírodním zdrojům své země a tím jejímu významnému postavení i předávaným oceněním, navštívil velkou většinu světa a byl všude po zásluze přijat.

 

Náhle se však opět něco změnilo a dříve vstřícný kadafi-a-sarkozy.jpgfrancouzský prezident Sarkozy prosadil za tiché podpory velkého bratra za oceánem otevřený a přímý vojenský útok na Libyi. (Tam jsou prozatím vojenské akce na útlumu, ale ještě je tu přeci Sýrie a Jemen, že...?)

 

Zda byl on sám iniciátorem nebo jen snaživou figurkou Napoleonského typu, náruživě plnící své povinnosti vůči velkému pánovi, si opět můžeme jen domýšlet.

 

Každý dobře ví, jak je pro stále se tlumící světovou ekonomiku výhodné napříč celým světem zbrojit proti fiktivnímu zlu (např. těmto režimům nebo terorismu, který má na svědomí méně životů než jakýkoliv jiný obor jako např. farmacie), zejména, když se ona uměle vytvářená železná opona mezi východem a západem po letech samovolně rozplynula.

 

 

Tajné služby se dobře dívají

 

Otázka zvyklostí Kaddáfího, jeho pohyb i místa úkrytu byla tajnými službami s využitím dostupné špionážní satelitní techniky nepochybně dostatečně dobře zmapovatelná natolik, aby k jeho efektivnímu a rychlému zlikvidování stačilo stisknutí jediného tlačítka či použití jediné osoby zevnitř jeho organizace – klasický model rozpadu uskupení zevnitř.

 

Likvidace diktátora i třeba s celým jeho sídlem v podobě řízené střely bez možnosti rozpoznání místa odpálení, by nepochybně přinesla okamžité řešení. Vše by se pak dalo snadno svést na technické selhání staré budovy či výbuch plynového zásobníku a skladované munice ve sklepních prostorách…

 

good_evil2.jpgLidé však potřebují pro lepší pochopení a zejména ztotožnění se s tím, kde je dobro a kde zlo, jasnou demonstraci iluze nepřítele, iluzi jediného správného příchozího řešení, které je obvykle popisováno jako velmi obtížné, které přichází jen tvrdou snahou všech zúčastněných stran a které musí být samozřejmě zdlouhavé a především finančně nákladné…

 

Proto jsme tedy museli zažít několikaměsíční démonizovanou a monstrózní vojenskou akci, do které byla zapojena armáda, letectvo, sdělovací prostředky, televize, tisk, diskusní fóra, odborníci v oblasti vojenství, protiterorističtí odborníci, vojenská lékařská sekce a silná slova úskočných politiků, kteří nás měli na jasně připravovanou a plánovanou událost svržení režimu v Libyi plynulou cestou přivést. 

 

Bojovalo se tedy čestně, humánními prostředky a téměř po roce zvítězila strana „spojeného dobra“…  Třikrát sláva samozvaným vítězům a bývalým spojencům a nyní vítězným zrádcům dřívějí spolupráce zároveň.

 

 

Podívejme se na to, jak upřímně a kdo si podával s Kaddáfím ruku na znamení míru a těsné soudržnosti:

 

;

 

 

Co za dobu vládnutí Kaddáfí realizoval?

 

Nemám iluze, že by jediný správce celé země nepoužíval absolutně žádnou formu násilí. Tomu asi nikdo úplně neuvěříme.

 

Pokud však porovnáváme mechanismy, které byly uvedeny do života, možná si řekneme, že jeho režim měl směrem k občanům státu, například vůči našemu Českému státnímu zřízení i své nepochybné přednosti.

 

Některými z nich by se naši státníci měli sami nechat velice rychle inspirovat a přestat si hrát na dobře placené komiksové postavy, mrhající naší trpělivostí a financemi - posuďte sami:

 

