Jdi na obsah Jdi na menu
 


Japonsko a boje o Afriku - prohloubení světové krize

28. 3. 2011

 

Co a proč je za tím vším?

 

Pojďme se tak trochu s odstupem času podívat na události kolem Světa za několik málo uběhlých dnů. Bude celkem zajímavé zkusit vyhledat společné průniky a poskládat další střípky dohromady.

Před dalším čtením doporučuji shlédnout tento článek o Libyi a tento článek o zemětřesení v Japonsku i tento o Egyptě.

 

afrika.jpgDo budoucna totiž bude stále jednodušší stanovit důvody a příčiny celého dění kolem nás a bude naopak stále obtížnější říci, že se jedná o obyčejné náhody.

Pokud si navíc připomeneme slova poradce hned několika amerických prezidentů pana Henriho Kissingera, že: „…to je teprve začátek všeho dění, které se na východě odehraje“, těžko asi předpokládat, že se běh událostí dá nazvat zcela náhodnou a neřízenou akcí.

 

Někteří zastánci zneužití významné technologie HAARP se kloní k alternativě, která říká, že šlo o útok na Japonsko, neboť vyvolat vlnu, která by zasáhla pobřeží Japonska v délce hned celých 2100 kilometrů, skutečně není samo sebou.

Když si k tomu opět připomeneme slova nezávislého informátora a bývalého pracovníka na vrcholných politických postech pana Benjamina Fullforda, kde jasně deklaruje, že USA Japonsku touto zbraní již dříve vyhrožovalo, máme další signály k tomu, o jakou náhodu se asi tak může jednat.

 

Konkrétně americká vojenská centrála - Pentagon - dle mého názoru nemůže mít rovněž zcela čisté svědomí, protože se této myšlenky obává dokonce natolik, že svým pentagon.jpgvlastním lidem zakázal sledovat události v Japonsku – především v relaci s jimi používaným zařízením - HAARP. 

Pročpak to vlastně Pentagon dělá?  Nemají vojenští světovládci náhodou obavu, že jsou rovněž malý kousek od jakéhosi převratu?

Ono když oprávněně znepokojení lidé zjistí, že jsou jen zištným nástrojem příjmů a prostředkem k utrpení osob dalších, mohou velice rychle obrátit své vojenské umění a zbraně proti vládcům a jejich malicherným hrám o moc.

 

Objevila se totiž další zajímavá informace o tom, že byla japonská centrála řídící jadernou elektrárnu napadena virem Stuxnet, který má po infekci řídícího počítače schopnost ovlivnit či omezit přísun chladícíh látek k reaktoru. Následky vidíme celkem zřetelně sami.

 

Více o jednotlivýh kompetencích vojenského aparátu nalezneme například v tomto článku a v tomto článku  

 

 

Vnější vlivy

Nemyslím, že bychom měli podceňovat ani vlivy prostředí a dějů, které se moon-2003.jpgtýkají nejbližšího okolí naší stále krásné planety Země – tím je právě uskutečněné přiblížení našeho Měsíce – jedinkráte za celých 18 let, které mohlo na zatížení zemských desek rovněž sehrát svou roli a zemětřesení částečně podpořit.

Další neméně důležitý faktor je rostoucí Sluneční aktivita, neboť dle sledování paralel událostí (erupce a CME) na Slunci, lze usoudit jistou korelaci i ve změnách na naší Zemi.

 

Pohled pod povrch

Pokud se podíváme více do hloubky na několik zdánlivě nesouvisejících událostí, kterými je zemětřesení v Japonsku a nepokoje v Africe a vzpomeneme si přitom na náhlá úmrtí různých tvorů všech možných druhů nsa_logo_2.jpgtvorů - od ryb, krabů, ptáků až po velká hospodářská zvířata konče – též můžeme nalézt další vodítko.

Jednalo se snad skutečně o bojový plyn Fosgen, který několik hlášení popisuje nebo o něco horšího, čímž může být test další zbraně a plošného „vypnutí“ různých bioenergetických vln zvířat předtím, než se začnou plošně vypínat životní energie lidských bytostí? Něco podobného jsem měl totiž možnost v jednu chvíli zahlédnout.

