Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skutečná situace v Japonsku a rizika pro planetu Zemi

3. 4. 2011

 

Není se čeho bát nebo je vše tak trochu jinak?

 

Následující řádky jsou takové, jaká je reálná skutečnost, nicméně by je neměly číst osoby slabší povahy a všichni, kteří se necítí v odpovídající psychické pohodě.

„Dopad radiace z Japonska je na zdraví Evropanů zcela vyloučen a není důvodů k jakýmkoliv obavám“, je nám hlásáno z mnoha televizních i novinových příspěvků, které se během posledních několika dnů objevují skrze všemožné informační kanály.

Vyjadřila se k nim shodně i taková kapacita, kterou bezpochyby je paní předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.drabova.jpg

http://www.novinky.cz/domaci/228621-dopad-radiace-z-japonska-na-zdravi-evropanu-je-vyloucen-uvedla-drabova.html

 

Je to však pravda nebo je to dnes již celé tak trochu jinak?

Posuďme sami a snažme se být rozumnými a spravedlivými soudci.

___________________________

 

Po jaderném incidentu, návazném na sedmimetrovou vlnu Tsunami - výbuchu vodíku v japonské jaderné elektrárně Fukušima, se s ohledem na hrozící rizika jako úplně první země rozhodla odvolat zpět všechny své ambasadory a osoby dlouhodobě pracující v Japonsku Francie.

Doporučení bylo vydáno dne 14. března 2011 a následovala ji Anglie, poté hned Německo, Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Finsko, Izrael, Nový Zéland a Austrálie.

Důvody jsou k těmto doporučením poměrně logické a co do prevence zdraví všech obyvatel v širokém okruhu, více než relevantní. V okolí samotné elektrárny je radiace překročena podle oficiálních fukushima.jpgúdajů několika tisíckrát a do ovzduší i vody unikají v dosud neurčeném množství radionuklidy Plutonia a Uranu.

Potíž je v tom, že tyto látky samozřejmě nejsou prostým okem viditelné, lze je však poměrně přesně vyhodnocovat a měřit.

 

Pro ty, kteří se již něco málo dozvěděli o událostech předchozí jaderné katastrofy Černobylu roku 1986, pouze připomínám, že se udály v podstatě podobným sledem událostí.

Nejprve měli dle tiskové kanceláře Sovětští soudruzi vše pod kontrolou, pak přiznali, že se jednalo o drobné potíže, které však již obratně řeší, pak už se to nedalo ututlat před světovou veřejností a nakonec z toho byla dosud největší celosvětová jaderná krize.

V tuto chvíli se nám skutečná Pravda o Japonsku rovněž pomalu odkrývá a není příliš růžová – viz dále.

 

Informace od samotných obyvatel

Tamním lidem bylo řečeno, že již více nesmějí užívat městskou vodu dodávanou veřejným řádem do obydlí – nejen kojenci, ale nikdo. Pít se jednoduše nesmí - vůbec. Neměla by být na doporučení používána ani na umývání, protože i styk s pokožkou může vyvolat odpovídající reakci.

Obyvatelům bylo doporučeno, ať raději minimálně větrají, vypnou cirkulace vzduchu do svých obydlí a dokonce se objevilo další alarmující doporučení, ať si oblepí průduchy a štěrbiny kolem oken a balkonových dveří izolepami, aby se radioaktivní prach nedostal dovnitř budov.

Lidé mají začervenalou pokožku na vnějších částech těla – obličej, ruce, cítí pálení a tlak v očích a na sliznicích, přičemž není vůbec neobvyklé krvácení z nosu. Závěry o vážnosti situace si z toho můžeme vyvodit každý sám.

Analyzované vzorky vody a půdy ze dne 29.3.2011 z několika různých míst území jaderné elektrárny Fukušima potvrzují výskyt Plutonia 238, 239 a 240.

Je přitom nutné uvést skutečnost, že poločas rozpadu Plutonia 238 činí celých 87 let, Plutonium 240 má poločas rozpadu přibližně 6.500 let a Plutonium 239 dokonce celých 24.000 let.

