Jdi na obsah Jdi na menu
 


Peníze jako falešné globální náboženství

23. 8. 2010

Jak je to s hodnotou peněz a jejich cenou?

 

Tento článek opět kombinuje živé vize posledních projektovaných snů společně s faktickými úvahami, takže se nebraňme pootevření dalších dveří J

Před pokračováním čtení doporučuji osvěžit myšlení a paměť článkem Svoboda jako daň systému za luxus zde: www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/svoboda-jako-dan-Sytemu-za-luxus a návazně článkem Střežte si svou mysl i své myšlenky: www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/strezte-svou-mysl-i-sve-myslenky

___________________ 

 

 

Pokud by se u nás na planetě objevila záhadná návštěva z kosmu a pár let by zde žila jako my - v naší podobě, po návratu zpět na svou původní planetu by o zážitcích, týkajících se peněz, vyprávěla asi takto:

Tak jsem strávil/a nějaký čas na třetí planetě Sluneční soustavy - Modré Obrazekplanetě Gaie a mají tam takový zvláštní přežitek a celkem zajímavý zlozvyk – nefungují tam vůbec jako obyvatelé jedé rasy lidí a uživatelé jediné planety, ale každý je měřen takovými prazvláštními papírky, přesněji jejich množstvím, kterým lidé přisuzují určitou - rozdílnou hodnotu, říkají jim peníze.

Žijí tam kvůli nim poměrně nespravedlivým způsobem, protože ten, který jich má více než jiný, si za ně může pořídit z hmotného světa, téměř cokoliv.

Pořídí si oproti ostatním běžným lidem luxusní prostředí pro rodinu, kde tráví společně čas s rodinou a kterému říkají domov, dokáže si do něj obstarat jakékoliv zařízení umožňující jeho vnitřní vybavení a provoz i další oblíbená zařízení, a pro zajištění nezávislého pohybu jich samých – mají jakási přemisťovadla, kterým říkají automobil.

To je společně se systémem vytápění v domově přitom natolik primitivní, žeObrazek používá – představte si – velmi neúčinné metody zpracování energií – kotel, a v přemisťovadle mají obvykle velmi škodlivý vznětový či spalovací motor, který je poháněn látkou získávanou z nitra samotné planety Gaii (nafta, zemní plyn) a oni na závěr všechny těžce získané suroviny jednoduše spalují ?!?!  Přitom je tolik jiných a čistých alternativ získání energie odjinud…

Někteří lidé si těmito papírky prodlouží život tím, že získají náhradní orgán od jiných pro sebe samé nebo své blízké, někteří si naopak za ně bez potíží koupí smrt jiného člověk doslova na míru, někteří si jimi uplácejí a očišťují vlastní svědomí a vinu, upravují pravidla ve svůj prospěch a s dopadem na druhé bez dostatečného množství papírků, mění zákony, aby jim lépe vyhovovaly a sami měli těchto papírků k dispozici ještě více než nyní, prosazovali vlastní zájmy a potlačovali to, co by normálně bylo logické a správné pro planetu samotnou i všechny živé tvory na ní.

ObrazekNa této Zemi je velmi malé množství těch, kteří nejsou silou papírků vůbec zasaženi, ovlivněni a žijí šťastně a nezávisle i bez nich, protože systém je tak nastaven těmi, kteří papírky ovládají, že nikdo prostě neunikne.

Majitelé papírků jsou často uznáváni více než Bozi a je jim přisuzována až přehnaná úcta a obdiv i přes jejich mnohdy zoufalý duchovní rozměr, protože v podstatě kromě papírků samotných či hmotného vybavení, obvykle nemívají hodnotného vůbec nic.

Jednou větou: úžasná, modrá planeta Gaia, kde nevládne Inteligence, Život, Rozum, Radost, Srdce, Soucit a společné Sdílení darů planety matky Země, ale kde vládnou papírky a jejich nejsilnější držitelé…

 

Už jste z Kosmu opět doma a v naší životní realitě? J

 

Je žalostné, že obvykle ti, kteří touží po slávě a skutečně si jí vlastní tvrdou pílí zaslouží, se pak jako důsledek  schovávají do ústraní, mimo běžný svět a život,Obrazek neboť jsou okamžitě pronásledováni různými paparazzi a lovci senzací opět kvůli jediné věci - papírkům…

Pak jsou nuceni svou dovolenou trávit mimo běžné lidi v ústraní a mimo zbytečný zájem a obdiv na sice luxusních, ale často utajovaných místech mimo lidskou civilizaci.

Ti, kteří touží po všem, co si přejí a časem to skutečně díky své píli či jinak získávají, mají samozřejmě následně problém, pokud se na trhu objeví něco dalšího, lepšího, hezčího, co ještě nemají, neboť tak okamžitě objevují další metu, kterou chtějí docílit – přeci nemohou být pozadu J.

Jsou výtvorem a obětí samotného Systému a demonstrací vlastní „dokonalosti či vůdcovské role“ v pokroku – vezměte třeba obyčejný mobilní telefon – často mluví o svém majiteli velice jasně.

Je zajímavé, že bylo mnoho pokusů i veřejně publikovaných kauz, koupit Obrazeksi Lásku druhého penězi či potažmo majetkem, ale podcenil se fakt, že Láska není nikdy obchod, nejde jí vyjádřit cenou, prostě buď vzklíčí a kvete nebo se nedostaví – jako zrno, které padne na úrodnou půdu plnou živin nebo do suchého písku – kde však též může jednoho dne vyrašit…

Vše ostatní je chladnokrevná kalkulace jedné či druhé strany.

 

 

Papírky jako smysl života

Lidé ve snaze vlastnit co nejvíce těchto „papírků“ skutečně udělají mnohé – pokud vypustím nejvyšší zločin, kterým je zabití druhé osoby či více osob, mnohdy pro pár korun, jsou zde takové pokusy jako rychle nabýt velké obnosy peněz i za cenu vlastního vysokého rizika.

Mám na mysli například okamžitou ztrátu vlastního života při přestřelce se strážci zákona během bankovní loupeže, pomalou ztrátu života doživotním pobytem v izolaci ve vězení nebo nucené žití v ústraní bez možnosti hodnotu peněz vůbec užít, z důvodů vzbuzení pozornosti a tím závisti druhých – to je totiž nejčastější důvod odhalení těchto kriminálních osob – nedostatek vlastní discipliny a pokory ke skryté síle peněz a jejich hodnotě...Obrazek

Pokud se na to celé podíváme s odstupem, můžeme si říci, že v síle peněz je primárně zakódováno snad to nejhorší, co je v nás skryto – jde o ty nejnižší existenční pudy přežití, na které všichni více či méně ve stavu ohrožení vlastního života spoléháme – vše je pak jen otázkou výše nabídky a jejího přijetí.