První zjištění hromadného úhynu ptactva bylo za Silvestrovských oslav, kam se dá po celý den bouřlivých výbuchů a radovánek napříč planetou mnoho věcí vnořit. O řízení vědomí na dálku - například inspirativní film Control Factor nebo Já, robot či Manchurian Candidate.

 

Pojďme ale dále, bude toho ještě daleko více

O dlouho plánované válce na rok 2006-8 mezi USA a Čínou, jako řešení vleklé světové krize, respektive o uměle vytvořeném viru, kterým měla být čínská populace cíleně napadena, stejně jako uměle vytvořená virová choroba AIDS, jsem informoval již v několika starších příspěvcích.

Naštěstí se zahájení války díky únikům informací a obrovské kupní síle Číny, která již vlastní téměř čtvrtinu amerických státních dluhopisů nepodařilo (Je pro ně snazší státy koupit, než s nimi bojovat), nicméně stále nejmocnější zbrojařské impérium Spojených států, potřebuje řešení pro rozhýbání svých kol, které začalo poměrně silně a velice rychle rezavět.

Tím řešením je přirozený či lépe uměle vyvolaný konflikt – a to takový řízený konflikt, který nepřítele oslabí a pomůže spojeneckým státům proinvestovat významnou částku financí, která umírající ekonomice opět dodá životadárnou energii díky úpadkům poražených i do budoucna.

Volba dle všeho padla na východní svět arabských zemí, který jim již leží dlouhou dobu trnem v oku.

 

Proč ?

Odpověď nalezneme v odkazech na začátku tohoto článku a dále v odkazech na konci článku.

Pro urychlení a připomenutí pouze uvedu, že ten důvod jsou kromě jiného bohaté nerostné zdroje a obrovská naleziště velice kvalitní ropy.

Počátky prvních nepokojů mezi východem a západem se asi nedají přesně určit, ale nenápadně se první zájmy o vlastnictví těchto zemí v moderní době počaly rýsovat za dob rozbrojů v Afganistanu.

Později se zjistilo - pro někoho možná dost překvapivě - že sám Afganistan ukrývá pod povrchem obrovská naleziště nerostných surovin v rozsahu tří biliónů amerických dolarů.

Jedná se především o železnou rudu, zlato, měď a kobalt. Američané se dokonce sami podivovali, že se o tuto věc nepostaralo již dávno s Afganistanem spojené Rusko.

Inu technologie HAARP je skutečně šikovné zařízení a dokáže doslova vyčmuchat na základě rezonančních frekvencí, který materiál či surovina se ve kterékoliv části i hloubce naší planety nalézá – pak se může jít doslova „najisto“. 

 

Řízené nepokoje

Počátky prvních nepokojů tohoto roku 2011 byly načasovány velice nenápadně na nepříliš významné Africké země – Alžírsko, Tunisko, souběžně s Egyptem, až se pomalu přesunuly blíže k samotnému těžišti zájmu – Libyi. Dnes se již pomalu hovoří též o Sýrii.

Ano, dolar nám slábne, je třeba jej oživit a to za každou cenu - i tak zvráceným způsobem, jakým je investice do zbraní a vyvolávání falešných konfliktů či operací (viz. false flag operations).

Bylo totiž zatčeno několik provokatérů stran tajných služeb, kteří zákeřně doslova popravili nevinné lidi s tím, že to provedli stoupenci vraždícího monstra – plukovníka Kaddáfího.

Proto se návazně hrdinní členové koalice NATO pevně semkli u jednoho stolu a to dokonce již dopředu před rokem (viz tento přesvědčivý odkaz) a na doporučení nejsilnějšího partnera USA, který se dlouho držel v ústraní jako tichá a šedá kaddafi.jpgeminence, vyrazili v čele s temperamentní a samotnými občany státu nepříliš oblíbenou postavou prezidenta Sarkozyho - Francií a dobyvačnou postavou pana Berlusconiho - Itálií, se svými loděmi a letadly vpřed, aby zahájili tvrdý úder proti iluzorně nafouknuté bublině - despotickému tyranovi a nenáviděnému diktátorovi Kaddáfímu.

Pro doplnění pouze uvedu, že ještě před pár týdny týž člověk předával prestižní Cenu za lidská práva předsedovi vlády v Turecku - Erdoganovi. Ten celou věc vidí velice jasně a svůj názor dokonce vyjádřil v prestižním webu Guardian. viz tento odkaz.