V mediích se hovoří o nejhorší atomové krizi za celých 25 let a organizace Greenpeace prohlásila, že lidé v okolí 30 až 40 km v okolí Fukušimy dostávají celoroční dávku radiace během několika málo dní.

 

   

 

Obvinění a spravedlivý hněv se obrací především na japonský energetický gigant TEPCO a návazně nepřímo na americkou společnost General Electric, která překvapivě rychle (hned první den po zemětřesení) nabídla společnosti TEPCO pomoc.

TEPCO však zdvořile odmítla a pomoc se rozhodla nevyužít – možná to byla zbytečná chyba, i když jejich odmítnutí s ohledem na rozpínavost USA vcelku rozumím.  

Přímo ohroženo je v tuto chvíli zhruba tři miliony obyvatel, nepřímo dalších řádově osm milionů obyvatel. Celé Tokio se v podstatě evakuuje, všichni, kteří mají rozum a mohou se přemístit jinam, odcházejí a objevují se hrubé odhady, že přibližně jedna šestina populace Japonsko i přes svou národní hrdost a nezlomnou vůli nedobrovolně opouští nebo je v pohybu do bezpečnějších míst.

Následující video nám potvrzuje, že se Japonsko pomalu připravuje i na ty nejhorší scénáře: 

 

Japonská vláda si je vědoma vážnosti situace, vnímá ji jako velmi vážnou a dokonce jako nepředvídatelnou, přičemž ji světoví experti na jaderný průmysl v mnoha směrech klasifikují s ohledem na vysokou hustotu osídlení jako svými riziky horší, než události roku 1986 v Černobylu.

Konkrétně tehdejší vláda Sovětského svazu zaplatila obrovské částky Německu za dodané roboty, kteří sloužily nejen k manipulaci s vyhořelým palivem, přičemž v Japonsku se ve velké míře spoléhají na samotnou lidskou sílu a vlastní kreativitu.

Očekávat můžeme velké množství lidí trpících nemocí z ozáření podobné následkům z dob výbuchů v Hirošimě a Nagasaki, čekat můžeme poměrně mnoho mrtvých a velmi vysoký výskyt rakoviny.

Některé zprávy prosakují na povrch i přes seriozní media – např.RT News

 

   

 

Pokusme se ještě podívat na jednu „maličkost“, která nám může poukázat na vážnost situace: Během posledních několika dnů se z Japonska nejprve objevilo hlášení, že radiace je dokonce milionkrát větší, než se předpokládalo, pak navazovala omluva, že šlo o chybu měření a je "jen" několikatisíckrát vyšší.

Čemu tedy můžeme sami vlastně věřit?

Nevím, rozhodně vím, co bychom si měli všichni silou svých srdcí přát.

Znalost odpovědí na základní otázky míry rizika, místa úniku a celkového stupně radiace, je naprosto klíčová, protože poškozený reaktor ve Fukušimě představuje riziko skutečně pro celý Svět.

V jeho útrobách je obsažena látka Plutonium, o které jsme již hovořili. Jedná se mimo jiné o jednu z absolutně nejjedovatějších chemických látek, která podle všech informací bez naší přímé kontroly uniká do světové atmosféry, půdy, vody a následně celého ekosystému naší planety.

Jak říká přední americký vědec a astrofyzik pan Michio Kaku v přiloženém videu, nikoliv jeden gram, ale pouhá jedna milióntina gramu této látky při vdechnutí, vyvolá rakovinu, takže pokud se neřízený únik radiace skutečně děje ve větším měřítku, předpovídá, že to bude pro naši civilizaci doslova strmý pád.

Samotné Japonsko by se tak stalo na dlouhou dobu neobývatelnou šedou zónou, o čemž svědčí i probíhající masová evakuace a urychlené stěhování obyvatel. Důvody k obavám jsou totiž zcela opodstatněné a zřejmé – viz dále.

 

Nechci být vůbec špatným prorokem, ale dávná proroctví se bohužel již pomalu ale jistě naplňují – viz výňatek z Nostradama v tomto odkazu:

Až budou ryby mořské i pozemské vyvrženy na břeh silnou vlnou podivného hladkého tvaru (odpovídá popisu tsunami), dosáhnou až k domům na své nepřátele. Když zdá se, že je vše již dobré, Slunce i Měsíc a vše vzkvétá, přichází zkáza z nebes, jako prach dopadá na osudy lidí, přichází apokalypsa (jaderný spad?)….

