Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nibiru-Planeta X potvrzena a blíží se ke Slunci

27. 7. 2010

Jak dlouho nám budou utajovány důkazy?

 

Otázka existence Planety X tedy Nibiru nebo po moderním názvu ObrazekNemesis, Marduk či dvojhvězdě našeho Slunce, tedy Hnědé trpasličí hvězdě, se střídavě probírá od roku 1984, kdy byla tato informace o objevu Cambridgeskou univerzitou učiněna veřejnou.

Od té doby však došlo mnohokráte k zesměšnění této tematiky, k bagatelizování možných následků i k zastírání existence jí samotné.

 

Proč, když většina hvězdných soustav bývá binární, tedy společenstvím dvou hvězd?

Prostá odpověď – panika, strach, neznalost dalšího vývoje a tím naprostý chaos a změny hodnot, které konzumní společnost nikdy nedovolí.

 

NASA a podobné prestižní společnosti samozřejmě mlčí, protože nechtějí být Obrazektímto nekonečným dohadováním o konci světa, Mayském proroctví a příchozích mimozemšťanech, raději vůbec zatíženi.

Potíž je v tom, že se čas naplňuje a bude se muset Světu stejně ukázat, s jakými kartami se hrálo.

Samozřejmě bude jednou z první z otázek: „Jak dlouho to víte a co jste prozatím udělali pro případnou prevenci a nápravu?

  

Průletu soustavy planet Nibiru/Nemesis zpět k jejímu dvojčeti – našemu Slunci, které je odhadováno dost těsně kolem naší Země – a otázky kolem proroctví roku 2012, začínají být v souvislosti s následujícími zjištěními opět velice aktuální.

Podle posledních pozorování se planeta Nemesis, též známá jako součást hvězdného systému G1.9, Obrazeknachází téměř na okraji naší Sluneční soustavy – přesněji mezi Plutem a Oortovým mračnem. Její vzdálenost od nás, je z astronomického hlediska poměrně malá: 60-66 AU, (AU – Astronomical Unit – 1AU je vzdálenost Země od našeho Slunce). Vzdálenost Pluta od Slunce je přitom pouhých 49 AU.

Nebudu se opakovat, více nalezneme v odkazu níže, pouze zopakuji, že oblet Nibiru/Nemesis kolem své dráhy - orbitu - je přibližně 3600 let a naše Země mění přibližně každých 6000 let svou magnetickou polaritu (viz posun pólů Země zde: www.jinestranky.cz/clanky/2012---proroctvi ).  

Podle posledních zjištění lze předpokládat, že G1.9 dosahuje již téměř svého maxima na oběžné dráze, ve smyslu přiblížení k Zemi a Slunci, což by bylo dle zjištění a tvrzení NASA přímo fantastické. Nebuďme však vůbec optimističtí, protože Ruská strana (RSA – Russian Space Agency) naopak tvrdí, že objekt stále roste a tedy se přibližuje i nadále.

O tomtéž mluví i dávné historické záznamy a dokonce daleko přesněji viz zde: www.jinestranky.cz/clanky/puvod-a-historie-cloveka/puvod-cloveka-a-souvislost-s-nibiru---sokujici-odhaleni

  

Otázka dohadování o existenci či neexistenci Nemesis/Nibiru/G1.9 se nám konečně posouvá z oblasti obecných spekulací do oblasti prevence a možných dopadu vlivů na naši planetu a celý Solární systém – promarnili jsme doslova desítky let. Někdo ne, naopak se velmi pilně připravuje budováním podzemních základen, kam umísťuje vše potřebné pro přežití – viz zde: www.jinestranky.cz/clanky/puvod-a-historie-cloveka/podzemni-zakladny_-tunely-a-obri-diry

 

Existence tohoto tělesa byla objevena již v roce 1984 (Dave Green Cambridge ObrazekUniversity), následně potvrzena pozorováním NRAO – Very Large Array Radio Tellescope roku 1985, ovšem protože se jednalo o neobvykle malý objekt, bylo NASA mylně předpokládáno, že se jedná o mladou Supernovu, mladší než nějakých 1000 let.

