Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nibiru, planeta X, kometa Elenin a Honda

26. 6. 2011

 

 

Bllízké setkání neznámého druhu

 

 

Blíží se k nám – bude k naší Zemi relativně velmi blízko.

Průlet se očekává mezi Zemí a Sluncem a termín je stanoven na říjen tohoto roku (2011).

 

Oběžná dráha komety Elenin je silně excentrická a není stále zřejmé, zda jde opravdu o obyčejnou kometu. Ty mají obvykle svůj příznačný ocas a jsou díky němu pozorovatelné již z poměrně veliké vzdálenosti, později dokonce pouhým okem. 

 

Nyní je kometa Elenin od nás nějakých 1,7 AU (Astronomical Unit = vzdálenost comet-hale-bopp-big.jpgZemě od Slunce), aby se v polovině října roku 2011 přiblížila na nejbližší vzdálenost dokonce 0,2 AU.

 

Do dnešního dne stále nemáme k dispozici žádné konkrétní foto, žádnou zprávu či informaci v hlavních mediích, jen něco málo na alternativních webech. Proč?

 

 

 

Společný jmenovatel

 

Jaký je společný jmenovatel všeho dění?

Nezdá se nám, že se již několik let mluví v podstatě o tomtéž, jen pod trochu jinými výrazy či termíny, abychom byli mnohem více dezorientováni a sami totálně zmateni?

 

Dozvídáme se o objevení nových obřích planet naší soustavy se jmény Tyché, dozvídáme se o neznámých bludných planetách bez pevného orbitu, předtím samozřejmě vnímáme hlášení a spekulace o legendární a pro mnohé neexistující planetě Nibiru, následně se objevuje pojem planeta Hercolubus, od roku 1983 se hledá záhadná planeta X, která je oběma výše uvedeným velice podobná – objevuje se následně vědecky potvrzená informace o dvojčeti našeho Slunce – hnědém trpaslíkovi – jménem Nemesis, atd.

 

Nepochybně se „něco“ děje a podle aktivit samotné doposud stále optimistické NASA, se cosi konkrétního očekává. Narychlo zakládané a nasa-logo.jpgzásobami plněné kampy FEMA spolu s narychlo uvolněnými informacemi, týkajícími se nutnosti naší připravenosti do maximální pohotovosti a vybavení se základními životními potřebami, nás rovněž nemohou ujistit, že je vše v naprostém pořádku a neděje se vůbec nic.

Více v tomto odkazu: http://www.nasa.gov/centers/hq/emergency/personalPreparedness/index.html

 

 

Kometa Elenin, která se k nám blíží nyní, je zahalena mnoha spekulacemi o co přesně se vlastně jedná. Jde skutečně o kometu nebo o dokonce onu legendární planetu Nibiru či snad rovnou hnědého trpaslíka, tedy tiché dvojče našeho Slunce - Nemesis? Viz přiložené odkazy na konci článku.

 

 

 

Elenin - seznamte se 

 

Jméno komety Elenin bylo stanoveno podle jejího objevitele Leonida Elenina – stalo se to oficiálně teprve 10. prosince 2010 a podtrhuji, že šlo o amatérského astronoma při pozorování v Mexické observatoři. Nikdo nám neřekne, zda se o této kometě neoficiálně něco vědělo již mnohem dříve.

 

Pod kategorizací C/2010 X1 ji můžeme sledovat ve všech seriozních astrologických publikacích. Její zářivost - jas - byl například v dubnu roku 2011 srovnatelný s jasem Jupitera.

 

Nejblíže Slunci (perihelion) bude dne 11. září 2011 (srovnej s 11. září 2001) a nejblíže naší Zemi bude prolétat dne 16. října 2011 rychlostí zhruba 87.000 comet-hale-bopp.jpgkm/hod. Dne 8. října bude mít navíc Elenin nejbližší pozorovatelný průlet společně s kometou 45P/Honda.

