Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo chce klid a mír bývá zesměšněn a zastrašen

17. 5. 2011

Kdo chce klid a mír bývá zesměšněn, zastrašen nebo zneškodněn

 

V naší zemi se nemáme vyloženě špatně. Tedy co se hmotného bohatství a dostatku týče. Samozřejmě vím, že spousta lidí a rodin musí vyžívat s velmi malými příjmy, které jsou jednoznačně nepoměrné k nákladům na základní položky našeho standardu jako jídlo, bydlení, ošacení.

picasso-dove-of-peace.jpg

 

A neříkám to jen tak. Já sám měsíčně nepřesahuji příjem ani třinácti tisíc, ale mám „štěstí“, že žiju sám a nemusím živit nikoho dalšího.

O tom ale psát nechci. Základem je přiznání si, že se nemáme nejhůře, jak se nám neustále snaží podivnou krizí nakažená média a politici vnutit. Obyčejní lidé potom začínají být frustrováni, a je potřeba to nějakým způsobem řešit nebo alespoň najít zdánlivého viníka.

Samozřejmě že první na ráně stížnosti a nespokojenosti jsou naši milí politici, ale jak už jsme za roky naší svobody a demokracie stihli zjistit, na TY, zřejmě nikdy nedosáhneme a nepřinutíme je k nápravě nebo k zodpovědnosti za jejich činy.

Druzí na ráně jsou menšiny na našem území. Na ty se také vina hojně svádí. O Romech ví každý svoje a na jejich adresu bylo řečeno a napsáno opravdu mnoho. Nechci tu o nich polemizovat ani je jinak soudit. Když píšu tento text, jde mi spíš o zvednutí varovného ukazováčku, a ne vztyčení arogantního prostředníčku.

Zaujala mě jiná menšina, která se zatím nedostala do hledáčku kritikům naší bídy v takové míře, aby se opakovala historie. Tou napjatě očekávanou menšinou jsou Vietnamci.

Spousta Čechů se na ně dívá skrz prsty, neví, co si o nich mají myslet, neví, jestli jim můžou věřit, převážně je nemají příliš v lásce, a už vůbec s nimi nehledají společnou řeč.

Teď si dovolím malou odbočku do pohádky.

Bylo - nebylo, kdysi celkem nedávno, za šumavskými horami, jedno království. V tom království žili lidé celkem klidně, ale museli trpět hořké dny tehdejší krize, která přišla - světe div se - přes veliké moře.

A tak lidé v tom království museli platit za chyby jiných lidí, které nikdy neviděli a ani nevěděli, co přesně provedli. Jídla moc nebylo a peněz po prohrané válce jakbysmet. Lidé byli dlouho rozezlení, ale nevěděli si rady.

Co s tím máme dělat? Ptali se navzájem. Naštěstí byl nedaleko jeden rakouský mládenec, který je slyšel a uvolil se pomoci trpícímu lidu. Vymyslel spoustu zlepšováků a reforem, ale co bylo nejdůležitější, vymyslel společného nepřítele, který za všechno mohl.

Podívejte se na ty židy! Žádný z nich poctivě nepracuje, jenom kupčí, mají svá společenství a vypadají jinak než my! Mají velké peníze a majetky, které patří nám, obyčejným lidem! To se musí zarazit!

Jak pohádka končí, všichni znáte již ze základní školy (i když trochu upravené verze).

Podstatná paralela je podle mě v tom, že Vietnamce také nevidíme nikde pracovat na stavbě nebo v továrně. Také mají převážně své obchody, ve kterých celkem slušně prosperují. To se nám ale může jevit podezřelé.

Bohužel věřím, že v dnešní době je i u nás, v České republice, možné aby přišel nějaký osvícený, který si toho všimne, a špatně si to vyloží.

Výše napsané není žádný můj aktuální postřeh, mělo by spíše jít o dlouhodobé pobídnutí k preventivnímu přemýšlení nad problémy a jejich souvislostmi.

Nejsem žádný mecenáš ani pro většinu, ani pro menšiny. Jen se nechci dožít, že se z toho našeho bordelu stane podhoubí pro nějakou krásnou čistící reformu.

Jednak je to špatné ve všech ohledech, které jistě všichni známe, a za druhé- přesně na nějaké takové gesto čekají mocipáni u nás i ve světě, aby nás mohli konečně nadobro smést do prachu dějin, které si každý vyloží k obrazu svému.