Vše se změnilo roku 2007, kdy NASA použitím rentgenového pozorování Chandra X-ray Observatory odhalila, že je objekt mnohem větší, než ukázalo poslední pozorování – narostl o celých 16%. Opět bylo podniknuto kontrolní pozorování Very Large Array teleskopem a bylo opět potvrzeno rapidní zvětšení rozměru objektu.

Protože z historie již víme, že Supernovy samy o sobě takto rychle nikdy nerostou Obrazek(aniž by explodovaly), byl nám „odborníky“ z NASA vysvětlen předpoklad, že se nejspíše jedná o velmi mladou supernovu, mladší než 140 let a zase byl na chvíli klid. Jak snadné, dejte lidem z úst autority "pravdu" a oni ji spolknou jako malinu.

 

Amatérští astronomové celého světa (díky Bohu mimo NASA) tento objekt sledují již dlouhou dobu na vlastní pěst a čekají na jeho fyzické objevení. To se již stalo a jako prvotní projevy bylo možné spatřovat evidentní změny shlukování rozprostřené hmoty v Oortově mračnu, vlivem působení tělesa se značnou masou a gravitační silou.

Další projev a předzvěst přiblížení G1.9 je přisuzován březnovému pádu tohoto roku 2010 masivního tělesa na povrch Jupiteru, který zachytil opět čirou „náhodou“ další amatérský astronom, jinak bychom se o této záležitosti opět ani nedozvěděli. Velice neochotně pak informaci umístila i NASA.

Video:

 

Společnost NASA se chová tak, jak musí a jak je jí nejspíše dovoleno těmi, kteří jí vlastní a provozují, ovšem svůj celkový kredit vůči veřejnosti díky tomu neskutečně ztrácí. Její bývalí zaměstnanci o ní samotné mluví s despektem a značným opovržením.

NASA ztratila už jen díky svým nesmyslným vysvětlením teorií o globálním oteplování, kdy zvýšení teplot podoceánských zemských desek přisuzují klesání ohřátých vrstev vody Sluncem ke dnu (teplo jde samozřejmě vždy nahoru), stejně jako jejich dosavadní vysvětlování „neznámého“ a rostoucího tělesa G1.9, které je ostatními již řadu let pozorováno.

Můj osobní názor je ten, že je dobré podívat se vždy i na druhou a třetí největší velmoc, tedy Čínu a Rusko. Samotní Rusové (RIA, TESIS) jsou v mnoha případech daleko sdílnější než NASA.

Všichni asi tušíme proč – panika vůbec nepomáhá udržet vývoj a již nastoupený strmý pád dříve nejsilnější světové ekonomiky US.

 

Co nás čeká?

Přibližně před rokem, přesněji 22.8.2009 kolem půlnoci, se událo velmi zajímavé pozorování – střet dost velkého kosmického tělesa, planetky/asteroidu s označením "Hellion 1957" s naším samotným Sluncem.

Kdo z nás o tom věděl?

Kdo z nás věděl, že NASA nejprve existence tohoto objektu vůbec nepřipouštěla, pak se náhle přiznala a okamžitě se předpovídal konec světa? Někteří možná, většina bohužel opět jako vždy - NIC.

Obrazek

Co se přesně po oznámení stalo, byly katastrofické předpovědi nejčastěji mezi běžnými lidmi typu „blíží se náš konec, Slunce po pádu tělesa do něj exploduje a smete nás svými obrovskými erupcemi“. 

Je to opět strach a bezradné zoufalství, který někdo chce, abychom zažívali a tím sílu našeho vědomí oslabil. 

(Snímek NASA - koule v popředí je Hellion, Slunce schováno za stínítkem uprostřed)

Díky Bohu a díky ochraně všech dobrých sil kosmu, se tak skutečně nestalo. V každém případě bylo po dopadu tělesa do Slunce nad celou Evropou pozorováno dost jasné oranžové světlo po celém nebi, jinak vizuálně téměř nic dalšího.