 

Japonský vědec Kazuo Kinoshita odhaduje průlet jednoho oběhu Elenin na přibližně 600 tisíc let, přepočtením a optimalizací JPL Horizons se tento údaj snižuje na nějakých 11.700 našich pozemských let a je veliká "náhoda", že se tak děje zrovna nyní, kdy se tolik diskutuje o Mayském kalendáři, že?

 

 

 

Leonid Elenin pod drobnohledem

 

Samotné jméno objevitele Leonida ELenina v sobě může skrývat daleko více symbolů, než se nám na první pohled ukazuje. Pokud vzpomeneme na svržení ruského carského mocenského aparátu Nikolaje II. Velkou říjnovou revolucí roku 1917, možná si vzpomeneme na jméno jejího vůdce Vladimíra Iljiče Uljanova, který se později přejmenoval na Lenin.

 

Doplním jen malou odbočku, že propaganda ke svržení cara byla řízena a  financována Německem s jasným cílem změny velice aktivně od roku 1915 a v Rusku společně bojovali červení a bílí (bolševici a jejich odpůrci). Rusko má k červené barvě stále velice blízko a světově nejznámější nápoj Coca Cola dodnes sestává právě z těchto dvou barev - jaké náhody...

 

Pokud se podíváme na konstrukci jména či slova Lenin a E-lenin, jde lenin.jpgv podstatě opět o jména se zcela opačnou vnitřní energií a polaritou – jedno popírá či neguje druhé. Může nás napadnout propojení dualitami respektive opačnými polaritami.

 

Vybaví se nám plus a minus, teplo a chlad, dobro a zlo, nahoře a dole či podobné asociace. V každém případě jde o změnu a ne malou.

 

Znamená to to, že to co vzniklo, zaniká a to, co kdysi zaniklo, může být opět velice záhy objeveno. Co se skrývalo, se ukáže na světle a to, co bylo nyní v záři reflektorů, odchází tiše do ústraní…

 

 

 

Informace kolem Elenin

 

Na povrch postupně prosakují rozličné informace z úst poměrně důvěryhodných, i když ne vždy vědeckých kapacit, že se změny průletem komety Elenin mezi naší Zemí a Sluncem, budou týkat naší planety více, než se čeká.

 

Hovoří se o různých úkazech, kterými jsou například tři dny temna, hovoří se dokonce o tom, že dojde k takovým očistným procesům (Mayové, indiáni Hopi i křesťané), které nejprve uzavřou třináctý Mayský cyklus Ahau (28.10.2011) a budou mít za následek koncem března – přesně 22.3.2012 úplné přepólování planety Země a to konkrétně z důvodů mnoha zemětřesení a následného reptilian-snake-head.jpgpřesunu zemských desek plus oslabení magnetického pole planety Země a silnou Sluneční aktivitou (info svobodný zednář 32.stupně).

 

Další informace je například ta, že se věc s kometou Elenin má tak, že jde o kosmickou loď, která má na své palubě nepříliš přátelskou reptiliánskou rasu, jež se naší planetu chystá násilnou invazí obsadit a kolonizovat (Exopolitik Alfred L.Webre+Glieson).

 

Stejně tak se objevují i hlasy skeptické, zcela opačné, obvykle podložené striktními vědeckými tvrzeními, které vše naopak bagatelizují a získané informace resp. možné alternativy realit staví do roviny naprosté a často i poměrně hloupé ironie. Ano, mohou mít určitou míru pravdy, ovšem nikdo nás nepřesvědčí, že se nic neděje.

 

Neustále rostoucí počty hurikánů, přírodních katastrof, náhlých změn počasí i krajinných reliéfů a stejně tak stále rostoucí počet celosvětových zemětřesení i stále vyšší počet probouzejících se vulkánů, těmto uspavačům našeho vědomí a probouzení do vyšších úrovní rozhodně nehrají do čísel ani do toho, že se neděje vlastně vůbec nic.