 

Jakoby z ničeho nic se plošně rozhodlo, že podmínky v Libyi jsou pro jeho obyvatele natolik nelidské, že musí takové rozvinuté státy, kterými členové NATO dle všeho jsou, nebohým obyvatelům pomoci – a to dokonce i vojenskou silou.

První den se jednalo o pečlivě připravený uvítací projev řádově 120 řízených střel Tomahawk, které překvapily svou silou jednotlivá strategická místa režimu diktátora a silou si tak spojenci začali přisvojovat postupně území jedenáctého největšího státu světa.

 Jedna tato střela stojí tuším něco kolem 12 milionů našich korun, takže jen první den stála munice bez nákladů na transport a lidské zdroje něco kolem 1,5 miliardy.

 

Oživíme světová hospodářství 

Jak ale zajistit, aby se v rámci oživení světového i vnitřního národního hospodářství, nekupovaly produkty z rozmanitých částí světa, ale především z USA a Číny – která je již dlouhou dobu respektovaným obchodním partnerem USA?

Jednoduše – převzít či alespoň oslabit všechny ostatní ekonomiky.

Necháme si spojence, tedy koalici NATO a silnou Čínu, která nám dává dostatečné zdroje a podporuje, co jsme zaseli a jejíž hospodářský přínos je nejcitelnější a naopak v rámci postupného nastolování Nového světového řádu a plánovaného zavedení jedné měny (nejen v Africe) hospodářsky podlomíme další nejsilnější ekonomiku a její  technologie – Japonsko.

Bude to totiž s ohledem na nepokoje v arabském světě velmi nečekané a tudíž vcelku nevinné.

Obrovská vlna v šíři 2100 kilometrů napříč celým Japonským pobřežím je myslím tou nejsilnější odpovědí. Návazné selhání jaderných reaktorů v Japonsku je navíc jen jakási zkouška toho, co může přijít, pokud bychom zažili reálný posun pólů naší planety, který se již dlouho diskutuje.

 

Na celém světě jsou stovky jaderných zařízení, které nám dávají tolik potřebnou elektrickou energii, ze které energetičtí giganti tak silně profitují.

tsunami-wave2.jpgOvšem v případě posunu pólů, by nešlo o vlnku, jakou byla ta v Japonsku a která měla pouhých 7-10 metrů, nýbrž o vlny, které by mohly mít bez potíží až 300 metrů, což není při průměrné hloubce oceánů kolem 2500 metrů opět žádné překvapení.

Jaderný mrak nám po výbuchu z Japonska přešel přes oceán do USA, dále se objevil nad Evropu a nepřímo tak vytvořil jakousi iluzi toho, že Japonsko nemá své věci vůbec pod kontrolou a ohrožuje – i když ne přímo a ne chtěně – celý svět.

Zkuste si uvědomit, kolikrát nám byla tato informace našimi medii podsouvána. Více o obrovské síle medií v tomto odkazu.

Cílená a účelová propaganda, která ukazuje surové a násilné akce v Libyi dokresluje celý kolorit toho, jak se spojenci NATO v čele s USA snaží naopak celou situaci stabilizovat a pomoci tak v řízení usurpované země.

K tomu všemu si jen připomeneme další důležitou informaci, kterou jsou obrovské zásoby kvalitní pitné vody přímo pod povrchem Sahary (v Libyi, Egyptě, Sudánu a Čadu) v hloubce nějakých 100-200 metrů pod povrchem a položíme si do relace rostoucí poptávku po těchto zdrojích nejen v Africe, kde pitnou vodu tamní lidé nadřazují nade všechny zdroje ostatní, máme další důvod, proč je o Libyi a Afriku obecně takový zájem.

Liška evidentně cítí v noře králíka, v naší řeči – je identifikován skrytý potenciál a je potřeba jej chytře převzít…

 

Co bude dál?

Zuboženého Japonska a všech lidských osudů je mi osobně velice líto. Návazný průběh záchranných prací včetně toho co se událo, naopak velice obdivuji.

Velmi obdivuji jejich disciplinovanost a důvěru, kterou japonští lidé ve svém státě spatřují. Dříve vojensky řízená a s velikou úctou ke starším známá země, tsunami-japan-2011-people.jpgzaslouží náš nejvyšší obdiv.