Peníze jiných mohou samozřejmě někomu pomoci přežít, ale takové případy jsou velmi vzácné a jejich nezištnost je přímo Božsky vzácná.

 

 

Žijeme ve spletité iluzi finančního světa, kde se musí pro peníze žít a celý život pracovat. Kvůli čemu vlastně? Kvůli přežití nás samých jako nutná podmínka.

Není to příliš viditelná forma otroctví či otrokářství, ale pokud kousek Obrazekodstoupíme, vidíme celý obraz velice jasně a zřetelně. Můžeme být chudí, nevzdělaní, bez zájmu o cokoliv, bez znalosti toho, co vlastně bohatství znamená, můžeme být bez názoru, beze smyslu našeho života, ale peníze – ty chceme všichni.

Ani vlastně nevíme proč J. 

Mnoha lidí jsem se ptal: Kolik byste chtěli mít peněz, abyste byli navždy spokojeni – nikdo se raději konkrétně nevyjádřil, spíše se zatvářil. 

Někteří je chtějí pouze proto, aby se měli dle jejich vlastních slov „dobře“. Sami však netuší, že toto snažení uspokojení našich potřeb zvenčí nemá konce – viz dále.

 

Lze vůbec žít bez peněz?

Vše na naší planetě je bohužel měřeno především finančně, každý názor, politik, reklama, propaganda, se dá ovlivnit, koupit, uplatit, zkorumpovat Obrazekči nechat uměle vzniknout i zaniknout.

Viz nedávný případ, kde nás nejmenovaný politik ujišťoval, že to s námi „myslí upřímně“ – všichni jsme pak zůstali jako u vytržení, když se objevily další informace o jím myšlené upřímnosti.

 

Žití bez peněz se proto ve stávajícím Systému zdá jako nemyslitelné, ale pomalé opouštění systémových nástrojů je při troše snahy a zdravého myšlení velice reálné – a hlavně jde o rozhodnutí trvalé a zcela nevratné.

Systém zatím musíme používat stejně všichni, ale každý jeho význam chápe jinak, proto je na nás, zda žijeme, abychom mu sloužili nebo jej poznali, odhalili jeho nedostatky a slabá místa a postupně se z jeho chodu sami dříve či později jeho vlastními zbraněmi odpojovali a osvobodili – viz dále.

 

Kdy má člověk vlastně dost?

Pominu-li etické vlivy moci peněz a neustálou přirozenou lidskou touhu po něčem lepším, přijdeme na to, že si běžný člověk NEDOKÁŽE nikdy říci DOST. 

Nedokážeme si říci „teď jsem spokojen, nic dalšího se mě již netýká, je mi trvale dobře - odteď navždy…“  Je to totiž velmi těžké, protože rušivým vlivům, které námObrazek tyto konečné pocity naplnění nekompromisně a tvrdě berou, se říká evoluce, inovace, modernizace, pokrok…., ale v podstatě nejde v širším měřítku o nic jiného než o udržení neustálého toku peněz (cash flow či udržitelného rozvoje) v pohybu, aby iluze jejich potřeby byla dostatečně silná a naše potřeba je získávat skrze jimi měřené otroctví a uctívání nastolena pro všechny - bez výjimky…

Všechny velké světové korporace mají tisíce materiálů ohledně boje proti korupci a antitrustové procesy či procedury, které jsou stokrát omílány všem vyšším a středním managerským liniím, ovšem to, co se má stát a to, co se dohaduje o několik úrovní výše, není otázkou dodržování brožur ani morálky či etiky, ale jasného zájmu…

Tím, že si neumíme stále říci DOST, je to, že stále nenalézáme naší vnitřní SPOKOJENOST – viz tento článek:  www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/strezte-svou-mysl-i-sve-myslenky

 

Inflace – neustálé zdražování je životní nutnost Systému

Prodává se iluze, že je vše stále dražší a je to dokonce podle historických údajů nezvratný fakt. Hodnota naší měny je znehodnocena desítkami procent oproti hodnotě před několika desítkami let.

Před pár lety jsem si dělal legraci, že bude obyčejný chléb stát čtyřicet korun a jaká je realita? Moc se od mého odhadu neliší a vše je jen otázkou času, kdy bude vše opět překonáno…

Lidé hromadí hmotné majetky ve snaze se zabezpečit do budoucna, a protože se vše zdražuje, většinou jako obranu snižují svou běžnou spotřebu, konečně Obrazekproto pomalu začínáme omezovat svůj konzumní způsob života, jako důsledek nadbytku zboží.

Dnes se mnoho lidí přiklání ke kvalitě, proto  se nám často objevují tolik populární slevy a výprodeje.

Pokud například sám vidím výprodej o 50-70% nižší ceny než před týdnem z různých, byť objektivních důvodů (jako sezónní výprodej či dobíhání starších modelových řad), okamžitě mě napadá otázka, proč jsme tedy byli doposud o celých 50-70% stejnou společností doslova okrádáni?

 

 

Větší bere

Díky celosvětové globalizaci zdrojů a monopolizaci nejsilnějších koncernů, je velmi obtížné v malém a lokálním prostředí prorazit či jen přežít s našimi tuzemskými produkty – jsou díky vstupním nákladům většinou vždy dražší, než ty zahraniční - importované.

Konkurence je sice zdravá a udržuje cenu za služby či zboží na rozumných Obrazekhodnotách a v rozumné kvalitě, ale pokud se rozhodne silný řetězec po jistou dobu určitý stát zadotovat ze státu jiného, rozdrtit tak lokální trh i producenty, než je zruinované převezme nebo donutí k bankrotu, je to vždy boj nerovný a z pohledu našeho malého státu a jeho ochrany přímo nezodpovědný. 

Toto chování likviduje naše lokální prostředí a pomáhá pouze zahraničním koncernům k rozvoji z důvodů decimování domácí konkurence – tím vzniká monopolizace a globalizace nejsilnějších hráčů na trhu, kteří nemusí vždy znamenat ani záruku kvality ani plnění slibů.