 

Celý krásný Kosmos je skutečně nevyzpytatelný a plný překvapení, přičemž obrana naší planety proti pádům komet a planetek je snad kromě konvenčních zbraní či technologie HAARP z naší strany téměř nulová. Asteroidy větších rozměrů resp. komety, mají kolem sebe společnosti různých menších těles a ta se mohou projevit setkáním právě s nimi.

 

Není proto nijak zvláštním překvapením, že se v pondělí setkáme s takovýmto menším tělesem, které se překvapivě objevuje jen maličký kousek od planety Země a objevili jsme jej velmi nedávno a jak jinak, než náhodou: http://www.novinky.cz/veda-skoly/237283-zemi-v-pondeli-tesne-mine-asteroid.html

 

 

 

Co tedy vlastně dělat dále?

 

Napíši raději, co nejlépe nedělat, to je daleko snazší a přišla na to již Bible (nezabiješ, nepokradeš, ne ...).

 

V první řadě se ničeho nebát. To je velice důležité.

 

Je velice pravděpodobné, že nás chtějí vládci tohoto světa dostat opět pod svou nadvládu a poslušnost za cenu jakoukoliv. Bytostně nás potřebují a musí sheeps.jpgudělat všechno pro to, aby se jim jejich stádečko, které je dobře živí – tedy my sami – nerozpadlo.

 

Neurčitá hrozba z kosmu je k tomu ideální prostředek, protože se týká naprosto všech.

 

Naším zoufalým strachem před jasně definovanou hrozbou a navrženým řešením na často i uměle vytvořené situace, si nás mohou získat zpět a naší důvěru v jejich “dobré“ vedení tak jen upevnit.

 

Více o vlivu strachu na naše schopnosti v tomto odkazu.

 

 

Dále se prosím nikdo nesnažme jít proti plynulému chodu všech probíhajících změn, ani proti přirozenému vývoji událostí. Podívejme se jen na to, jak jsme roky záměrně a velice úspěšně drženi v hlouposti a naivitě.

Dokonce tak, že si ani my sami nedovolíme myslet jinak, než jsme masově každý den programováni.

 

 

 

Naše víra je klíčem k úspěchu

 

Můj velmi dobrý přítel a téměř bratr mi po přesvědčivé prezentaci vodíkového pohonu do automobilu v přiloženém článku dal najevo svou maximální míru pochybností a nedůvěry, přitom je vše naprosto reálné a důkazů je o efektivitě tohoto řešení již bezpočet (navíc odpadním produktem procesu spalování, je obyčejná voda…)

 

Velice zatvrzele prohlásil: „Kdyby to byla pravda a bylo to tak snadné, přeci by to již všichni dávno měli.“  Tak jsme jako lidstvo naivní a slepí, tam jsme se až dostali…

 

Vidíte, jak je naše víra resp. důvěra důležitá? Jde s námi již od dětství, kdy věříme nejprve svým rodičům a jejich ochranné ruce, abychom později nalezli názor vlastní.

 

Jak moc máme ještě věřit našim „odborníkům a technikům“, že je to nesmysl a že to nejde nebo že to není normami schválené a ještě homologované?

 

Záměrně podsouvaná slepá víra, že něco nelze a že to a to jednoduše není možné, je pro naše vládce důležitá STRAŠNĚ MOC, protože nás oslabuje a činí nás závislými na nich samých a na jejich řešeních (například spalovat uhlí, plyn či ropu) !  

 

Více o cenzuře informací a systému vzdělávání jako formě otroctví v tomto odkazu.

