Jdi na obsah Jdi na menu
 


Účel našeho života na Zemi

6. 6. 2010

Proč vlastně žijeme, jaký je účel toho všeho?

 

V předchozím článku Způsob našeho života  zde www.jine.estranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/zpusob-a-smysl-naseho-zivota-na-zemi jsme se dozvěděli něco o stávajícím způsobu a obecných hodnotách našeho života, nyní se více zaměříme na jeho účel a smysl.

Kdo již dopředu skepticky tvrdí, že něco ještě neviděl a proto na to (nebo tomu) nevěří, je svým způsobem dost silně limitovaný pro další uchopení reality, které mu podepřené dlouhým a důkladným přemýšlením, zabere ještě nějaký čas či dokonce celý život (často i více). Některé věci skutečně nelze kapacitou našeho myšlení odpovědně pochopit, lze je však vzít v úvahu, přijmout, jako  možné - i když podivné, a pro ty šťastnější je dokonce zažít osobně a tím se s nimi nadobro ztotožnit.

Pokud třeba malé dítě nevěří tomu, že si jej pořídila maminka s tatínkem a naopak tvrdí, že jej přinesl Obrazekčáp – jak mu to řekli ve školce – nebo pokud nevěří tomu, že mu dárky k vánocům nenosí sám Ježíšek, ale blízcí lidé kolem něj – bude se nejspíše dost divit, až konečně pochopí. Stejný proces probouzení a mnohdy i utrpení, jsme prošli nejspíše všichni. Osobně mě totiž dost žralo, že mi rodiče celou dobu víceméně neříkali pravdu, ale na druhou stranu - žít ve lži bylo tak bezstarostně příjemné: Ježíšek vždy, vše, včas a v rámci svých možností zařídil.

Jinými slovy - splnil svůj účel, který do našeho jistého věku plnit měl. Dnes již víme, jak to s ním je, ale víme to stejně bezpečně o všem kolem a o nás samotných především?

Proč jsme tedy vlastně zde?

Tak například kamkoliv se kolem sebe podíváte a na kterýkoliv hmotný předmět ukážete, plní svůj účel. Doslova a do písmene. Nic není bez účelu a beze smyslu. Hrnek vznikl proto, abychom jej použili na pití čaje, lžička třeba proto, abychom si jí mohli čaj zamíchat. Dokonce i tento článek má nějaký účel a musel nějak vzniknout, protože se sám nenapsal. Pokud byste se snažili Obrazekvysvětlit lidem z roku 1950, že vznikl tak, že někdo doma v teple u kávy, klepáním prstů na malé kousíčky plastu (s rozdílnými znaky), umístěnými na větší plastové destičce, ležící před ním na stole, je schopen umožnit čtení téhož textu všem lidem odkudkoliv na světě, sami si nejlépe odpovíte, zda by vám uvěřili. Dnes zcela běžná věc, před pár lety zázrak a nemyslitelná hloupost a o několik let dříve dokonce kacířství – inu vývoj a odhalení všech možných pravd a realit – jako název těchto stránek. Význam a účel klávesnice popisovat už dále nejspíše nemusíme a význam třeba tohoto článku si každý odvodí rovněž sám dle svého stupně chápání a vyzrálosti svého vývoje.

Ještě několik zamyšlení nad účelem a jeho naplněním.

Souhlasíte alespoň částečně dle demonstrace v odstavci výše, že každá věc (a nejen ta) vznikla nebo jsme si ji my sami stvořili proto, aby plnila svůj specifický účel? Pokud je vaše odpověď ANO, má smysl číst dále.

Podíváme-li se do přírody, jak je vše dokonale nastavené i bez vlivů člověka, jak je každý květ či tvor dokonale vybavený pro svůj způsob života v daném prostředí (jinak zahyne), nemůžeme ani chvíli pochybovat o tom, že se nejedná o náhodu a tento vývoj a adaptace se prostě děje. Pokusů bylo provedeno nesčetně mnoho a s potvrzujícím výsledkem. Určitě měl částečnou pravdu pan Charles Darwin, který teorii evoluce veřejně zaregistroval a rozvinul do širokého stupně zmapování, ale nikdy nám neřekl PROČ – jen že to tak možná je. Bystřejší čtenáři už asi tuší a nebudou proto překvapeni mým osobním názorem a tvrzením, že se tak děje díky tolik diskutovaným energiím a jejich skrytým formám kolem nás. Důkazy uvidíte hned v dalším odstavci.

Počátkem roku 2009 jsem v mediích zaregistroval zajímavou informaci o Obrazekskutečnosti, že na základě průzkumů byly objeveny a nalezeny zcela shodné druhy tvorů a organismů na obou stranách našich zemských pólů. Jinými slovy na severu i na jihu naší Země žijí zcela identické druhy. Jak je to možné? Že by je přenesli ptáci, lodě či mořské proudy? Ptáci nelétají ze severu na jih a zpět, lodě plují obvykle v přilehlých vodách severu či jihu a navíc - myslíte, že by organismus přežil dlouhou cestu útrap z míst, kde je průměrná teplota minus 50 stupňů Celsia, přes nejteplejší území rovníku s plus 45, aby mohl spokojeně žít dále na druhé straně světa? Dost těžko, co říkáte... Detailní info zde http://news.nationalgeographic.com/news/2009/02/photogalleries/marine-census-deep-sea/index.html