Co by mohlo pomoci našemu státu a nám samotným před tímto drancováním ve všech segmentech (bankovnictvím počínaje), je postupné omezování či celkový bojkot zahraničních dodavatelů a podpora tradičních tuzemských hodnot a společností. Proč? Protože:

 

Kupní síla a náš zájem tvoří cenu zboží či služby

Podívejme se například na Mexický záliv, kde se nedávno na očích všechObrazek kamer koupal samotný Obama s rodinou (samozřejmě v čisté a nezasažené lokalitěJ) – myslíte si, že BP má v tuto chvíli dobrou pověst?

Nejspíše těžko a reakce spotřebitelů je odvrácení se od BP k jiné společnosti – o lidech katastrofou přímo zasažených naprosto nepochybuji, že nekoupí do konce života ani gallon. Viz článek zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/konec-internetu---tlacitko-kill-switch

Pokud naše hospodářství ničí řetězec XYZ a my jsme navíc ochotní mu za to platit, je to náš problém, že mu na tuto lacinou hru skočíme – ničíme v podstatě sami sebe a stáváme se jako lidé státu těmto korporacím prodejnými. Pak se nemůžeme divit, že naše tradiční hodnoty upadají a mizí.

Od první republiky jsme byli strojní, zbrojařskou, chemickou a textilní velmocí – jaká je situace dnes? Co nám vlastně zbylo? Podívejme se na naše skláře – též jsou drceni výrobními linkami z Číny, kam je dokonce naši samotní kvalitáři Obrazekjezdili učit, jak nemít ve skle bublinky, jak docilovat lepší úrovně produkce, zmetkovosti a nyní jsou sami bez práce. Proč jsme tak hloupí a naivní?

Proč toto devastování našich silných stránek samotné vedení státu vůbec dopouští – copak to ti, kteří jej řídí, vůbec nevidí, že se zbavujeme toho nejcennějšího, co máme?

Vše, co má jiného majitele a nepatří nám, se muselo zcela transformovat či zmizet - v závislosti na světových trzích a pak logicky sami lokálně trpíme.

 

Jak se moc peněz mění v závislosti na režimech?

Odpověď je snadná – NIJAK. Peníze jsou samy o sobě velmi rezistentní a jejich vliv je na nás naprosto stejný za kteréhokoliv režimu – lidé byli úplatní za éry carizmu, za dob království, během fašistické vlády, za komunismu, socialismu, kapitalismu – stále to byly a jsou peníze, které hýbou světem a našimi činy i naším svědomím.

Pokud je totiž jejich moc dostatečně podpořena vzdělávacími systémy, viz. zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/cenzura-informaci-a-vzdelavani-jako-forma-otroctvi a masově v našich niterných představách živena médii, reklamou a propagandou, nemá běžně smýšlející člověk díky svým vlastním starostem šanci uniknout. Více o propagandě zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/realita-naseho-zivota-a-propaganda a o síle medií zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/media-jako-nastroj-programovani-nasi-reality

 

 

Neumíme si určit hranice, kdy bychom byli spokojeni – mezi lidmi se stále objevuje Obrazekzávist, nepřejícnost, chamtivost, touha po falešné moci… 

Na snímku vidíme, jak upřímně to s námi myslel například samotný Adolf Hitler   

Co přitom k životu potřebujeme?  

Ti, kteří nyní začínají po povodních od naprosté nuly a bez střechy nad hlavou znovu, by nám mohli na toto téma přednášet celé hodiny.

Stačí totiž opravdu velmi málo, vše ostatní je v nás jen uměle vyprodukováno s cílem roztočení soukolí spotřeby a peněz…

 

Peníze a energie Země

Energie, kterou můžeme v naší matce Zemi nejčastěji spatřovat, ukotvenou v uhlí, dříví, světových zdrojích ropy, dále energie vody či větru je všude kolem Obrazeknás a je logicky majetkem nás všech.

Pochopíme asi to, že někdo musí energetické distribuční sítě provozovat a udržovat v provozuschopném stavu, ale brát si a parazitovat z něčeho, co je zde věnováno staletí všem, považuji za neskutečný hřích – chamtivost.

 

 

Matka Země, patří všem či spíše my všichni patříme jí samotné. Všichni jsme z ní vzešli a opět se v ní rozplyneme, až přijde náš čas.

 

V poměrně nedávné době jsem zaregistroval zprávu o prodeji pozemků na Měsíci – ano čtete dobře. Někdo prodával jakési vlastnické právo užívat plochy, které jsou na jediném satelitu naší planety Země – na Měsíci. Obrazek

V tom případě se hlásím jako první pořadatel dražby pozemků na našem Slunci a vyměřenou parcelu obratem rád spolu se souřadnicemi odešlu společně s číslem svého účtu, kam provedete za příslušný pozemek platbu – za odměnu si pak budete moci vychutnávat svit svého Slunečního pásu, který patří jenom vám.

Vidíte ten nesmysl?

KDO má na toto právo – Slunce je přeci zdroj světla, tepla a tím života pro nás všechny a nikdo nemá absolutně žádné vlastnické právo na toto jen pomyslet. Kdo na tuto hru skočí, jeho věc…

 

Peníze a moc představitelů

Falešná představa nutnosti existence a moci úředníků + vlády, je rovněž nepřímo vytvářena penězi, resp. hospodařením s nimi. Říká se tomu státní rozpočet či naopak stanovení výše státního dluhu.

Rozpočet celého státu se zkoumá zprava i zleva, vytváří se několikastupňové rozvahy a tendry, škrty v něm, podrozvahy, povolávají se odborníci a znalci a vše se roztáčí tak, jako by nebylo jasné, co se vším kolotočem sleduje – politikaření a snaha alespoň o malou, dočasnou moc a prospěch. Obrazek

Přitom jsem přesvědčen, že se v každé politické straně najde dost schopných lidí, kteří by dokázali změny k lepšímu realizovat, ale nemilosrdné soukolí politiky a provázanost všech systémových návazností jim nedá šanci – proto osobně politiku již dávno nepodporuji a vnitřně jsem jí odpustil a nadobro opustil – nemá totiž budoucnost, pokusů již bylo příliš mnoho a změna zvenčí je skutečný nesmysl.

Iluze, že si sami a prostřednictvím peněz pomůžeme ke spokojenosti a štěstí, je již po tolika letech neúspěchu (i když částečného pokroku) jasně znatelná, jako nefunkční – sami politici a dnes stále častěji dokonce vědci vůbec netuší, jak další situace řešit.

