Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čas jako prostředek dosažení cíle

17. 6. 2010

Jedná se o příležitost i naší „pojistku“

ObrazekTento článek volně navazuje na předchozí, již uveřejněný "Čas a jeho ne-existence", doporučuji si jej připomenout ještě před dalším čtením. Odkaz zde: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/cas-a-jeho-ne-existence

Pojďme se dnes na začátek článku zaměřit na náš stávající časoprostor a konkrétněji na to, v čem spočívá základní rozdíl mezi člověkem na začátku své cesty života a zkušeností, a řekněme na cestě pokročilejší. Je zajímavé, že právě čas zde zejména poslední dobou nehraje až tak úplně zásadní roli, ale téměř roli sekundární.

Pokud se totiž podíváme například na otázku věku, můžeme dnes potkat osobnosti s tak obrovskými zkušenostmi v poměrně mladém věku, že je někteří starší lidé nezažili za celý svůj dosavadní život. Je to vždy otázka kombinace schopností, kvality a samozřejmě příležitostí a tím i štěstí. Proto jej přeji všem milým čtenářům za každým uvedeným článkem. Dost často může být vyšší věk příslibem vyšší úrovně vyzrálosti osobnosti a tím i její kvalitou uvědomění.

Pojďme ale měřit jablka s jablky, hrušky s hruškami a pomeranče s Obrazekpomeranči.

Poznáme například rozdíl mezi houslistou, který se tomuto nástroji věnuje teprve dva měsíce a mezi jiným houslistou, který se nástroji věnuje dva roky? 

Nepochybně – a to dokonce, i když sami hudebníci nejsme.  Jeho stylObrazek bude jistější a celkový projev samozřejmě vyzrálejší. Je to proto, že ČAS, který svému vývoji věnoval, byl delší, a tudíž i celkové pochopení je hlubší a vyjádření výrazu specifičtější. Nezapomínejme ještě na jeden důležitý faktor a tím je intenzita neboli úsilí. Velkou pílí se dá rychle dohnat čas, ve kterém má zkušenější houslista před nováčkem náskok.

Vzpomínám na případ slavného houslisty Davida Oistrakha, kterého se po vystoupení zeptali: „Mistře, jak to děláte, že jste tak vynikající světový Obrazekinterpret?“ On se chvilku zamyslel a naprosto upřímně odpověděl: „No, ono je to vlastně velmi jednoduché: když budete hrát osm hodin denně celých čtyřicet let jako já, tak budete hrát zhruba stejně…“

 

V uveřejněném článku: „10 bodů jak poznat pravdu a přijmout názor“ zde www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/10-bodu-o-tom_-jak-poznat-pravdu-a-prijmout-nazor  , jsme se zamýšleli nad tím, proč zažíváme utrpení, proč se nám určité věci v našem životě vlastně dějí, proč se během života stejné potíže a problémy opakují a proč sami nechápeme souběh věcí v takovém měřítku, jak o nich jsou schopni hovořit někteří jiní lidé – z našeho pohledu osvícenci, guruové, mistři, kněží a duchovní učitelé…

Odpověď bude paralelou s houslovým mistrem Oistrakhem. Zkuste si sami sobě upřímně odpovědět, stejně jako on odpověděl zvídavému reportérovi, kolik času svého života za celý den, měsíc či rok nebo celý život věnujeme otázkám, které jsou nám systémem záměrně odpírány, které nás proto možná ani nenapadají, kterých se možná vnitřně trochu bojíme zeptat a na které si ani někdy nepřejeme znát odpověď?  

Pak potkámeObrazek někoho, kdo může sice být o mnoho mladší než my sami, ale protože se daným tématem zabývá intenzivně a navíc poměrně dlouho, chápe náš život, lidské charaktery a souvislosti Jednoty planety Země s celým stvořením na ní takovým způsobem, že to je až k neuvěření.

Je to však naprosto normální, tito lidé jsou prostě v daném „oboru“ o něco dále než my a nemusíme tím být frustrováni, naopak se nechme jimi inspirovat a zkusme jim lépe naslouchat. Je velmi zajímavé CO a JAK říkají a může nás to zasáhnout skutečně do základů.

Otázky a odpovědi, to je princip učení se a růstu, to je vzestupný smysl a význam naší existence. Přiblížení a zprostředkování zdánlivě nesouvisejících, zvláštních a pro někoho možná šokujících úvah, otázek i odpovědí, je přímým posláním a smyslem těchto stránek.