Z centra naší galaxie i z našeho Slunce, neustále proudí částice plné života a Obrazektvořivé energie, které i v těch nejméně přívětivých místech našeho světa (dokonce i ve vakuu, u podmořské sopky či v prostředí silné radiace a odvážím se říci že i Slunci), začínají samovolně vytvářet šroubovice DNA, které se postupně seskupují do buněk a tvoří tak živé útvary - organismy. Kdekoliv a za jakkoli nehostinných podmínek. A protože na severní i jižní pól dopadá přibližně stejné množství těchto energií – ejhle, překvapení – vznikly shodné identické druhy na obou pólech dokonce najednou. Zázrak? Nikoliv, součást krásy plánu tvoření, které je doslova posedlé životem a jeho formami, pochopení skutečné podstaty a tím účelu našeho života.

Člověk je stejný výsledek vývoje (či genetického stvoření - viz další možná realita zde /clanky/puvod-a-historie-cloveka/puvod-cloveka-a-souvislost-s-nibiru---sokujici-odhaleni  ) stejně jako všichni existující tvorové kolem nás. Bez výjimky. Má snad jediný, zato dost podstatný rozdíl a něco navíc – má duši, která si uvědomuje svou vlastní existenci, která je tvořivá, která si (ne vždy) moc dobře uvědomuje důsledky svých činů a která má právo svobodné volby v rámci svého života a více či méně i života druhých.

Dle původního plánu tvoření jsme živoucí demonstrací svobody, moudrosti, ušlechtilosti, pochopení, krásy, dobra a soucitu. Jaká je však realita? Bohužel odlišná.  Detaily o způsobu našeho života zde www.jine.estranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/zpusob-a-smysl-naseho-zivota-na-zemi

Je to vše správně? Žijeme v souladu s ostatním stvořením a jeho energiemi? Jednoznačná odpověď je bohužel NE. A není se vůbec čemu divit. Celý život jsme neustále výchovným systémem směřováni k vyčlenění a odtržení se z dokonalé jednoty (energie), ze které jsme v podstatě vzešli. Všichni, do jednoho bez výjimky a dokonce povinně!

Jak se to nejčastěji projevuje, nalezneme zde: www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/srdce-jako-nas-primarni-mozek nebo jak jsme masově programováni zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/media-jako-nastroj-programovani-nasi-reality

Všichni máme tutéž nesmyslnou striktně materialistickou základnu vštěpovanou výchovou a vzděláním, zakládajícím své výklady a hodnoty pouze na hmotných či obecně měřitelných úkazech a jejich vysvětlování. Ano, pravda, máme tu ještě různá náboženství, ovšem jejich okultní účel, kterým je ovládání masového názoru, má od původního plánu svobodné vůle a čistého stvoření hodně daleko. Nebudu se opakovat, proto uvedu odkaz na článek, kde jsou již tyto myšlenky zachyceny /clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/cenzura-informaci-a-vzdelavani-jako-forma-otroctvi

A teď ta největší „pecka“ na konec: přeberte si to jak kdo chcete, ale pokud Obrazekbyste dělali více než 40 let svého aktivního života rozličné regresní terapie i hypnózy a při nich se mimochodem opakovaně ptali na pár specifických otázek a dostávali statisticky stejné odpovědi od lidí všech možných vzdělání, vyznání a věku, asi na nich něco bude. Hovořím nyní o celoživotním díle paní, které si osobně velmi vážím (Dolores Cannon), která vyextrahovala ze svých sezení s klienty následující zjištění:

Všichni jsme nesmrtelné bytosti mimozemského původu, které si sami dobrovolně zvolili prožít část svého života a zkušenost (někdo je tu již po několikáté) na této Zemi s jediným cílem – abychom jí samotné pomohli v jejím vývoji a ve vývoji vědomí lidstva jako celku. Rodíme se vždy do čistého těla s prázdnou pamětí o minulosti, abychom ze skupiny ostatních lidí nevyčnívali přílišnou excentricitou a hlavně abychom neznali všechny odpovědi dopředu. Mezi námi žijí lidé, kteří toto již plně pochopili a odhalili své předchozí životy a dokonce i to, kam se následně vrátí.

Podle informací v odstavcích výše již tušíme, že naše podoba zde na Zemi je dána podmínkami zdejší planety (viz odstavce o přizpůsobivosti druhů), ovšem naše skutečná podoba v našem původním prostředí je naprosto odlišná. Asi bychom byli dost šokováni a mnoho z nás přímo vyděšeni (viz žánr sci-fi a živé formy obecně).

Proto mě ani v nejmenším nepřekvapil, ale naopak velmi příjemně potěšil celým světem velmi ostře sledovaný snímek Jamese Camerona AVATAR, neboť Obrazeklidé podvědomě cítí a tuší, jaká je skutečná pravda. Víme, že podobné pokusy tajné operace dělaly s velkým úspěchem již dávno (detaily zde /clanky/veda-a-experimenty-) a stejně tak dobře víme, že nejvíce utajovaná pravda je nám nejčastěji od počátků záměrně podsouvána právě ve formě nevěrohodného sci-fi, které ji automaticky degraduje a zlehčuje, i když ji máme přímo na očích. Více info o masové Propagandě zde: /clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/realita-naseho-zivota-a-propaganda Celý Avatar je totiž o nás, o naší podstatě a o odhalení ukrývaných pravd, které se nyní kvapem již samovolně děje.