Vrcholem je v případě extrémního vyhrocení situace vyhlášení „stavu nouze či Obrazekohrožení“ – což je pro mě jednoznačný signál hozeného ručníku do ringu a přiznání, že nad situací nemají vůbec žádnou kontrolu (opět mě napadají například aktuální katastrofy) Více například tento odkaz: www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/oteplovani-planety-zeme-nebo-cele-galaxie_ nebo očekávané solární maximum zde: www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/solarni-boure---varovani-nasa-pro-2011-2013

Naše problémy se nevyřeší zdroji a regulací zvenčí, ale jejich pochopením a využitím zevnitř.

To je jeden ze smyslů naší Transformace tohoto období změn a pádu celého nesmyslně vytvořeného finančního světa a ekonomického aparátu – uvědomění a pochopení všech dějů a vazeb zevnitř – z myslí nás samých…

 

Uvědomit si, jak věci skutečně fungují, zastavit se, ztišit se, Obrazekpochopit, co vlastně naplňuje, zlepšuje a uspokojuje náš život.

Jsou to skutečně jen ty směšné papírky a jejich množství?

Opravdu se dají peníze jíst a mohu z nich být šťastný do konce svých dnů nebo je na hlad daleko lepší vonící, čerstvě upečený chléb, k tomu čisté svědomí a skromné prostředí s milými lidmi kolem?

 

Vyřeší problémy náboženství?

Možná si myslíme, že naši spokojenost může určovat nebo zvýšit námi vyznávané náboženství? Některé částečně snad, pokud si opět neodstoupíme a neuvědomíme, čemu a komu opravdu slouží a kdo a proč jej nechal vzniknout – vždy to byli lidé či samotný člověk a člověk strašně chybuje nebo má konkrétní záměr.

Naše spokojenost je nejspíše naplňována kombinací více faktorů a to hmotných prostředků, které máme v tomto světě k dispozici (přístřeší, brýle, nůž, hrnek, kniha) - obecně poznání a vědění lidí a jimi užívané technologie. Často se zapomíná na to, že vše děláme my - lidé, nikoliv peníze samotné. Právě za ně to jsou lidé pouze nuceni dělat.

V minulých odstavcích jsem psal o našich sklářích – je to již několik let, kdyObrazek jsem byl v Novém Boru pozdě večer osloven dle všeho zkušeným sklářem ve věku kolem 55 let (měl celkem upito a proto byl pravdě nakloněný), který mi řekl:

„Ty jsi úplně jinej než ostatní lidi kolem, hele já ti tak moc chci něco říct, ale já fakt nemůžu, oni by mě vyhodili z práce. My s tím sklem děláme něco, co je naše výrobní tajemství, a všichni o tom musíme mlčet…“.

Vidíte a v tom je naše skutečné tajemství – síla a moudrost je v nás samých - v lidech, nikoliv v síle peněz samotných. Ty nás kvůli své existenci dokonce nutí mlčet a stejně to ani nefunguje, protože se informace nakonec předaly, jak jsem psal - do Číny, která bez potíží zkopíruje celý výrobek i s výrobním štítkem na něm a tím náš český sklářský poklad zcela znehodnotí... Opět síla a moc peněz, nic víc.

 

Proč se nám nedaří být spokojení?

Prosté – každý systém používá určité nástroje a tím nejsilnějším z nich je Strach a časový press, který je na nás chtě nechtě vyvíjen. Více o strachu zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/odpustte-strachu-a-vzdejte-se-jej-_

Pokud by se řeklo všem lidem - pro začátek třeba v malé části naší republiky: „budeš mít kdykoliv vše, co chceš, pro potřebu svou a své rodiny, budeš si moci dělat, co chceš, jen musíš konat to a to“, jak by to asi dopadlo? Při naší české povaze, by se okamžitě hlásily 150 členné rodiny, že JObrazek

Opět ukázka naší vyspělosti a toho, že změna MUSÍ přijít zevnitř – vše je pak totiž zcela jiné a má úplně jinou hodnotu.

Nepotřebujeme totiž v případě stávajícího přebytku produkce skutečně nic víc, než par věcí na sebe a mít co jíst po dobu řekněme tří dnů – zejména, když nyní žijeme v takovém blahobytu a luxusu z nadbytku.

 

 

Probuzení

Smyslem tohoto článku i celých Jiných stránek je kromě jiného probudit naše Vědomí, Svědomí, Uvědomění, pozměnit naše lidské chování k čistotě a ohleduplnosti k nám samým i naší planetě Matce Zemi, uvědomění si, že seObrazek nazí rodíme i umíráme, že se nerodíme jako „někdo“ či něčí nástroj, že se jím teprve můžeme stát, že vše po nás zde zůstane zcela ponecháno.

Paradoxně to, co je pro nás tou maximální životní hodnotou (např. sbírka starých gramofonových LP desek či motýlů), může být druhým dokonce na obtíž a proto se jí po našem odchodu ze světa jako prvního urychleně zbaví. A to jsme třeba sbírání desek a motýlů věnovali celý svůj život a nemalé finanční obnosy…  

 

Rodina a světová populace

Jak vlastně chápeme pojem slova rodina, skupina, celek, jak vnímáme naší lidskou populaci, naši nicotnou malost proti nekonečnosti a rozměrnosti kosmu, jak se ztotožňujeme s naprostou zbytečností hromadit více, než sami potřebujeme – máme přeci již nyní všeho více než dost a Universum nás nenechá padnout, to bychom sem nebyli ani sesláni.

Celý život se honíme za něčím, co nám stejně nikdy nebude patřit, protože jde jen o náš zcela záměrně Systémem programovaný pocit, že stále něco musíme. Viz zde: www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/strezte-svou-mysl-i-sve-myslenky

ObrazekZdroje energie patří skutečně všem na naší planetě, všichni jsme si naprosto rovni, lidé pracují pro korporace na různých pozicích především kvůli finančním zdrojům, které naším prostřednictvím chtějí rozšířit či získat - bez našeho zájmu a účasti by totiž neměli vůbec nic.

Důsledkem jejich chamtivosti jsou například tolik potlačované alternativní zdroje energií jako například fůze za studena, energie vodíku, energie získávaná z vody, ze vzduchu, propojení zdrojů energií využitím vakua kosmu, energie získávaná z teplotního rozdílu jednotlivých vrstev oceánů, geotermální energie naší Země, energie samotného Slunce, elektromagnetické permanentní motory…atd. 

Internet je plný informací o těchto tématech, stačí se dobře rozhlédnout a zeptat.