Nikdo z obyvatel není z těchto událostí nadšený, ale nikdo nešílí, nikdo nerabuje, není v absolutní depresi a bez akce, naopak se všichni semkli a snaží se pomáhat jeden druhému.

Myslím, že společně ukazují tak neuvěřitelný příklad pro celý svět a celou lidskou populaci, že bychom si z nich měli vzít sami příklad. Moc jim fandím a věřím, že se rychle fyzicky i psychicky vzpamatují.

Co však nebude jednoduché ani krátkodobé, je odbourání jejich obecně negativního renomé ve věci nedostatečného řešení jaderné krize, který nám media tak často a ráda opakují.

Vnímání utrpení a nedostatku lidí Japonska je mediálně celosvětově zastíněno radioaktivním mrakem, který se prohnal kolem celé planety Země.

Jaderných elektráren tam navíc mají větší počet a s ohledem na častá zemětřesení nás v podstatě mohou kdykoliv ohrozit úplně všechny.

Co navrhneme? Jejich zrušení po celém světě?

 

nuclear-reactors-wwide.jpg

Konkrétně Německo se exemplárně kriticky podívalo na své jaderné zdroje elektrické energie, které uzavřelo v takovém rozsahu, že okamžitě drasticky stoupla cena těchto energií.

Tato změna se postupně přenese i na nás. Kdo má tedy z neštěstí ve Světě vlastně prospěch? Jen ti nahoře.

Japonsko se může připravit na embarga potravin, na více či méně dlouhodobé snížení poptávky o jejich produkty (na světovém trhu především automobilka Toyota, která i přes své technické chyby a selhání tempomatů několika vozů, stále více dobývá evropský i americký trh).

Embargo se nejspíše dotkne i potravin z nejbližší Číny, které ji budou společně s Japonskem naopak nuceni kupovat odjinud, o politické rezervovanosti ani nemluvě.

A jsme zase u toho – komu toto vše prospěje? Kdo bude mít o práci postaráno? Kdo se nabízí jako prostředník řešení konfliktů v Africe – konkrétně Libyi i s obrovským potenciálem pitné vody pod povrchem?

earth-in-oil.jpgNemá to celé náhodou vliv třeba na určování světových cen ropy, kompletní ovládnutí trhu s ropnými látkami, světovou diktaturu pro lidstvo ve věci důležitých zdrojů, pro Afriku ovládnutí klíčových vodních zdrojů, vliv na energetický průmysl, vliv na automobilový průmysl, vliv na přidělování a řízení zdrojů obecně?

 

 

Všichni bychom přitom mohli být již dááááááávno naprosto nezávislí ve smyslu dodávek energií do našich domácností – již dávno jsou k dispozici rozmanité zdroje alternativní energie, které navíc nejsou našemu životnímu prostředí škodlivé ani zdraví nebezpečné.

O tom, jak je atomová energie nebezpečná, jsme byli již informováni od moudřejších tvorů než jsme my sami, jen si stále nechceme dát říci, proto přišla druhá lekce - hned po Černobylu.

Jsou totiž k dispozici tak jednoduchá zařízení, kterými jsou například generátory proudu fungující na bázi permanentních elektromagnetů, které jsou schopné zásobovat energií celou domácnost i běžný osobní automobil – můžeme široce vyhledat například pod hlavičkou „free energy“ nebo „permanent magnet motor“.

Krabička velikosti běžného odpadkového koše se jednou nahodí a díky excentricitě magnetů v chytrém „generátoru“ se točit již nepřestane. Obvyklá účinnost těchto generátorů není pod 100% jak jsme zvyklí, ale jsme z nich schopni naopak získat účinnost, která odpovídá dokonce stovkám procent

Viz další odkazy na závěru článku

 

 

Závěr a shrnutí

Možná již trochu lépe vidíme a vnímáme, jak se změny v našem Světě dějí podle scénářů, které nejsou psány zcela čistým rukopisem a jak se naopak vše odhaluje a rozkrývá pro dobro celku?

Vzpomeňte jak je to teprve nedávno, kdy jsme s úžasem sledovali obrovské úniky ropy do Mexického zálivu a slova amerického prezidenta Obamy, který hlásal, že se bude snažit o prosazování alternativních zdrojů energií. Co se však stalo? Nebudu se plést, když řeknu, že NIC.