 • Ceny benzínu v Libyi se pohybovaly kolem 0,14 USD za jeden litr (naše necelé 3,-Kč)
 • Matky za každé dítě získávaly po jeho narození částku 5.000 USD
 • Každý nově sezdaný pár obdržel od vlády dar - částku ve výši 50.000 USD, aby si pořídili svůj vlastní byt, kde by mohli začít. 
 • Vzdělání i léčebná péče byla v Libyi zdarma, přičemž před příchodem Kaddáfího bylo 25% obyvatel gramotných, nyní se uvádí čísla kolem 83%. Vysokoškolské vzdělání má asi 20%.
 • Když si občan koupí vozidlo vyrobené v Libyi, stát jej kompenzoval 50% slevou z ceny.
 • V celé Libyi nebyla účtována elektrická energie – byla k dispozici zdarma občanům měst.
 • V celé zemi nebyly občanům účtovány úroky, všechny banky byly vlastněny státem a občanům dávaly úrok z půjčky nebo úvěru ve výši nula %.
 • Vlastnit dům je v Libyi považováno za lidské právo. Kaddáfí dokonce přísahal, že jeho rodiče budou žít v plátěném stanu, dokud nebude mít každý občan svůj vlastní dům.
 • Pokud chce občan Libye začít farmařit, obdržel svěřenou část země, na ní statek - farmu, vybavení, semena, zvířata…
 • Pokud občan Libye nemůže obdržet potřebné vzdělání nebo léčebnou péči, vláda jej podpoří v zahraniční cestě příspěvkem 2.300 USD měsíčně na ubytování a provozování vozidla.
 • Libye nemá žádné státní dluhy (jako máme my) a naopak měla rezervy ve výši 150 miliard USD (nyní globálně zmraženy = zabaveny = ukradeny)
 • Pokud občan nenachází práci odpovídající jeho získanému vzdělání, získává průměrnou mzdu dané profese do doby, než se pro něj práce našla.  
 • Cena 40 bochníků (placek) chleba tam činila 0,15 USD – tedy necelé 3,-Kč
 • Pitná voda byla zcela zdarma a Kaddáfí intenzivně finančně podporoval obrovský vizionářský projekt Saharské Velké umělé řeky (jsou zde totiž k dispozici zásoby vody větší, než má Kaspické moře – viz. odkazy na závěr)
 • Práva žen byla v Libyi rovná právům mužů – údajně na papíře i v reálném životě
 • Libye byla nejbohatší africkou zemí a hrubý domácí produkt na hlavu měla dokonce nejvyšší na světě. HDP na hlavu je uváděn ve výši 11.314 USD a zásoby zlata se odhadují na 144 tun.  

  

Nyní si každý z nás může sám udělat svůj vlastní obrázek o tom, kdo měl důvod, cíl a zejména libya-map.jpgjasný motiv proti tomuto režimu bojovat.

 

Myslím, že již přišel čas podívat se na vše bez toho, aby nám někdo říkal, co přesně si máme o všem dění kolem Tunisu, Egyptu, Libye, Sýrie či Jemenu myslet.

 

 

Pokud si uvědomíme vše výše uvedené a spojíme s tím, jak kvalitní ropa vyvěrá z každého Libyjského vrtu, a propojíme s absolutní potřebou pitné vody nejen pro celou Afriku ve vazbě na logisticky strategické místo, máme myslím dost jasné odpovědi. 

 

Stále si myslíme, že proti Kaddáfímu bojovali (především) jeho vlastní lidé ... ? 

 

   

Mnoho štěstí Aridan

 

 

__________________________

 

Související odkazy:

 

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3990296,00.html 

http://humansarefree.com/2011/10/muammar-gaddafi-truth.html

http://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka

http://www.reuters.com/article/2009/04/07/us-obama-libya-idUSTRE5365VK20090407

http://www.reuters.com/article/2009/06/08/us-italy-libya-factbox-idUSTRE5572U220090608

http://zpravy.ihned.cz/c1-53330450-osn-chce-vysetrit-kaddafiho-smrt-doslo-k-urcitemu-poruseni-lidskych-prav-pripousti-povstalci

http://zpravy.idnes.cz/jste-na-rade-slysi-po-smrti-kaddafiho-vladci-syrie-a-jemenu-pnr-/zahranicni.aspx?c=A111021_130857_zahranicni_ipl

Zpráva NATO: http://www.nato.int/nato_static/assets/pdf/pdf_2011_10/20111021_111021-oup-update.pdf

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

super!

(jitule, 10. 10. 2013 10:09)

super článek! a díky za typ na stránky www.123ferratum.cz :)

dobře on

(Vendetta, 30. 11. 2012 15:52)

http://youtu.be/pYEv3d4UF88

Hodnoceni

(Anton, 21. 5. 2012 21:55)

Pekny clanek

mučení

(gras, 15. 11. 2011 7:40)

A co ti lidé, kteří byli veznění a umučení ? Hromadný hroby ? To je výmysl ? Jen se ptám.
Já tam sice nežil ,ale nemyslím, že by to byl takový lidumil jak ho tady prezentujete. Kdo byl proti němu, tak ho odstranl.

Re: mučení

(Kulda, 15. 11. 2011 8:22)

Lidumil ? Si přečti název článku a porovnej s komoušema u nás. Kaddáfí v zahraniční politice tužil vztahy hlavně s arabskými zeměmi. V roce 1970 se jmenoval premiérem i ministrem obrany a podařilo se mu vynutit zrušení americké vojenské základny na předměstí Tripolisu a britské vojenské základny v Tobruku. Do konce téhož roku vyhnal asi 20 tisíc obyvatel italské národnosti.
Základem jeho hospodářské politiky bylo znárodnění ropných rafinérií. Zakázal také alkohol a hazardní hry. V době, kdy přebíral vládu, patřila Libye k nejchudším zemím světa; dnes má nejnižší podíl obyvatel žijících v chudobě z celé Afriky. Během jeho vlády stoupla gramotnost z 10 % na 88 %. Vytvořil zdravotnickou síť na dobré úrovni (před jeho nástupem k moci bylo 10 % Libyjců slepých, v některých oblastech polovina lidí trpěla trachomem, více než třetina kojenců umírala do jednoho roku. Průměrný věk dožití je dnes nejvyšší na africkém kontinentě, muži 75 let, ženy 80 let; tedy ještě vyšší než v České republice.