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přehled komentářů

Smysl vracení se

(Akrij, 12. 6. 2010 15:37)

Ahoj, chtěl bych se zeptat - proč by jsme se jako mimozemské bytosti vracely sem na zem, jednou se narodili jako chudí, nemajetní, ti, co trpý, co jsou zabíjeni a vyhlazováni a příště zase jako ti, kteří jim to dělají? Ted žijeme v době, kdy nejsme ve válce, každý máme svá práva - ale tohle nebylo vždy! A dokonce ani dnes to není všude - co jsme tedy podle tebe, Aridane za bytosti, když se dobrovolně necháváme zabíjet a potom zase zabíjíme jen tak - to je ale proti tomu, že by jsme byly bytosti lásky. Byly by jsme špatní, kdyby jsme takto jednali, at by nás k tomu vedlo cokoliv. Rád bych na to slyšel odpověd, děkuji :)

Re: Smysl vracení se

(evanovak, 26. 2. 2011 3:10)

prosim o zaslani vice vasich clanku..velmi zajimave a hezky napsane spousu z toho je mi blizke,casto na takove podobne veci myslim,vim ze jsme obeti nejakeho liziveho systemu na teto krasne planete,pravda nam je utajovana veky,preji si abychom se probudili a nezili vce v utrpeni,ktere je zde veky prebujelym lidskym egem,ktere nas nici,pritom jsme tak krasne bytosti a nase zeme je nadherna..dekuji vam jak pisete,ze mame vychazet ze srce a jedine laskou k sobe muzeme zmenit nasi matku zemi...dekuji :)

Re: Re: Smysl vracení se

(Aridan, 27. 2. 2011 10:49)

Milá "evanovak",

pokud budete chtít, můžete mě kontaktovat ideálně přes mailové spojení v sekci KONTAKT a DOTAZY, jinak jsou veškeré články v daných sekcích plně přístupné všem, kteří o ně stojí.

Všichni z nás o lepším světě často přemýšlíme a v podstatě si jej i velmi pozvolna vytváříme - to je pro současný Systém velmi nebezpečné. Stačí, pokud si uvědomíme, jak se mění současné hodnoty - od slušnosti, úcty a pokory, se stále více protěžuje agrese, silnější názor a individualita... K tomu se požíbají veškeré dostupné prostředky - systém odměnování, media, mezilidské vztahy... Přitom je to tak snadné :-)
Děkuji a mnoho štěstí
Aridan

Re: Smysl vracení se

(xzx, 4. 6. 2012 13:50)

Řekněme že ti opravdu zlí nejsou zrovna moc 'lidé'..
Možná tu jsme i proto abychom je identifikovali, demaskovali a zachránili co nejvíc dobrých lidí od jejich zhoubného vlivu.
Jinak s těmi právy co jako každý máme mít bych to bohužel neviděl tak růžově.

Re: Smysl vracení se

(xzx, 4. 6. 2012 13:52)

Řekněme že ti opravdu zlí nejsou zrovna moc 'lidé'..
Možná tu jsme i proto abychom je identifikovali, demaskovali a zachránili co nejvíc dobrých lidí od jejich zhoubného vlivu.
Jinak s těmi právy co jako každý máme mít bych to bohužel neviděl tak růžově.

.....

(....., 20. 1. 2012 17:37)

ucel zivota strcune "smrt"....

Re: .....

(jjj, 28. 4. 2012 16:59)

A treba se po smrti probudime na nejakem jinem miste a budeme si upamatovavat,co se nam to vlastne zdalo

to Akrij - Smysl vracení se 2C - END

(Aridan, 13. 6. 2010 22:51)

Pokračování 2B
No a nyní si představme, že by třeba zrovna Tobě do toho všeho přišlo jedno krátké setkání se zástupci mimozemské civilizace, kde by ti mimo jiné ve zhmotnělém stavu řekli, že pocházíš z Jupiteru, že je cílem Tvého života zde narovnat vztahy lidí a životního prostředí v ničené Africe, že se dožiješ 49 let a zemřeš ve Zlatých dolech Jižní Afriky. Jak by se Ti asi s tímhle vědomím žilo? Někomu možná dobře a podle toho by se zařídil a třeba by dodržel původní plán. Jiný by si život mírně přehodnotil a možná by jej žil tak, že by skončil již mnohem dříve. Jiný by propadl šíleným depresím, protože by nevěděl jak a kde začít, protože když své čisté myšlenky a cíle odhalíme veřejnosti, jsme kamenováni a zesměšňováni.
Podobná osobní setkání se mimochodem dějí a člověk se nestačí divit, jak se jeho život navždy promění...

Proto je nám zde na Zemi dána svoboda, můžeme svůj osud a naplnění přijmout, změnit, dokonce odmítnout. Vlády všech zemí světa říkají: "My můžeme", říkal to i Obama když přišel k moci. Co tím, myslel, koho tím myslel a jak to myslel, nám však již nikdo nedokáže a za čí stranu kope, je rovněž jasné...
Můžeme sami konat dobro, můžeme konat bezhlavé zlo, ke kterému můžeme být dokonce odkudsi ponoukáni, stejně tak jako k dobru - volba je na nás.
Rozvinuté mimozemské civilizace, přestože vše na Zemi podrobně monitorují a zasahují pouze v kritických momentech (např moment, kdy byly jaderné hlavice paprskem z letícího objektu odpojeny z činnosti - dokumentováno pracovníky i autentickými vojenskými záznamy - viz project Disclosure). Jinak se však nevměšují a naše rozhodnutí zde na Zemi je proto plně v naší kompetenci.