 

Neříkám, že průlet Nibiru/Nemesis bude stejně zábavná a úžasná podívaná, jako Hellion.  Díky rozměrům, které jsou aktuálně odhadnuty, jako několikrát velikosti Jupitera a tím obrovská gravitační síla, můžeme předpokládat, že půjde o větší podívanou a nejspíše se nás může každého osobně dotknout. 

Přikládám oficiální NASA video a posledních pár sekund porovnejte s obrázkem Nibiru, který je veřejně známý již řadu let:

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proč se o těchto věcech vůbec nemluví?

Jedním z cílů těchto stránek, je změnit naší společnou budoucnost a to nejen silou našeho vědomí.

Nevědomost a neznalost Rentgenového záření i rozbíjení atomu, zabila při jeho odhalování mnoho lidí. Pokud jsme se již poučili, víme, že se můžeme bránit olověnými deskami – jak prosté a jak účinné.

Když nám někdo řekne, že je na dálnici D1 dopravní nehoda, též zvolíme jinou cestu. Zcela logické.Obrazek

Pokud se dozvíme ze záznamů naší historie a z proroctví o naší možné budoucnosti doslova děsivé informace (detaily zde: www.jinestranky.cz/clanky/2012---proroctvi ), bude asi naší snahou udělat něco pro to, aby se tato proroctví nenaplnila.

 

Tím, že se však o těchto faktech veřejně nehovoří a pravda je nám naopak zastírána, což je přímo trestuhodné (důvodem jsou peníze a státní granty jednotlivým institucím, které jednoduše musí mlčet), pasivně naší budoucnost díky vlastní nevědomosti přijímáme (stejně jako rtg záření) a jediné co v nás podvědomě roste, jsou dohady a nejistý strach.

Strach z neznáma, strach z toho jak to vše vlastně bude, co nás čeká a ve finále i strach o naše blízké i nás samé.

Možná to nevyjádřím zcela přesně, ale to je přesně to, co naši vládcové očekávají - my se máme bát a musíme mít hlavně čeho (viz. katastrofa v Mexickém zálivu či dvojčata 11.září 2001 jako NWO deklarovaný "Nový Pearl Harbor").

Udržet jimi stanovený pořádek a nás samé jako poslušné stádečko až do poslední možné chvíle pod kontrolou a když se náhodou nic neděje, vytvoří se kritická situace uměle. A pokud se náhodou začneme dozvídat více, než je nutné - odstřihneme internet, aby se nevědomost, nejistota a strach opět zvýšily - viz zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/konec-internetu---tlacitko-kill-switch

Dokonce my sami již máme vypěstovanou skrytou obavu se na podobnou věc jenom slušně zeptat odpovědných orgánů a institucí – a když se zeptáme – dostaneme odpověď plnou výsměchu a ironie (viz má osobní zkušenost zde: www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/2012---fakta-a-jejich-zastirani--aneb--preci-by-nam-nelhali ).

 

My sami jako lidstvo máme sami o sobě obrovské schopnosti realizovat změnu Obrazeka společnou silou našeho vědomí jsme schopni přetvořit naprosto vše, co si jen sami představíme (dokážeme se například sami uzdravovat a léčit i bez léků, každý má telepatické schopnosti, dokážeme cestovat svými astrálními těly, levitovat, vidět do budoucnosti).

Umíme samozřejmě i budoucnost a časovou linii měnit tím, že jí poznáme, jen je to v nás Systémem a vzděláváním celý život zabíjeno, abychom tuto sílu neodhalili a abychom se jí vysmáli nebo o ní silně pochybovali a sami jí odmítli (a byli závislí na našich vůdcích).

O šokujícím fungování léčivých a životních energií například zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/energie-nad-hmotou---dva-uzasne-pripady

 

Jak je v mnoha předchozích článcích uvedeno - všichni pochazíme ze stejného kosmického zdroje, z Jednoty, do které se opět vracíme, jen náš život zde, se zdá být od ní záměrně odtržený.

