Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fukušima aktuálně - čekat nebo zapomenout?

21. 8. 2011

 

Je to již několik měsíců, stále je to nerovný boj s časem...

 

Reportované katastrofické události ve Fukushimě ze dne 11.3.2011, zemětřesení, obří tsunami a výbuch hned několika bloků jaderných reaktorů za sebou (tří ze šesti), bylo již popsáno v tomto odkazu a otázku možnosti potopení celého souostroví u zlomu tektonických desek zde.

Světem od té doby oblétlo mnoho zpráv, mnoho záběrů zničené země a tisíce nuclear--japan-explosion.jpglidí beze střech nad hlavou. Postupně se pod vlivem toku času začaly objevovat také příznivější zprávy – reaktory pod kontrolou, rekonstrukce, oživení, úklid, obnovení, dokonce se podařilo realizovat mnohem menší propad jenu za čtvrtletí - než se předpokládal (1 jen = 0,225 Kč), lidé se pomalu vracejí do dříve obydlených míst, vše se na první pohled normalizuje…

 

Skutečná situace je však bohužel tak trochu jiná – každý kdo ví, co s Evropou a následně světem udělal spad radioaktivních částic z Černobylu, se pocitu toho, že něco není úplně v pořádku, nejspíše od počátku vysílání znepokojivých zpráv nezbavil.

Ano, viditelné příznaky katastrofy jsou pomalými krůčky postupně odklízeny, zato neviditelná ruka smrtelného záření - radiace, která již několikráte obletěla celou planetu, je a bude stále s námi.

Je stejně jako radiace z Černobylu obsažena v naší krvi, v našich plicích, ve vodě planety Země, je ve vzduchu a její rozpad a neutralizace bude trvat postupně desítky let. Tato z pohledu celku „drobná a nepatrná“ katastrofa bude mít dopad doslova na celé lidstvo a vše živé na planetě – viz dále…

 

Přikládám pod článkem velice zajímavé video z dokumentárního pořadu Australské televize nbc-logo.jpgNBC „60 minutes“, které mě svým obsahem a zejména výzvou na závěr nejen v určitých pocitech utvrdilo, ale použitými slovy, tvrzeními i prezentovanými fakty přesvědčilo k jeho dalšímu šíření.

Mimochodem uvádím informaci, že stanice NBC byla jednou z mála televizních stanic, která celkem objektivně a bez cenzury světu ukazovala dramatické události a dopad úniku ropy v Mexickém zálivu.

 

Nejspíše jsme již opakovaně v minulých článcích zmiňovali jméno vynikajícího astrofyzika naší doby, pana Michio Kaku, který dost peprnými a razantními slovy ve věci rizik v Japonsku s ohledem ke svému jinak obvyklému stylu vyjadřování vůbec nešetří.

Jsem si vědom, že mnoho z nás jazykem anglickým plynule vládne, nicméně vyselektoval jsem několik základních prvků celého videa:

 

Pan Kaku připodobňuje údajnou „stabilitu“ chování reaktorů v Japonsku, jako bychom viseli za konečky svých prstů – přesněji nehtů – a postupně jeden za druhým přestává svou funkci vykonávat - tedy držet nás samé. Tak je situace stabilní - pouhá hra o čas... 

Dále snímek hovoří o skutečnosti, že již smrtelná míra radiace je v okolí 20 kmmichio-kaku.jpg od místa výbuchu, přičemž zasažená oblast nebezpečným spadem je bezprostředně kolem v rozpětí 150 kilometrů, tam všude jsou již však lidé a čekají na povolení k návratu blíže svým domovům...

Své tvrzení dále doplňuje informací, že se Japonsko chová k lidem v zasažených oblastech jako cituji "k pokusným morčatům", na kterých bude časem evidentní zvýšený výskyt rakoviny a deformací ve vývoji a růstu dalších generací daných modifikací DNA smrtelným zářením. 

Dokonce po smrti - pokud bude dnes zasažená osoba pohřbena do země – budou ještě její vnuci při návštěvě hrobu schopni naměřit z půdy kolem radiaci, kterou do sebe jejich předek absorboval.

Potraviny v dané lokalitě není přípustné konzumovat opět z důvodů vysokého výskytu radioaktivních prvků v jejich struktuře a voda může být konzumována pouze dovezená. Mluvě o vodě, radiací je již zasažena i veliká část oceánu kolem Japonska, odkud se šíří dále.

Video s panem Michio Kaku rovněž přirovnává rozsah katastrofy hned k celým třiceti atomovým bombám svrženým na Hirošimu/Nagasaki koncem druhé světové války.

 

Na úplný závěr článku přikládám zajímavý odkaz, který nás přivede ke zjištění, slunecnice.jpgže nám z našich potíží nakonec opět pomáhá samotná příroda - tedy naše matka Země.