 

Abych to shrnul a zakončil:

Mějme se rádi a Slunce v duši

 

Sepsal Wader

(editace, grafika, foto Aridan)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...máme jen tuhle planetu

(Jiří, 30. 12. 2012 2:04)

...ahoj lidi, promiňte mi mou smělost a dovolte mi prosím konstatovat, že ačkoliv započalo 21. století, tak jsme stále neurvalí agresivní barbaři, tedy alespoň dost podstatná část lidstva o čemž svědčí neustálé konflikty plus spousta jiného násilí a to prosím i v jednotlivých rodinách.Né každý zkrátka snese ten tlak, který nás všechny svírá a vyplívá z daného systému fungování té či oné země. Chceme-li to změnit, nesmíme si jít navzájem po krku, ale musíme se navzájem tolerovat. Chceme-li žít v míru a pohodě musíme se na tom shodnout všichni, prostředky k tomu máme. Nechci zde opakovat prastaré pravdy, chci jen připomenout, že lidé jsou velmi vyjímeční, když se jako lidé chovají...máme jenom tuhle planetu, tak si na ní udělejme pořádek. Stačí jen chtít a být k sobě slušní.Vzpomeňte si prosím kolikrát v minulosti lidé dokázali zdánlivě nemožné ... proč asi ? Já věřím, že nastal čas na změny k lepšímu.Vymeťme si všechny strašáky i politické žvásty z hlavy a používejme už jen zdravý rozum a dokážeme dost na to, abychom snad již brzi neřešili kdo prodává či kupuje fet, kdo je tmavší pleti atd. Stačí přece jednoduchá srozumitelná pravidla a důslednost . To je prosím to co nikdy nemůžete od politiků čekat, tím by se neuživili ... ve světě i u nás je spousta slušných vzdělaných i ochotných lidí, kteří s ochotou přiloží ruce k dobrému dílu, když budou mít podporu lidí... nemyslete si, že je to tak složité, stačí jen chtít ... nejeden mocipán padl na zadek tváří v tvář davu těch, které bral za hloupé ovce ... víte já zde nehorlím pro revoluci, ale pro evoluci, aby z lidí byli konečně lidi každým coulem jak se patří. ps: přeji všem pevné zdraví štestí spoustu lásky v Novém roce 2013 a nezapomeňte na ty, kteří potřebují Vaší pomoc či porozumění .. děkuji.

...máme jenom tuhle planetu...

(Jiří, 30. 12. 2012 1:37)

...ahoj lidi, promiňte mi mou smělost a dovolte mi prosím konstatovat, že ačkoliv započalo 21. století, tak jsme stále neurvalí agresivní barbaři, tedy alespoň dost podstatná část lidstva o čemž svědčí neustálé konflikty plus spousta jiného násilí a to prosím i v jednotlivých rodinách.Né každý zkrátka snese ten tlak, který nás všechny svírá a vyplívá z daného systému fungování té či oné země. Chceme-li to změnit, nesmíme si jít navzájem po krku, ale musíme se navzájem tolerovat. Chceme-li žít v míru a pohodě musíme se na tom shodnout všichni, prostředky k tomu máme. Nechci zde opakovat prastaré pravdy, chci jen připomenout, že lidé jsou velmi vyjímeční, když se jako lidé chovají...máme jenom tuhle planetu, tak si na ní udělejme pořádek. Stačí jen chtít a být k sobě slušní.Vzpomeňte si prosím kolikrát v minulosti lidé dokázali zdánlivě nemožné ... proč asi ? Já věřím, že nastal čas na změny k lepšímu.Vymeťme si všechny strašáky i politické žvásty z hlavy a používejme už jen zdravý rozum a dokážeme dost na to, abychom snad již brzi neřešili kdo prodává či kupuje fet, kdo je tmavší pleti atd. Stačí přece jednoduchá srozumitelná pravidla a důslednost . To je prosím to co nikdy nemůžete od politiků čekat, tím by se neuživili ... ve světě i u nás je spousta slušných vzdělaných i ochotných lidí, kteří s ochotou přiloží ruce k dobrému dílu, když budou mít podporu lidí... nemyslete si, že je to tak složité, stačí jen chtít ... nejeden mocipán padl na zadek tváří v tvář davu těch, které bral za hloupé ovce ... víte já zde nehorlím pro revoluci, ale pro evoluci, aby z byli konečně lidi každým coulem jak se patří.

tolerance?

