Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bludné planety a transformační změny na Zemi

28. 5. 2011

 

Změny naší planety se urychlují

 

V předchozích článcích jsme si popsali několik základních informací o probíhajících změnách na naší mateřské planetě Zemi a zároveň jsme se dotkli i pozorování španělských astronomů, kteří objevili obrovské plynné těleso, které se postupně blíží k naší Sluneční soustavě.

 

Někteří z nás mohou prožívat nadšení z nadcházejících změn, jiní naopak zažívají cosi jako obavy z toho, co bude dál a nejistotu, čemu lze na naší životní cestě graph-blue.jpgvlastně věřit a co má proto hlubší smysl?

Máme snad věřit soukromě vlastněným médiím, která většinu těchto zpráv negují, zlehčují a zesměšňují anebo občas přečíst nějakou tu zcela „šílenou“ úvahu na alternativních webech?

 

Volba, čemu skutečně věřit, je na každém z nás, každopádně média slouží stávajícímu Systému moci k tomu, aby svou nekonečně aktivní činností ve dne i v noci pomohla udržet a podpořit potřebné finanční toky a konzum v plném chodu jak se očekává, zatímco alternativní weby se snaží ukázat Pravdu, případně její jiné formy projevu a nastínit naši skutečnou realitu.

 

Vzácné shody

Co však v případech, kdy se úvahy alternativních webů začínají s posledními vědeckými objevy a poznatky vzácně shodovat? Co dělat, když se mluví sice jinými termíny resp. rozdílnými slovními útvary, ale v zásadě o totožných věcech?

Jsme tolik názorově rozděleni nebo jen trváme na zbytečně přísné a někdy až hloupé terminologii a zaslepené Pravdě?

Posouzení a volný výběr ponechám na čtenářích samotných, každopádně myslím, že následující řádky budou pro mnoho z nás velmi podnětné…

 

Objevy astronomů

Astronomové totiž objevili minimálně deset obrovských planet přibližně velikosti Jupitera, které můžeme bez obav nazvat planetami bludnými, neboť mají velice excentrickou dráhu oběhu (srovnej s legendární planetou Nibiru), resp. nemají v podstatě pravidelnou oběžnou dráhu – či chceme-li orbit – žádnou. planet-no-orbit.jpg

Konkrétně pan Alan Boss z Carnegieho institutu ve Washingtonu říká, že byl nalezen přímý důkaz mnoha planet, které mají obrovské rozměry, plynný charakter a prolétávají si zcela bez „dohledu“ napříč všemi možnými planetárními systémy.

Dále doplňuje, že každá hvězda jich má dokonce několik, což znamená, že je těchto bludných či excentrických planet v podstatě zhruba desetkrát více, než samotných hvězd… Více v průvodních odkazech pod článkem.

Co to pro nás nyní může znamenat?

Celkem mnoho.

 

Kometa Elenin

V první řadě se informace potvrzené vědci nápadně shodují s informacemi uveřejněnými ve článcích dříve. V tuto chvíli se k nám totiž skutečně blíží kosmický útvar, který je nazván dle svého objevitele Elenina – „kometa“ C/2010 X1 Elenin, o které jsme si již psali i dříve - například zde.

Její nejtěsnější průlet ve vzdálenosti 0,232 AU (astronomické jednotky = vzdálenost Země od Slunce) se očekává přesně 17. října 2011 a simulovat si její průlet můžeme v tomto odkazu: 

http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=elenin;orb=1;cov=1;log=0;cad=1#cad 

Vědci dokonce potvrzují, že k nám bude natolik blízko, že její přiblížení se již projeví na rozdílech intenzit gravitačních polí našeho Měsíce i planety Země.

 

Jde však o běžnou kometu jako takovou? Jde skutečně o obyčejnou kometu, asteroid, malé či velké vesmírné těleso nebo jde spíše o něco jiného, co se sami bojíme jen vyslovit nahlas?  Jde snad o legendární a záhadnou planetu Nibiru i s jejími měsíci…?