Schopnost vysoké absorbce smrtelných radioaktivních látek "obyčejnými" slunečnicemi jsou tím důvodem, proč se pole kolem Fukušimy nyní barví do sytě žluta. Další doplňující informace může snad být ta, že se na jejich vysázení podílela skupina asi stovky dobrovolníků pod vedením duchovního z nedalekého budhistického kláštera.

 

Pokud se týká maximální úrovně radiace, tak ta nebyla naměřena během či těsně po období jednotlivých výbuchů, nýbrž v tomto měsíci – první dva dny měsíce srpna 2011 – kde koncentrace smrtelných látek ve vzduchu byla dokonce 300 krát vyšší než v Černobylu a to jistě stojí za zamyšlení, co dál.

Prozatím je tato věc v oblasti spekulací, ale co do odhadu celkového počtu mrtvých osob, je tato událost nepřímo srovnávána s počtem osob, které po Černobylské katastrofě přímo i nepřímo zemřelo – toto číslo je dnes po letech již vyšší než 5 miliónů...

 

Klíčový je v celém videu především jeho dynamický závěr, kde jsme všichni otevřeně vyzýváni k rozhodnutí, zda řešení v podobě užití atomové energie, které nám relativně snadno poskytuje nejen elektrickou energii, stojí za všechna ta rizika, která nyní na vlastní kůži zažíváme.

Fukušima je totiž JEDNA JEDINÁ ATOMOVÁ ELEKTRÁRNA, která měla nehodu a podívejme se, kolik jich je na celém světě...

 

Osobně moc dobře vím, co volím - jednoznačné odmítnutí.

 

mapa-jaderne-elektrarny-ve-svete-nahled.jpg

 

Rozhodnutí je tedy pouze na nás.

Zdrojů energie je k dispozici bezpočet a solidního partnera, od kterého chceme zdravé, nezávadné a především nezávislé energie čerpat, volíme souhlasem - tedy naší úhradou - my sami…

 

Mnoho štěstí Aridan

________________________________________

 

Video:

 

Související odkazy: 

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/240665-v-japonske-elektrarne-namerili-smrtelnou-hladinu-radiace.html

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/v-japonske-elektrarne-fukusima-zjistena-smrtelna-radiace/669861

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/241266-urady-evakuovaly-japonce-primo-do-cesty-radioaktivnimu-mraku.html

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/241639-kolem-fukusimskeho-reaktoru-roste-ochranny-obal.html

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/242032-havarii-ve-fukusime-zpusobilo-zemetreseni-ne-tsunami.html

http://byznys.lidovky.cz/fukusima-kdo-nic-neudela-nic-nezkazi-d7q-/firmy-trhy.asp?c=A110731_105212_firmy-trhy_mev

a slíbená perlička na závěr – slunečnice: http://www.lidovky.cz/slunecnice-u-fukusimy-maji-pohltit-radiaci-fkf-/ln_zahranici.asp?c=A110819_145950_ln_zahranici_mtr

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Přednáška o Thoriu

(Zenko.Idane, 1. 1. 2012 15:21)

http://www.youtube.com/watch?v=P9M__yYbsZ4

Utajená technologie k zažehnání energetické krize?

(Zenko.Idane, 29. 12. 2011 21:09)

http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=utajena-technologie-k-zazehnani-energeticke-krize&cisloclanku=2011120001

pořád špatně

(fohat, 22. 8. 2011 21:39)

je to jako s opicí,co si myje kokos,ostatní tisíce opic na dalších ostrovech se opičí a dělají totéž,aniž by to viděli. Třicet let je tomu,co jsem ekologicky vylezl z auta,dvacet let nežeru maso a mléko a lidé nejsou jako ty opice a dále mi smrdí autem pod oknem a žerou mrtvoly.Kde udělali soudruzi genetici chybu?

Re: pořád špatně

(wivo, 23. 8. 2011 12:11)

čoveče fohate, pokus se to nějak objasnit, takhle mi to nedává smysl... Na jedný straně vidim teorii morfogenetickýho pole s opicema a kokosem, ale jaksi nechápu analogii kde na druhý straně ti lidi v podobě opic smrdí pod oknem a ty nežereš maso. Jak to souvisí s tim kokosem a opicema? Do toho všeho jsou navíc zamíchaný soudruzi genetici :-))) čoveče, neni to spíš nějaká schíza??

Re: Re: pořád špatně

(fohat, 23. 8. 2011 13:03)

opice jsou vyspělejší,kdyby si vozily rectum v autě...již by před padesáti lety prosadily všechny zatajené vynálezy,včetně ekologických aut.