 

Informace o radiaci z USA

Přestože jsou státy USA z našeho pohledu na mapu světa relativně daleko od území Japonských ostrovů, koloběh přírodních proudů je natolik spolehlivý, že nuclear--japan-explosion.jpgradioaktivní prach a další částice, které radiaci přenáší, byl v USA naměřen v mnohonásobných hodnotách, než které jsou oficiálně povoleny.

Pokud bych měl být exaktní, naměřené hodnoty radioaktivního Iodinu 131 v obyčejné dešťové vodě, byly například ve státě Pennsylvania nikoliv pouhý dvojnásobek či pětinásobek, ale hned celých 3300% nad povolený limit. Protože se mrak prohnal již kolem celé planety několikrát, asi si nebudeme lhát, že se Evropě vyhne jako za dob Černobylu, co říkáte paní Drábová?

Deštová voda v Pennsylvánii:  http://enenews.com/radioactive-iodine-131-in-pennsylvania-rainwater-sample-3300-above-federal-drinking-water-standard

Radioaktivní prach je nad Evropou http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/228562-radioaktivni-prach-se-objevi-nad-stredni-evropou.html

 

Pro nikoho z nás určitě není novinkou, že lidé, zvířata, stromy, rostliny, byliny, prostě vše živé na naší planetě kolem, funguje na bázi základních přírodních zdrojů a především vody, přesněji sladké vody, proto je to světový problém, který už je více než vážný - je to doslova globální průšvih.

Protože navíc skrze rostliny i zvířata přijímáme energii a jsme na těchto zdrojích všichni a PŘÍMO závislí, je docela logické, že se nás změny v kvalitě vody a vzduchu samozřejmě týkají. V Japonsku dokonce již naměřili radiaci i u skotu, který radioaktivní vodu a trávu konzumuje.

Nechci již dále zvyšovat negativní propagandu proti Japonsku, protože dle všeho přímo oni nejsou ti, kteří za vše mohou, naopak stávající cílená propaganda proti nim je účelově manipulována…

 

Ale jak to tedy je?

Říká se nám čistá i když krutá Pravda, nebo nám media informace zkreslují? Věděli jsme o tom, jak to skutečně v okolí Fukušimy s radiací vypadá a co tam lidé zažívají?

A co na to vše velké korporace a jejich velké peníze? Že by snad šly s pravdou ven? Jakou má pro ně hodnotu jediný lidský život? Větší než jeden výtisk jejich akcií?

 

Skutečně nevím, ale co dnes vím zcela bezpečně, je toto:

Jaderná energie není technologie, kterou bychom měli do budoucna podporovat. Říkali nám to v dobrém již jiní a neposlechli jsme – nepomohl nám ani Černobyl a nepomůže nám dle všeho ani Fukušima.

Co se má tedy ještě stát, abychom si jednou provždy uvědomili, jak riskujeme provozem jaderných reaktorů svou vlastní existenci a jak ohrožujeme vhazováním jaderných odpadů na dno oceánů či zakopáváním do útrob naší planety vše živé na ní?

 

Nebylo by smysluplné veškeré jaderné zdroje zcela opustit a jako běžní uživatelé je prostě odmítnout a bojkotovat? Velmi pozitivně jsem uvítal okamžité rozhodnutí Německa jaderné elektrárny výrazně omezit či dokonce zrušit - takže to lze a jednoduše.evolution.jpg

Lidský druh má před sebou tzv. Zlatý věk své další existence, ale do něj musí nejprve úspěšně přežít.

Lidé mají desítky let k dispozici obrovské množství jiných zdrojů energií, jsou však utajovány a před běžnými lidmi ukrývány – viz sekce Věda a experimenty.

 

Jaderná energie a samozřejmě veškeré jaderné zbraně se musí odstranit jednou provždy a navěky věků z naší planety !!!