Protože naše myšlenky jsou formou konkrétní energie jako třeba hmota, pouze o jiné frekvenci, mají logicky svou určitou sílu - i na počátku byla myšlenka, která se transformovala na Slovo.

Pokusy s ovlivněním výsledku například hodu kostky či tažení čísla kolektivním soustředěním jsou prokazatelné, stejně jako přání diváků, aby vyhrál jejich favorit - výsledky se pohybovaly nad 70%. Obrazek

Na Zemi žije zhruba 6,8 miliard obyvatel. Zkuste si představit, jakou sílu má jednotná myšlenka takového počtu vědomých lidí odvrátit katastrofy, jaké jsou dávno předpovídány - třeba formou modlitby či jasně vyřčeného přání. Zcela snadná úvaha podepřená trochou víry, že to funguje.

O tom, že energie fungují a to dokonce velice dobře, se stále více přesvědčujeme den po dni, takže pokud se skutečně probudíme a rozhodneme, kterou cestou dále jít, bude to naše šťastná volba budoucnosti, z níž se budeme moci radovat a těšit.

Více o fungování a vlivech Systému na nás zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/cenzura-informaci-a-vzdelavani-jako-forma-otroctvi anebo o celoživotní manipulaci našeho vědomí zde:  www.jinestranky.cz/clanky/2012---rok-transformace/svoboda-jako-dan-Sytemu-za-luxus

  

Mnoho štěstí Aridan

__________________

 

Doplnění informace ohledně průletu Nibiru Sluneční soustavou

Na základě dotazů níže doplňuji čistě informativně jednu z možných variant  průletu Nibiru naší soustavou. Protože je z historických záznamů zřejmé, že Nibiru již byla spatřena všemi lidmi naší planety v minulosti, je velmi pravděpodobné, že bude spatřena opět. 

Dostal jsem se k informacím o variantách možného průletu, kde se uvádí, že může být Nibiru v horším případě mezi naší Zemí a Sluncem a v lepším případě na druhé straně od Slunce, které nás bude jaksi chránit - viz foto.

Na obrázku formace kruhů v obilí, která nám byla předána našimi přáteli již před několika lety, je zřetelně vidět polohu planet ke dni 21.12.2012, kdy se očekává největší přiblížení. Tenčí kruhy určují orbity tzv. vnitřních planet naší soustavy (Merkur, Venuše, Země, Mars), zatímco silnější kruhy zobrazují orbit planet vnějších (Jupiter, Saturn, Uran, Neptun). Zakroužkovaný objekt může být diskutovaná poloha nejbližšího přiblížení Nibiru k nám.

Pokud je to tak, je to ta lepší varianta, kde nás Slunce alespoň částečně odcloňuje, nicméně můžeme čekat ovlivění gravitace, tím pádem záplavy a zemětřesení, sopečnou činnost, možné přepólování planety (ledovce již odtávají a celé masy se tak snadněji přesunou) a masivní déšť meteoritů na celou naší planetu.

Vše nám ukáže samotný čas, prozatím se musíme všichni svým vědomím sjednotit a tuto časovou variantu nepřipustit jako možnou...

Mnoho štěstí Aridan

Obrazek

__________________

 

 

...a ještě něco navíc z Ruska:

 

 

 

 

 

Příloha: související odkazy

www.space.com/scienceastronomy/nemesis-comets-earth-am-100311.html

discovermagazine.com/2006/may/cover/article_view

www.jinestranky.cz/clanky/puvod-a-historie-cloveka/puvod-cloveka-a-souvislost-s-nibiru---sokujici-odhaleni

 

Komentáře

Přehled komentářů

svět pátého pokolení

(Suhur.Mash, 1. 11. 2010 22:14)

Ahoj Aridane,

máš fakt pěkný stránky,mám jen jednu otázku - Tušíš co nastane, až se naši bohové zase vrátí? Nezáleží na tom, kdy to bude, dle mého názoru - my se toho už nedožijem, ale naše děti možná. Až se vrátí - v jakém stavu najdou lidstvo ? V plném kosmickém pokroku anebo na počátku úpadku. Nebudou mít zájem o znovunastolení vlády nad svým výtvorem - myslím tím výtvorem za jaký nás pořád považují tedy Lulu Amelu (dělník - pracovní síla). Nechci být skeptický - ale co je vlastně člověk ? Co když jsme skutečně genetická modifikace homo erectus? Nemyslím, že s námi bude někdo vyjednávat....