 

Jediný a jednoznačný zájem korporací vlastnících energetické zdroje, je spotřebovávat to, co je jimi vlastněno a veškeré patenty na nové objevy jiných zdrojů energií, jsou vždy obratem vykoupeny a utajeny před veřejností (některéObrazek objeveny již v polovině 20.století – např. auto na vodu – mluvil o něm dokonce sám již dávno Jules Verne) viz sekce Věda a experimenty zde: www.jinestranky.cz/clanky/veda-a-experimenty-

Asi by se nám všem líbilo mít pro svůj vlastní domek zcela nezávislý zdroj energie nepřetržitě po celý rok, kde by skříňka velikosti vysavače byla schopna domek nejen prosvítit, ale též vytápět v zimě a v horkém létě chladit.

 

Peníze a náboženství

Máme snad pochyby o tom, že mají rozličná náboženství moc a vliv?

Napadlo nás někdy, PROČ jej vlastně mají? Myslíte, že mají moc jen proto, že mají tak úžasné niterné a osvobozující myšlenky nebo proto, že mu jeho členové poskytují takové množství finančních zdrojů, že dané náboženské smýšlení získává moc právě jejich prostřednictvím a celou zúčastněnou masou, která symbolický desátek pravidelně poskytuje?

Peníze jsou vyjádřením nejvyšší formy uctívačství a skrytou formou náboženství, resp. ne peníze samotné, nýbrž naše Odříkání či Závislost na nich.

ObrazekV žádné běžné rodině peníze nenajdeme v takové formě, že by manžel platil ženě za večeři, která mu ji nejen sama připravila, ale spolu s daňovým dokladem v obálce předala.

Přesto tak žijeme vůči ostatním a ani trochu nás to nepřekvapí.

Kdo z toho prosperuje? Jen a pouze Systém – pomocí daňových nástrojů a naší závislosti na něm.

 

Náš Svět je od malička plný peněz a jejich uctívání. Je to jako narodit se do náboženského systému, který sami snad ani nechceme, nepotřebujeme a který je nám přesto násilím od mala vnucován jako normální.

Copak žijeme proto, abychom toto „náboženství peněz“ slepě přijali a řídili se jím až do smrti? Nechceme to třeba začít měnit k něčemu smysluplnějšímu už jen proto, že víme, že žádná smrt není a že se jedná o další falešnou iluzi Systému spojenou s některými náboženstvími?

Nejsem odborník, ale prostý hledající člověk se zájmem o nalezení - a měl jsem možnost studovat, zažít a projít mnoho náboženských směrů.

Většina z nich měla společné následující prvky: pocit vlastní viny a osobníhoObrazek selhání, pocit vnitřního konfliktu mezi tím co cítím, co chci a tím co dělám či jak bych sám chtěl, prožívání vnitřního utrpení a tím oslabení našeho pocitu štěstí, omezení či dokonce zastavení proudění naší tvořivé energie a neschopnosti nezávisle a volně přemýšlet přijetím předkládaných dogmat.  

Již jen pouhou rukou provedený pohyb ve dvou rovinách tvaru kříže svisle a vodorovně, má nad druhou osobou neskutečný energetický vliv a okamžitý dopad na oslabení životní energie jejím rozdělením.

Iluze Boha, i když jde o stále toho samého Tvůrce, jeho účel a plnění jeho přání, je každou náboženskou skupinou vytvářena trochu jinak, každý Bůh má také jiný tvar, formu či podobu – viz článek zde: www.jinestranky.cz/clanky/puvod-a-historie-cloveka/historie-hledani-pravdy_-svobody-a-stvoritele

Z minulosti víme, že na každého čeká trest, smrt, že na každého dojde, že Boží mlýny melou pomalu, ale jistě, víme o věčném zatracení, objevují se další představy Satana, pekla, ďábla a naše vědomí nemá šanci uniknout a přesunout se z pocitu hrozeb a výhružek do jiné – pozitivní a tvořivé dimenze.

Utajované poznání většiny náboženství spočívá v tom, že umírá pouze naše tělo, nikoliv naše vědomí či mysl. Je to stejné, jako bychom vystoupili z vozidla a pokračovali jiným dopravním prostředkem dále jinam.

Nepřímo je to mnoha systémy stejně potvrzeno tvrzeními jich samotných, že půjdeme do nebe či pekla – to vše podle toho, jak se budeme danými systémovými pravidly řídit J.

Stále cítíme, že se nejedná o účelovou manipulaci? 

 

ObrazekRole všech církví a náboženství nespočívá v propojení naší celé lidské rasy a všech obyvatel planety Země, ale naopak  ve snaze o naše rozdělení nejen fyzické, ale i názorové či vnitřně hodnotové.

Přijetí jednotlivých pravd či polopravd se děje skrze naše podrobení se uznávaným dogmatům dané víry, nikoliv jejich odstraněním a spojením všech lidských duší do jediné Jednoty.

Pochopit, že se musíme starat jeden o druhého, že pak můžeme být všichni naplněni štěstím a radostí ze společného úspěchu našeho lidského CELKU.

 

Již dávná věštkyně Sibyla předpověděla, že přijde konec světa, „až budeme všichni pod jednou sítí“.

Je velmi zajímavé, jak toto tvrzení odpovídá například dnešnímu pojetí internetu nebo se může též jednat o Obrazekpropojení nás samých, našich činů a myšlenek v našem životě - právě přes naše vyšší vědomí a chápání.

To osobně vidím jako velice reálné, neboť internet je pouhým nástrojem k docílení tohoto procesu probouzení.

Proto se jej mocní světa tolik bojí - viz článek Konec internetu na tlačítko zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/konec-internetu---tlacitko-kill-switch

 

 

Jedno je totiž velice těsně spojené s druhým a to, co myslíme, že je něco jiného či někdo jiný, jsme v podstatě my sami – zcela všichni – jen si to neumíme dostatečně dobře svým vnímáním ještě zpracovat.

Všichni jsme vznikli z jediného atomu, který se zhroutil do sebe sama a roztrousil po širém Kosmu v různých formách zobrazení a života, jak vědci nazývají Velký třesk, všichni jsme propojená Jednota, jen se dělíme již od okamžiku našeho narození a spolu s naším hledáním Pravdy stále více všemi dalšími náboženskými směry a jejich pravidly.

Jak jsme hluší a slepí, když nalézáme byť jen část celé pravdy v nich ukotvenou a jak směšně na ní trváme... O to jim totiž jde především…

 

Opravdu mají peníze takovou moc?

Všimněte si jedné zajímavosti – to, co má obvykle trvalou či jinou pro nás zajímavou hodnotu nevzniká prostřednictvím peněz, ale pohnutím našich Myslí a Srdcí.