Re: mučení

(boginm, 16. 11. 2011 9:46)

Tím myslíš i tu ženskou,která si vymyslela znásilnění aby se dostala do USA?A chytla se toho propaganda a bylo z toho hromadné znásilňování,které se ovšem nekonalo?

Re: mučení

(Eduard Steun, 11. 12. 2011 1:59)

Vážený pane.Věta,že kdo byl proti němu toho zlikvidoval,mně docela zaujala.Možná likvidoval své odpůrce,já to nevím,ale ať si někdo zkusí v Číně,USA,Francii,Velké Británii,Rusku a jinde vystupovat proti režimu,myslíte si,že by nedopadl stejně?Někde by dostal kulku rovnou,jinde by ho zlikvidovaly výzvědné a zpravodajské služby a jinde by zase nepřežil třeba dopravní nehodu.V každém případě šlo o prachsprostou agresi vůči zemi,která nikoho neohrožovala a pod uměle vyvolaným jakýmsi povstáním tu byl jediný cíl Kaddáfího zabít,protože národem oblíbený politik je těm ostatním vždy trnem v oku.

Protestování v Saúdské Arábii

(Zenko.Idane, 26. 11. 2011 20:06)

Protestování v Saúdské Arábii, které se TV neukazuje protože je namířeno proti královské rodině ala kamarad Ameriky - a tak má právo na násilné potlačování demonstrantů a střílení do bezbranných lidí ........ http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-ZDWqpLluQE

V Líbyi se stále bojuje. Město Bani Walid je znova zelené

(Zenko.Idane, 25. 11. 2011 11:27)

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=cRwwHxzhW4Q

Otevřete oči: Libye – Záhadný informační výpadek aneb co nemáte vědět

(Zenko.Idane, 22. 11. 2011 3:17)

http://www.vlastnihlavou.cz/otevrete-oci-libye-zahadny-informacni-vypadek-aneb-co-nemate-vedet/

Russian Warships Enter Syrian Waters To Prevent NATO Attack

(Zenko.Idane, 18. 11. 2011 16:20)

http://www.prisonplanet.com/russian-warships-enter-syrian-waters-to-prevent-nato-attack.html

CzechNewsTV

(Zenko.Idane, 16. 11. 2011 1:09)

Svobodná internetová televize. Zprávy které vám média nezdělí. Doporučuji sledovat. http://czechnewstv.cz/

Zelená kniha

(Zenko.Idane, 16. 11. 2011 1:04)

http://dl.dropbox.com/u/4238755/Zelena%20Kniha%202.pdf

Zjednodušené vysvetlenie Zelenej knihy a líbyjskej Džamahírije.

(Zenko.Idane, 16. 11. 2011 1:02)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150336680720780

Smoking Gun: Kaddáfí měl přijmout OSN pro lidská práva ceny

(Zenko.Idane, 16. 11. 2011 0:56)

http://translate.google.cz/translate?sl=en&tl=cs&js=n&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Flibyanfreepress.wordpress.com%2F2011%2F11%2F14%2Fsmoking-gun-gaddafi-was-to-receive-u-n-human-rights-award%2F&act=url

Videa a články k Libyi

(Zenko.Idane, 16. 11. 2011 0:47)

Zdroje uvnitř armády odhalily pozemní invazi do Lybie, http://www.youtube.com/watch?v=KzkPEdCkLT8 , Tato válka je podvod, a tady je důkaz! http://www.youtube.com/user/dallasgoldbug%20#p/ p/5/OUsWUwL-fAA , NATO pořád bombarduje Libyi a další zprávy z Libye , http://www.vlastnihlavou.cz/nato-porad-bombarduje-libyi-a-dalsi-zpravy-z-libye/

Zajímavé, ale tak nějak se to dalo čekat.

(hrejsik, 14. 11. 2011 23:10)

K přisvojení si celé planety včetně obyvatel je to jen jeden z dalších kroků. Fascinuje mě, jak na to celý svět jen mlčky přihlíží.

Re: Zajímavé, ale tak nějak se to dalo čekat.

(sargantana, 15. 11. 2011 16:37)

Koho presne myslis tim "cely svet"? Protoze logicky nekomu toto pocinani vyhovuje a nekomu ne a vetsina si ani neuvedomi co se vlastne deje.....a hlavne: pokud myslis nas obycejne lidi, co bychom meli delat?

Dekuji

(sargantana, 15. 11. 2011 16:33)

Dekuji vam za tyto informace a vubec vase stranky. Z nepochopitelneho se nahle stava jasne a logicke. Jak by byl svet krasny a hned jednodussi kdyby nam sdelovali uz ve skole pravdu....diky Bohu za internet...jen je mi divne, ze ho jeste nejak nezatrhli, neblokuji....nevim jak vyhledavate vsechny tyto informace, ale jiste vas to musi stat hodne casu a namahy a vubec se nedivim, ze vystupujete pouze jako Aridan. dekuji ;-)

Následující dokonání díla

(Bala, 14. 11. 2011 22:10)

Zbývá už jen okupace Iránu,poslední nezávislá země na usa,eu,osn,atd. čili trn v oku.A zdroje?Nepředstsvitelné.