Nyní nám, jako lidstvu, doslova pod rukama utekla kontrola jedné jediné elektrárny v Japonsku a strachy se třepe celý svět cobude následovat a co se stane, když se náhle objeví další radioaktivní mrak.

Nepřišla tedy doba říci si DOST a začít se stavět sami o sobě na vlastní nohy bez ohledu na okolní dění? Vše co máme k dispozici je, jen se o to postarat.

Sám jsem měl možnost komunikovat s výrobci v Austrálii a Kanadě a zařízení pracující na bázi permanentních elektromagnetů není zdaleka nedosažitelné, jak se nám jeví…

 

Mnoho štěstí Aridan

_____________________________________

 

Související odkazy:

27 příznaků radiační krize: http://www.realnewsreporter.com/?p=1068

Afghanistan a jeho bohatství: http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/203705-hodnota-afghanskych-lozisek-je-tri-biliony-dolaru-tvrdi-vlada.html

Chystání útoků na Libyi rok předem: http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/228937-nalety-na-libyi-se-zacaly-chystat-uz-loni-tvrdi-francouzsky-analytik.html

Uměla podzemní řeka: http://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka

Pentagon a informace o Japonsku:  http://www.novinky.cz/internet-a-pc/227869-pentagon-zakazal-zamestnancum-hledat-na-webu-zpravy-o-japonske-pohrome.html

Komu o co jde: http://dolezite.sk/Komu_a_o_co_ide_v_Libyi_24.html

Radiační mrak přes oceán: http://www.thepeoplesvoice.org/TPV3/Voices.php/2011/03/15/winds-chase-evacuees-in-japan-hawaii-thr

SK elektrárna JPN: http://www.topky.sk/cl/11/1245629/Nuklearna-apokalypsa-Elektraren-je-v-bozich-rukach-zachranari-usli-pred-radiaciou

Permanent magnet: http://www.youtube.com/watch?v=yrD_TYpXnsc&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=FLek_3Hpwus

http://www.youtube.com/watch?v=kGT-YNlo7JQ

http://www.youtube.com/watch?v=VcTx13yaK_4&playnext=1&list=PL7ED84865AEDDCDAC

http://www.youtube.com/watch?v=M0nMt1FCl28&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-DkDXvPpa6Q

http://www.youtube.com/watch?v=hGMxGhpRHzA&feature=player_embedded

Benjamin Fullford: http://www.cez-okno.net/clanok/elektromagneticke-zbrane-emc/kdo-ma-pravdu-sorcha-faal-fulford-nebo-masek

Přiblížení měsíce - Super Moon: http://www.foxnews.com/scitech/2011/03/12/supermoon-cause-moonquakes-scientist-says/#ixzz1GcYhMqRT

Posun zemské osy: http://www.cnn.com/2011/WORLD/asiapcf/03/12/japan.earthquake.tsunami.earth/index.html?iref=NS1

Náklady na okupaci Libye: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/229214-operace-v-libyi-staly-usa-pres-pul-miliardy-nejdrazsi-byly-tomahawky.html 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

co bude dál

(Elaine, 28. 3. 2011 22:43)

obávám se,že pokračování toho všeho bude v sobotu 2.4.plus mínus 1 den
tolik doufám,že se pletu.....

Re: co bude dál

(Po, 29. 3. 2011 13:08)

Proč zrovna sobota 2.4. ? Odkud čerpáte info?

Christoph Hörstel – Odešel jsem z ARD – ZDF, protože už jsem dále nechtěl lhát

(Zenko.Idane, 29. 3. 2011 1:29)

Doporučuji doposlouchat do konce, výpovědní hodnota toho videa spočívá v informacích v průběhu celého videa , http://vimeo.com/21563166

řízené nepokoje

(Zenko.Idane, 28. 3. 2011 22:13)

http://tvina.sk/index.php?program=2&video=2140

Novinka ve výrobě el.energie

(GinBaw, 28. 3. 2011 20:39)

Ahoj všem,
aneb jak umělé listy vyrábí el.energii z vody :)
http://www.novinky.cz/veda-skoly/229100-umely-list-dokaze-vyrobit-elektrinu-z-vody.html

Nic než díky za tyto stránky!