Mluvím o nás - běžných lidech i bohužel o těch u moci. Nevměšují se dokonce ani v takových věcech jako bylo 11.září 2001, kdy muselo zemřít dost nevinných bytostí - bylo to pro naše probuzení, jednotu a pro naše hlubší uvědomění si toho, co zde nyní píši - zvýšení soucitu s námi všemi i s naší matkou Zemí a Jednotou kolem - zejména, když se ukázalo kdo a proč za tím vším stojí - moc smutné, ale mělo to tak být - vědělo se o tom již několik let dopředu, ale chtěl někdo slyšet pravdu? Lidé platí penězi rádi dokonce za to, aby pravdu nikdy neslyšeli. Viz placené sumy Egyptské vládě pro utajování našeho původu před veřejností.

Naše Země je v tuto chvíli izolovanou planetou - byly nám zapovězeny lety směrem ven mimo galaxii a máme se držet i mimo náš Měsíc (svědectví kosmonautů NASA), jsme planeta dost nebezpečná sama sobě, díky našemu programování a nebezpečnému způsobu myšlení lidí - je to proto, kdo jí v tomto pozemském světě vládne - zbraně, drogy, ropa, zlato, bílé maso, peníze, tím pádem moc a síla informace.

Můžeme být jen rádi, že je úroveň chápání našich kosmických sousedů vyšší než naše a že se dokonce nechají i sami dobrovolně na důkaz pochopení jednoty sestřelit, protože vědí, že to pomůže mnoha lidem k pochopení základů a nastíněním původů naší existence. Kdyby byli smýšlející jako my, vědomi se své síly, již bychom dávno byli uzavření v kobkách nebo prostě ze země vyhlazeni, jako když omyjete špinavé jablko pod tekoucí vodou.

Nevím, zda je toto téma zajímavé pro všechny čtenáře, osobně s tím nemám problém, nicméně pokud máš zájem probrat více detailů soukromě, můžeš využít mail uvedený v sekci Kontakty.

Mnoho štěstí Aridan

Re: To Aridan - Re: to Akrij - Smysl vracení se 2C - END

(anticipate, 19. 4. 2011 9:48)

Skvělá odpověď Aridane, jen bych ještě doplnil další možné důvody, proč nás nechávají mimozemšťané napokoji, kterých si jsi určitě vědom ovšem nebyly zde vysloveny. Tak jako my lidé vytváříme a zkoumáme modely dějů, které se odehrály v minulosti (jako např. velký třesk) I mimozemšťani v nás jistě vidí vlastní minulost, kterou prochází všechny organismy, tvorové, systémy a modely žijící a fungující ve vesmíru. Vše se totiž vyvíjí od primitivního přes složité k jednoduchému, takže i vyspělé civilizace, systémy a organismy si prošly těmito stádii vývoje. I náš druh se začal rozvíjet na primitivní úrovni. I náš systém byl primitivní. Nyní se nacházíme ve fázi, kdy je vše složité a nejednotné, informací je nespočet a lidi jsou zmatení, žijí v různých podmínkách tudíž i v různých systémech, kterých je spousta, každý se řídí jinými pravidly a uznává odlišné hodnoty. Teprve potom, co se naučíme vážit si života a opravdových hodnot a chránit je, až svrhneme systém, který nás učí honit se za penězi a novými technologiemi na úkor čistého života na zemi, vytváří z nás egocentriky, kteří si nevidí ani na špičku vlastního nosu. Potom možná bude lepší život na Zemi, na které žije v současnosti 5% lidí v blahobytu a bohatství (ti kteří řídí náš systém a ovládají masy), 25% v civilizaci (ovládaní a manipulovaní systémem) a 70% v chudobě (společenský odpad systému, je to obrovská masa lidí, která žije v otřesných podmínkách a nemá co ztratit) Až se svrhne moc bohatých, a na zemi zavládne mír, potom bude možná možné s lidmi navázat kontakt a umožnit jim cestu poznání a vesmír. Do té doby budeme žít v izolaci, abychom náš chaotický způsob života nešířili a neohrožovali a nenarušovali harmonii ve vesmíru. Tak jako je naše planeta v izolaci, stejně tak jsme v izolaci i my lidé. Systém nám stanovuje hranice, které většina lidí v životě překročí jen výjmečně. Naše planeta je tak velká a skrývá tolik informací, že ji jeden člověk za celý život celou neprozkoumá, přesto většina lidí překročí hranice vlastní země, nebo města ve kterém žije jen výjmečně. Proto se s námi dá tak snadno manipulovat. V lidech třímá božský oheň, a jak je známo, oheň je dobrý sluha, ale špatný pán. A u lidí to platí dvojnásob. J. B.

Oel ngati kameie

(Lucy, 3. 4. 2011 19:11)

Díky filmu Jamese Camerona AVATAR jsem si uvědomila pravé hodnoty života je v něm zakódována čistá pravda.

