Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oteplování planety Země nebo celé Galaxie?

24. 3. 2010

 

POZOR:

Doplněna aktuální informace z 5.8.2010, která dokládá 100% pravdivost tohoto článku z března 2010. Pozdě, ale přece... 

http://www.novinky.cz/veda-skoly/207967-oteplovani-nesouvisi-s-prumyslovou-aktivitou-lidstva-doklada-studie.html

a doplněna další novinka ze dne 17.9.2010

http://www.novinky.cz/veda-skoly/211649-poslednich-12-mesicu-bylo-nejtepleji-za-130-let-zjistila-nasa.html

_______________________________________________________________________

 

ObrazekNení pochyb o tom, že se lidská činnost, v podobě jaká se na Zemi děje nyní, určitě negativně podepisuje, nicméně, měli bychom vědět, že problém tolik zprofanovaného globálního oteplování je mnohem větší, než se zdá – jen se o něm raději nemluví.

Sluneční minimum střídá sluneční maximum a posledních několik let bylo právě obdobím útlumu. Již počátkem roku 2010 – v únoru – začalo o sobě dávat vědět silnými erupcemi, které překvapily americké i ruské vědce. Slunce je co do svého vnitřního života skutečně zajímavý objekt, neboť například svou polaritu mění (prohazuje S a J pól) pravidelně každých 11 let.  Ve článku Stručná historie kosmu (sekce Původ a historie člověka) jsme se dozvěděli, že 98,7% veškeré hmoty naší sluneční soustavy je soustředěno právě ve Slunci. Copak se asi stane, pokud Slunce jen lehce změní svůj nastavený stabilní cyklus aktivity?

Uměle nafukovaná agenda zaměřená pouze na oblast spalin a výfukových plynů v kombinaci se skleníkovým efektem je skutečně oslepující a má uspokojit naše zvídavé smysly spokojením se pouze na oblast lokálních problémů bez zobrazení širšího úhlu pohledu.

Energetická aktivita Slunce je nyní nejsilnější za posledních 8.000 let – zjištěno z průzkumů zmrzlých vodních částic v ledu v Antarktidy. Podobná aktivita Slunce byla naposledy detekována zhruba před 11.000 lety – což odpovídá pádům dávných civilizací.

Obvyklá doba doletu protonů ze Slunečních výbojů na naši planetu byla vždy něco kolem dvou hodin, nyní se stejná událost děje během řádově patnácti minut. Co to znamená? Znamená to, že částice jsou uvolňovány rychleji a že v případě extremního Obrazekvýboje energie máme pouze řádově 15 minut na uschování všech špionážních, televizních a komunikačních satelitů do stínu naší planety – což je samozřejmě neřešitelný úkol. (viz rovněž knihy týkající se superenergetických vln – super waves theory – např. Paul La Violette).

Například obyčejný mezihvězdný prach – pokud se porovnají hodnoty přicházejícího množství hvězdného prachu v roce 1990 se stávajícím množstvím, jsou současné hodnoty trojnásobné a vyšší.  

Americká NASA varuje před extrémními událostmi ohledně Sluneční aktivity a navazujících změn v kosmu. Objevují se předpoklady, že dojde k silným radiačním erupcím, které vyvolá zásadní klimatické změny – odhadovaný rok 2012.

Pokud se týká změn jednotlivých planet dle pořadí našeho slunečního systému, je situace následující.

Planeta Merkur zásadně změnila svou magnetosférickou strukturu, která je v současné době mnohonásobně silnější než při původním průletu sondy Mariner 10 v sedmdesátých letech. Začala se ve vyšší míře vyskytovat magnetická tornáda a celkově klidná planeta má nyní silnější magnetické reakce. Na Venuši jsou patrné změny ještě dramatičtější – změnila projevy své zelené záře dokonce na 250ti násobek. 