 

Dnes se již běžně diskutuje o vytápění celých objektů na vodíkový zdroj michaelreynolds.jpgenergie v kombinaci s elektrovoltaickými články, až je dům zcela soběstačný – dokonce i ve věci odpadů a 100%ní recyklace vody.  (př. Michael Reynolds)

 

Komu nebo čemu ve věku zralosti věříme, tomu totiž také patříme – je to dokonce velice nebezpečné – a náboženské systémy, které stojí ruku v ruce s mocenskými strukturami, aby společně vládly světu, to moc dobře vědí. Více o naší víře v tomto odkazu.

 

Stejné je to i s pochopením všeho dění kolem, se scénáři, které nám jsou podsouvány jako Pravda a tváří se velice důvěryhodně. Např. údajná smrt Usámy bin Ládina nebo bagatelizování reálné otázky existence UFO přes scifi filmy a seriály (přitom reálné zřízení OSN ambasadora pro styk s mimozemskými civilizacemi Mazlan Othman) nebo iluze toho, jak USA pomáhá v Afrických státech plných ropných polí a podzemní pitné vody pod Saharou a jak se hospodářství celého Světa dává úspěšně dohromady…

 

 

 

Revoluce vědomí a uvědomění začala

 

Bránit se všem těmto změnám v našem chápání a myšlení, by bylo velkou chybou. Jde o největší samovolnou celosvětovou revoluci lidského vědomí, kterou jsme kdy mohli jako lidstvo zažít a my jsme nyní její přímí účastníci – proto El-Lenin – cesta zpět, cesta odpoutání se.

 

My sami jsme těmi, na které jsme tak dlouho čekali a vše je proto v našich rukách. Viz tento odkaz

 

Díky své chamtivosti a touze po moci a majetku + penězích, nám mocní tohoto světa dali do rukou tolik různorodých prostředků, že si stále více začínáme uvědomovat možnost našeho odpojení se od Systému, kterým nás drží v područí. (např. Elenin oficiálně objevil až amatérský astronom, nikoliv samotná NASA) 

 

Největší nečekaný dar byl dle všeho internet, který nás neuvěřitelně proti všem očekáváním myšlenkově propojil a který se mocní následně snaží vrátit opět pod svou kontrolu – viz setkání Bilderberg v červnu 2011 v tomto odkazu.

 

Jít proti všem změnám, které přicházejí je stejné, jako při porodním procesu nechtít záměrně a vědomě přijít na svět a samotný proces neustále protahovat. Není to nikdy dobré pro to nové a živé, co má přijít a vzniknout, ani pro Matku samotnou, která procesem změn prochází poznamenána rovněž.

 

 

Přeji všem milým čtenářům, ať se nebojí skutečně ničeho a i na první pohled nedobré změny přijímají s nadhledem, vše co nás trápí, jsou jen naše představy, obavy nebo zbytečné pochybnosti - ty nás dostávají do problémů a do energetických propadlišť.

 

Mám pro nás všechny připraven velmi zajímavý materiál – jde o autentický záznam písemné komunikace s jedním ze čtenářů (děkuji mu za souhlas), který tímto procesem nedávno velice úspěšně rovněž prošel a díky jeho vnitřnímu pochopení dopadlo vše mnohem lépe, než jsme si mohli sami jen představit a přát…

 

 

 

Mnoho štěstí Aridan 

 

 

 

Sledovat dráhu Elenin můžeme zde:

http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=elenin;orb=1;cov=1;log=0;cad=1#cad

 

a ještě něco navíc: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NnBOa8MA1X8

 

___________________________________________________________ 

 

 

Související odkazy: 

http://elenin.org/

http://www.astrosociety.org/elenin/ab2011-72.pdf

video Levy http://www.youtube.com/watch?v=swhme7X7tWI

Devátá vlna http://mayanninthwave.com/ - 28.10.2011 – 13.Ahau – 13.heavens culmination

Mayan elder Don Alejandro - http://www.youtube.com/watch?v=vcaez8jn2Zg&feature=player_embedded#at=141