(WhitelikesnowandcoldlikeWinter, 28. 3. 2011 20:14)

Další skvělý a pravdivý článek.
Je třeba se postavit na vlastní nohy,konat svobodně a zodpovědně.
A s láskou a úctou ke všemu.

Něco z muziky

(Zenko.Idane, 28. 3. 2011 17:06)

http://www.youtube.com/watch?v=Tds0s9EbEjo&feature=player_embedded

Důvod?

(Zenko.Idane, 28. 3. 2011 16:55)

http://kavkazcenter.com/eng/content/2011/03/22/13882_print.html , a ještě jeden zajímavý článek, Ako sa dováža revolúcia – alebo prečo nám opäť vymývajú mozgy , opravdu je zajímavé že čím dál více lidí má podobný náhled , http://necenzurovane.cwahi.net/11/vymyvanie.html

magnet

(Honza, 27. 3. 2011 22:29)

Zdravim Aridane, pekny clanek, s velkou casti nelze nic nez souhlasit, jak jsme si kdysi psali, muj nazor napriklad na 911 znate a toto je zcela totozne, proste jde, aby ekonomicky motor fungoval. Problem je pouze v tom, ze lidi, kteri jsou schopni veci takto vnimat je extremne malo a tech, kteri by nasledne byli schopni zit ve svete s takto odhalenou podstatou je jeste mene. To ovsem neznamena, ze by bylo spatne tuto pravdu odhalovat. Naopak to je treba ba primo je to nutne. Nicmene obavam se, ze stejne nakonec zustaneme v mensine tech, kteri budou radeji zit sami v divocine nez by prijali NWO. Vetsina lidi mu totiz v domeni jeho dokonalosti bude tleskat, stejne tak jako ted tleskaji kdyz se ve mestech stavi kamerove systemy, ktere pod zaminkou vetsi ochrany a bezpeci ukrajuji cim dal vetsi kusy z jejich vlastni svobody a soukromi, presto ti lide tleskaji jak mali Jardove a maji pocit jak skvele se o ne gouverment stara. Proste narody byly, jsou a budou z 85 procent tvoreny ovcemi, ktere at se nam to libi nebo ne vladu a rad potrebuji, protoze bez ni by zemrely hlady a svou vlastni hlouposti.

S jednou veci bych, ale byl opatrny - princip permanentniho motoru na zaklade permanentnich magnetu je velmi lakava myslenka a vize, ktera ale bohuzel nefunguje. A fungovat ani nemuze. Z pouheho fyzikalniho hlediska. Jsem v tomto smeru asi stejnym nadsencem jako vy a mnohokrat jsem absolvoval dlouhe diskuse a dokonce i pokusy s prateli, kteri jsou technici a fyzici a k memu velkemu zklamani me nakonec presvedcili, ze to je skutecne jen krasny sen, ktery ale nefunguje. :( verte mi pral bych si to stejne jako vy!

Re: magnet

(Jiří, 28. 3. 2011 10:18)

Ahoj, a co třeba získávání energie ze statické energie, ze vzduchu...?
Jinak super článek!

Ještě něco málo ke střednímu východu

(Po, 28. 3. 2011 8:35)

Ahoj Aridane a ostatní. Možná mi to v textech někde uniklo, ale narazil jsem ještě na jednu věc, která by mohl souviset s nepokoji v Arabském světě.
Ražba Zlatého Dináru, kterým chtěli arabové nahradit platby v US dolaru.
Začala s tím Malajsie a údajně Kaddáfí ho chtěl prosadit v Libyi a přesvědčit i sousední země.
Nemůžu najít již původní článek, ale z ostatních například tento odkaz:
http://www.guardian.co.uk/commentisfree/belief/2010/jul/17/malaysia-gold-dinar-thwart-capitalism

odkaz

(Iva kec., 27. 3. 2011 22:53)

Ahoj,
posílám odkaz na stránku plnou odkazů na další stránky zabývající se volnou energií. Je to na léta studií, ale třeba se tím bude chtít někdo inspirovat. Můj přítel udělal z našeho panelákového obýváku laboratoř, kde si spoustu projektů zkouší a já to toleruju jen proto, že chápu, jak je podobná práce důležitá...Naše návštěvy popíjí čaj mezi různými el. obvody a magnetickými motory :) Aridane, díky, vážím si tvé práce a podobného úsudku :) http://rexresearch.com/