(Fyrfos, 18. 5. 2011 22:21)

to je hrozně hezký, jací jste všichni tolerantní...pravdou je, že já NE!! Pokud je někdo parazit, jakože většina Vietnamců,Cikánů a Židů praziti jsou, tak se nebudu bát je tímto jménem označit a kašlu Vám na nějákou tolerancia politickou korektnost. Je hrozně pěkný tvrdit, jak nesoudíte lidi podle barvy kůže, případně rasy, ale věřim tomu, že by většina z Vás kolem početné skupinky cikánů večer v parku neprošla. Je to přirozený pud sebezáchovy a většina z nás ho má. Tento pud se nám současný sionisty řizený systém snaží vzít(otupit) a nahradit ho psedohumanistickými žvásty o rovnosti všech lidí a ras. Rovnost nikdy neexistovala a nikdy existovat nebude. Mladý si nikdy nebude rovný se starým, nemocný se zdravým, akademik s dělníkem nebo třeba i muž se ženou. Odlišnosti mezi etniky a rasami jsou poměrně výrazné a je chybou je přehlížet a stavět se ke všemu liberálně.

Jeden zajímavý článek o "hodných" Vietnamcích a daních... http://jansky.blog.idnes.cz/c/131337/Proc-vietnamsky-vecerkar-neplati-dane-Ekonomicky-zazrak-na-Praze-3.html

Re: tolerance?

(Kevin, 19. 5. 2011 6:55)

..aha,co tedy navrhuješ, "krásnou čistící reformu"?

Re: tolerance?

(Jarin, 23. 5. 2011 21:07)

Nemyslím si, že je mým úkolem řešit chyby druhých - podobenství o třísce a břevnu. Pokud má někdo něco dořešit ve vztahu ke komukoliv na tomto světě, tak mu to bude nabíhat pořád, dokud to nevyřeší. Pokud to řešit nepotřebuje, nikoho nebezpečného potkávat nejspíše nebude. Tolik můj pohled na věc.

Re: Re: tolerance?

(Aridan, 24. 5. 2011 20:33)

Milý Jarine,
z osobní zkušenosti musím s Vaším komentářem plně souhlasit - více zde - v závěru:

http://www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni--vzdelavani--vyzvy/10-bodu-o-tom_-jak-poznat-pravdu-a-prijmout-nazor.html

Aridan

Re: tolerance?

(Mirou, 21. 6. 2012 11:47)

Tolerance tady byla,vsichni se meli dobre a vsichni si byli rovni,bohuzel to je minulost,to se dnesnim MOCNOSTEM vubec nehodi!!!!Ted se Ti bohati staraji aby meli vic,ti zadluzeni,protoze jim nic jineho k osamostatneni nezbyva,se staraji o to aby neprisli o praci,pracuji cele dny,sotva si muzou s hypotekou poridit vlastni deti.Kazdy jsme jiny,krze celou spolecnost,moralni upadek!
Ale je to tak pro nekoho velmi dobre rozehrane,obchodnici vozi brambory z jednoho konce republiky na druhy,pritom brambory rostou na obou koncich,nedavno jsem si koupil brambory u silnice,primo od pestitele,byli vyborne,nemluve o jahodach cerstve natrhanych,luxus!Po zkusenostech z prodeje v TESCO,BILLA,GLOBUS,ALBERT,jahody omlacene mnohdy i plesnive,brambory okopane,nejdou uskladnit ani na tyden?!Co to jako ma byt,zacneme tady jako v Recku obchodovat bez prostredniku?!
Jinak Marihuanu kourim uz 12 let,praci mam slusnou uz 7let v jedne firme,zdravi mi slouzi, a to ze si po smene a pred spanim dam jointa,lepsi nez chodit do hospody na tri:-).

dfdsfsdsd@seznam.cz

(dsfsdsdfdfs, 19. 7. 2011 15:15)

My tu přeci fet nemáme... Ne ? No jistě, že ne.. :)

kecy

(VK, 18. 5. 2011 22:22)

Ahoj, nejsem žádnej sloupkař, co píše, ale tohle mě nenechává v klidu. Vietnamci prodávají fet. Z toho žijou, stánky jsou krytí. Dobrý den...

Re: kecy

(ejirek, 27. 6. 2011 15:16)

..ten fet ale musí někdo kupovat..?

vietnamci

(jiri, 28. 5. 2011 2:17)

ackoliv pis poprve, tak podle informaci musim informovat, že každý vietnamec dostal 200 tis. nemeckych marek, ze do konce roku 1991 opusti nemecko... ohledne hitlera... nemohou za tuto spoust (poust) zidi? kdo to tedy ovlada - nemohu si pomocci... zidi?