???

(David, 16. 3. 2011 17:51)

Dobrý den,myslím,že lidstvo celkově jde špatnou cestou,tedy jako celek,ale mnoho jedinců se snaží"rovnat směr" ,žít po svém a trochu se vyhnout konzumní společnosti.Je jasné,že se narodíme s čistou duší,ale hodně aspektů nás ovlivní,je pak na nás co si vnitřně myslíme a co asi tušíme,protože v poslední době zcela určitě probíhá transformace a citlivý lidé to moc dobře cítí.Spousta věcí se změnila....co se týče mimozemských civilizací,tak anižby je kdokoli viděl,tak určitě existují,je to prostě evoluce,v celém vesmíru je neskutečný počet sluncí se svými planetami...spousta z nich je podobná naší zemi a spostu si ani v nejmenším případě nedokážeme představit...
Prosím,berte mě trochu s rezervou
a nakonec něco z mých textů ze skupiny

Za něco tě platěj,
k nečemu tě nutěj,
něčeho se bojíš,
za něco se modlíš


Povídaj ti sladký řeči a ty chceš,
vycouvat a nemáš kam.
Moc dobře víš,že vše je lež,
pravda ta je někde urytá


Je to tvoje vina,
co se ti teď stalo,
mě to není cizí,
poučil ses málo


Povídaj ti sladký............

Utéct už ti nejde,
cesta už tu není
těžko na tom sejde,
hlavně co se změní

Povídaj ti sladký ……….

Život ztratil smysl
Nic už nejde vrátit
Pár let můžeš škrtnout
Myšlenku si zkrátit

Re: ???

(Aridan, 16. 3. 2011 20:00)

Milý Davide,
s většinou bych souhlasil, jen se závěrem textu bych licitoval.
To je právě záměr - sebrat nám chuť do života, vzít nám iluze a použije se k tomu cokoliv.
Iluze dobra podporovaného vírou, nátlaky neviditelného zla, výhružky, násilí, peníze a jejich moc, systémová nastavení a hrozby, lákadla a návnady bez hodnoty, které nás mají odvést od hledání smyslu, který je zcela zřejmý.
Máme neskutečnou sílu a tu je třeba otupit a podrobit...
Aridan

Re: Smysl vracení se

(Marek, 7. 7. 2010 10:22)

To Akrij: Sám vidíš, že člověk bez vlastního Poznání nemá nikdy Jistotu. Musí stále dokola něčemu věřit. Rozumem se ale Pravdy nedá nikdy dobrat. Ani vírou.

Proto např. čistý budhismus radí nevěřit naprosto ničemu. Vyloučit funkci smyslů, čímž se vědomí člověka přesune, vnoří hlouběji do podstaty bytí. Pouze stálým a vytrvalým očišťováním od všech pocitů, dojmů, názorů, přání, představ, zkrátka veškeré náplně vědomí, se vědomí očistí od všeho toho bordelu a uvědomí v Pravdě a pozná, jak to všechno je nebo není...

to Akrij - Smysl vracení se 2B

(Aridan, 13. 6. 2010 22:50)

Pokračování 2A
Pokusím se konkrétněji zareagovat na Tvé otázky typu "proč se vracet, vždy začínat od nuly a nač vlastně všechno to divadlo."

Pokud se shodneme na tom, že člověk je na naší Zemi prozatím nejvyvinutější bytost a je na tom tedy o něco lépe, než třeba další tvorové, měli bychom vědět v čem to vězí. Nyní ocituji můj názor a ověřenou zkušenost, který možná uslyšíš i z jiných zdrojů: Člověk má nejen instinkty jako zvířata, ale i cosi navíc - můžeme to nazvat vyšší úroveň kapacity mozku, chytřejší a rychlejší myšlení, ale hlavně spojení s toho všeho s naší duší (námi samými), která nás skutečně odlišuje od jiných tvorů. Je nám dovoleno více smyslověji prožívat, uvědomovat si sebe sama, chápat druhé, jejich postoje, názory, pocity, myslet nejen na to co nyní dělám, ale jak to dělám, proč a jaký bude důsledek mé činnosti. To žádný jiný tvor nemá.
Jsme tedy zde na Zemi tak trošku jednou nohou v duchovním světě, ovšem druhou nohou pevně na hmotné Zemi, protože nám propůjčila dočasně své tělo :-)

Jinými slovy: reprezentace a demonstrace Božské podstaty v tomto hmotném těle a okolním světě.

Pokud se tedy shodneme i na tom, že můžeme být (nesmrtelné) duchovní bytosti, které vzali do svých rukou to, co zde nyní děláme, ptáme se, chápeme, u toho cítíme, že jsme někam a někým vedeni, že vnímáme to, jak se vše kolem nás mění, že vnímáme svou činnost a existenci jako pomoc druhým - a v mnoha směrech to sami ostatní dají rádi s díky najevo - myslím, že není třeba ptát se více.

Proč nevíme vše hned od začátku, je popsáno přímo v tomto článku. Byla nám dána reprezentace božství na této planetě a dar rozhodování svobodné vůle - opakuji SVOBODNÉ vůle, konání dobra a žití ve Světle. Jen o tom sami dost dobře nevíme, protože nám to stávající systém zatajuje a vnucuje nám způsoby svazujícího materialistického myšlení a podsouvá nesmyslné hodnoty, přihlouplé stupně odříkávání naučených údajů a faktů, které jsou pro všechny pro jistotu povinné, abychom neměli šanci ani jeden uniknout a jimiž musíme během vývoje procházet.