Teprve tehdy nám budou odhalena nejhlubší tajemství Kosmu, tvoření a obrovského množství forem života v něm.

Za vším není totiž na naší penězi zkažené planetě opět nic jiného, než obrovské finanční zdroje, chamtivost největších koncernů i jednotlivců v podobě konkrétních akcionářů. Vše je důsledek pouhé parazitující světové jaderné lobby, která je od základů nezdravá a s ohledem na prokázaná rizika ohrožení světové existence všech druhů planety, zaslouží naše rozhodné NE.

 

My zodpovídáme za Svět, nikoliv Svět za nás - kdy už to všichni pochopíme...?

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ktomu radioaktivnímu zamoření

(Adam, 4. 10. 2011 23:25)

Jaderné elektrárny používající jako palivo U235 jsou z principu vzniku radioaktivních izotopů plutonia velmi nebezpečné ale není to nevyhnutelné nutné zlo jaderné energetiky.

Prosím vyhledejte si něco o jaderných reaktorech pracujících s Thoriem a něco o Thoriové rozpadové řadě.Tyto reaktory neprodukují Plutonium ani jiné dlouhodobě radioaktivní izotopy a za 200 let je po radioaktivitě ve vyhořelém palivu a z odpadu ani z Thoria nelze vyrobit jadernou bombu!!!
Což je taky důvod proč se Thorium nepoužívalo - Plutonium bylo potřeba vyrobit pro ty bomby...
Zásoby Thoria jsou mnohem větší než Uranu, reaktory
mají navíc přirozenou pasivní bezpečnost a lze je velmi rychle zastavit.Žádný Černobyl ani Fukušima! Nehrozí nekontrolovaná reakce ani pokud by se palivo a reaktor roztavily což by šlo udělat jen úmyslně.
V současné době pracují menší elektrárny v Indii která plánuje stavět i větší protože má největší zdroje Thoria na Zemi.

Již asi 20 let existují Thoriové plazmové baterie které by v dnešním stavu vývoje ve velikosti "krabice od bot" dokázaly pohánět osobní automobil nepřetržitě téměř 1 rok. Nevydávají téměř žádné gama záření a jejich stínění není tudíž ani velké ani těžké a hlavně ani drahé.Právě pro tyto vlastnosti které by umožnily i masové použití nebudou zřejmě nikdy vyráběny.

probuzení

(jk3, 13. 4. 2011 9:23)

Z celého srdce děkuji za upozornění na mou Češtinu mám své pravydla pravopisu :-) Vždyt je to vše o nás a našem společném vědomí.Uvědomme se jako celek a celek jako jedinec jak snadné?Nad naší Matičkou Zemí je myšlenková sít a ta tvoří svět tak jak ho vnímáme.Moudří to chápou.20000 let stará sít jen jí začínáme chápat právě ted místo a čas o tom je také transformace.Je mnoho lidí kteří se probouzejí a probuzení znamená pochopení jednoty.Vše se dá vyložit několika spůsoby složitosti a jeden předložím.Stačí pohled na květ života kružnice ve velké kružnici.Jen ůhel pohledu a spoustu věcí zapadne do sebe.Nejsilnější a nejmoudřéjší kdo nebo co to je?Vložil jsem spoustu indicjí!Odpověd nalezneme v sobě ve svém jádru jen se ho zeptat.Děkuji a posílám spoustu Lásky

Situace

(Zenko.Idane, 13. 4. 2011 0:19)

zhruba před měsícem, http://www.youtube.com/watch?v=d6jLHjcRwDU , a toto před dvěma dny, http://www.youtube.com/watch?v=u8hfCN6k3YE

problém

(jh1, 11. 4. 2011 13:39)

Z každého úhlu pohledu, je to velký problém. Nedramatizoval bych situaci, ale ani nezlehčoval, protože se stalo to, co ovlivní naše zdraví směrem pod kytičky. Že jen nepatrně? Hmmm....třeba by u hodně lidí jejich imunitní systém rakovinné bujení ustál tak jako jindy, ale stačí ta pověstná poslední kapička a už to jede!

Nemoudrost ,hloupost a zaslepenost světem vládne.