Re: Re: Re: pořád špatně

(wivo, 24. 8. 2011 14:56)

už chápu na co narážíš, ale nechápu proč by to kdo dělal? Proč by se měly prosazovat zatajený vynálezy? uvedu ti osobní příklad: já mám hypotéku na 20let, žádnej extra plat nepobírám, žiju z ruky do huby... Ale mám docela dobrej plán na výrobu magnetickýho motoru, součástky na miniaturní verzi stojí jenom 385,-Kč No a opravdu si myslíš, že budu chtít všechno zveřejnit zadarmo když mám vidinu toho, že bude po hypotéce a vůbec po všech materiálních starostech? Zkus si to promyslet z druhý strany :-)

AE

(Mathew, 26. 8. 2011 0:05)

Atomová energie je nejčistší co v dnešní době máme, orpavdu bych se ji nevzdával jen kuli nejspíš sabotovanýmu výbuchu jedné z nich... to by sme už mohli i zrušit auta a letadla...

Re: AE

(Mathew, 26. 8. 2011 0:07)

to bylo jinam a už to nejde smazat. Ale to stím magnetickým motorem nevím jestli ti zaplatí za něco co už nejspíš znají :) už Tesla to znal

Re: Re: AE

(wivo, 26. 8. 2011 8:29)

asi si to moc nepochopil..
Zaplatí a velmi rádi. Není problém udělat tiskovku, pozvat investory a veřejně prohlásit, že pokud se nenajde sponzor tak bude vynález zveřejněn. No a ryba se na dobrou návnadu vždycky chytí, aneb já budu rád koupen :-) Pochop, že cokoliv jež může snižovat zisky "loutkářům" je pro ně potencionálně nebezpečné. Tedy otázka zda-li zaplatí je předem zodpovězena... Kapišto?

Re: Re: Re: AE

(Petan, 26. 8. 2011 14:43)

Sni dál všeznalku... :-)

No

(Mathew, 26. 8. 2011 0:01)

ono nazívat výbuh té elektrárny ve fukušimě jen nehoda se asi nenabízí, viděl sem to video... nikde kolem nebyla ani stopa po katastrofě a najednou bum, nedivil bych se kdyby to bylo součástí plánu illuminátů stejně jako ten ropnej vrt...

Re: No

(wivo, 26. 8. 2011 9:03)

Výbuch Matouši, Výbuch.. Taky neřikáš Já ti jednu bouhnu, nebo bouhací kuličky viď?? :-)

Utajují vlády technologii, která by vyřešila energetickou i klimatickou krizi?

(Zenko.Idane, 21. 8. 2011 22:41)

http://warfare.blog.cz/1108/utajuji-vlady-technologii-ktera-by-vyresila-energetickou-i-klimatickou-krizi

Re: Utajují vlády technologii, která by vyřešila energetickou i klimatickou krizi?

(wivo, 22. 8. 2011 9:56)

Teda Zenko, konečně zajímavá informace v záplavě tvých odkazů s hoaxy :-)) A musím souhlasit byť jen částečně - nejsou to vlády kdo utajuje zmiňovanou technologii. Je důležité si jednou provždy uvědomit, že vlády jsou jen loutkami, za nitky tahá přece někdo jiný(a už hodně dlouho). Tento scénář se už opakuje více jak 100 let, stačí si položit otázku, proč nejsou Teslovy patenty v Bělehradském muzeu kompletní? Proč chybí pouze klíčové technologie? Někdy v sedmdesátých letech se objevila šuškandou informace, že v Rakousku vymyslel nějakej týpek baterii, která může celý dům zásobovat energií zhruba 10 let a celý to vygradovalo v TV reportáž kde onen vynálezce popsal jak vše funguje. Slyšel někdo někdy o tomhle vynálezci? Že ne? Tak to je přesně ten případ. Technologie tady jsou, ale proč by měly být zveřejňovány? Že je někdo bohatej, neznamená že je blbej - každej se dá přece koupit, jen záleží na ceně. Žádnej z těch co tahá za nitky není tak hloupej aby omylem nechal zveřejnit něco, co mu nebude přinášet zisky. A opět jsme u peněz a tisícihlavé nenažrané hydry.. Ale klíd, ono se jim to vrátí i s úrokama :-)))

Re: Re: Utajují vlády technologii, která by vyřešila energetickou i klimatickou krizi?

(Fany, 22. 8. 2011 20:16)

Za tento váš názor bych vám osobně dal jako ve škole 1* podtrženou.... Velmi dobře řečeno :)

Pravda

(David-, 21. 8. 2011 20:09)

Pravdu se bohužel asi nikdy nedozvíme ... :-(

Re: Pravda

(Lucy, 21. 8. 2011 21:43)

S pravdou a s celým světem je to zoufalé, musíme najít nějaké řešení dříve než bude pozdě!

Re: Pravda

(taky David, 21. 8. 2011 22:17)

Vždyť pravda je evidentní Davide. Se skopčákama v tomto případě sympatizuji, nahradit jadernou energii ! A to co nejdříve. Alternativ je spousty.