Lidské vztahy

(Jarka, 18. 5. 2011 9:48)

Článek se mi líbí.Ani já neškatulkuju lidi podle barvy pleti,či národnosti.U nás v malém městečku je dost Vietnamců,které mám svým způsobem ráda.Žije tu několik romských rodin,žijí si po svém,ale nikoho neobtěžují,nejsou s nimi problémy.Ale vznikají problémy jiné,zřejmě jako všude jinde....sousedské vztahy.Jaká hloupost kolikrát dokáže postavit lidi proti sobě!? Ano,pokud začneme prstem ukazovat: to tihle můžou za vaše problémy! Nevzejde z toho nic dobrého.Až se jeden každý z nás začne k druhým chovat tak,jak by chtěl,aby se oni chovali k němu,bude to dobrý začátek.Ale je to vůbec možné?
Dovoluji si přidat odkaz na zajímavý článek.
http://www.zvedavec.org/komentare/2011/05/4370-socialni-parazite.htm?PHPSESSID=n3jhj2r8bl6hsqh9tb1rdvmtl5

Re: Lidské vztahy

(Ela, 18. 5. 2011 20:00)

Mozna,ze kdyby se Romove tak nediskriminovali,tak by se snazili se vice napasovat,takhle se jen msti,vetnamci jsou dobri obchodnici(podobne jako Zide)a snad i pravidelne odevzdavaji sve dane,uz jsme si pomalu na ne mohli zvyknout jsou v cesku uz 3ti generaci.V Rakousku uz kdysi davno vystehovali Romy do vesnic okolo ceskych hranic,kde se prevazne zivi zemedelstvim a pred jejich domky prodavaji sezonni zeleninu,nezda se,ze by tam byl s nimi nejaky vetsi problem.Na vas odkaz jsem se divala,zda se,ze se v posledni dobe s ruskyma literatama urval pytel v kazdem pripade bych ale Rusko nepodcenovala, Amerikou byli vzdycky na valecne noze inu dve velmoci,konkurence hra pritel-nepritel.Kdysi jsem neco cetla,ale ted uz nevim,jestli to bylo nejake proroctvi,nebo jen konstatovani,ze svoboda a pomoc prijde prave odtamtud.Prozatim se vse toci kolem Ameriky mozna se to ale zmeni,jak se rika ticha voda brehy mele

Mír?

(vlasta2810, 18. 5. 2011 7:25)

článek jsem přečetla,je to dobrý názor se kterým souhlasím.Nevím jak,je to tak,že nahlížím na všechny ostatní lidi na sobě rovné! Proč to tak nemají někteří lidé(třeba můj manžel,bývalí kolegové,nadávající na poště,ůředech).Spíše nemám pochopení pro odsuzující.Vážím si každého pracovitého,kdo něco dokáže vlastními silami,a je mi jedno jaké je rasy a vyznání!Tak totiž chci,aby bylo nahlíženo i na mě!

Děkuji

(jk3, 17. 5. 2011 23:15)

Wadře děkuji ti za světlo to je oč tu běží.Klid a mír začíná u mě to si,ale může říct každý?Každý má právo na život?Osvícení co to je? Náš osvícený vládce v minulosti byl Kája IV a tam se skrývá osvícení?láska a být v srdci je osvícení.jen jsme líní o to tu běží?Nehledejme chyby v sobě? A co šelma 666 i tu jsme si záměrně vytvořili?A co ještěři co vymysleli čároví kod nebo ještě lépe čipy a celosvětová kontrola pocitů?Osvícený mezi osvícenými nepotřebují vládu.Omlouvám se někdy se vracím do 3D ,ale většinou jsem u sebe.Najděme se a to přeji všem.......Nádherná zelená

Re: Děkuji

(jobstl, 17. 5. 2011 23:30)

Posimte co to u pindas neni ti vubec rozumet,co tim myslis?

Re: Re: Děkuji

(jk3, 18. 5. 2011 7:12)

Celí život je o boji proti něčemu a to vytváří ještě větší sílu je to na kvantové úrovní,ale ono je jedno na jaké úrovni člověk píše-vše se vším souvisí.Svět spěje do totality jenž nemá obdoby.Již jsou technologie a čipy jenž umí ovládat lidskou mysl a to je šelma 666.V překladu to je sistém.Plánují vytunit lidi čipem a řídit je.Ted je otázka jak to změnit?Jednoduché a přec složité!Bojkotovat sistém a nekupovat věci které škodí životnímu prostředí a posléze všemu.Jde o nenásylnou formu "BOJE"umění říci zdvořilé NE Aridan o tom píše ve svích článcích.Je v životě dobré na vše se dívat z velké dálky.Lidstvo se začíná čistit od negativních progranů záněrně vytvořených mocivládci možná o tom je transformace a probuzení?Nádherná zelená je film 1996 nl vřele doporučuji.