Na Marsu nikdy v minulosti nebyly pozorovány mraky a nyní jejich četnost Obrazeka hustota nezvratně roste, jako by Mars začínal mít vlastní atmosféru. Na Marsu byly detekovány příznaky celkového oteplování a tání ledových zásob, a to i když na něm není zjevně patrná žádná konkrétní činnost člověka, jako u nás na Zemi. 

Jupiter se prozatím oteplil o několik desítek stupňů, jeho běžně pozorovatelné bílé ovály se spojily v jeden a ten společně s celým prstencem následně zmizel – vše v průběhu několika málo měsíců - a hustota Jupiterova plazmatu se zdvojnásobila.

Jupiterovy měsíce Europa, Ganymed a Io se rovněž dramaticky změnily co do jejich teploty, hustoty atmosféry i zářivosti/jasu – až deseti násobky původně pozorovaných hodnot. Saturnova plasma je nyní až 100krát hustší, nikdy předtím nebylo pozorováno rentgenové záření, které je nyní detekováno podél rovníkového pásu jako velmi silné.  viz.  http://www.novinky.cz/veda-skoly/196268-saturnova-hvezda-smrti-ma-podivnou-tepelnou-stopu.html 

Uran je v současnosti mnohem zářivější než dříve, Neptun zažívá shodné změny. V oblasti pozorování infračerveného pole se jeho záře/jas zvýšila o 40%. Na Plutu se oteplování projevilo dokonce 30ti násobným zvětšením atmosférického tlaku, v porovnání se stavem před přibližně patnácti lety.

ObrazekJak sami vidíme, změny se nedějí pouze na Zemi, ale napříč celou naší Galaxií, jen o nich vědci nechtějí hovořit, neboť není příjemné říci, že vlastně nevědí proč a že jsou vlastně bezmocní.

Určitě se mnou budete souhlasit, že chování člověka na Zemi může proces oteplování naší planety urychlit, nicméně klíčová informace, kterou každý neví je ta, že naše planeta se otepluje nejen našimi projevy v atmosféře, ale jako celé kosmické těleso – venku i uvnitř. 

Slunce je základní Galaktický motor, a pokud má na ostatní planety tak zásadní vliv, naše planeta nebude výjimka.

Co je však nutné zmínit, je fakt, že se nic neděje bez důvodu (viz úvodní strana) a vše má svůj vyšší význam a tím je v naší pozemské řeči „přeprogramování a upgrade“ celého kosmického systému na vyšší úroveň.

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přehled komentářů

chyba

(Martin, 25. 6. 2010 19:23)

Zdravím, asi tu máš chybu... v článku: http://www.jinestranky.cz/clanky/puvod-a-historie-cloveka/puvod-cloveka-a-souvislost-s-nibiru---sokujici-odhaleni tvrdíš, že Atlantida zanikla asi 27 600 př. n. l. a tady, že zanikla asi 11 000 let př. n. l. :), tak kdy vlastně zanikla?:D A nemohl bys prosím napsat nějaký článek o Atlantidě jako samostatném tématu? dost mě ta problematika zajímá a nemohu nikde najít potřebný pramen:)


díky:)

Ohledně Atlantidy.

(MERLAIN, 2. 2. 2012 20:52)

Atlantida nebyla jen jednou, ale víckrát. Vše se opakuje s pozměněným scénářem. Proto možná pisatel sdělil dvě doby zániku Atlantidy.

Pěkné

(David, 27. 2. 2011 19:04)

Moc rád čtu Tvé příspěvky....souhlasím

re: chyba 2

(Aridan, 25. 6. 2010 19:32)

oprava: clanek bude umisten do sekce "původ a historie člověka"
Aridan

re: chyba

(Aridan, 25. 6. 2010 19:29)

Martine, dekuji,
pozorny ctenar. Chybu opravim a clanek zkusim v prubehu nekolika dnu zapracovat. Poohlednu se po maximu dostupnych zdroju a umistim jej sem.
Aridan