(Jirka, 4. 4. 2011 13:50)

Odpovězme si sami na otázku jak je možné že mi zcela obyčejní lidé ,žádní odborníci na jaderné či jiné energie. Dokážeme předvídat a zcela reálně vnímat ta nebezpečí která skutečně existují. A takzvaní odborníci zahrají vše do autu včetně naší paní Drábové která by měla uřčitě odstoupit ze své funkce již pro to jak se vyjadřuje ,jak informuje veřejnost ale hlavně jak ůčelově mění svá slova v průběhu událostí. Tyto takzvaní odborníci jsou jen velmi dobře placené loutky které navíc nemají žádnou zodpovědnost a jak se zdá vlastní zisk je nadevše i nad zdravý životy či poškození přírody. Ano zde se jasně ukazuje v reálu co je to ve skutečnosti jaderná energie ale hlavně že se nedá jen tak spoutat člověkem ! Pokud nebudeme poslouchat prozřetelnost Rakušanů a dalších tak jako lidstvo můžeme skončit ! Domnívám se totiž že podobné scénáře již zničili dávné vyspělé civilizace jak tomu i přispívají výzkumy v těchto otázkách.

Re: Nemoudrost ,hloupost a zaslepenost světem vládne.

(Venca, 7. 4. 2011 9:49)

Tak vypni počítač, vyhoď televizi a nakup si svíčky, aby jsi měl čím svítit. Bez jádra totiž nebude tolik elektriké energie,ab sis to mohl dovolit.

zdá se to jako nesmyslný projaderný výkřik

(Jarin, 7. 4. 2011 14:41)

pokud by se člověk choval rozumně a nevyráběl jenom pro výrobu, žádné jaderky nepotřebuje. Spotřeba domácností se pohybuje mezi 5-10% celkové spotřeby.

updates

(Bananiq, 3. 4. 2011 13:35)

Dobry clanek, ale opravdu bych situaci tak pesimisticky nevidel, prikladam grafy z japonskych zdroju z fukusimy + hladiny iodine 131

http://gakuranman.com/eng/wp-content/uploads/2011/03/fukushima_area_02.png

http://gakuranman.com/eng/wp-content/uploads/2011/03/fukushima_area_03.png

http://gakuranman.com/eng/wp-content/uploads/2011/03/fukushima_water_iodine.png

http://gakuranman.com/eng/wp-content/uploads/2011/03/tokyo_water_iodine.png

http://gakuranman.com/eng/wp-content/uploads/2011/03/chiba_water_iodine.png

a srovnavaci graf
http://gakuranman.com/eng/wp-content/uploads/2011/03/radiation.png

Re: updates

(jupik, 3. 4. 2011 16:36)

to je sice pekny ale na veci celkovyho rizika to vubec nic nemneni

Re: Re: updates

(Stoura, 6. 4. 2011 7:44)

Rizikové je všechno. Pořád mají třeba vodní nebo uhelné elektrárny na účtě stonásobně víc mrtvých, než jaderné i s Černobylem. Který - mimochodem - uvolnil asi 100x víc bordelu než Fukušima (a 100x méně než USA, Rusko a Francie při zkouškách v 50. a 60. letech).

Připomínám také, že to, co teď mají třeba v Tokiu za zamoření a několikrát zvýšenou úroveň radiace, je u nás běžné záření v přírodě. (http://fleep.com/earthquake/tokyo_radiation.png, u nás je průměr někde kolem 0,1-0,2)

Radiace

(Orion ini, 4. 4. 2011 19:55)

