Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slabí muži obdivují silné ženy - a naopak.

17. 3. 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re: mužské ego

(Aridan to Jana, 30. 6. 2010 22:36)

Jani,
stručná odpověď je ANO, ale je to bohužel tak vzácné, jako skutečná lidská upřímnost.
Nemám s tímto tématem problém, ale pokud chcete, můžeme diskutovat i přes mail jinestranky@seznam.cz - viz sekce Kontakty.
Muži jsou bohužel od dětství vedeni k tomu, jak jsou úžasní, nejlepší, kostičky rozbourali nejrychleji, nejlépe si poskladali skříňkus hračkami, nejlepe se vykakali :-) atd. To, že totéž dokáže i skromná a tichá dívka se jaksi očekává - celkem nefér, co?
Co to v nich vyvolává, je samozřejmě bující ego a pocit dokonalosti, které pak může mít i velmi negativní vliv na další partnerské i osobní vztahy, kde se jim samozřejmě takovýchto pochval maminek a babiček nedostává...
Nevím o co přesně šlo, takže je pro mě těžké vyhodnotit co a jak, ale pokud jste ve vztahu jak píšete upřímná, může to jejich egu silně vadit a projevuje se to především výčitkami a srážením Vás samotné. Někdy Vám tím chtějí dát najevo jakou strašnou chybu jste udělala a jaké selhání jste v jejich očích uskutečnila, ale nemám dost informací, proto raději stop :-)

Pokud někdo upřímně druhého miluje, neexistují podmínky, protože nejde o obchod. Chybu udělá každý a pokud to není otázka ztráty důvěry v partnera, je to jen polechtané mužské ego.
Aridan

mužské ego

(jana, 30. 6. 2010 22:16)

Mám na vás dotaz, někde jste tam psal o egu mužů - napadá mě, jestli se dá něco takové vůbec říci, jelikož ego je ego (stejný hajzlík v různých formách) - ale to je jedno, řekněme, že použijeme termín mužské ego, jo, už vím, napsal jste, že je to námět na knihu :-) nemáte někde článek? Mě by to totiž velmi zajímalo, jak se cítí muži. Řeším otázku vyspělosti mužů, pořád se setkávám s relativně velkými egy a to i u "duchovně vypadajících" jedinců (jsem stále tak naivní, že? něco projde okolo slova duchovní a já stále a upřímně věřím v jejich slova)...
Rovnou vám napíšu konktrétně, co mám na mysli.
Nemám ráda lži a neupřímnost, proto, pokud se mě někdo (kamarád), obzvláště partner zeptá na něco (cokoliv), řeknu mu pravdu, odpovím, a to i v případě, že se mu to nemusí líbit. Obrátilo se to proti mě (ten dotyčný info nepřijal a při sebemenší hádce či řešení to použil proti mě, po uklidnění se omluvil a přiznal, že to není správné, ale zanedlouho to udělal znovu!!!) Já osobně chci vědět o jejich životech, proč ne .... ale většina starších žen mi doslovně říká:" Neříkej chlapovi nic o své minulosti, nebo ti to bude omlacovat o hlavu při první příležitosti!"

Jsem jaksi zklamaná z jejich rad, nechci žít život, kde budu muset něco zkrývat, kde nebudu moci být sama sebou, ale jestli to opravdu mužská ega neunesou, tak mám snad opravdu mlčet????
Závěrem je tedy otázka: Myslíte si, že existují muži, co unesou pravdu a přijmou toho druhého jaký je bez soudů, žárlivosti, atd.?
Děkuji :-)

re: citát

(Aridan to Jana, 30. 6. 2010 20:54)

Milá Jani,
to já do šestnácti za sebou ještě tahal kohouta na kolečkách (přeháním)a podobné myšlenky ve mě tvrdě dřímaly a čekaly na svůj den :-)
Všechny citáty jsou naprosto originál, vše vychází na světlo Boží zcela samo.
Díky za komentář
Aridan

citát

(Jana, 30. 6. 2010 20:42)

Jé, toto jsem měla číst, když mi bylo tak 16 ..... no ale to jsem ještě nebyla silnou ženou, takže stejně je všechno tak, jak to má být :-) Máte tu plno duchovních citátů, úplně jiných, než těch obecných, tuctových .... opravdu jsou moc pěkné.