Průlet Elenin mezi Zemí a Sluncem: http://www.youtube.com/watch?v=Afhmhfzjiho&playnext=1&list=PL280C5894AF5C42CC 

http://calleman.com/content/articles/Comets_Honda_Elenin.htm

www.bluestarprophecy.com HOPI hale-bopp kometa – Miriam Delicado

bludné planety: http://news.yahoo.com/s/ap/20110518/ap_on_sc/us_sci_wandering_planets

Elenin objevitelova observatoř: http://spaceobs.org/en/observatory/

http://www.kommet.cz/page.php?id=148

český web: http://magazin.ceskenoviny.cz/zpravy/kometa-elenin-se-16-rijna-nejvice-priblizi-zemi-show-to-nebude/645434

Varování NASA: http://www.ready.gov/nle2011/index.html

Exopolitika: http://www.examiner.com/exopolitics-in-seattle/researcher-comet-elenin-and-brown-dwarf-star-are-part-of-et-reptilian-invasion#ixzz1OjqMig00

Nemesis: http://www.space.com/10869-nemesis-dwarf-stars-collide-solar-system.html 

http://www.treeoflifecelebration.com/

rozbor marshall masters – russian scientist http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HDwG9WW2Gnc

 

Komentáře

Přehled komentářů

Tak

(wivo, 22. 8. 2011 16:07)

se vám začíná e-Lenin jaksi rozpadat :-)))
že by chyba v teorii??

Re: Tak

(Judla, 2. 9. 2011 15:44)

Zdravím,
Oficiální verze- "začíná se rozpadat"
Konspirační verze- "někdo nebo něco ji anihilovalo"
viz.OSUD.CZ-Elenin deaktivován?

Re: Re: Tak

(wivo, 5. 9. 2011 14:11)

už z elektronickýho Lenina zbyla jen suť :-)))
a chudákům mimozemšťanům se rozpadl úkryt. Ale jak Osud.cz potvrzuje, teorie se dá napasovat na cokoliv, takže příští teorie bude hlásat, že vlastně se elenin vůbec nerozpadl nýbrž převibroval do páté dimenze :-)))

2012 mýtus o konci světa

(wivo, 15. 7. 2011 14:18)

když sem zdenko furt dává odkazy, tak já taky jeden šoupnu co vy na to?

http://www.y12.tym.sk/fakty.html

Re: 2012 mýtus o konci světa

(Aridan, 20. 7. 2011 19:11)

Nic jiného, než další úhel pohledu. Skeptický a zároveň kritický. Podle mých osobních zjištění je nejlépe zůstat kdesi uprostřed a hledat v sobě sama, kde leží pravda.
NASA vydala zvláštní varování o hrozbě mimo tento svět, takže skutečně nelze přijmout, že voda teče do kopce...
http://www.nasa.gov/centers/hq/emergency/personalPreparedness/index.html
Proč tak najednou a proč tak naléhavě - více otázek vyžaduje více odpovědí...
S láskou Aridan

Re: Re: 2012 mýtus o konci světa

(wivo, 25. 7. 2011 8:41)

Já bych tento úhel pohledu nazval čistě pragmatický. Některé věci není nutné mystifikovat. A abych uvedl NASu na pravou míru, tak se jedná o preventivní opatření, stejně jako např. u nás v metru cedule (pro případ nouze) před několika lety - také tenkrát vznikly spekulace o tom, že to je záměr a že se něco stane... A co se stalo? (co vim tak hovínko) Lidi dneska pohádky o upírech a vlkodlacích nežerou, tak je třeba pohádky trošku modernizovat. Dřív se lidi báli temných bytostí, dneska hrozby "zvenku" které OPĚT stejně jako tenkrát nejsou vidět. Není pochyb že se může někdy něco stát, ale mnohem větší pravděpodobnost vzniku tragédie pochází od lidí. Budu-li chtít reálněji strašit, budu tvrdit že přijde válka či že nás budou sužovat seismické či klimatické projevy.