Je to tak trochu výsměch penězům i jejich hodnotě jako takové. Mohu zmínit například neskutečnou dobu euforie a nadšení opravy vyhořelého Národního divadla, kdy se na něj lidé ochotně sami skládali.

Pokud sami něco děláme o své vlastní vůli, není to proto, že musíme nebo žeObrazek chceme zvýšit příjem peněz, ale proto, že prostě CHCEME a cítíme, že je to tak správné.

Děláme to dokonce ve svém volném čase, zdarma a navíc za to musíme Systému někdy i platit.

Tyto řádky rovněž nevznikají pro zisk, ale pro to, že určité informace a nevyřčené myšlenky mohou dalším dobrým duším pomoci v jejich cestě poznání…

Nepřipadá nám to tak trochu zcela proti nastavení systému? J 

Začali jsme sami rozvíjet svůj potenciál, nabízíme si vzájemnou pomoc, můžeme nabídnout i pomoc dalším a to je moc dobře, odpoutání se konečně začalo plně aktivovat…

 

Náš nebo jejich systém?

Předchozí řádky nám popisují, že jsme naší existencí do fungujícího systému surově vtaženi od okamžiku narození, jsme jej doslova nuceni přijmout, proto zcela logicky asi nebude tak úplně náš. Peníze a finance skutečně vládnou nejen tímto světem, ale i našim myslím a to je obrovská škoda, protože nás velice svazují a limitují. Více viz zde: www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/ucel-naseho-zivota-na-zemi  

Pokud se chceme vymanit a žít svůj spokojený život nikoliv pod vlivem papírků a čísel na nich, ale ve světě, kde vládne Spokojenost, Porozumění, Klid, Soucit, Rozum, Srdce a Jednota, je možné Systém zdvořile odmítnout a hledat jinou Obrazekpravdu či jinou realitu.

Hledat na planetě Zemi či mimo ní v Galaxii a celém stvoření. Nepřestávat hledat, nepřestávat se ptát, nebát se jiných myšlenek, jiných zdrojů informací než těch, které nám jsou cenzurou podsouvány, sledovat alternativní weby, přehodnotit náš systém dosavadní víry.

Co když totiž sami uctíváme tak falešnou modlu, jakou je moc a síla uměle vytvořených peněz? 

Pak totiž Systém sami podporujeme.

 

 

Vyčlenění za Systému

Vyčlenit se ze Systému není snadné a částečně jsme se jeho fungování dotkli již ve starších článcích. Shrnuto jednou větou: ignorovat jej, co nejméně se účastnit jeho směšných a malicherných her o moc, naopak pokud máme možnost být na řídících pozicích vnášet nenásilně jiný pohled na skutečnost, provádět osvětu skutečného smyslu života a pomalu odhalovat druhým jiné pohledy, než které většinová populace mívá.

Nepodporovat nesmyslné formy celoživotních půjček, úvěrů, hypoték, odmítat dlouhodobé závazky, naučit se žít ve skromnosti, raději pomalu, postupně a v klidu než rychle a celý život být něčím otrokem.

Sám jsem na počátku své cesty života osamostatnění spal na zemi v prázdné místnosti ve spacáku a karimatce a byl zcela šťastný, že mám kde být – kde být sám sebou.

Co je dnes veřejná pravda či iluze, zítra bude popřeno nebo zatajeno, najde se další důvod proč pokračovat v započatém fungování jednostranného finančního a ekonomického systému – my musíme procitnout a přestat těmtoObrazek hrám věřit, Systém se pak postupně rozloží sám...

Když vidíme, jak klesá procento lidí, kteří se účastní jen obyčejných voleb, je zjevné, že vývoj jde směrem od něj, lidé mu přestávají již věřit ať je tam jakákoliv tvář a troufnu si říci, že neodvratně směřujeme k jeho celkovému odmítnutí masovým vyčleněním se z jeho chodu – nepomáhá nám, spíše nás vysává a ubližuje.

Stejně pokud se cokoliv stane, musíme spoléhat na své vlastní síly a síly našich blízkých.

 

Jediná absolutní Pravda je ta, že jsme všichni JENOM lidé, že jsme si rovni a všichni společně můžeme Goliáše přemoci tím, že odmítneme falešnou modlu umělého Boha peněz a zahájíme revoluci rozvoje Vědomí.

Budeme ho postupně převalovat na záda tím, že pomalu začneme propojovat jednotlivé body do přímky, přímku do plochy, plochu do prostoru, prostor nad veškerý čas a tvar zpět do bodu a ten necháme rozplynout – to jsme totiž stále my sami a tím také stále my sami budeme.

Opravdu jsme všichni tak prodejní či lhostejní, že jsme za jejich peníze Obrazekochotni sloužit celému Systému spotřeby a konzumu po celý náš život?

Je to na nás a našem rozhodnutí – symbolická pilulka ve filmu Matrix, kterou má hlavní hrdina Neo zvolit, je v našich rukou.

 

Budeme žít v iluzi nebo se vyčleníme do světa Pravdy. Červená nebo modrá...?

Volte dobře, nejde totiž vůbec o krátké volební období pár let, ale o náš celý život a životy dětí našich budoucích generací.

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Souhlasím

(Ivan, 25. 5. 2012 10:24)

s většinou toho, co je v článku. Jsem řadu let křesťan a vím z vlastní zkušenosti, že slova Bible "Kořen všeho zla je láska k penězům" a "Nemilujte svět ani to, co je v něm" jsou hluboce pravdivá. Proto nemám doma televizi, odmítám reklamy a dealerské nabídky, modlíme se s rodinou, co si pořídit a co ne. Přesto si zatím netroufám některé věci odbourat, používám elektrickou energii, auto a jiné stroje se spalovacím motorem a neumím si představit, jak se bez nich obejít. Také diskuse s mocnými tohoto světa o zlořádech jejich systému nic neřeší, pokud se vůbec s Vámi hodlají bavit. Neznám tedy praktický postup, jak z toho ven, jen se modlím za Boží nápravu všech věcí a nevylučuji, že tomu bude předcházet nějaká perzekuce podobná té, kterou zakusili Židé za Hitlera, jenže nyní se bude týkat jen Kristových následovníků ze všech národů. Chci mu zachovat věrnost za všech okolností a zažít vysvobození.

Děkuji...