Re: svět pátého pokolení

(Aridan, 3. 11. 2010 20:10)

Milý Suhur.Mashi,
je mnoho věcí, které vím, ale je toho mnohem více, co nevím.
Konkrétně toto mohu pouze usuzovat,ale pohled mám následující:
Pokud budeme smířliví a dokážeme je přijmout jako oni stvořili nás, máme šanci pokračovat ve vývoji dále. Každopádně jsme pro ně cosi jako ovce pro nás a nemám proto ty nejlepší iluze - už jen proto, že se budeme nejspíše z mnoha důvodů chtít jejich návratu (pokud bude) bránit - sami však netušíme proti čemu přesně stojíme (jsou 10-15x výkonnější než my a mají psychické schopnosti). Pokud jsme však jen jakýsi odpad na kosmické cestě vývoje, též se vyvíjíme a možná budou naši Bozi a vládci nyní v úplně jiné pozici než tenkrát. Je možné, že jsme své Bohy a vládce - hlídače - již dříve na Zemi dokonce vyhladili... To je však v rozporu s mnoha pozorováními a setkáními.
Nevím.
Mnoho štěstí Aridan

re: Nibiru? ha ha haaaa

(Aridan, 26. 8. 2010 20:00)

Drahý Elderxxx,
jsem rád, že jste věnoval studiu neexistence této planety dostatek času a alespon jeden z nás má naprosto jasno.
Pevně věřím, že nám proto vysvětlíte následující úkaz, jako velmi podařený hoax, pořízený přes sklo okna s dodatečným zdrojem světla (sám mám pochybnosti). Záběry jsou z Izraele před týdnem - záběr je skutečně se dvěma sundogy:

http://www.youtube.com/watch?v=uetGd3U-4EM

Mnoho štěstí Aridan

Re: re: Nibiru? ha ha haaaa

(Honza, 21. 10. 2010 23:33)

Toto je pouze optický klam zpusobený čočkou ve videokameře.

Re: re: Nibiru? ha ha haaaa

(Honza, 24. 10. 2010 4:28)

Aridan : Toto je pouze optický klam zpusobený čočkou ve videokameře.TŘeba se něky podívej večer přes okno na měsíc a uvidíš úplně to stejný.Je jedno jestli je světlo,nebo tma,prostě přes sklo/videokameru to vydíš vždycky dvakrát.Spíš přes sklo,než přes kameru,ale když točíš video přes okno kamerou tak to udělá tento efekt.

konec sveta bude

(tomek, 12. 9. 2010 3:54)

za 1.dukazu neni mnoho protoze vlada nechce nastolit paniku.. za 2.americani uz poridili fotky nibiru... za 3.prde triceti lety bylo mozna v americe jedno tornado za rok.. ted co druhej tyden(myslym to obrazne) a furt tech katastrof pribiva... nechci taky o nicem spekulovat ale podle me na tom ma vliv ta desata planeta(zvana NIBIRU) dobra otazka je jak by sumerova(prvni civilizovany narod svta dozvedel o 12 planetach kdyz nemeli vubec zadne technologie a to jeste pocitali slunce a mesic takze jeste jedna planeta zbyva(NIBIRU) podle me to do sebe zapada

re: ano to jsem

(Aridan, 3. 9. 2010 19:29)