Zajimavá literatura

(Mohi, 19. 7. 2011 21:27)

Doporučuji si přečíst knihy od Jiřího Wojnara. Ahoj
http://www.gewo.cz/

Lidský motýl

(Zenko.Idane, 11. 7. 2011 2:46)

http://www.uloz.to/9636041/lidsky-motyl-nejvetsi-kruh-v-obili-zdr-doc

Island aktivita kolem Katly

(Zenko.Idane, 11. 7. 2011 1:06)

http://www.youtube.com/watch?v=gMMwDyCUHss&feature=share , http://www.youtube.com/watch?v=jRHrAicqJp0&feature=related

Video

(Zenko.Idane, 8. 7. 2011 2:25)

VETŘELCI DÁVNOVĚKU 1 (dokument o UFO a mimozemšťanech na Zemi) , http://www.youtube.com/watch?v=lqo_g8QS9PE&feature=share , UFO: Největší příběh co se kdy popřel (1/7) CZ titulky , http://www.youtube.com/watch?v=ZNh5UrqiCZs&feature=related

Poselství

(Dagmar, 4. 7. 2011 9:47)

http://orgo-net.blogspot.com/2011/02/co-mayove-vzkazuji-o-pocatku-noveho.html

zajímavé

(sp, 3. 7. 2011 20:11)

http://www.osud.cz/sites/default/files/dulezita_poselstvi_george_kavassilase_pro_nadchazejici_cas.pdf

Elenin na wikipedii

(Rumler, 3. 7. 2011 15:03)

http://en.wikipedia.org/wiki/C/2010_X1


Víte že...

(wivo, 29. 6. 2011 14:08)

producentem filmu Secret (a i těch dalších) je sekta soudného dne zvaná Ramtha? Víte že guru této sekty je Judith Darlene Hampton která má na krku několik žalob za sexuální zneužívání členek této sekty? Víte že je tato sekta aktuálně vyšetřovaná za vraždu policisty Jacoba Boleho? Víte že již bývalý manžel J.D.Hamptonové veřejně přiznal, že se jedná o frašku mající za úkol akorát vydělat peníze?? Víte že můžete být členy této sekty i Vy za "mírný" poplatek? Víte že se nejedná o žádné tajemství ale o obyčejnou sugesci? Víte že se můžete naučit být úspěšní, bohatí a zdraví bez jakéhokoliv poplatku této nebezpečné a zkorumpované sekty?

Teď mi řekněte, proč tento osvícený guru lpí tak moc na penězích? Nečetli jste snad články o tom, kde se říká jak na penězích lpí především materialisté? Toto vše přesně vypovídá o tom, jaký je pravý záměr Sekretu, Opusu a ostatních líbivých sraček narozdíl od pravých guruů, kteří poskytují své rady zdarma.

Už se konečně proberte tupci!! Veškerá mysteria žití jsou zdarma a nachází se všude. Literatury co bylo kolem toho napsáno a je taky zdarma!! Nebo jste ještě tupější a neumíte číst??

Re: Víte že...

(David, 29. 6. 2011 22:14)

No, to jsem nevěděl, ale teď už to vím.

Ale i přesto toho jde z těchto filmů dost pochopit, to musíš uznat.

Re: Víte že...

(illuminati, 30. 6. 2011 8:16)

Proto jsem to zde trošku načal, aby diskuze nestála a projevili jste svůj názor, ne každý se může dobře orientovat ve všem, já jsem spíš na astronomii a nejsem nějaký extra materialista, stačí mi základní věci, nepotřebuju hromadit.
Ale musíš uznat, že v dnešním systému peníze potřebuješ, jinak v podstatě nemáš "právo" žít.
Vše co mě k životě stačí jsou kvalitní reproduktory, abych mohl poslouchat kvalitně hudbu, která mi dodává mnohdy dobrou náladu, i když tu si poslední dobou umím nahodit i bez ní, teleskop, kterým bych mohl sledovat oblohu a nějaké peníze, abych si sem tam mohl s přítelkyní někam vyjít a samozdřejmě na živobytí.
Nepotřebuju vilu, bazén, ferari v garáži, jsem spíš duchovně založen.