Vše začíná samozřejmě od rodičů, kteří se starají o náš prvotní vývoj a kteří většinou sami netuší PROČ vlastně?
Kvůli reprodukci, kvůli tomu, že je ženě již tolik a tolik let? Kvůli ostatním? Kvůli tomu, že si přejí dítě? Kvůli tomu, že to je normální?

Nemyslím si.

Každý rodič - tedy ten dobrý - si alespoň podvědomě přeje, aby jeho dítě bylo šťastnější, úspěšnější, prožilo hezčí život, než rodič sám - jde v podstatě o jakési poselství a štafetu mise Dobra a zlepšování celkové úrovně života a jeho prožívání. Nemluvím zde o majetku a hromadění - i chudý může být velice šťastný - možná více než bohatý, kterému inflace bere to, co nejvíce miluje.
Souhlasíš, že se tak děje i přes nesmyslné utajování všeho podstatného kolem?

konec 2.části

to Akrij - Smysl vracení se 2A

(Aridan, 13. 6. 2010 22:47)

Dobrý večer Akriji,

určitě jsem se "nenaštval, ani nejsem nikterak pohoršen". Diskuse - pokud je konstruktivní a vede rozumným způsobem třeba i k nečekanému cíli, je naprosto v pořádku.
Tykání je rovněž bez problémů, takže Vy se v tuto chvíli proto po dohodě oboustranně mění v Ty - už to je malá ukázka transformace přiblížení a demonstrace souznění blíže k Jednotě.

Ano, napsal jsi skutečně hodně myšlenek a úvah, což znamená, že jsi přístupný odpovědím a nejspíše hledáš to, co někteří mohou nazvat Pravdou či její alternativou.
V Tvém případě Akriji, si mnoho otázek žádá mnoho odpovědí a stručně připomínám, že žádná z otázek na
světě není špatná, špatné či nepřesné mohou být pouze odpovědi na ně.
Podtrhuji, že nemám patent na rozum a nikdo z nás neví všechno. Jediné, co Ti mohu nabídnout je můj osobní názor, pohled na věc a vlastní zkušenost, protože mám pocit, že právě kráčíš po podobné cestě, kterou jsem před jistým časem prošel já. Moc dobře si ji pamatuji a dobře si vzpomínám na pocity, které mě na ní provázely.

Během čtení všech tří textů a reakcí, jsem se vše snažil pozorně vstřebat, pochopit, v rámci možností se do Tebe vcítit a prožít Tvůj úhel pohledu.


Energie ve zprávách obsažené jsem se rovněž pokusil částečně vizualizovat:

Objevil se přede mnou obrovský vzdušný vír plný suchého prachu, větších částic, úlomků různých materiálů, tvarů a velikostí, které s sebou vír strhával, větších, menších, dokonce i dost velkých předmětů. Skrze celý tento vír nebylo možno vidět vůbec nic - pouze samotný roj. Částice tohoto víru, reprezentované létajícími tělesy byly pravděpodobně symbolikou následujících zkušeností: hledání, zklamání, bolest, pochybnosti, obava z opětovného zklamání a utrpení, nejistota, nedůvěra ve stávající hodnoty a systémy víry, otázky existence Boha, možná existence mimozemských bytostí, smyslu života, stabilních jistot naší existence, otázky co bude dál, co bylo předtím, co když ...

Celé mi to před očima vířilo a rotovalo neskutečnou rychlostí a když jsem posunul čas mírně dopředu, začaly si věci sedat, klesat k zemi, uvolňovat rotující tempo pohybu a celý prostor se přede mnou začal pomalu rozjasňovat. Vše zapadlo kam mělo a začal jsem opět jasně vidět :-)

To je přesně i to, co bych možná v Tvém případě zkusil. Nepouštět si vše až tak k tělu a nenechat se v žádném případě ihned zatáhnout do dalších nesmyslných dogmat, pravidel a "učených" rad a být "někde součástí skupiny", kterou vedou a jejíž moudra nám mnohdy říkají osoby, které samy netuší, o čem by to mohlo vlastně vůbec být.
Sám jsem osoba, která vyslechne vše, udělá si názor, vyhodnotí, analyzuje, nebojí se zeptat - ale pozor: již nejen pouze mozkem, ale vždy i srdcem. A to nejen svým ale zejména tím, které na mě promlouvá.
Nechat věci mírmě poodstát a nevzdorovat tomu novému, co právě přichází. (O spojení srdce a mozku chci psát v nejbližších dnech - je to velmi důležité)

Akriji, nevím, zda jsi se dostal na tyto stránky náhodou, myslím, že určitě ne (pro zajímavost pak klikni na globus v horní části stránek), nevím, zda jsi četl pouze tento jediný článek nebo i některé další, ale myslím, že na většinu Tvých otázek najdeš odpovědi v již uveřejněných článcích, které jsou k dispozici.
Konec 1.části

to Aridan 3

(Akrij, 12. 6. 2010 22:29)

Ted se ještě vrátím k tomu, co jsem říkal, že mám obavu. Mám obavu z toho, že se předpovědi nevyplní. Když se nevyplní, všichni, kteří tomu věřili budou hledat důvod, proč se to nesplnilo - vždyt věřili správně! :) Takže se udělá něco jinačího a chytnou se toho lidé, kteří už to, co se nesplnilo nepamatují.