Milý Wivo,
kdo se ptá, jednou se snad pravdu skutečně dozví.
Souhlasím s Vámi, že hledat jí je důležité a Svět kolem nás je spíše plný otázek než jasných odpovědí v podobě hoaxů, které mohou být dokonce účelové. Škoda, že se hledáním jasných odpovědí do hloubky zabývá skutečně málokdo, protože by se ve většině případů dalo předejít zbytečným spekulacím. V tom je určitě výhoda Poznávání během našeho života - jen si musíme dát pozor, aby nám kvůli zbytečnému hledání myší neutíkali celý život sloni... :-)
Aridan

ano to jsem

(wivo, 3. 9. 2010 11:59)

přesně čekal,
odpovědi formou otázek.
Už jsem to zmínil několikrát a říkám to všude kde to lze, největší problém je
nekonečná nevzdělanost ohromné masy lidí, neboť jsou pak náchylnější ke všem hoaxům a nedokážou zodpovědět i ty nejzákladnější fyzikální projevy jednoduše vysvětlitelné. Další zásadní problém je ten, že se hází do jednoho pytle lidi hledající pravdu a lidi skorohledající. Zatímco první skupina udělá vše proto aby ji nalezla tzn. neustále se vzdělává aby pak mohla jednodušeji oddělit zrno od plev čili hoaxy od pravdy, druhá pouze brouzdá po netu a hltá všechny rádoby senzační články - ale bohužel není schopna zrno od plev oddělit. Díky tomu, že těchto skorohledačů je většina, (a tak tomu bude ještě dlouho)není problém pravdu maskovat mezi hromadou hoaxů. Ona totiž není jen příjemná a krásná, to jsou jen pocity při částečném odhalení.

Takže znovu říkám:
nejprve zodpovězte níže položené otázky a jde o to - korektně tzn. né z internetu (ten je pro lenochy - skorohledače)
ale z knížek, naučte se početní metody, základní zákony optiky a jiné. Pokuste se to následně sami aplikovat a zjistíte že ne úplně ve všem se odborníci mýlí.

Proto se níže ptám. Protože jen ten kdo to zodpoví, dokáže že není jen skorohledačem (čili reproduktorem blábolů z internetu), ale že je schopen pravdu vážně hledat.

A v tomto přeju mnoho štěstí já vám.

re: co je

(Aridan, 2. 9. 2010 19:34)

Milý Wivo,
jedno staré úsloví říká:
Když je žák připraven, objeví se učitel.
Je dobře, že jste vyjádřil své myšlenky otázkami, které se opírají nejspíše o Vaše osobní přesvědčení - zcela v pořádku.

Přiložím proto ještě jednu skromnou a prostou otázku:
Jak chápete skutečný význam CELÉHO tohoto dění?

Pokud zodpovíte tuto klíčovou otázku, máte odpověd na vše ostatní, resp. ty ostatní budou okamžitě banálními :-)
Pokud ne, nevadí, ještě je čas hledat...
Mnoho štěstí Aridan

Nibiru? ha ha haaaa

(elderxxx, 24. 8. 2010 7:55)

Ziadna Nibiru nie je! Nie je na to presvedcivy dokaz ani len indicie... To co ludia povazuju za indicie su len chybne vysvetlene prirodzene udalosti :-))

re: upřesnění

(Aridan, 19. 8. 2010 10:40)

Milý Matrixi,
děkuji za Vaše příspěvky a komentáře.
Osobně nejsem rovněž nadšen, pokud nám vědci a odborníci předkládají teorie či varianty, které jsou přijatelné, ale nepravdivé, proto chápu vaše rozhořčení nad zmínkou o Supernově, kterou skutečně vypustili jako vyřešení napjaté situace :-)
V každém případě bych se musel se svou odpovědí opakovat, proto diskusi raději nebudu dále rozvíjet.
Jsou jistě mnohem akruálnější témata, která můžeme okamžitě ovlivnit, než toto, které se samo ukáže jako pravdivé či zcela irelevantní...
Cesta změny začíná zevnitř nikoliv zvenčí :-)
Mnoho štěstí Aridan

upřesnění

(Matrix, 18. 8. 2010 10:37)