(Ela, 4. 4. 2012 19:11)

Milý Aridane, tvoje články se mi dostaly k přečtení až teď, ale to nic nemění na jejich aktuálnosti. Naprosto souhlasím s každým slovem, nenapsala bych to lépe. Asi dva roky šířím stejné teorie ve svém okolí a snažím se lidem vysvětlovat,že jen na nás samých záleží, jak budeme žít. Bohužel nejčastěji se setkávám s názory, že sice vědí, že se nám děje bezpráví, ale že se s tím nedá nic dělat. Marně vysvětluji, že "ti nahoře" si k nám dovolí jen to, co my sami jim dovolíme. Ta lidská lhostejnost a otupělost mě trápí, protože vše je jen v našich rukách a měli bychom konečně procitnout a spojit se v jeden celek. Nás je víc než "jich"... Kéž se tvoje články dostanou k co největšímu počtu těch, kterým ještě záleží na opravdových hodnotách a úctě ke člověku a životu. Díky za moudrá slova.

hodně zla

(rico999, 4. 5. 2011 20:15)

ještě hodně zla, násilí, teroru, válek, nemocí atd bude na světě než lidstvo pozná skutečnou pravdu a začne podle ní žít, podle přírodně tvořivých zákonů, v souladu s přírodou a hlavně až pochopíme jako lidstvo že veškeré problémy tohoto našeho světa jsou z důvodu přelidnění, je nás mnoho a stále přibýváme a stále postupně rychleji a planeta trpí ničením deštných pralesů, úbytkem úrodné půdy, vysycháním řek, znečišťováním životního prostředí.... a lidé vězte že zatím bude stále hůře...

otázka

(jana, 11. 4. 2011 16:50)

proč se naší planetě říká modrá planeta?

skvěle napsané

(Lucy, 2. 4. 2011 21:18)

jen něco malého dodám, dokážeme změnit jen jednoho člověka a to sebe. Je jen na každém jednotlivci, jak se k danému problému postaví. Jinak jsou vaše články velice zajímavé je v nich určitě více pravdy než v kde jské televizi.

peníze

(kamil, 16. 3. 2011 3:40)

i v oblasti penez jsem prošel extrémy. Jako mladý jsem je neuznával, v určitém věku jsem je hromadil. V mém životé byla období kdy jsem je nemél, měl jich spousu a pak jich spoustu dlužil a splácel. Momentálné jich mám kolik potřebuji a kolik jich budu mít navíc záleží jen na mé. I když to bude znít jako fráze, peníze samotné stéstí nepřinesou. Já už to vím, nékdo na to přijde, jiný ne. Je pravda, že podlehnout iluzi že potřebujete peníze v co největším množství je snadné. Výše uvedený článek o tom pojednává velmi přesné. Ale kdy budete mít dost? Kam až se dá jít? A pak? Přijde strach že o peníze můžete přijít. Nebo jinak, pokud jste "normální" človék, máte starosti řekněme v řádu tisíců. A že jako "bohatý" člověk by tyto starosti odpadly? Kdepak, byly by úplně stejné ,řekněme v řádech milionů. Je pravda, že pro náš život jsou zatím pot7ebné, ale zkuste si položit otázku kolik jich opravdu potřebujete. Zkuste o tom přemýšlet.

Re: peníze

(Aridan, 16. 3. 2011 20:30)

Postačí nám zcela tolik, kolik je třeba na den, dva tři - nic víc.
Vše ostatní je zbytné - viz situace v JPN.
Kdyby bylo všem všechno stále k dispozici, nikdo by neměl velký důvod hromadit a s hlubším pochopením života by se o tom jen přesvědčil (viz rodinný život).
Kyslík i voda je prozatím pro všechny, ale i to se brzo změní...
Aridan

jsou penize spatne?

(John, 13. 3. 2011 13:26)

Penize jsou nejuzasnejsi vynalez lidstva, bohuzel jsou dnes Systemem pouzivany k zotroceni lidstva.
Chceme-li byt nezavisly na Systemu musime poznat proc a jak nas System ovlada a take poznat prostedek kterym nas ovlada. Tim prostredkem jsou penize.

Penize puvodne byli jen prostredkem smeny a jejich hlavnim prinosem bylo minimalizovani transakcnich nakladu.
Penezi muze byt vlastne cokoliv staci se podivat do minulosti. Hlavni podminkou je aby obe strany smeny verily, ze danou vec dostanou pri dalsi smene odpovidajici hodnotu.

Zkusenosti lide dosli na to, ze nejlepsi volbou je nejak vzacna komodita (neda se snadno vyrobit nebo zfalsovat), ktera snadno delit, a tak zacalo pouzivat minci z drahych kovu (prevazne zlato a stribro).

Aby obchodnici nemuseli cestovat s velkym mnostvim zlata a stribra u sebe zalozili se instituce ktere prijimali zlato a stribro a davali papirove potvzeni o ulozeni vkladu - tzv. bankovky. Lide casem prisli na to ze nemusi menit primo drahe kovy, ale mohou vymenovat bankovky a pro opravdove penize si pak zajdou do banky.
Bankeri najdenou zjistili, ze lide si v 80% ulozene drahe kovy vubec nevyzvednou a zacali vydavat vice bankovek nez meli fyzicky zlata a stribra. Tak vznikl system castecnych rezerv (fractional banking system), vice na http://navolnenoze.cz/blog/pujcky-banky/
kdyz se k tomu prida system slozeneho urokovani a praxe bank, ze uroky lze platit jen s pomoci bankou vydanych penez, mame zaklad dnesniho Systemu.

A to nemluvim o inflaci atd.
http://dont-tread-on.me/and-now-for-my-next-magic-trick-no-inflation

@fanda
Vsak se dockas tento System uz jen z matematickeho hlediske nemuze fungovat do nekonecna, nebot jsou v nem zakomponovany 3 vyse zminene zasadni problemy (tvurci Systemu by to videli trochu jinak, jak se v oblasti IT rika "it is not a bug it is a feature")
1. slozene urokovani = exponecialni rust
2. Placeni uroku POUZE penezi vydanymi nejakou bankou
(pr. pujcite si 1000 KC s 10% urokem - banka vam da 1000KC a chce pak zpet 1100KC, pricemz tech 100KC nebylo nikdy vydano). Bankovni system tento kaz zakryva prave pomoci systemu castecnych rezerv. Tj. tvori nicim nekryte penize a pujcuje je tem, kdo o ne maji zajem.
V dnesni dobe jsou PENIZE DLUHEM, nekoho dalsiho, kdo si je pujcil.
Nicmene tento system muze fungovat jen do te doby, dokud si lide budou vice pujcovat nez splacet. Proto je take v dnesni dobe tolik nabidek uveru pujcek atd.

