Jdi na obsah Jdi na menu
 


Energie slova a myšlenky

20. 3. 2010

ObrazekVěříte tomu, že může mít slovo vůbec nějakou sílu?

Je to jiná forma energie nežli třeba elektrický proud, světelný paprsek či pevná hmota – pojďme udělat test s pěti následujícími slovy – zaměřte se na své pocity:

Moře – Vůně – Zrada – Láska - Řízek

Která slova v nás vyvolávají jaké pocity a asociace? Příjemné, neutrální, nepříjemné? Závisí na tom, zda slovo popisuje hmotnou či abstraktní věc?

Jistě si z dětství pamatujeme slova našich rodičů: „Zase jsi to pokazil/a, nic nedokážeš udělat pořádně“ nebo „To ani nezkoušej, nech to raději udělat mne“ či dokonce „Ty jsi vůbec ten nejhorší syn/dcera, kterého kdy matka mohla mít…“ a další.

Paradoxně si takováto tvrzení vybavujeme daleko častěji a s hlubším prožitkem, nežli slova případného uznání a chvály. Pokud jsme navíc citlivější, určitě nás tato slova mrzí, zapíší se hluboko do našeho srdce a nejsou nám rozhodně příjemná. Nedávno jsem si psal poznámku, že: úder od soupeře bolí daleko méně, nežli dobře mířené slovo. Bolest přebolí poměrně rychle, ale o slovech se přemýšlí a to někdy dost dlouze - zejména ženy: „Jak mi to mohl před těmi sedmi lety vůbec říci?!?“

Rodiče jistě respektujeme a milujeme je, nicméně v tomto případě nám Obrazekskutečně nevědomky ublížili (nebo ještě  ubližují dodnes nám či našim dětem). Není pak vůbec překvapením, že se jedinec v dospělém věku, mající se rychle a rázně rozhodnout, za řekněme ztížených podmínek časové či jiní tísně, tak obtížně rozhoduje, když si okamžitě uvědomí, že:

„na to nemá a měl by rozhodnut někdo zkušenější“…

Síla slova vyřčeného v našem dětství v tomto případě přebírá vládu a naše pochybnost v úspěch sebe sama se posiluje víc a víc.

Jak z toho ven?

Určitě v tomto programovém duchu nepokračovat dále na ostatních lidech, pomůže jakákoliv technika zřeknutí se, odevzdání vyšší síle pomocí (sepsání negativních výroků ne papír, rituální spálení či poslání po vodě, odpuštění jejich původci a odeslání lásky za účelem nastolení rovnováhy a vyrovnání energií).  Tolik k energii vyřčeného či psaného slova.

Myšlenka, ta prchavá a neuchopitelná věc, ovládající naše vědomí, podvědomí i noční sny - kolikrát ani sami nevíme, zda je vůbec naše vlastní.

Možná si občas řekneme: „Kdybych se tak mohl na ty moje trable v práci vykašlat, opustit partnera, vrátit tak sousedovi jeho naschvály, …  to bych pak udělal to a to...“  Ovšem POZOR na programování vlastní budoucnosti a žití v sebeklamu !!!  (viz. článek /clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/cas-a-jeho-ne-existence )

Ani netušíme, že je vše pouhou otázkou kombinace našeho úsilí, štěstí a plynutí času našeho života zde na zemi a VEŠKERÉ naše sny se změní ve skutečnost – pozor na to. Vše se stane dle našich – byť jen skrytých přání. Někde jsem četl, že Bůh dává lidem, co si sami ve skutečnosti přejí – a věřím tomu sám na 100%.

Jak být tedy šťastný a bez utrpení? Projekcí pozitivních myšlenek a přáním nejen sobeckých postojů našeho vnitřního ega a tužeb, týkajících se nás samých, ale podělit se o to dobré s celým kosmem alespoň tím, že za vše dobré i to špatné hluboce a z celého děkujeme. Vše ja naše zkušenost a vnitřní moudrost… Více v článku Jak přitáhnout pozitivní energie zde: /clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/jak-pritahnout-pozitivni-energie

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Myšlenka.....

(Dagmar, 7. 8. 2010 21:44)

Vytanula mně na mysli písnička od Marpa-Desperát,nejdřív jsem se zhrozila,ale pak po 2 přehrání jsem poznala hlavní smysl. Myšlenka po které následuje slovo,které podnítí čin jenž tvoří charakter, určující budoucnost.
Marpo ukazuje v této písničce všechno relativní zlo.
Má hlavní myšlenka byla vzdělávat se duchovně.Od Boha jsem dostala díky vroucím modlitbám schopnost rozumět slovům v Bibli a pochopit od 1.Mojžíšovi kapitoly vyvstávající zlo.Povědět SJ že uctívají boha blesku,ohně a archontů,tak mně ukamenujou. Můj charakter mně teď vede přímo k Bohu veškerenstva a pokud bdu dál pokračovat ve víře v Krista,vím že mám před sebou tu nejlepší budoucnost.Pravda,láska je to nejlepší co může člověk dát a nic neočekávat zpět. A světe div se,funguje to.