De o to, že je v článku napsáno, že jde o supernovu, přitom supernova je jen stadium umírající hvězdy, okamžik,kdy exploduje. Je potřeba si ujasnit vědecké termíny a to že je to supernova je tak blbé že už to ani blbé není, ale je škoda že u celkem zajímavého tématu, je něco takového, dává to do ruky zbraň těm co tomu nevěří celkem zbytečně. Pak jsem psal že 3760 př.n.l. tu mohla byt Nibiru, takže +/- 160 př.n.l tu mohla byt opět při dalším propočtu :) to vychází na rok 3440 našeho letopočtu že tu bude. Sitchin se také zmiňuje že ne vždy se Nibiru se Zemí křižuje.

re: slatanina

(Aridan, 17. 8. 2010 22:28)

Vyčkejme a dozvíme se jistě více - Země měla být rovněž placatá...
Například včerejší kruhy v obilí (16.8.2010), mluví poměrně přesvědčivě:

http://www.jinestranky.cz/clanky/ufo-a-mimozemske-civilizace/nove-kruhy-v-obili-16_8_2010---nibiru

Krasný večer všem
Aridan

slatanina

(Matrix, 17. 8. 2010 20:44)

Okolo roku 3760 př.n.l. údajně poctil Zemi svou návštěvou nejvyšší představitel anunnaků (tak prý nazývali sumerové bohy, návštěvníky z Nibiru). Jmenoval se Anu a na jeho počest bylo vystavěno město Uruk/Erek. Zároveň se od tohoto roku začíná počítat židovský kalendář.
K cestám Anunnaků z Nibiru na Zemi docházelo pouze při přiblížení obou planet.
Zecharia Sitchin nám tedy při odhadu příletu hypotetické desáté planety nepomohl. Neuvádí žádný předpokládaný termín příletu Nibiru a časově neztotožňuje ani přílety "planety křížení" s návštěvami Anunnaků. Takže na rok 2012 to moc nevychází. Mimo to, ty brepty o supernově myslíte v článku vážně? By smetla celou sluneční soustavů a jště několik dalších.

skvělé odlehčení

(MadMax, 10. 8. 2010 18:43)

Milý Aridane, děkuji Vám opravdu moc za krásné čtení ke každodennímu obědu. Některé články jsou super - zajímá mě vše např. pyramidách ( a nejen těch v Gíze, jak je bohužel komerčně zužováno ) a jsem zvědavý, kdy bude oficiálně přiznáno, že od stavění až po datum výstavby to jsou jen oficiální bláboly. Mám takové heslo, že pouze konfrontací se může člověk posunout dopředu, proto kdykoliv mohu, jdu si rýpnout... Strávil jsem mnoho hodin přátelskými hádkami o neexistenci Boha a odešel jsem vždy obohacen alespoň o myšlenkové pochody mého soupeře... Pokud se nepletu, tak Nibiru by se měla toulat kolem Země každých cca 3600 let ? Co se doložitelně stalo tak podstatného, závažného a významného pro člověka a naši planetu kolem roku 1.600 př.n.l. s prokazatelným vlivem této legendy ? Jinak si v tomto případě nemyslím na 100% ( myslím si to tak na 99 % :-) zvláště ze zkušeností s příchodem roku 2000, kdy bylo předpovědí o konci světa neméně jako nyní na rok 2012, jen byl méně rozvinutý internet... ), že se jedná o nesmysl, ale rád si počkám.
Krásný den a hlavně jasnou mysl,
Vláďa

re: ještě jeden skeptický

(Aridan, 8. 8. 2010 21:34)