Pokud ve svém „běžném“ životě slyším, vidím a vnímám něco zcela nového, dokonce i poprvé za život, je to nová zkušenost, nový podnět k prozkoumání, nový směr, kam se mohu podívat, údaje ověřit a informace ještě rozšířit.

ObrazekJe to jako pečlivě zabalený vánoční dar v barevném papíře. Teprve po jeho rozbalení, prozkoumání, objevení všech funkcí a skrytých možností, začíná radost z užívání daru samotného.

K plnému pochopení je samozřejmě potřeba určitý čas a studium informací z různých zdrojů a v různých formách. Někomu může vyhovovat přečtení článků jako třeba těchto,Obrazek jinému osobní meditace v tichu domova, dalšímu řízená skupinová meditace na dané téma, kontemplace, hudba, tanec, práce s dětmi, péče o nemocné, bojové sporty či fyzická činnost nebo příroda… Zkušenější již tyto prostředky obvykle nepoužívají, protože s "darem" již stabilně žijí.

Cest a způsobů je nepřeberné množství a máme naprostou možnost libovolné volby naší cesty samotné, dle našich optimálních dispozic. Důležitá je jedna věc na konci a tou je společný CÍL nás všech lidských bytostí. K němu směřujeme úplně všichni, někdo vědomě, někdo spíše pocitově, někdo pomalu, jiný rychleji.

Nic není náhoda, stejně jako motto v úvodu těchto stránek, a není proto ani náhoda, že naším společným cílem je dokonalé porozumění sobě sama, porozumění druhým a poznání kosmických zákonů tvoření a naší existence v dokonalé jednotě se vším kolem. Tím nalezneme stav vnitřního klidu a nekonečného štěstí a radosti.

Opět připomenu článek "10 bodů jak poznat pravdu" zde: http://www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/10-bodu-o-tom_-jak-poznat-pravdu-a-prijmout-nazor

Stáváme se totiž právě probíhající transformací postupně jedním probuzeným vědomým celkem, stáváme se všichni touto Jednotou a ta se stává námi.

Z centra Galaxie se k nám blíží úžasná vlna tvořivé energie o takovýchObrazek vibracích a frekvencích, že si je ani nedokážeme představit. (článek připravuji) Možná sami cítíte, že se poslední dobou nějak vnitřně měníme, transformujeme své znalosti i pohledy na svět, měníme i okruh lidí kolem nás, dáváme více energie straně dobra a odmítáme uměle vytvářené zlo kolem nás. Vše je součástí naší očisty a dalšího rozvoje - zákona přitažlivosti. Zde: www.jine.estranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/jak-pritahnout-pozitivni-energie

Jsme bytosti stále čistší, zkušenostmi moudřejší, vnitřně ukáznění, chápeme souvislosti příčin i následků svých činů i činů druhých, nesoudíme již druhé za to, že mohou vědomě konat druhým takové zlo, dělají jen to, co totiž umí nejlépe a k čemu byli celý život programováni. Jsme se vším kolem nekonečně soucitní a vděční za tuto moudrost. Pocit existence nás samotných postupně mizí v nekonečnu, naše vzpurné a systémem vytrénované ego se Obrazekzvolna rozpouští jako jarní sníh pod prvními paprsky Slunce a dokonce i čas pomalu přestává existovat.

Jsme hluboce uvnitř šťastní a se slzami v očích vděční za tuto kosmickou zkušenost a prožitek čistého Bytí a porozumění Jednotě naším vlastním Srdcem

Čisté srdce je nade všechny směry, názory, vlivy a světové "-ismy" vytvořené člověkem s jediným cílem.

Již bezpečně víme, že nikdy nejsme sami a nebudeme proto ponecháni pozadu, protože jsme nedílnou součástí nekonečného celku, vesmírného plánu tvoření, původního plánu krásy a dobra, ke kterému jsme právě odhalili dávno utajovanou cestu a klíč nyní svíráme ve své dlani…  Více: www.jinestranky.cz/clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/jsme-na-vrcholu-evoluce-a-jsme-skutecne-tak-sami_

 

Mnoho štěstí Aridan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nefunkční odkazy

(Martin, 18. 4. 2012 23:39)

Ahoj, díky za skvělé a inspirační články. V tomhle jsou všechny odkazy začínající na /clanky/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/ nefunkční, můžeš to prosím nějak opravit

Re: Nefunkční odkazy

(Martin, 19. 4. 2012 23:57)

Tak už jsem na to přišel :)
pro další hledající:
v adrese je potřeba změnit následující sekvenci
/doporuceni_-vzdelavani_-vyzvy/
na
/doporuceni--vzdelavani--vyzvy/