Nevím, jestli jsi zaregistroval videa se stráškyní moudrosti na Orgonetu (http://orgo-net.blogspot.com/) Ona si ani neuvědomuje, co tvrdí.. co když se to nestane? Říká to, že v roce 2010 bude velký posun, který všichni pocítí - a vysvětluje v kterých směrech. Co se stane, když se to nesplní.

To samé osud.cz prognoza ohledně roku 2012, stejně jako to bylo s údajným nastolením Marky2 v německu. Bylo to napsáno s "určitostí" je to senzace. Ale žádná omluva za to, že se to nesplnilo - že by pan Mašek napsal: Tak jsme se s těmi Markami nechali napálit. Pokud se nechali napálit s Markami - nemůžou se napálit i s dalšími věcmi?

Také jsem mu napsal - odpověděl a na druhý mail, který jsem mu napsal (s těmito věcmi, co ted píši) mi už neodpověděl. A já moc rozumím proč ne :) On se přeci nemůže mílit. Na jeho web chodí 100 000 lidí měsíčně - a pokud se to, co prorokuje nestane, tak vymyslí další nové informace. Něco nového, úžasného.

Doufám, že jsem tě nějakým způsobem neuvedl do rozpaků, nenaštval, nepohoršil, protože vím, jaké to je někomu zkoušet ukázat jiný názor. Opravdu, co jsem říkal, pro toho, kdo něčemu věří opravdu (jako jsi ty, jako jsem byl já) je až smrtelně hrozné, kdyby si o tu víru přišel a byl by zase ve spleti nevědomosti. Takhle si alespon nějakou umělou vědomost chce zajistit.

Napsal jsem ti hodně :) napiš, co si o mám názoru myslíš :) a hlavně zkus odpovědět na tu první otázku, kterou jsem začínal :) měj se moc pěkně

to Aridan 2

(Akrij, 12. 6. 2010 22:29)

Víš, poslední dobou se hodně zabývám duchovnem na jiné úrovně, než jsem ho znal. To, čemu jsem původně věřil, se ukázalo jako slepá víra, přitom to mnozí na světě berou jako naprostou pravdu.

Nyní se nacházíme v etapě lidských dějin, kdy už si lidé říkají, že jsme tu strašně dlouho a žádný slíbený okamžik který byl slíben světovými náboženstvími jako je Křestanství, nebo Islám nebyl splněn. Lidé si říkají, že bůh není, ale i tak něčemu věří.

Vynoříla se záplava konspiračních teorií spojených s globalizací - to je v lidské společnosti naprosto nové. Nikdy to nebylo, začalo vznikat strašně moc nových náboženských směrů včetně toho, čemu říkám (nevím jestli správně) a to New Age. Tohle všechno beru jako New Age (jednota všeho co je a schopnost myšlenkami ovládat svět).

S tím, jak jsou lidé zmatení, stále hledají odpovědi a tak si vytváří stále nové a novější - v té nekonečné nevědomosti.

Nevím, jestli jsou mimozemštané, či ne. Snažím se věřit, že ne (samozřejmě je to výchovou :) ), ale věřím v Boha a taky v záporné bytosti, které si s námi můžou ledajak hrát).

Pokud se někomu zjeví mimozemštan, duch, nebo cokoliv dalšího - jak si může být jistý, že je to opravdu ten, za kterého se vydává.

Toto si nemůžeme ověřit.

Bojím se jen toho - mám takový pocit - víš, když někdo něčemu věří, je o tom přesvědčený, tak at se ho snažíš přesvědčit sebevíc, nepřesvědčíš - at už dáváš sebevíc argumentů bijících do očí. To jsem poznal z životní zkušenosti. Když se člověk probere, je už pozdě a potom si říká, jak byl hloupý.

Ten vnitřní pocit, co v nás je. To je jen pocit, který si sami vytváříme - pokud si myslíme, že Bůh vede naše kroky - tak asi jo :) - on nám to neřekne. Pokud cítím, že jsem nebeská bytost - no jasně :) proč ne, ale nikdo mi to nemůže vyvrátit, nebo potvrdit - takže je to vše jen o pocitech, které má člověk.

to Aridan

(Akrij, 12. 6. 2010 22:28)

:)(úsměv k začátku vaší reakce)

No dobře, ale proč by jsme jako duchovně čisté bytosti vědomě připouštěli možnost špatného chování tady na zemi. Myslím si, že si můžeme tykat, jestli to nevadí :). Přeci kdyby jsme byli opravdu bytostmi, které se vracejí, dobrovolně zapomínají (není myslím si důvod, pokud by byly potřeba provést nějaké změny v lidském uspořádání, tak proč si hrát na obyvatele této planety a neříct těm, kteří by tady žili, jak je to doopravdy? - vydírat je nevědomostí - tím bych mohl sklouznout k názoru pana Denikena, ohledně mimozemské návštěvy v minulosti. O tvrdí, že nám to nemohli "Bohové" říct - prý by jsme to prostě nepochopili - ale přeci není žádný důvod k tomu to nepochopit - stačí jen vysvětlit, že ty umíš opracovávat kámen a my jsme se za desítky desítek desítek generací otců naučili udělat z toho kamene paprsek světla - po určitém vysvětlování by to pochopili - ale to se nestalo - ted se zase může filozofovat co si mysleli, jestli ti "bozi" byli špatní, nebo dobří - ale důkazy nejsou)

