Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč neužívat komunitní sítě - a pozor na Google

1. 6. 2010

Jak je to vlastně s komunitními sítěmi doopravdy a k čemu mimo jiné slouží?

______________

Aktuální informce z 29.7.2010 - Facebooku unikl objem dat o 100 miliónech uživatelích - ohroženi jsou i ti, kteří si zadali požadavek na "skryté". Celková databáze má téměř 3GB a je volně k dispozici... 

Detaily zde: www.novinky.cz/internet-a-pc/207240-facebooku-unikla-data-vice-nez-100-milionu-uzivatelu-jsou-volne-ke-stazeni.html

_______________

 

 

Každý z nás je přáteli občas pozván k připojení se do diksuse na Facebook, Twitter, LinkedIn nebo říkáme, že vyhledáváme určité věci Googlem nebo jiným vyhledávačem. Stále Obrazekčastěji jsme tedy zváni na rozmanitá setkání, blogy a reagování na příspěvky uživatelů z různých sociálních resp. komunitních sítí.

Většinou hned při prvním pokusu o vstup kvůli pouhému přečtení avizovaného obsahu, si musíme nejprve založit vlastní (a dle podmínek např. Facebooku jediný) účet, pod nímž se budeme dále nuceni v budoucnu přihlašovat.

Co tím vlastně a pro koho vytvoříme?

Víte, je to skutečně zajímavé, ale během svého života jsem se (alespoň občas) naučil používat to, co někdo nazývá šestým smyslem, instinktem, nadvědomím, vnitřním citem, čuchem pro věc, někdo by řekl tykadlem, jakkoliv to nazvete sami. Z tohoto důvodu jsem podvědomě vždy cítil, že se nebudu registrovat a nechávat se do těchto „nevinných“ her zaplést – dnes o tom již vůbec nepochybuji a jsem skálopevně odhodlán ani nezačít - vám doporučuji svůj účet co nejvíce omezit či dokonce historii i s celým účtem raději smazat – viz níže.

Několik úvah, proč se nenechat zlákat napřík