To je taky odpověd pro wiwa, aby si enmyslel, že jsem materialista :-)

Jen mě jednoduše zajímal Váš názor na "tajemství", viděl jsem to nedávno a neměl jsem ještě možnost vyhledat informace.

Re: Re: Víte že...

(illuminati, 30. 6. 2011 8:50)

Jinak - hodně jsem pochopil už z článků, co zde píše Aridan, mám vše pročteno od začátku do konce.
Tyhle články mi hodně otevřely oči, uvědomil jsem si sám sebe a to co vlastně chci, zamyslel jsem se nad tím, jsem filozoficky založený člověk, tudiž, když si něco přečtu, tak nad tím dál i přemýšlím, prozkoumávám to, dokud to nepochopím do psoledního slova.

Možná se mi někdo vysměje (a je mi to upřimě jedno), ale už jsem zažil i s přítelkyní setkání s duchem, nikdy bych si nemyslel, že to zažiju, bylo to na jednu stranu strašidelné (ze začátku), na druhou stranu velmi poučné, že neexistuje jen to, co můžete chytit do rukou a jen mě to utvrdilo v tom, jakým směrem se má můj život vyvíjet.
Nemluvě o tom, jak krásný a nezapomenutelný zážitek to byl.

Re: Re: Re: Víte že...

(Aridan, 30. 6. 2011 17:08)

Skvělé,
upřímné díky - jen tak dál...
Aridan

Re: Re: Re: Re: Víte že...

(illuminati, 1. 7. 2011 12:17)

Mě děkovat nemusíš Aridane :-) (doufám, že si můžem tykat), spíš naopak, já bych měl poděkovat tobě, za to, co pro lidi děláš, jsi výborný učitel :-)

Re: Re: Víte že...

(wivo, 30. 6. 2011 9:23)

Samozřejmě že je zapotřebí vydělávat peníze - proti tomu nic nemám. Problém je v tom, že je na světě spousta různých (obvykle falešných) guruů, kteří se snaží vydělávat na naivitě či hlouposti ostatních. Že je Sektret líbivý? No bodejď by ne, vždyť proto byl stvořen tzn. že film se MUSÍ líbit! Jeden čas jsem se pohyboval v reklamním zákulisí a vím jak je jednoduchý zacílit reklamu na konkrétní psychologický profil člověka. V tomto filmu jsou použity ty samé prvky, které se používají v reklamě (pečlivě vybraní komparzisté, tvar obličejových prvků, barvy, světlo, gesta a gestikulace, pohyby a jejich směr, atd. atd.) Společným jmenovatelem (princip vytvoření společného nepřítele) je základní myšlenka "jak se máme všichni špatně" a "jak se můžeme mít lépe" - vzhledem k tomu, že většině populace pouhé žití nestačí a z principu stále TOUŽÍ se mít "lépe", je takto marketingově zpracovaná myšlenka předurčena k úspěchu. Naše jedno staré přísloví říká "S chutí do toho, půl je hotovo" čili s pozitivním přístupem jde všechno snadněji nebo pokud to rozvedu - pozitivní myšlení usnadňuje žití. Heuréka!!! Viděli snad naši předci na stříbrném plátně taky Sekret že tohle dávno dokázali pochopit?? Takže z mého pohledu se vážně o nic převratného nejedná a jediné co z toho filmu lze pochopit je fakt, že symbol peněz stále vládne a už pronikl i do duchovních oblastí.

Je taková spousta kvalitní literatury, že po chvíli čtení se budete sračce jménem Sekret jenom smát. Při výběru literatury doporučuju striktně se vyhnout Americkým autorům (umí hovno a chtěli by pomník :-)))