To byla dlouhá závorka :) takže ještě jednou tu větu: Přeci kdyby jsme byli opravdu bytostmi, které se vracejí, dobrovolně zapomínají, k tomu zapomínání by nás muselo něco vést - a není jednoduší říct potřebné informace a dostat je ven do světa lidem? (ted jen nechápu, jestli jsou těmi bytostmi jen někteří z nás, nebo všichni)


Místo zabíjení, kterého se ony čisté bytosti dopouštějí nevědomky, aby to v zápětí zase zapomněli a zase se vrátili - nebylo by lepší, když budeme brát víru v tyto bytosti vážně, aby tu vůbec nebyly? Kde tedy žijeme, když nejsme na zemi? Proč je země? Stojí za to těm bytostem, aby opouštěly svůj dokonalý svět a stávaly se pozorovateli, kteří zapomněli kdo jsou a chovají se špatně, na této planetě? Kde je důvod k tomuto počínání, pokud jsme všichni těmi bytostmi... komu tedy pomáháme?

V článku píšeš: "Abychom pomohli vývoji země a vědomí lidstva" - to lidstvo - to jsou ale ty bytosti ne? Takže mi pomáháme sami sobě v zapomnění na této planetě? Je logické sami sobě neříct, kdo jsme?

Pokud by tady nebyly čisté bytosti - nebyli by zde lidé - tak proč ta komedie?

to Akrij - Smysl vracení se

(Aridan, 12. 6. 2010 20:19)

Dobrý den Akriji,
skoro bych se nebál říci Jirko, ale jméno není podstatné, důležité je, kdo je za ním obsažen.

Děkuji za podnětnou otázku, jsem rád, že Vás článek zaujal. Pokusím se nalézt stručnou odpověď, neboť na tuto otázku by se dalo napsat článků několiv :-)

Stejně jako název stránek i tento náš současný život prolíná mnoho životních realit najednou. Pokud jste se měl v minulosti možnost věnovat kterémukoliv z témat jako například formy tvořivých energií, vnitřní energie užívané v bojovém umění, tématům hudebním a jejich poselství, bílé magii, kartám, hvězdám, numerologii, psychologii, astrologii, astronomii, magickým obrazům, posvátné geometrii, kruhům v obilí, automatickému psaní, channellingu, tajným projektům, světovým mocenským spolkům, sektám, světovým náboženstvím, konspiracím, výpovědím svědků o setkání s mimozemskými bytostmi (nikoliv únosy aranžované tajnými službami), ponaučením z jimi demonstrovaných možností vývoje našeho dalšího života, jako lidské rasy ... setkal byste se velmi často s tvrzením, že vše kolem nás je nakonec pouze jediná JEDNOTA, tedy v podstatě jedna a táž forma energie, jen s rozdílnou frekvencí, která se odlišně projektuje do vnímání naší reality (rád uvádím jako příklad nehmotnou myšlenku typu "postavím si dům" a dům samotný, který na její popud vznikl - energetický základ je však jeden, pouze se jaksi přetvořil a přetransformoval do naší současné reality).

Dále byste se mohl doslechnout o kladném principu a energetickém významu vlastního sebeobětování (např. známá postava Ježíše) pro celek stvoření, principu vítězství a prohry (např. pro Vás možná bližší závěr Hvězdných válek, kdy kladný hrdina složí svou zbraň a nechá se záměrně porazit), významu smrti i našeho utrpení - viz umístěný článek "Utrpení jako prostředek sblížení lidí" v této sekci - doporučuji.

To, že se na planetu Zemi vrací dobré bytosti s cílem jí samotné pomoci, je dokonce obsaženo již ve Vaší otázce, kde velmi jasně vnímáte, že vědomí lidstva, stupeň jeho chápání, úroveň soucitu s naší planetou i celým kosmem, využívání či spíše zneužívání jejích zdrojů, nárůst pozitivních hodnot mezi lidmi a pochopení nesmyslně podsouvaného konzumního způsobu života mocnými tohoto Světa a jeho postupné odmítání, šíření Dobra a Lásky spolu se vším "kladným", se díky Bohu zvyšuje.
Samozřejmě, že to není proces jednoduchý a rychlý a duchovně čisté bytosti, které se bohužel narodí v prostředí velmi nedobrém a negativním, mohou reflektovat jako výstup chápání smyslu svého života, konáním nedobrých činů. Nesmíme zde zapomínat na naše duchovní zázemí či duschovní atmosféru, která hraje v našem životě obrovskou roli.

Tento svět je milý Akriji stále ještě plný duality, kde proto, abychom pochopili štěstí a radost, musíme zažívat smutek a utrpení. Na vlastní oči musíme vidět, abychom chápali a konečně byli schopni uvěřit, jaká je Pravda.

Někteří z nás však již dlouho vědí, že nemusíme a dokonce přeci ani nechceme žít mezi násilníky, abychom poznali, že naopak chceme žít v lásce, souznění a ve Světle.

Mnoho štěstí Aridan