Jak se z nadvlady toho Systemu dostat? Snazte se maximalne omezit pouzi jejich energie. Penize = socialni enerie. Stante se nezavisly potravinove (take forma energie) i energeticky (alternativni zdroje). Vytvorte ve sve komunite a pouzivejte vlastni penize zalozene na plnem kryti, bez slozeneho uroku (nejlepe bez uroku, nebo s moznosti, ze urok lze platit i sluzbami a jinymi komoditami).
Mate-li uz nejaky majetek nechce-li o nej prijit nakupte a FYZICKY drzte drahe kovy(zlato, stribro) prestoze jejich ceny rostou. Muzete se na to podivat i z druhe strany ceny zlata stribra a dalsich komodit jsou priblizne konstantni, to jen klesa kupni sila papirovych penez (diky jejich neustalemu tisknuti a s tim spojenou inflaci).

Treba sa susredit...a otvoria sa dvere..ale kam-------oprava emailu

(Thomson349@azet.sk, 9. 1. 2011 11:35)

Thomson349@azet.sk.....myslite ze som sa pomylil v zadavani emailu na mna len nahodou...tak to tazko...a tuto opravu sa snazom odoslat uz na 3 raz

Treba sa susredit...a otvoria sa dvere..ale kam

(Rhomson349@azet.sk, 9. 1. 2011 11:20)

citim ze komunikujem s tym co nevidim,vacsinou,...mna skor zaujima to preco som tu vezneny...pretoze keby som bol slobodny,tento svet by som si nevibral..alebo ano?

Kritika a co dal ?

(Karel Zelinka, 8. 11. 2010 22:01)

Servery typu Osud.cz a i tento clanek, mne neskutecne nudi. Vse je cerne a spatne, ale jiz neukazuji cestu jak toto zmenit. Podobne i tento clanek, plete vice veci dohromady. Pokud se bavime o penezich, do toho michame globalni problemy atd. tak z toho mame pekny nesourody gulas :) Nu coz, lide, kteri jsou smutni a znechuceni dnesni dobou, si zanadavaj a pritakaji...jasne, jasne je to tak jak rikate...a pak si sednou k TV Nova a kokaj na bednu a popijej pivsona...lamentace a smutek je vnitrni bolest kazdeho, a kazdy by mel zacit sam u seme s transformaci. Ohanet se spolecnosti a nevidet sam sebe, je stejne zaslepene jako toto lamentovani a jine ploche debaty.

Co radeji prozkoumat sam sebe a projit vnitrnim analizou a pak nastavit nove smerovani, ten novy zavan smeru, kterym se ubyrat a smerovat,jasne formovat nove je nekdy totiz pomerne slozitejsi... nicmene verte mi pratele, ucine a plodne. :)

Re: Kritika a co dal ?

(Aridan, 8. 11. 2010 22:18)

Milý Karle,
soudíte velikost a stáří stromu podle jednoho spadlého listu a přitom ani netušíte, kdy odpadl :-)
Pokud se podíváte více do hloubky sdělení Jiných Stránek, třeba svůj názor přehodnotíte a zjistíte, kolik je v nich společného Vašemu názoru.
Aridan

Smekám!

(Paia, 7. 9. 2010 9:52)

Opravdu skvěle napsáno. Tedy až na tu pasáž s "bohem", já jsem totiž zarytý ateista...

"cerný motýl"

(jitka w , 29. 8. 2010 16:05)

Ríká se, ze Vynález moderní doby - cerný motýlek a cerný oblek - frak = znak/uniforma Nového porádku...
...pekná spekulace, Recepce Systému...
Hnutí 90. let New Age - vedomí Jednoty s propojením se s vedomím Kosmickým, dostalo Sylvestr 2000 celý v cerném.
Nekolik let predtím a nekolik let potom se nedalo nic koupit, nez sedá a cerná... zvítezil "sekondhand"!
...Blahoslavený to Dalailama & Co...
(Motýl - promena Duse, zobrazení Psyché, nesmrtelnost)

systém

(Mathew, 26. 8. 2010 16:46)

ekonomické otroctví existuje... a ti chudší sou pro elity postradatelní, nedávno sem četl že staví koncentrák pro bezdomovce u prahy - no to je hrozný a tam můžeme skončit všichni - střední třída neexistuje zvětšuje se propast mezi bohatýma a chudýma, chudí chudnou bohatí bohatnou... je čas na nějákou tu revoluci dřív než nás to sežere

Pěkný

(Fanda, 26. 8. 2010 13:16)

Ahoj, já už se dlouho těšim až tento sistém padne a mi budem svobodný.Tak dlouho mě to štve ,zatracený peníze. No snad to bude brzy.

good

(Mathew, 23. 8. 2010 22:47)

Pěkný článek akorád. „až budeme všichni pod jednou sítí“. bych řekl spíš že to je naplnění NWO kdy bude celej svět uvězněn lidi budou mít čipy atd xD -BABYLON- ke kterýmu bohužel směřuje... pokuď lidi probudí teď a tady tak k tomu nedojde :) peace http://www.youtube.com/watch?v=UDhDrFrs7as

obroda

(Honza, 23. 8. 2010 20:52)

Plně souhlasím s tímto článkem jak říkáš obroda se musí uskutečnit napřed v nás za vzor si vzít třeba zakladatele některých náboženství kteří nic nevlastnili, ti dnešní se o majetek ještě soudí.Zrušit tento špatný systém lze našímy myšlenkami ale na revoluci.

re: all

(Aridan, 23. 8. 2010 14:43)

Zdravím všechny čtenáře tohoto článku a díky za dosavadní podnětné příspěvky.
Je tomu skutečně tak, my jsme ti, kteří společně tvoří jediný celek a je strašná škoda, že slova nejsou dostatečně vhodná forma přenosu energií a myšlenek, kterou bych volil - prostřednictvím slov se komunikuje těžko, protože jejich pochopení je u každého z nás díky vlastní životní zkušenosti jiné.
Pokud však je vzájemná shoda vyšší než 50%, je to více než polovina a to je přímo úžasné :-)
Aridan


O tom, jak je těžké si vzájemně porozumět i když se snažíme :-), je uvedeno například zde:
http://www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/komunikace-jako-problem-v-porozumeni

peníze

(Jabu, 23. 8. 2010 10:37)

Skvěle napsané Adriane,J¨hen malý dovětek pod čarou.
Lidé to není psáno o penězích,ale o nás samotných.