Dobrý večer Jarine,
to, že studujete obě strany je zcela v pořádku, znamená to, že hledáte skutečnou Realitu. Pokud byste si byl jist, považoval byste veškeré diskuse za zbytečné, protože byste prostě věděl a neměl potřebu tyto věci řešit.
Nicméně k Vaší připomínce. Během mého zkoumání této problematiky, jsem nalezl dokonce velmi originální web, který Zecharia Sitchina tvrdě a celkem úspěšně napadá. Pokud si dobře pamatuji, znělo to www.sitchiniswrong.com či přípona net nebo tak nějak.
Prozatím považuji tuto záležitost natolik klíčovou a může souviset z celkovým oteplováním naší galaxie o kterém je zde umístěn další článek, že jí nemohu pominout ani vypustit.
Prohlédl jsem doporučené odkazy a hned v prvním se mimo jiné objevuje tvrzení, že: zatím její existence (Nibiru) zcela vyloučit nelze.
Protože se její dráha limitně blíží od jižní části naší Země - směrem od jižního pólu, je pozorování možné především z jižní části zeměkoule. Snímků a videí se již objevilo mnoho, některé nemusí být pravé, ovšem některé zdroje jsou dost věrohodné, protože jde právě o amaterské astronomy (a díky Bohu za ně).
Souhlasím s Vámi, že čas nám vše ukáže velice jasně a období přechodu může být samozřejmě širší, než přesně 2012.
Mnnoho štěstí a díky
Aridan

ještě jeden skeptický

(jarin, 8. 8. 2010 20:23)

Protože se snažím vždy sám prostudovat obě protistrany, přečetl jsem si ještě jiný článek, který Z.Setchina označuje mírně řečeno za podvodníka, protože prý předpovídal přílet Nibiru v roce 2003
http://myty.info/view.php?cisloclanku=2003030001
Budu trochu ironický Jak budete argumentovat po "nepříletu" Nibiru v roce 2012? Síla myšlenek ve spolupráci s mimozemskými přáteli změnila dráhu planety X, která vždy po 3600 letech přiletěla? Argumenty obou stran jsou dost silné a proto zatím vyčkávám na přesnější informace. Některé příspěvky o příletu planety X na netu jsou vyloženě trapné až je mi znich nevolno...

a co tenhle článek?

(jarin, 8. 8. 2010 20:16)

pokud se podíváte na tento článek
http://vasicek.blog.idnes.cz/c/108236/Prileti-Nibiru-v-roce-2012.html
potom by mne zajímala odpověď na zásadní připomínku - proč už řada amatérských astronomů nezachytila její pohyb a nezveřejnila jej?

re: ...

(Aridan, 6. 8. 2010 14:04)

Milý Elderxxx,

děkuji za komentář, který, pokud je pravdou, budu neskutečně šťastný :-)
Nových planet a planetek byly objeveny tisíce a z nich prozatím 140 podobných té naší, máte pravdu.
Ne každá je součástí binárního hvězdného systému s naším Sluncem, ne každá je hnědý trpaslík, který můžete vidět ze záběrů samotné NASA a ne každá se přibližuje...
Pokud pomineme historii, kterou zpochybnit lze, není náhoda, že NASA vypustila IRAS, o kterém se můžete dočíst v dalších článcích a který právě po těchto objektech intenzivně pátrá.

Pro případné přehodnocení Vašeho názoru odesílám několik odkazů:

http://www.nasa.gov/mission_pages/chandra/news/08-062.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Supernova_remnant_G1.9%2B0.3

http://chandra.harvard.edu/photo/2008/g19/more.html

http://www.disclose.tv/forum/nibiru-or-supernova-t28401.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Nibiru_Sociedad_Astronomica

Mnoho štěstí Aridan

...

(elderxxx, 6. 8. 2010 7:38)

To od dnes budu konspiracni teoretici povazovat za Nibiru kazdu novu planetu ktoru sa podari objavit? :DD

Nibiru je mytus a teda rozpravka... Ziaden dokaz o existencii takej planety neexistuje... Moze mat nejaka planeta tak velku obehovu drahu ze by sem dosla po par tisic rokoch? Ak ano potom co jej vytvara trasu? v strede jej obehu by muselo existovat extremne hmotne teleso ktore by zakrivilo casopriestor a tym vytvorilo drahu pre taku planetu ale nic take neexistuje...