Nad Amerikou radioaktivni mrak je davno. Je ho mozna videt, neni ho citet ted, ale nevime, co to udela potom. S lety dvakrat vroucneji, jak je v jedne basnicce.Vime, ze atom, je s lety opravdu silnejsi. Zakopes ho do zeme, myslis, ze energie tam ulozena je slabsi, ze mozna zvetrala, je silnejsi. O tom nevedeli ani ti, co kdysi rozbili atomovou zbran nad Afrikou, kde dodnes je to co tam je. To je asi vysledek ucinku atomu, ktery je smrti pro vsechny, kdyz je jeho energie zneuzita nebo naduzita. Vsichni vime, ze v dnesni dobe je energie atomova tedy elektricka naduzivana, ze je to jen o manipulaci moci. Tam kde neni moc, se nesviti, ze? Ti, kdo jsou u moci, zpusobuji nemoci. Nemoci toho sveta. Protoze jsou nemocni. Jsou nemocni tounhou vladnout. Vladnout za kazdou cenu, vsude a vsem.Oni nevedi, ze vladnou muze jen ten kdo umi slouzit. Oni chteji aby jim cely svet slouzil, proto tam uz nemohou byt. Jejich dny jsou secteny pokud neprinesou zmenu do tohoto sveta. Oni nemohou prinest tu zmenu, protoze to neumi. Neumi zit a pracovat pro celek, pracuji jen pro sebe na ukor celku. Proto jsou vsechny ty neshody a nestesti, ktere jsou. Nevime, co nam radiace prinese, jestli zvysenou imunitu nebo nemoce. Ze radioaktivita v urcitem pomeru muze byt i prospesna ukazuje fakt, ze kolem Cernobylu je hodne starych lidi, kteri ho prezili a tesi se dlouhemu veku a dobremu zdravi.

Probuzení

(jk3, 3. 4. 2011 11:48)

Všichni moudří a strážci tajemství očekávají probuzení toho nejsylnějšího a nejmoudřejšího.Možná si nechává čas na tu pravou chvíli.Ale slova jsou na nic-skutky s láskou jsou důležity.Potkávám se s lidmy kteři se mi zcela otevírají a jsou velmi upřimní.Znáte ten pocit?Je to fajn být upřimný.Děkuji všem kdo máte aktivní MER-KA-BA protože se okolí od vás nevědomě učí.Pro její aktivaci použíjme největší lásku vzpomen si :-)

Re: Probuzení

(ln, 3. 4. 2011 18:38)

Prosím tě, požádej MER-KA-BU, ať tě naučí český pravopis.

Re: Re: Probuzení

(illuminati, 4. 4. 2011 12:02)

Zdravím.
Máš skutečně jednoduché přemýšlení, nezlob se na mě.
Nejsme tady od toho, abychom se uráželi a hledali chyby. Kdyby jsi byl tak dokonalý, tak komentuješ i článek, je tam taky pár pravopisných chybiček, ale všem je to jedno, jde o samotný článek a jeho obsah, zdělení, ne nějaké povrchní blbůstky. Každý děláme chyby a nemusíš se jich hned chytat, co kdyby se začal někdo chytat tvých chyb a upozornovat na ně? Nedělej lidem to, co by se tobě samotnému nelíbilo. Jsme tady od toho, abychom se učili a otevřeli oči.
Kromě toho, že je čeština jedním z nejtěžších jazyků světa (a uvažuj trošku prosím, může to být i cizinec), tak si neutahuj z toho, co jsi v životě nepoznal (MER-KA-BA), děkuji.
Podle mě člověk, jako ty neslyšel ani o astrálním cestování a jiných duchovně založených "věcech" a kdyby ano, tak se tomu bude vysmívat, ale kdo nezkusí a nepozná, tak neuvěří.
Není mým posláním tě soudit, stejně, jako není tvým posláním soudit druhé, zapřemýšlej nad sebou, uvědom si, co jsi udělal a příště se tomu vyvaruj, jen tak z tebe může být lepší člověk.
Přeji šťastnou cestu plnou poznání.

Re: Probuzení

(GinBaw, 4. 4. 2011 14:12)

jk3

velmi by mne zajímalo co nebo kdo to má být?

"Všichni moudří a strážci tajemství očekávají probuzení toho nejsylnějšího a nejmoudřejšího"

pohled

(jan, 4. 4. 2011 10:17)

Na pravopis se vyser ty vole a radsi cum kolem sebe!!!!!!!!!!

zažil jsem Černobyl

(fohat, 3. 4. 2011 22:18)

a po deseti letech jsem se dočetl,že EBE použili radioaktivní odmořovače,jinak by byla nejen Evropa mrtva...Byly samozřejmě pro nás neviditelné..http://orgo-net.blogspot.com/