 

volcano-iceland---houses.jpgMyslím, že je velice férové zmínit, že současné katastrofy, jsou jakousi něžnou předehrou blížících se změn, které dle všeho mají teprve nastat.

Očekávat lze zvýšený výskyt záplav a potop, aktivity dalších vulkánů, které se díky rozdílným tlakům zemských desek postupně probouzejí, vyšší četnost zemětřesení i bleskových uragánů napříč celým světem.

Dlouhodobě nestabilní počasí, společně s možností fyzického posunu pólů planety Země díky zvýšené aktivitě Slunce, nás dnes již nejspíše vůbec nepřekvapí.

 

Nic se neděje?

Někteří vědci se hrdě bijí v prsa a stále velice zatvrzele a přesvědčivě tvrdí: „Jaké změny? Co všichni blázníte? Ty budou trvat tisíce let a není se čeho bát!“

Nebo jiní rovněž zaslepeně říkají: „Tyto změny bychom byli schopni sledovat řady let či minimálně měsíců…“pat-a-mat.jpg

Opravdu?

Opravdu jim lze věřit?

Skutečně můžeme tyto výroky považovat za naprosto seriózní a vážné?

Ano, přípravy na změnu mohou trvat třeba stovky let, ale změna samotná proběhne za pouhý miniaturní zlomek doby těchto příprav. Stejné je to s přípravou na příchod nového života a porodem samotným.

Musí jít naopak o proces velice rychlý a jednoznačně řízený, jinak vše zúčastněné zbytečně a dlouze trpí. Více o těchto úvahách v článku: Novorozenec umírající do života a souvislost s 2012. 

 

Přiložené video

Ale dosti dalších slov, posuďte sami osobní zkušenost jedné konkrétní osoby. Na videu níže vidíme záběr dlouhý několik minut z kanadských železničních sítí a můžeme sledovat dravost a rychlost, s jakou se roky stabilní prostředí náhle změnilo ve zcela jiný krajinný ráz.

Samotný svědek a kameraman této „náhlé“ proměny během ní málem položil svůj vlastní život, kdyby včas neutekl. Zkusme si na závěr představit, co by se asi tak stalo, kdyby po této náhlé změně, kde v podstatě koleje volně visí ve vzduchu nad nově vzniklou mohutnou řekou, projel plně naložený vlak se třemi sty pasažéry…

 

 

Mnoho štěstí Aridan

_______________________________________________________________

Související odkazy:

http://news.yahoo.com/s/ap/20110518/ap_on_sc/us_sci_wandering_planets

http://us.rd.yahoo.com/dailynews/ap/ap_on_sc/storytext/us_sci_wandering_planets/41520774/SIG=10ndd620q/*http://www.nature.com

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Trošku off-topic

(Patrik, 31. 5. 2011 17:08)

Demonstrace budou i v ČR - 04/06 18hod na Václavském Náměstí, doufám že budou stejné podmínky:

Protestující ve Španělsku přímo na okupovaných náměstích vydiskutovali těchto 16 požadavků, který si hodlají vybojovat:
1. Změna volebního zákona. Otevřený a jasný volební systém.
2. Dodržování základních práv zakotvených v ústavě, zejména:
- Právo na přiměřené bydlení
- Právo na veřejnou zdravotní péči (zdarma), svobodnou a univerzální.
- Právo na volný pohyb osob a posílení veřejného a sekulárního vzdělávání.
3. Zrušení zákonů a opatření které jsou diskriminační a nespravedlivé, jako tzv. „Boloňského proces“ zabývající se vysokoškolským vzděláváním
4. Daňová reforma příznivá pro nižší příjmové skupiny lidí, reforma daní a nemovitostí. Zavedení „Tobinovy daně“, která zdaňuje mezinárodní finanční převody a odstranění daňových rájů.
5. Reforma pracovních podmínek politiků. Trvalá okamžitá odvolatelnost, zavazné plnění voleb. slibů.
6. Odmítnutí a odsouzení korupce. Absolutní netolerance vůči politikům podezřelých nebo usvědčených s korupce
7. Dodržování článku 128 Ústavy, který říká, že „všechno bohatství této země v jejích různých formách a bez ohledu na jeho vlastnictví je podřízeno obecnému zájmu.“ Snížení zásahu MMF a ECB. Okamžité znárodnění všech bankovních subjektů. Zpřísnění kontroly finančních institucí a operací, aby se zabránilo případnému zneužití v jakékoliv formě.
8. Sníženi moci církví ve státní sféře
9. Participativní a přímá demokracie, v níž občané budou aktivně podílet. Média musí informovat eticky a pravdivě.
10. Úprava zákoníku práce a kontrolování jeho dodržování
11. Uzavření všech jaderných elektráren a podpora energie z obnovitelných zdrojů.
12. Větší podpora podniků, které zajišťují „veřejné“ služby
13. Účinnější moc výkonnou, zákonodární a soudní
14. Snížení vojenských výdajů, okamžité uzavření továren vyrábějící zbraně a větší kontrolu nad bezpečnostními silami státu. Neangažovat se v žádných válkách.
15. Obnovu historické paměti a základních principů boje za demokracii v našem státě.
16. Celkovou transparentnost účtů a financování politických stran za účelem snížení míry politické korupce.

Re: Trošku off-topic

(EvikD, 1. 6. 2011 11:11)

už..... další demonstrace je 6.června od 18:00 na Václavském nám :o)

Re: Re: Trošku off-topic

(Patrik, 1. 6. 2011 13:57)

Pozor! V různých českých fórech a alternativních médiích se šiří fáma, že hnutí Spanish Revolution má 16 konkretních požadavků. Není to pravda. Naopak, síla protestů spočívá v tom, že spojuje rozhořčené občany, kteří mají politické názory všeho druhu a necítí se zastoupení profesionálními politiky. Pojďte na náměstí vyjádřit své vlastní požadavky!

Daniel Vázquez Touriño

Něco o bludných exoplanetách - k doplnění

(Paia, 30. 5. 2011 20:39)

Jelikož odebírám taktéž seriozní vědecké zprávy ze světa hledání exoplanet, přišel mi dneska/včera infomail o článku na zmíněný téma planet bez hvězd:
http://www.exoplanety.cz/2011/05/400-miliard-exoplanetarnich-bezdomovcu/

"Náhlá proměna"

(Světlana, 29. 5. 2011 9:15)

Dobrý den Aridane!
Díky za Váš náhled na věc. Ráda si konfrontuji svoje postřehy s Vašimi. Ale na závěr si opravdu nezkusím představit plně naložený vlak se třemi sty pasažéry! Proč si vizualizovat něco, co se tam nestalo a dávat tak energetický podklad pro tuto možnost?!

Re: "Náhlá proměna"

(Aridan, 29. 5. 2011 10:45)

Milá Světlano,
v tom právě spočívá naše obecné názorové rozdělení - v rozlišném stupni chápání, vnímání i zpracování informací - proto se stále snažíme učit. Tisíce neposedných myšlenek, které realitu deformují a obracejí jinam, přitom jde o tak krásnou změnu. Váš komentář je zcela pravdivý a potvrzuje to, co říká jedno čínské přísloví: Je zbytečné hledat černou kočku ve tmavé místnosti - zejména když tam není.
V tomto případě šlo skutečně o pouhou metaforu, nikoliv projekci budoucnosti :-)
Krásnou neděli Aridan

Re: Re: "Náhlá proměna"

(Světlana, 30. 5. 2011 9:32)

Ano, metafora.
Je pravda, že se to dá vnímat jako metafora.
Po dokoukání toho sugestivního videa mi ale naběhly představy o vlaku. Tak jsem stopla představu a napsala Vám vykřičníkovou připomínku.
Hezký den!